Milli Eğitim Bakanı KTÖS ve KTOEÖS’na bir çağrıda bulundu ve siyaseti bırakıp, eğitimi savunmalarını istedi.

Kendince haklı olabilir de, sendikalara böyle çağrıda bulunan bir bakan acaba kendi görevini yapıyor mu diye bir özeleştiri yaparsa tüm camiayı mutlu etmiş olacak.

Şu meşhur özel ders olayı anlayacağınız...

Biz eşeledikçe inanılmaz ihbarlar almaya devam ediyoruz.

Bakan ve bakanlık yetkilileri ise işlerini yapıp, özel ders verenlerin peşine düşeceğine şimdi de bakanlık içinde özel bir masa kurmuşlar ve bize bilgileri kim veriyor bunu araştırıyormuş.

...

Bakanlıkta 12 denetmen var.

9 aylık sürede sadece iki kişinin özel ders verdi diye Kamu Hizmeti Komisyonu’na havale edilmesi düşündürücüdür.

Daha da öte, bu icraat bile buram buram partizanlık kokmaktadır.

Özel ders veren öğretmenler listesindeki bazı isimler, partili oldukları için silinmekte, birkaç kişi hedef gösterilerek sözde icraat yapıldığı izlenimi yaratılmak istenmektedir.

Adı herkesçe bilinen bir bakanlık müdürünün yıllardır ortak olduğu dershanede ise hiç bir araştırma gereği duyulmamaktadır.

...

Bu iş artık çığırından çıkmıştır.

Bakan göreve geldiği ilk gün, bu işin üstüne yürüyeceğini vaat etse de bunu parti baskısı nedeniyle yapamamış, bazı odakların etkisi altında kalmıştır.

Özel ders veren bazı dershane ortağı öğretmenler, “dershaneme hele bir denetmen gelsin ayaklarını kırarım” deme cüreti bile gösterirken, yapılan baskınlarda öğretmenler özel bölümlere saklanırken, bilindiği halde bazı öğretmenlere göz yumulup, bazılarının peşine hafiye gibi adam takılırken, ve özel ders artık büyük bir rant kapısı haline gelmişken, bazı bakanlar çocuklarını devlet öğretmeni çalıştıran özel dershanelere gönderirken, bu laçkalığın önüne geçmek mümkün değildir.

 

Yumruklaşmaya ramak kaldı!

Mehmetçik Belediye Başkanı Beyazıt Adalıer ile İçişleri Bakanlığı müsteşarlarından Hasan İslamoğlu’nun dün sabah saatlerinde bakanlık önündeki kavgası görenleri hayrete düşürdü.

Önce yüksek sesle bağıran ve sonra da birbirlerinin üstüne yürüyen Adalıer ve İslamoğlu’nun arasına Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar girerek büyük bir rezaletin önüne geçti.

Tartışma konusu öğrenilemezken başkan ile müsteşarın barışıp birlikte kahve içtikleri ifade ediliyor.

Okur Görüşü

Örgüt başkanına kıyak mı?

 

“Türkiye kimlik numarasına göre araç plakası verip, ölene kadar tek plaka uygulamasına geçiyor (bir kısım AB ülkeleri gibi), biz ise üzerindeki plaka ile muayenesini yapmış araçların plakalarını polis ölçüp ceza yazacak diye gazetelerde tehdit edilip, plakacıların önünde saf tutuyoruz. Levent bey bu işe bir el atın da bu ekonomik sıkıntıda birde vatandaşa 50 lira yoktan plaka parası verdirmesinler. Bu yasa sittim senedir var, muayeneciler ve şimdiye kadar trafik kontrolü yapanlar körümüydü, rüşvet mi yiyorlardı da 16 yaşında 5 kez muayeneden geçmiş arabamın plakasını görmediler. Baksınlar yapmışken yeni bir plaka uygulamasına geçsinler de çağdaşlaşalım.Bakarsak maliyeye bir faydası da yok, acaba plakacılardan UBP örgüt başkanı mı var?..”

(Mustafa Kemal TÜMKAN)

 

Okur Şikayeti

 “1200 paundumu kim verecek?”

 

“Benim elimde 4 biletim var İzmir’e gidiş dönüş için. Büyük adamlar KTHY’yi batırdığında ne dediler; hiç bir yolcu mağdur olmayacak!

Peki ne olacak bizim ve bizim gibi yolculara?

Ne paramızı verirler ne de bilet”

İzmir”e gidiş geliş için 1200 poundu kim verecek?

Bu kahramanlar söz verirken kolaydı tabi ki.

Bir söz var biz Kıbrıslılar çok kullanırız, söz vermesi göz vermesine benzemez!

Koskoca bakanı, başbakanı Londra’ya gelsinler dört gözle beklerim...”

(Osman TANGO-Londra)

 

MESAJ KUTUSU

Sayın Derviş BESİMLER, Gemikonağı bölgesinde İsviçreli bir iş adamının serbest bölge yatırımı işinden pis kokular gelmeye başladı. Gelen ihbarlarda sizin adınız da zikrediliyor haberiniz olsun. Bizi hayal kırıklığına uğratmazsınız inşallah değil mi?

...

Sayın Mehmet Ali TALAT, 5 Haziran’da yapılacak olan kurultayda şimdiye dek adaylığını açıklayan isimler partili tatmin etmemiş. Kalabalık bir grup bu günlerde bir kez daha kapınızı çalmaya hazırlanıyor. Partinize bu konuda borçlu olduğunuzu söyleyenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

...

Sayın Afet ÖZCAFER, KTHY komitesinin çok seyrek toplandığından şikayetler alıyoruz. Biraz toplantıları sıklaştırsanız diyoruz. Bir ara yaptığınız açıklamalarla özellikle çalışanların yüreğine su serpmiştiniz, unutmadınız değil mi?

...

Sayın Erdoğan MANİ, YDÜ hastanesinde yatan oğlunuz için dün güzel haberler duyduk. Artık konuşmaya başlamış ve haftalar sonra rahat bir nefes almışsınız. Gelmiş geçmiş olsun diyoruz.

...

Sayın Hasan BOZER, size Kainat Güzeli diye tanıtılan güzel aslen Mısır güzeli çıkmış. Organizeyi yapan firma aradı hatayı basında çıkan haberlerde buluyorlar. Siz yine de bundan böyle gelen konukları çok daha ciddi olarak araştırın da başınız ağrımasın...

...

Sayın Hasan PİRO, Meliz Redif’in piyango biletleri üstüne resminin basılması özellikle spor kamuoyunda memnuniyet yarattı. Bu konuda başarılı açılımların devamını diliyoruz...

...

Sayın Bumin PAŞA, özel ders veren bazı öğretmenlere karşı cephe aldığınız söyleniyor. Ama ne olur sanki bu konuda ayırım yapmasanız da herkesi aynı kefeye koysanız! Bu arada muhbir aramayı bırakın da adaletli olmaya bakın, ne dersiniz?

...

Sayın Cemal BULUTOĞLULARI, Vergi Dairesi Müdürü ile olan sorunlarınızı çözebildiniz mi? Onu yakında görevden alacağınızı söylüyormuşsunuz. Aktif siyaset yakın desenize...Eğer girecekseniz şimdi tam zamanıdır. Zira ülkede lider boşluğu baş gösterdi.

...

Sayın Hasan SUNGUR, emlak sektörünün sorunları artık diz boyunu geçti. Biraz daha aktif çalışmanız bekleniyor. Aksi halde yeni başkan adayları çıkabilir bilesiniz.

...

Sayın Güner GÖKTUĞ, hafta sonu Karşıyaka’da balık keyfinde görülmüşsünüz. Afiyet bal şeker olsun. Belli bir yaştan sonra artık kırmızı ete yasaklama getirmek gerekir değil mi?

...

Sayın Sıdıka ATALAY, bir rahatsızlık geçirdiğinizi ve şükürler olsun atlattığınız duyduk geçmiş olsun. Bu arada şu müthiş çarşı projesi ne zaman başlıyor? Temeli atın yeter ki gerisi kendiliğinden gelecektir.

...

Sayın Ejder ASLANBABA, bu sıralar keyfinize diyecek yok, yakında Başbakanlıktaki yeni ofisinize taşınıyorsunuz. Ama bir toprak konusu var ki yakında basında patlarsa sakın şaşırmayın. Bu sıralar Bafralı dostlarınızı sakın üzmeyin olur mu?

...

Sayın Ahmet ÖZSOY, Antalya bozgunundan sonra odanızdaki sarı kırmızı renginde ne varsa ortalıktan yok etmişsiniz. Bari o güzelim bardağı fırlatıp da kırmasaydınız. Hepimize büyük geçmiş olsun. Siz de benim gibi işi deliliğe vurun ve ilgilenmiyor gibi yapın. İçimiz kan ağlasa da...

...

Sayın Ahmet BENLİ, dünkü mesajınızı okuyan Gönyeli sakinleri telefonlara sarılıp sizi şikayet yağmuruna tuttular. Bu kadar muzdarip olduklarını bilmiyorduk. Onları şu anda çamurdan kurtaramazsınız ama bari rahatlatacak bir açıklama yapın.

...

Sayın Şerife ÜNVERDİ, dün gün boyunca konfeksiyon mağazalarını gezip çok sayıda döpiyes siparişi verdiğiniz söyleniyor. Beyaz ağırlıklı renkler size çok daha yakışacaktır. Kahverengiden uzak durun.

...

Sayın Özay ANDIÇ, bazı meslektaşlar da İhtiyat Sandığı ile ilgili araştırma başlatmışlar. Yakında kapınız çalınacak sorulara şimdiden hazırlıklı olun...

...

Sayın Özkan SARIKAYA, yeni kebap salonunuz bölge halkı tarafından memnuniyetle karşılandı. Hayırlı işler bol kazançlar dileriz.

...

Sayın Serdar DENKTAŞ, Mehmetçik’ten mesajlarınız gelmeye başladı. Bu sıralar onları ziyaret etmenizi bekliyorlar. Size anlatacaklarından sonra fikirlerinizin değişeceğine inanıyorlar.

...

Sayın Haldun CAMBAZ, Ortam’ın logosunda sanırız teknik bir hata oluştu. Bir gözden geçirirseniz fena olmayacak. Başarılı çalışmalarınızın devamını dileriz...

...

Sayın Hasan KÜÇÜK, Yenicami’nin şampiyonluğu en fazla sizi sevindirmişe benziyor. 40 gün 40 gece kutlama kararı aldığınız söyleniyor. Şu hesap kitap işlerinden bir sıyrılıp da dostlara da zaman ayırsanız diyoruz artık, fena mı olur?

 

Sayın Türkay TOKEL, Bakanlık elden gidince yeni kurlacak hükümete güven oyu vermemek için kulislere başladığınızı duydum. Hakkınızda hayırlısı...

 

Günün Fıkrası

İmamın papağanı

Üç Amerikan askeri, Irak'ta bir bakkal dükkânına girerler, alışveriş yaparken
"kahrolsun Amerika" diye ses duyarlar. Etrafa bakınırlar ve sesin bir
papağandan geldiğini anlarlar.
Bunun üzerine bakkala:
- Bu papağanı buradan yok et. Yarın geldiğimizde görürsek, seni mahvederiz, derler.
Askerler gittikten sonra, bakkal kara kara düşünmeye başlar, çünkü papağanını çok sevmektedir. Derken, aklına cami imamının papağanı gelir. Hemen imamın yanına koşar başından geçenleri anlatır ve:
- Hocam eğer sakıncası yoksa, papağanları bir süreliğine değişelim, der.
Hoca kabul eder ve değişim gerçekleşir. Ertesi gün işgalci Amerikan askerleri gelir ve
papağanı görürler:
- Biz sana bunu yok edeceksin demedik mi?
Bakkal bu papağan o değil dese de inandıramaz.
Askerin biri, ben şimdi anlarım bunun dünkü papağan olup olmadığını der ve papağanın tekrarlamasını umarak bağırır:
- Kahrolsun Amerika!
Ses çıkmayınca, bakkal dahil hep birlikte bağırmalarını söyler:
- Kahrolsun Amerika!
Ses yok.
- Kahrolsun Amerika!
Ses yok.
- Kahrolsun Amerika!
Ve sonunda papağan dile gelir:
- Aminnnnnnn

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31