Sevgili okurlar;


Eğer internet kullanıyorsanız lütfen boş bir vaktinizde  Google’a girin.

Ve Kuzey Kıbrıs yazın.

Sayfa açıldıktan sonra, görseller kısmına tıklayın.

Şimdi sayın;

Açılan ilk sayfada tam 10 tane resim çıkacaktır karşınıza.

Bu 10 resimden 8 tanesinin Girne limanından görüntüler olacağını göreceksiniz.

Bu ne demektir?

KKTC’nin tanıtımında birinci sıradaki görsel nitelik taşıyan olgu Girne limanı ve dolayısıyla oradaki tarihi eser kapsamındaki değerlerdir.

Ülkeye gelen bilinçli turist önce internette sıkı bir araştırma yapar, adanın dört bir yerini ince elekten geçirir, sonra da ülkeye gelince buraları gezmeye başlar.

Siz en son Girne yat limanına ne zaman gittiniz bilmiyorum!

Ben son olarak yaklaşık 6 ay kadar önce gittim…

Sırf yurt dışından gelen misafirlerimi gezdireyim diye.

Ha keşke gitmez olaydık…

İnanın yerin dibine girdim, insanlara söyleyecek tek bir kelime bile bulamadım.

O günden bu yana da bir daha gitmedim ve büyük konuşmayayım ama gitmemek için de kendi kendime söz verdim.

Ta ki hem ülke insanını hem de ülkeye gelen turisti adam yerine koyan birileri çıksın ve oralara el atsın diye.

Geçenlerde Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner’in yaptığı bir açıklamada bundan böyle orası için yetkinin kendilerinde olacağını duyunca inanın büyük bir sevinç duymuştum.

Hatta sayın bakan bu tarihi yerin uluslar arası bir özellik kazanması için söz verdiğini de hatırlarım.

Boşuna sevinmişim!

Dün de Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel ile konuştuk konuyu, o da en kısa zamanda ülke turizmine layık bir yer kazandıracaklarını bunun için tüm imkanlarını seferber edeceklerini söyledi.

Kafam iyice karıştı!

Ortada duran çok büyük bir sorun var ve hala yetki kimde belli değil.

İki bakanlık da ben de diyor, belediye olaya Fransız kalmış sadece bakıyor ve orada rezaletin daniskası tüm rezilliği ve pisliğiyle duruyor.

Limandaki yatlardan elektrik ve harç parasını alsalar önemli bir kaynak oluşacak ama kimsenin umurunda değil.

Tamamen sahipsiz bırakılmış, gönüllü 4 görevli ise artık bıkmış ve limana adım atmaz olmuş.

Daha da ilginç ve korkuncu ise Bayındırlık Bakanı Ersan Saner’in önceki günkü bir televizyon programında istihdam konusunda canlı yayına bağlanan bir kişiye cevabı;

“Gidin UBP Girne İlçe başkanlığına, istihdam sorununu hemen çözsünler…”

Yanlış okumadanız sevgili okurlar!  

Siyasetin bu kadar kirlendiği bir süreçte Girne Limanı’nın temiz kalması mümkün mü acaba, sorarım sizlere?

 

Tüketici şikayeti:

“Hem param, hem zamanım gitti”

“Merhaba Levent bey,

Kızımın, kampanyadan yararlanıp almış olduğu netbooku, fanı bozulduğu için 2011 Şubat ayında KKTCELL'e tamir için verdim. 

Sözleşme gereği de Ekim 2011'e dek ödemelerini yaptım, bu arada kullanmadığımız interneti de ödemiş olduk. 

Şirket merkezine en az 7 kez gittiğim, defalarca telefonla aradığım halde, bu güne dek netbookun akıbetini öğrenemedim. 

Tek söylenen "size geri döneceğiz". Sanırım işe polisi, avukatları vs karıştırmadan bu sorun çözülmeyecek. 

KKTCELL hakkında bunları size bildirmek istedim, çünkü bu tür konularda yazdığınızı biliyorum. Benim hem param, hem zamanım gitti, hem de sinirim. 

Saygılarımla,”
(Fügen HÜRAY
BRT Bayrak Türk Müziği Radyo Sorumlusu)NOT: Fügen Hüray adlı okurumuzun şikayetini dün KKTCELL Genel Müdürü Dağhan Fellahoğlu’na ilettik ve yaptıkları araştırmada müşterinin haklı olduğu cevabını aldık. 

Gecikmenin tamamen ilgili bilgisayar firmasından kaynaklandığını söyleyen KKTCELL yetkilileri Fügen hanımın mağduriyetini en kısa zamanda gidereceklerini ve kendisine yeni bir netbook ile bir yıllık ücretsiz internet kullanımı sağlayacaklarını bildirdiler. 

Şirket yetkililerine hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ederiz.(L.Ö.)

 

Mesajım var:
DP 503 plakalı araç!

“Sayın Özadam;

Bir mesajım var köşenizde yayınlarsanız sevinirim:

DP 503 plakalı aracın saygısız sürücüsüne; trafik ışıklarında bekleyen bir sürü insanı enayi yerine koyup diğer şeritteki trafiği de engelleyerek, bekleyenlerin önüne geçen saygısız şahsiyeti kınıyorum.Teşekkürler...”

(Mediha Orun SARP)

MESAJ KUTUSU

 

Sayın Ahmet KAŞİF, Akciğer kanseri olan 4 yaşındaki küçük Turhan Katırcıoğlu’nun tüm tedavi masraflarının devlet tarafından ödenmesi konusundaki girişimlerinizden dolayı tebrik ederiz. Doğru olanı yaptınız.

Sayın Ersan SANER, Girne yat limanına yapılacak olan istihdam için UBP Girne İlçe Başkanlığı’na müracaat edilmesi gerektiğini, hem de canlı yayında açıklamışsınız. Bunun yorumunu değerli okurlarımıza bırakıyoruz.

Sayın Erkut YILMABAŞAR, haftalık İskele Haberci Gazetesi bugün yayın hayatına başlamış. Umarız en kası zamanda günlük olur ve bölge halkına büyük hizmetlerde bulunur. Bu da bölge vekilleri inşallah kapak olur!

Sayın Dağhan FELLAHOĞLU, bir senedir bozulan bilgisayarını alamayan müşterinizin sorununu çok kısa zamanda çözdüğünüz için teşekkür ederiz. Çok yakında Haberdar’da tüketici sayfası açacağız ve bu konularda okurun tercümanı olmaya çalışacağız. Koay gelsin diyoruz.

Sayın Günay ÖZAN, kendisine sürekli sarkıntılık yapan bir kişiyi polise şikayet eden bir bayan okurumuz polisin ilgisizliği karşısında üzüntülerini dile getirdi. Çok yakında birlikte sizi rahatsız edeceğiz şimdiden haberiniz olsun.

Sayın Tunç ERTAN, Nuh’un Gemisi Oteli için halı aldınız Alman şirketi parasını alamayınca artık son çareyi hukuk yoluna başvurmakta bulmuş. Birkaç güne kadar ödediniz ödedeniz, aksi halde itibar kaybınız büyük olacak.

Sayın Talip ATALAY, KKTC vatandaşı olup da Türkiye’de İlahiyat Fakültesi mezunu olmuş 30 kadar gencimizden bazıları ile konuştuk dün. Kendilerine niçin iş imkanı sağlanılmadığını soruyorlar. Bu işte bir iş var ama biz de anlamış değiliz.

Sayın İlker SERTBAY, büyük geçmiş olsun. Aslında suçlu sayıldığınız bir takım ithamlarınızda yerden göğe kadar haklısınız ama işte işe çocuklar karışınca böyle ilginç bir durum ortaya çıktı. Yine de ucuz atlattınız diyebiliriz.

Sayın Tufan ERHÜRMAN, bazı CTP kurmayları hakkında yaptığınız olay yaratacak açıklamalar epey başınızı ağrıtacak gibi görülüyor. Ama yine de partiniz içinde bir devrimin başlangıç noktası olabilir. Tabi aforoz edilirseniz de sakın şaşırmayın.

Sayın Nazım ÇAVUŞOĞLU, Güzelyurt bölgesindeki şehit arsalarının alt yapıları bitirilmediğinden dolayı bazı şehit çocukları ve yakınları 9 Mart’ta büyük bir eylem yapmaya hazırlanıyorlar. Eyleme epey bir süre var, umarız o tarihe kadar sorunlarını çözersiniz.

Sayın Güner ÖZKARATAŞ, KKTC bazı çevreler tarafından KKTC, Türkiye’nin kalın bağırsağı olarak nitelendirilmeye başlandı. Bunun için uzman görüşe ihtiyacımız var, bu bağırsaktan gumbar mı olur yoksa kokoreç mi?

Sayın Aydan AFŞAROĞLU, dün elime Mustafa Gökçebağ’ı tanıtıcı kitabınız geçti ve şöyle inceledim. Hayli başarılı bir eser olmuş. Kıbrıslı Türk değerleri sonsuza kadar yaşatmak için sizin gibi araştırmacılara gereksinimiz var. Tebrik ederiz.

Sayın Ulaş GÖKÇE, Turhan Katırcıoğlu için başlattığınız yardım kampanyası başarıyla sonuçlandı ve devletin ilgisini kısa zamanda çektiniz. Teşekkür eder sosyal konulardaki duyarlılığınızın devamını bekleriz.

Sayın Halil ORUN, sonunda itfaiye servisiniz de oluşuyor. Bu konuda yoğun çabalarınızı en iyi bilenlerdeniz. Tebrik eder yeni şimdi de yeni hizmetlerinizin devamını bekleriz. Önümüzdeki hafta bölge ziyaretimizde mutlaka kahve içmeye size de uğrayacağız.

Sayın Hasan KAHVECİ, muhterem validenizin vefatını üzüntü ile öğrendik. Merhumeye Tanrı’dan rahmet size ve yasıl aileye sabır ve başsağlığı dileriz. Allah geride kalanlara sağlıklı uzun ömürler versin.

Sayın Necdet ERGUN, Mezze House’yi epey başarılı buldum. Fiyatlar uygun kalite yerinde. Tek kusurunuz ise üst katın soğuk olması. Bir de park yeri sorununu çözememiş olmanız. Bu arada salaş ve modern tarzınızı da anlayamamakla beraber, hayırlı uğurlu olsun diyorum.

Sayın Cihan ERDOĞAN, sıkı bir Trabzonsporlu olarak izlediğiniz tüm maçlarda kaybettiğinize bile bile Hollanda’ya bilet aldığınızı duyduk. Peki maçı seyretmeyecekseniz bu karda kışta oralara ne için gideceksiniz? Takiptesiniz bilesiniz!

Sayın Aziz KENT, uzun bir süredir kapalı olan Clebrty’ Otel’in nihayet hizmete açıldığını ve bundan böyle emekli İngiliz askerlerin uğrak yeri olacağını öğrendik. Alkol duvarını aşmamaları için umarız gerekli önlemleri alırsınız. Hayırlı olsun.

Sayın Ata ATUN, Yeni Düzen gazetesine geçmişte yaptıkları yayınlardan dolayı epey kızgın olduğunuz belli oluyor ama siz yine de gelin şu mahkeme işinden vazgeçin. Size de böyle bir mütevazilik yakışır. 


Günün Fıkrası : Ayı


Çoban su kenarında koyunları otlatırken, bir ağacın altında bikini ile güneşlenen Fransız bir turist kadın görmüş.

Adam zaten uzun zamandır dağda, dayanamamış kadına tecavüz etmiş.

Ama ne tecavüz, defalarca.

Fransız turist soluğu Jandarma'da almış. Jandarma, çobanı yakalamış.

Getirmişler karakola ifadesini alıyorlarmış.

Fransız turist demiş ki:

- Böyle bir erkek! Ben asla görmedim, şikayetçi değilim ama benimle birlikte Fransa'ya gelirse…

Adam cevaplamış

- Ben nasıl gelirim? Koyunlar var, çoluk çocuk var, gelemem.

Kadın ısrar ediyormuş:

- Gelmezsen hapse atacaklar.

Adam sonunda:

- Benim bir kardeşim var, o bekâr, onu alıp götür.

Fransız turist sormuş:

- O da senin gibi mi? Yani güçlü kuvvetli bir erkek mi?

Çoban:

- Valla bilmiyorum ama 2 sene evvel bir ayıya tecavüz etmişti, ayı 2 senedir hala eve bal getirir...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5