Bir bakan 300 dedi,

Diğeri 400.

Bir başkası 500 bin kişiyiz diye fetva verdi!

Başbakan akıllık etti, ‘kalabalığız’ dedi!

Ve günün sonunda Rumlar açıklayıverdi bizim nüfusumuzu…

DPÖ’nün başına gökten bir değnek değmiş olacak ki, ‘o değildir, budur’ dedi nüfusumuz!

DPÖ bunu kendi aklıyla yapsa hadi neyse…

Ama bizim düşünmediğimizi, yine başkaları düşündü ve biraz da sitemli olarak ‘niye sessiz kalıyorsunuz’ diyince, bir gecede belli oldu ülkede kaç kişinin yaşadığı…

Biz de yuttuk!

Ama bir şeyi anlamadık yine de;

Bu ülkede tabiatı bilinmeyen 510 kişi yaşarmış…

Yani ne yaşar ne yaşamaz gibi bir şey olsa gerek!

Bu ülkede yaşarlar ama, nereden geldikleri, kimin nesi, kimin fesi bilenmeyen tam 510 kişi!

Ama sonuçta Rum iyi yaptı…

En azından artık sanal da olsa bir nüfusumuz var, ele güne rezil olmaktan kurtulduk.

Tabi ki bir süreliğine…

Yeni havayolu şirketinin durumunda tam bir tiyatro yaşanıyor.

Aslında tiyatro derken, tiyatro sanatına da belki haksızlık ediyoruz.

Rezalet desek daha doğru!

Çiçeği burnunda bakan Üstel, kendisini kim gaza getirdiyse 10 gün içinde uçakların havalanacağını söylüyor.

Bir heyecan ki sormayın!

Öncelikle eski KTHY çalışanlarının yüreğine sıcak bir esinti iniyor.

Sonra hissedarlar kulaklarına inanmıyorlar ve mutlu oluyorlar.

Aradan sadece birkaç saat geçiyor;

Bu kez bakan Saner patlatıyor bombayı…

Meğerse sadece temenniymiş bu!

Temennilerle uçak şirketi kuruyoruz.

İnşaallahla ekonomi iyi yolda…

Maşallah la AB’ye bile gireriz biz!

Seçimlerden sonra Rum hükümeti ne karar aldı biliyor musunuz?

Tasarruf tedbirlerine siyasilerden başlıyorlarmış…

Ve bundan böyle siyasilerin yurt dışı gezilerine devlet para ödemeyecekmiş.

Alın size işte delikanlı gibi tasarruf tedbiri!

Adamlar haklı, balık baştan kokar, onun için tasarrufa vatandaştan değil tepeden başlıyorlar.

Biz de ise bakan ve vekillerin yurt dışı gezilerinden dolayı mecliste nisap bile sağlanamıyor…

Şu meşhur yurt dışı gezileri bir halta yarasa içim yanmayacak…

Yıllarca gittiler de ne oldu sanki?

En pahalı otellerde, en pahalı odalarda, en pahalı viskileri mideye indirmekten başka?

 

 

Okur Şikayeti:

 

“Asfalt kazınmadan üstüne yeni asfalt dökülüyor!”

 

“Sevgili dostum,
İki küçük not:
1. Daha önce yine uyarmıştım. Dikkate alan olmadı. LTB eski asfaltları kazıyıp kaldırmadan ha bire asfalt döküyor. Gidin Lefkoşa Polis Müdürlüğü çevresinde yeni dökülen asfaltları inceleyin. Özellikle çok saygı duyduğum Sn Mahmut İslamoğlu'nun oturduğu evin bulunduğu sokağı inceleyin -diğerleri de ayni yolda ilerliyor- yollar evlerin bulunduğu seviyenin üzerine çıkmış ve garaj girişleri adeta birer huni ağzı gibi sel sularını evlere fora etmiştir! Bu akılla gidilirse bir sabah Lefkoşa'nın bütün konutlarını sel bastığını basınımız yazacaktır!
2. Çember düzenlemeleri için pahalı çiçekler satın alınıp yeşillendirmek marifet değildir. Bunların aşırı sıcaklardan kavrulmaması için bakımlarının yapılması ve sulanmaları gerekmektedir. Hastahane çemberinde küpün içine ekilen sigas kurudu kuruyacak! Bir sorun bakalım o sigas oraya kaç paraya mal oldu! O zaman bakacaksınız!...

(Mehmet BARIŞSEVER)

 

 

 

Okur Görüşü:

 

“Turist niye gelsin?”

 

“Önümüzdeki şeker bayramında Girne'deki 5 yıldızlı otellerimizden birinin geceliğinin kişi başı 1.050 TL olduğunu biliyor musunuz? Bu müstesna(!) otelimiz bayramda bu fiyata Türkiye'den hangi turisti bekliyor? Bu fiyatı verecek olan var mıdır bilmem ama otelin bayramda kumarhane davetlileri ile dolacağından şüphem yok. Gazete reklamlarında bu fiyatı gören gerçek turist ne düşünür Kıbrıs için Allah aşkına söyleyin...Sakın serbest piyasa bu demesin kimse. Bunun serbest piyasayla hiç ilgisi yok…”

(Girneli)

 

 

MESAJ KUTUSU

 

Sayın Erman YAYLALI, dünkü mesajımıza göstermiş olduğunuz ilgiden olayı teşekkür ederiz. Ancak bizim elimizdeki belgeler sizin söylediklerinizi doğrulamıyor. Pazartesi günü yanınıza bu konuda uğrayacağız. İyi tatiller dileriz…

Sayın Abdullah ABDÜLAZİZ, TDP Genel Başkanı çakıcı ile el sıkışıp TDP rozeti takmışsınız ve artık sizin için de aktif siyaset başlamış. Hayırlı uğurlu olsun. Görüşmede ilk icraat olarak Çakıcı’nın el falına baktığınız söyleniyor doğru mu? Ufukta hükümet var mı?

Sayın Tahsin ERTUĞRULOĞLU, emekli olmaya hazırlanan bir sendikacıyla son günlerde çok sıkı fıkı görülüyormuşsunuz. Kendisinin ilk genel seçimlerde Lefkoşa’dan milletvekili adayı olacağı da kesinleşmiş. Tam bir teşkilatçı gibi çalışıyorsunuz maşallah…

Sayın Gürcan ERDOĞAN, kurumdaki başarılı çalışmalarınız ile hem dışarıdan hem içeriden büyük taktir topluyorsunuz. Sizin gibiler devletin içinde arttıkça kuşkusuz ki verim de artacaktır. Tebrik ederiz…

Sayın Asım DEDEZADE, kaçak işçilerin ülkenin olmazsa olmazları olduğu yönündeki açıklamalarınıza olumlu görüş belirtenlerin yanı sıra olumsuz görüşler de gelmeye başladı. Patronların bir çoğunun böyle köşeyi döndüğü iddia ediliyor, ne dersiniz?

Sayın Osman KORAHAN, bazı belediyelerdeki yanlış icraatların bilerek üstüne gidilmediği yönünde ihbarlar alıyoruz. Bu arada hizmet alımlarının üstüne niçin yeteri kadar gitmediğiniz de sorgulanmaya başladı, haberiniz olsun…

Sayın Cemal BULUTOĞLULARI, bundan birkaç ay önce belediyede çalışıp da ikinci iş yapanlar ilgili açıklamalarınızı hatırlatan okur mesajları geliyor. Bu konuda bir açıklama yaparsanız meraklıları rahatlatmış olacaksınız…

Sayın Ali ÇIRALI, yerli içki üreticisine hiç gecikmeden sahip çıkmanız sektörde memnuniyet yarattı. Bu konularda bir de devleti yönetenler duyarlı olup da harekete geçseler kötü mü olurdu yani, değil mi?

Sayın Fatma SABRİ, yeni işletmenizde siz devletin üst kademesine mangal partisi verecek de bizim haberimiz olmayacak mümkün mü? Ancak davet almayan bazı bakanlar tepkili haberiniz olsun…

Sayın Nazım ÇAVUŞOĞLU, ülkede kaç kişinin vatandaş yapılacağını siz bilmeyeceksiniz de Rum İstatistik Dairesi mi bilecek. Bari oldu olacak bu konuyu da onlara sorun söylesinler.

Sayın Süleyman GÖKTAŞ, KKTC’nin uluslararası atletizm yarışmalarına maddi nedenlerden doladı katılamamış olması kimin suçu? Böyle bir organizasyonu da kaçırırsak hangisine katılacağız Allah aşkına!

Sayın Levent AKYILDIZ, biz de sizi taş fırın erkeği biliyorduk yanılmışız. Sabahlara kadar beşik sallamak nasıl bir duygu acaba? Birkaç ninni güftesi var elimde ister misiniz?

Sayın Serdar DENKTAŞ, hastanede geçen zaman içerisinde epey kilo verdiğiniz gözlemleniyormuş. Bu arada sigara tüketimini iki kat arttırmışsınız. Sadece babaya değil kendinize de çok iyi bakmak zorundasınız.

Sayın Vedat ÇELİK, başkanlığınız hayırlı ve uğurlu olsun. Gençlerden çok şey bekledik ama hepsi kof çıktı. İş yine eski ustalara kaldı. Gazanız mübarek olsun diyoruz.

Sayın Nilgün ŞEFİK, özürlü statüden devletten maaş alanların bir kez daha gözden geçirilmesi isteniyor. Son 10 yıllık dönemden bu yana şu dosyaları bir inceleyin bakalım neler çıkacak?

Sayın Hasan TAÇOY, Zorlu bey ile birlikte Atatürk Öğretmen Akademisi’ndeki törene katılarak en cesur vekil olduğunuzu ispatladınız. Diğer bakanların ise niçin törenden kaçtıkları malumunuzdur değil mi?

Sayın Zehra ELBASAN, 11 Haziran’daki düğün töreni için bir hayli yorulduğunuz gözlemleniyormuş. Daha durun bakalım ikisi gitti, iki tane daha var sırada. Allah kolaylıklar versin…

Sayın Beran BERTUĞ; muhterem babanızın vefatını üzüntü ile öğrendik. Merhuma Tanrı’dan rahmet size ve yaslı aileye sabır ve başsağlığı dileriz.

Sayın Mesut GÜNSEV, KKTC denizlerinin kirlendiği yönünde yayınlar yapılmaya başlandı. Deniz Temiz Derneği olarak önlem almayı düşünüyor musunuz, yoksa artık kamu işlerinden vaz mı geçtiniz?

KT 298 plakalı Honda marka aracın sahibi; Elin en akıllısı siz misiniz de önünüzdeki kuyruğu girmemek için başkalarının yol hakkını gasp ederek ana caddeye çıkış yapıyorsunuz? Trafikte biraz saygı lütfen…

 

 

Günün Fıkrası

 

Şapka

 

Yaşlı kadın geminin güvertesinde denizi seyrediyormuş...

Hava çok rüzgarlıymış ve şapkası uçmasın diye iki eliyle sıkı sıkı tutuyormuş...

Derken genç adam teyzemize yaklaşmış..

"Hanımefendi, kabalık etmek istemem ama rüzgardan eteğinizin havalandığını bilmeniz gerek diye düşündüm.."

Teyze hiç oralı olmamış;

"Evet ama ne yapabilirim, bu şapkayı iki elimle ancak tutabiliyorum, yoksa bırakayım uçsun mu?"

"Ama hanımefendi ben demek isterim ki eteğiniz havalandıkça bazı yerleriniz görünüyor..!!"

Teyzemiz adama şöyle bir bakmış ve gülümsemiş;

"Evladım... Eteğimin altından görünen 85 senelik, ama ben bu şapkayı dün aldım!"

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5