Halkın iradesine rağmen meclis koltuklarını işgal etmekte olan hanımefendi ve beyefendiler. Oybirliği ile hazırladığınız anayasa değişikliklerinin referandumda halkın RET oyları ile yok edilmesiyle birlikte milletvekilliği vasfını kaybettiniz. Bundan sonra tek yapacağınız derhal meclisi terk etmek ve halkın yeni vekillerini seçmesine imkân vermektir. Bunun dışında başka hiçbir yasa yapma ve karar alma hak ve yetkiniz yoktur.

Mecliste geçirdiğiniz her gün halka hakarettir. Halkın ödediği vergilerden haksız olarak aldığınız paralarla yediğiniz, içtiğiniz, gezdiğiniz kısacası yaptığınız şeyler size helal değildir. Referandumdan beri halka rağmen meclisi işgal ediyor ve hiçbir şey olmamış gibi davranıyorsunuz. Meclisi tatil ederek halktan çaldığınız paralarla uzatmalı tatiller yapıyorsunuz.

***

Halkın ret oyu verdiği meclisin içinden çıkan hükümet de yetkisizdir. Meclistekilerin halkı yok sayan tavırları hükümette de görülmektedir. Sanki her şey yolundaymış gibi yeni kararlar ve yasa önerileriyle geleceğimizi karartmaktadır. Tatildeki hanımefendi ve beyefendilerin tatilden dönerek meclisi doldurmasını beklemekte ve iş yapıyormuş gibi görünerek yeni yasalar önermektedir. Üstelik ortaya konulan öneriler halkın refah ve mutluluğu için değildir. TC’de yapılan seçimlerle RTE’nin sultanlığını ilan etmesinden sonra, ona daha şirin görünmek heves ve arzusuyla yapılmaktadır. Geçmiş dönemlerde verilen haksız vatandaşlıklar yetmezmiş gibi şimdi yenileri yapılmaya çalışılmaktadır.

Küçük bir ülke olan Kıbrıs adasının bölünerek daha da küçülmüş olan kuzey yarısının adı kerhane, kumarhane, uyuşturucu ve her türlü uluslararası hukuk dışı uygulamalarla birlikte anılmaktadır. CTPBG-DPUG hükümeti tarafından çıkarılan vergi affı ile yandaşlarının haksız kazanç elde etmesi sağlanmıştır. Şimdi de muhaceret affı adı altında yeni kriminal suçlara kapı açılmaktadır. Muhaceret affı ile hukuk dışılık teşvik edilmekte ülkede yaşayanların huzur ve güvenliği daha da bozulmakta ve halkın özgür iradesi yok edilmektedir.

Hükümet edenler cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde TC yöneticilerine ve RTE’ye şirin görünerek onların desteğini alma çabası içindeyken meclis koltuklarını işgal eden hanımefendi ve beyefendiler de buna alet olmaktadırlar. Uzatmalı tatillerinden döndükten sonra meclis koltuklarına oturarak parmak kaldıracaklar ve yetkileri olmadığı halde yeni vatandaşlıkların dağıtılmasına kapı açacaklardır.

Her seçim döneminde yapılan aflarla dürüst vatandaşları cezalandıranlar geçtiğimiz günlerde vergisini zamanında ödeyen vatandaşları enayi yerine koyarak vergi ödemeyenleri mükâfatlandıracak şekilde vergi affı çıkarmıştı. Şimdi de benzer şekilde muhaceret affına hazırlanmaktadır.

***

Ben ülkemizdeki hukuk dışı uygulamalara ve halkın iradesinin yok edilmesine dur demek istiyorum. Halkın karşısında değil, yanında olan, halkın huzur ve güvenliğini sağlayabilen devlet ve hükümet yöneticileri istiyorum. Halka rağmen meclisi işgal edenlere artık yeter, yaptıklarınızdan utanın ve derhal meclisi terk edin diyorum…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31