Kanser Hastalarına Yardım Derneği yararına “Kansere Karşı 3. Amatör Halk Koşusu” yapıldı. Kanser Hastaları Yardım Derneği ile Citroen firmasının düzenlemiş olduğu halk koşusuna siyasilerden hiç biri yoktu. Saat 18:30’da Lefkoşa Dereboyu’nda gerçekleşen halk koşusunda Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları yanında, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı Koordünatörü Süleyman Göktaş da vardı. Böylesine anlamlı bir halk koşusunda siyasilerin duyarsız kalması dikkatlerden kaçmadı. Eğer seçim dönemine denk gelmiş olsaydı öyle sanıyoruz ki birçok siyasi olacaktı.

ZİYAYETTİN MÜŞAVİR OLDU

Mustafa Ziyayettin’in görevden alınacağını duyurmuştuk. Dün Turizm Kültür ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Kemal Dürüst döneminde özel kalem müdürü olan Mustafa Ziyayettin’i görevden aldı. Dün itibari ile müşavir olan Ziyayettin, önümüzdeki günlerde Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda yeni görevine atanacak. Yeni görevi ne olacak? diye sorarsanız şu anda kesin olarak bizlerde öğrenmiş değiliz. Ancak gelen bilgilere göre; Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndaki birçok müdür Ziyayettin atanacak diye müşavir olma korkusu yaşıyorlar. Acaba Ziyayettin hangi müdürün yerine atanacak diye merak ediyorlar.

SOĞUKPINAR ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ OLDU

Mustafa Ziyayettin’in Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda özel kalem müdürü olmayacağı kesinleşti. Çünkü bakan dürüst dün özel kalem müdürü olaral Şifa Soğukpınar’ı göreve atadı. Soğukpınar Güzelyurt Kaymakamlığı’nda kaymakam yardımıcılığı görevi yapıyordu.

ÇALUDA İLE DÜRÜST’ÜN ARASINI AÇAMAZLAR

Güzelyurt’ta bazı Milletvekilleri Güzelyurt Milletvekili Ahmet Çaluda ile Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün arasını açmaya çalışıyorlar. Dürüst ile Çaluda kavgalı oldukları müddetçe bu iş diğer Milletvekillerine yarar. O bakımdan sürekli olarak aralarına nifak sokmaya çalışanlar var. Çauda ile Dürüst bunun farkında. Edindiğimiz bilgilere göre; Çaluda dün öğle saatlerinde Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ü ziyaret etti ve yaklaşık 2,5 saat bir görüşme yaptılar. Görüşmenin iyi geçtiği Dürüst ve Çaluda’nın birlikte hareket edeceği öğrenildi. Yani sizin anlayacağınız; Çaluda ile Dürüst’ün arasını açmaya kimsenin gücü yetmeyecek. Her ikisi de gelişmelerden haberdar. O bakımdan güç birliğine gitmek için karar aldılar.  

MAHSUCU UBP YETKİLİLERİNE KIRGIN

Dost demek iyi günde ve kötü günde yanında bulunandır. Bizde iyi gün dostu çok, oysa kötü gün dostu lazım. İnsanın en kötü gününde yanında dostu olmazsa çok üzülür. Tıpkı UBP Değirmenlik Gençlik Kolları Başkanı Ramadan Mahsucu gibi. Gelen bilgilere göre Mahsucu geçtiğimiz günlerde çok ciddi bir kaza geçirdi Allah korusun ölümden döndü. Hiç bir UBP’li yetkili arayıp geçmiş olsun demedi. O bakımdan Ramadan Mahsucu  hayli kırgın, aldığımız bilgilere göre UBP’den istifa etmeyi bile düşünüyor.

MESAJI OLAN ALSIN

 

Sn.Ahmet SAVAŞAN; Hastanenizin göstermiş olduğu hassasiyet ve organizasyondaki başarısı takdirle izlenmekte. Bir alkış size ve Suat Günsel'e...

 

Sn.Ahmet ETİ; Mağusa İlçe'sine verilen kontenjanları örgütlere vermediğiniz, sizin yazdığınız söyleniyor. Durum böyleyse işiniz zor...

 

Sn.Ertuğrul HASİPOĞLU; Lefkoşa dışındaki bölgelerden büyük sıkıntılar olduğu duyumları geliyor. Lefkoşa İlçesi'nin tüm organizesinin tamam olduğu örgütlerden de memnuniyet getirilirken, diğer bölgeler kaynıyormuş. Bu işe el atmazsanız başınız ağrıyacağa benzer...

 

Sn.Osman BAŞMAN; Tango'da dün akşamki Redbull gecesi nasıl geçti. Lady's night ne zaman diye bekleyen de çok bilmiş olasın 

 

Sn.Mehmet BOLKAN; Sporcu babanın sporcu kızı olur. 3. Amatör halk koşusunda kızınızın dereceye girmesi eminiz ki sizi de mutlu etti. Çünkü sporcu adamın sporcu kızı olur...

 

Sn.Salahi ERGİN; Geçen gün Hamiyköy'de meyhane keyfi yaparken görülmüşsün. Üstelik de yanında ağır toplar da vardı diyorlar. Biz isimlerini alamadık ama bilirsen söyle ki yazalım...

 

Sn.Önol AKTOLGA; Bu kadar muhalefetlik yapmayın zaten durumları siz da biliyorsunuz. Be cool please

 

Sn.Tansel GÜNERALP; Genelde Devlet çalışanları için pek çalışmazlar derler. Kapağı Devlete atan yan gelip yatır. Ama senin gibilerine bunu söylemek haksızlık. Nasıl ki; Kurunun yanında yaş da yanar misali çalışanlar da nasibini alır. Telekominikasyon Dairesinde senin gibi iş bitiriciler olduktan sonra Özelleştirmeye gerek yok! Umarım İrfan bey ve Ersan bey kıymetini biliyor. Teşekkürler sevgili dostum.

 

Sn. Caner ASPAVA; Dün sabah Umut ile birlikte Yedidalga’da yedi kilometre koştunuz. Yetmedi akşam üzeri de Lefkoşa’da yine Umut ile birlilkte 5,5 km’lik halk koşusuna katıldınız. Bu enerjinize hayret ediyorum. Ironmen dediğin yarıştan kaçmaz.

 

Sn.Ahmet ŞAHOĞULLARI; Görmeyeli Maşallah sende çok önemli değişiklikler var. 5,5 km’yi antrönerin ile birlikte koştun ve çok iyi bir derece yaptın helal olsun.

 

Sn.Sami CABACABA; Acaba ben de mi arabamın ve evimin sigortasını sende yaptırsam nasıl olur?

 

Sn.Aşkan Cemal EFE; Emekli olduktan sonra aile şirketinize her gün uğradığınızı söylüyorlar. Durmak da zaten size göre değil. Kolay gelsin..

 

Sn.Türkay TOKEL; Yaptığınız açıklamada bir daha Küçük kabinesinde görev almayacağınızı söylemişsiniz. Bu kadar emin olmayın yarın ne olur bilinmez.

 

Sn.Hüseyin ÖZGÜRGÜN; Kastamonu'da yoğun ilgi ile karşılandığınız söyleniyor.Konferansın da oldukça iyi ve verimli geçtiği duyumları var.Siz anlatıyorsunuz ama gördüğünüz gibi çözüm umudu yok.

 

Sn.Ahmet NAZİF; Emekli olduktan sonra gününün büyük bölümünü Değirmenlik'te geçirdiğini artık Lefkoşa'ya gitmediğini söylüyormuşsun. Lefkoşa'lıları unutma ki unutmasınlar.

 

Sn.Metin ŞAHİNOĞLU; Yaz sezonu açılıyor ama sen hala ortalarda yoksun. Çık görün ki nerde olduğunu görsünler. Elma dersem çık Armut dersem çıkma  ARMUT..

 

Sn.Önder ECESOY; Bu aralar tansiyona dikkat et. Sıcaklar geldi.

 

Sn.Kerem CAN; Metroyu eline çoktan almış olman lazım. Askerliğin bitmesine kaç gün kaldı zaten. Bizim bildiğimiz 30 bilemedin 40 gün...

 

Sn.Akın AKTUNÇ; Galatasaray'dan yeni sezonda çok ümitliymişsin diyorlar. Sen yine de temkinli ol.

 

Sn.Mustafa ALKAN; Seni Televizyoncu bilmeyenler Tv'de görünce şoklarını yaşıyorlarmış. Esmer renginin de kaybolduğunu söylüyorlar. Başarılarının devamını dileyen çok...

 

GARGA’YA MEKTUP VAR

Devlet dairelerindeki olumsuzlukları anlatacağımız zaman, her zaman domuzun kuyruğunu örnek gösteririz. Yani "domuzun kuyruğunu düzeltmek için kırk yıl mengeneye kıstırmışlar, kırk yıl sonra açtıkları zaman yine eski kıvrık haline dönmüş.

Söylentilere göre hükümet mesayi saatlerini yeniden düzenleyecekmiş. Bu işi garagöz perdesine çevirdiler. İşçi ve memuru kontrol edecek olan amiri veya müdürüdür. Fakat amir veya müdür dişini gösterecek olsa yukarılardan  yani seçilmişlerden birileri sopayı indirdimi ne diş kalır nede çene. Sen istediğin ülkenin mesayisini KKTC.'de uygula hiçbir maydanoz olmaz. Genel konuşacak olursam devlette çalışanların çoğunun devlette çalıştığı iş, ya ikinci işidir, ya da üçüncü işidir. Adamı dairede tutabilirmisin, imkanı yok çünkü aklı hep birinci işindedir. Ha bazı memurlar işe gelir yok bankada, yok bakkalda, yok çocuk okuldan birşey istedi, yok mahkemem var, yok kaymakamlığa gidecem der içeride durduğu yok. Tepki göstersen eh 1-2 saatcik izin yazar gönderirim yukarıdakilerin ağzı kapanır. Devletin çalışma kanunları bu şekilde mi emreder, çalışma disiplini bumudur? Bu şekilde çalışacak olan memur veya işçi işe hiç gelmesin.

Ben buradan Cemal Gürsel kafa olarak devlet büyüklerimize sesleniyorum. Nasıl mesai  icat edecekseniz ediniz ama bu melekete bir çalışma disiplini getirmeniz şarttır. Bunu kontrol ederken de "kesilen parmak acımaz "deyip uygulaycaksınız. Yoksa bütün bu paparalar geçmişde olduğu gibi şimdi de boşunadır. Torpil, yandaş, köylü, ahbap, partili demeyeceksiniz. Yaptığınız yasa ve kanunların arkasında siz Bakan ve Milletvekilleri duracaksınız. Sonra da gelip benim iş yerimi de düzelteceksiniz. İnşallah başarırsınız. Allah yardımcınız olsun.

Bir vatandaş 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31