‘Kıbrıslı’ya Yol Haritası’ çizildi geçtiğimiz gün. İyi ki böyle duyarlı vatandaşlarımız var da ta Ankara’dan bize yol haritası çizerler. Yıllardır değişmesini beklediğimiz düşünceler yavaş yavaş değişmeye başlıyor. Siyasi partilerimizin ‘çantada keklik’ olarak gördüğü ve tamamen alternatifsiz, fikirsiz ve uyuşturulmuş bir toplum haline getirdikleri insanlarımızı bugün daha kararlı ve daha bilinçli görüyoruz.

Son günlerde yapılan anketler de bunu tamamen doğruluyor zaten. ‘Yeni oluşum şart’ demiştik. Ardından bir de ‘yol haritası’ sunduk. Şimdi gördüğümüz tablo bizleri gururlandırıyor, mutlu ediyor.

KKTC politikası sahte bir siyaset ve bozuk bir sistem üzerine kurulmuştur. Durum böyle olunca sağlıklı fikirlerin çıkmasını beklemek zaten en büyük hata olurdu. Hayal kırıklıklarıyla dolu bir zaman diliminde kaybolup giderdik; ki öyle de olmuştur.

Yıprandık, yorulduk; ama hep bekledik. Hatta çoğu zaman neyi beklediğimizi bilmeden bekledik. “Sizlerin umut ışığı biz olacağız” diyenlerin peşinde koşturduk ama günün sonunda gördük ki KKTC’de umut ışığı vaadinde bulunan herkesin açtığı kapı aynı karanlığa açılıyor.

Kıbrıs Türk’ü kendisine açılan her kapının ardındaki karanlığa hapsedilmiş, hapsolduğu karanlıkta günden güne daha da dibe vurmuştur. Ama artık öyle olmayacak...

Bugün yepyeni bir oluşum için mücadele vermeye hazır olan Kıbrıs Türk’ü, varolan siyasi partilerimizin ve sundukları fikirlerinin zarardan ve zaman kaybından başka birşey olmadığının farkında. Bundan sonra korkması gereken toplumumuz değil, ürettikleri fikirler ve uyguladıkları politikalarla Kıbrıs Türkü’nü karanlığa hapsedenlerdir.

Çok yakında vizyonu geniş, eğitimli ve genç beyinlerin, yeni yüzlerin siyasete soyunacağı bir Kıbrıs göreceğiz. Kıbrıs Türk’ü haklı olma davasından vazgeçip mutlu olmanın kavgasını vermeye, yeni oluşumun meyvelerini toplamaya başlayacak. Gelin hep birlikte toplumumuza sahip çıkalım, yeni bir anlayışla ülkemizi bu kokuşmuş düzenden kurtaralım. Şimdiki tüm siyasileri ve siyasi partileri yok edelim. Haydi halkın bu istencine ön ayak olalım.

GARGA’DAN AL HABERİ

 

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Hüseyin ERCANTAN; Seni görenler Fenerbahçe fobisi olduğunu söylediler. Geçen akşamki maç galibiyetini o kadar kutlamışsınız ki yılların tahribatını akşam dışarı dökmüşsünüz.

Sn.Hasan  ECER; Tansiyon rahatsızlığından dolayı haftasonunu sıkıntılı geçirdiğiniz söyleniyor. Aman dikkat edin yaş artık orta yaş. Biraz daha sağlığa dikkat etmek gerekecek.

Sn.Tülay UMUT; Bu havaların bir sıcak bir soğuk olmasından olacak rahatsızlandığınızı duyduk. Size büyük geçmiş olsun der, acil şifalar dileriz.

Sn. Ercan İBRAHİMOĞLU; Senin yerinde olsam bugün müsteşara telefon açardım. Pazartesi Ahmet Ataner’in görev süresi dolar ne olacak ben durum diye soru sorardım. Yanlış anlama ama bildiğim kadrıyle Salih bey çok etkili oldu. Müdürlüğü çantada keklik görüyorsun ama başbakan Salih beyden çok çekiniyor.

Sn. Serdar DENKTAŞ; 2012’ye temiz girmek istiyorum acaba sende Garbolit sabunu var mı?

Sn.Türkay TOKEL; Sizin aslında efendi ve dürüst kişiliğinizi bilmeyen yok. Gelgelelim hep yanlış algılamalara bazı şeyler neden oluyorsa biraz daha fazla parti içinde açık konuşmak en iyisi olacak. Bir yasadaki görülen sıkıntının aktarılması kadar zaten doğal birşey olamaz.

Sn.Hasan MACİLA; Üzüntüden dün az kalsın işlere bakmak bile istemediğin söyleniyor. Fenerbahçe sevgini bilirdik de bu kadar fanatik olacağını tahmin etmezdik. Bu defalık böyle oldu deyip keyfe bakmaya bakın.

Sn.Özge TAŞKER; Haftasonu The House’daki parti o kadar güzel geçmiş ki herkes ne zaman tekrarı olacak diye soruyor.

Sn. Mehmet TANCER; Faiz yasası ile ilgili çalışmaları noktalamak üzeresiniz. 25 Aralık’ta faiz yasasını geçirirseniz halk UBP’den faiz almayacak. Ne dememek istediğimi anladın her halde. Bütün yanlışların faizleri silinecek sadece ana para kalacak!

Sn.Oktay KAYALP; Şu fotoğraf işi nedir anlamadık. Bize söyle ki biz da içeriğini öğrenelim. Yok söyleyemem diyorsan eninde sonunda gargalar duyacak haberin olsun.

Sn.Hüda AKSOY; Dün yine mecliste idin. Komitede yasalar geçmeyecek diye telaşa kapıldın. Sen sen ol daima Garga’yı oku ve gelişmeleri oradan takip et. Sosyal Sigortalar yasası geçmedi diye gazeteler olayı abarttı. Hükümet krizi varmış gibi ortalığı velveleye verdiler. Oysa; bu yasanın komiteden geçeceğini biz duyurmuştuk. Fazla heyecan iyi değildir, işi gücü bırakıp da komite toplantılarına katılmaya gerek yok. Yoksa yasalar geçti diye sen de mi üzülenlerdensin.

Sn.Nahide ZİLCİ; Bakıyorum öğle yemeklerini arkadaşın Rüyam’la dışarda yemeyi tercih etmeniz dikkatlerden kaçmadı. Bu defaya Cadde yerine Mahzen’i deneyin bakalım nolacak.

Sn.Erbil ARKIN; House iyi gittiği kesin de Misty bar ne olacak diye müşterilerin soruyor haberin olsun. Orta yaşa hitap eden bu mekan dışında gidecek yer pek yok diyorlar. Ne yap ne et biran önce faaliyetleri hızlandırmak iyi olacak zira talep çok.

Sn.Olgun KUMOVA; Voleybol’dan aktif elini ayağını çektin galiba. Voleybol severler seni pek faal görmüyor diyorlar. Biraz action lazım.

Sn. Ümit HANSEL; Sanatı konuşturman bir bakıma da iyi oluyor. Zamanın nasıl geçtiği bir yana, insan kendini daha verimli ve daha başarılı hisseder.

Sn. Ergün SERDAROĞLU; Dün komitede yasalar geçti, sen de derin bir nefes almış oldun. Bazı UBP’liler bu yasaların geçmesini istemiyordu. Faturayı sana çıkarmaya hazırlanıyorlardı. En iyisini yaptın, şimdi yasalar geçti diye bırak da onlar üzülsün.

Sn.Cahit YETKİLİ; Yılbaşı için Almahara’da çok güzel bir gecenin şimdiden organize edildiğini duyduk. Biran önce herkes ne yapacağına karar versin..

Sn.Abbas SINAY; Askerlik yasa tasarısı ile ilgili Pazartesi günü mecliste ivedilik iste. Gördüğün gibi UBP’liler de askerlik ile ilgili taslak hazırlamaya çalışıyorlar. Bu işi onlara mal etme.

Sn.Kemal DÜRÜST; İlahiyat Fakültesi konusunda gördüğün gibi Başbakan sizi rahatlattı. Diyanet işleri Başkanı’nı ziyaret etmesi ile omuzunuzdaki İlahiyat yükü kalkmış oldu. Bundan böyle İlahiyat Fakültesi ile ilgili bütün sorumluluk Başbakan’da. Bu konuda sizi eleştirenlere doğru adresin Başbakanlık olduğunu söylemeyi ihmal etmeyin.

GARGA’YA MEKTUP VAR

MÜTEAHHİTLER BİRLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

.......Tarihli Haberdar gazetesi köşe yazarlarından sn HARUN DENİZKAN’ın köşesinde yayınlanmış olan birliğimizin mali durumu ve yönetim kurulumuzun faaliyetleri ile ilgili haberinin,bahsekonu köşe yazarının, kasıtlı ve bilinçli olarak, kötü niyetli kişilerce, yanlış bilgilendirilmiş olmasından kaynaklandığını düşünmekteyiz. 

 

Asılsız olduğu kadar rencide edici de olan haberi hayretler içerisinde okuduktan sonra konu ile ilgili kamuoyunu doğru bilgilendirme amaçlı açıklama yapmış bulunmaktayız. Geçmişten günümüze siyasilerin,dönem dönem sivil toplum örgütlerini kendi kontrollerinde tutabilme adına bazı girişimleri olduğu herkesce bilinmektedir. Bunun yanısıra bahse konu siviltoplum örgütlerinin yönetimlerinin de kişisel çıkarları için, bazı kötü niyetli kişilerce, ele geçirilmek istendiği,bu çerçevede bazı girişimlerinde bulundukları hepimizce bilinmektedir.konu güç olduğu zaman sözkonusu şahıslarla, siyasetcilerin, çıkarlarının örtüşmesi sonucu birlikte hareket etmeleri olaylarına geçmişten günümüze hep rastladık, hep şahit olduk ve halen de şahit olmaktayız. KTİ MÜTEAHHİTLERİ BİRLİĞİ ülkemizin güzide kuruluşlarından birisidir. Geçtiğimiz günlerde hizmete açmış olduğu birlik merkez binası tamamen kendi kaynaklarıyla satın alınmış olan, kendi arazisi üzerine inşa edilmiştir, dıştan hiçbir yardım almadan,kendi kaynaklarıyla yaklaşik birmilyon stg 1000 000 stg harcamak sureti ile inşaatını tamamladığı merkez binasını hizmete açmak sureti ile kurumlaşma yolunda  önemli bir adım atmıştır.Hiç kimseden yardım almadan böyle bir yatırımı gerçekleştirmiş olan bir kurumun ,böylesine büyük bir yatırımı gerçekleştirmesi sürecinde yasalar çerçevesinde bir miktar borcunun olmasını skandal gibi göstermek yerine takdir edilmesi beklenmektedir. KTİ MÜTEAHHİTLERİ BİRLİĞİ küçük bir birlik olarak yola çıkmış, günümüzde ülke ekonomisinde söz sahibi, toplumsal sorumluluklarının bilinci ile hareket eden, topluma malolmuş, başarılı bir kuruluştur.

 

KTİ MÜTEAHHİTLERİ BİRLİĞİ bu başarısını içerisinde barındırdığı huzura borçludur. Birlik üyeleri arasındaki kardeşlik ilişkisine, biribirine karşı beslediği hoşgörüye, biribirlerinin dünya ve siyasi görüşlerine karşı duydukları saygıya borçludur. Ve en önemlisi hangi görüşten olursa olsun siyasetin birlik içerisine girmemesi hususundaki kararlılığına borçludur. KTİ MÜTEAHHİTLERİ BİRLİĞİ  başkan, yönetimkurulu ve üyelerinin duruşu buyken, çıkar amaçlı oluşan çirkin ittifakların birliğimizi karıştırabilmesi mümkün değildir.

 

Sn.Harun DENİZKAN;

Güzelyurta bağlı Yuvacık mevkinde bulunan bahçe ve arizilerde uzun zamandan beri var olan sorun henüz  çözülemedi bu promlemli bölgenin durumu ilgili bakanın ve tapu dairesinin müdürününde bilgisindedir ne yazıkkı bu sorun çözülemedi yüzlerce bahçe ve arazi sahibi bu sorun nedeniyle tedirgin rumdan devralınan haritakar ile 1974 sonrasındaki haritalar arasında küçük farklar çıktı.bu farklar nedeniyle yüzlerce bahçe arazi sahibi komşularıyle sorun yaşıyor son zamanlarda bölgede büyük çapta inşaatlar başladı bu inşaatlar başlarken bahçe ve arazi sahiplernin özverili davranışları ile başlatılabildi.ne bar ki esas sorun heniz çözümlenmiş değildir Yuvacık-Güzelyurt bölgesindeki bu soruna yetkilleriin bir an önce artık çözüm bulmaları bekleniyor

Güzelyurt’tan bir vatandaş

 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31