Birkez daha anladık ki bu ülkede devlet otoritesi yok! KKTC’de öyle bir yapı oluştu ki yukarı tükürsem bıyık aşağı tükürsem sakal misali. Günlerdir sendikalar ile hükumet anlaşmazlığa düştü, bunun cezasını ise ne yazık ki halk ödedi. Böyle bir zihniyeti savunmak sizce ne derece doğru? Bize göre hem sendikalar hemde hükumet halkın güvenini yitirmiştir! Sendikalar muhalefet partilerinin birer acentesi gibi hareket ederken hükumet aciz bir şekilde yaşananlara seyirci kalmaktadır. Sendikalar ile hükumetin kavgası hiçbirzaman bitmeyecektir! Bu geçmişte de böyleydi. Çünkü hükumete her gelen siyasi parti siyasi iradesini ortaya koyamıyor. Uzaktan kumanda ile yönetilmenin vermiş olduğu zarar bu olsa gerek! Hiçbir siyasi parti bu ülkede bu toplumu yönetecek güçte değildir. Kukla yönetimlerle aldıkları talimatları yerine getirmenin acizliği içerisindedirler. Bilmem farkındamısınız, kavga siyasi boyutlara çekilmiştir! Bir tarafta CTP’li ve diğer muhalif sendikalar, bir tarafta da iktidarda olan UBP hükumeti. Üç-beş yıl önce bugün yaşananların tam tersini görmek mümkündü! Muhalif partiler güçlerine güç katmak için sendikaların yapmış oldukları eylemlere destek veriyorlar. Hatta gözleri o kadar çok kararmış ki bugün karanlıkta kalmak onlar için gelecekte aydınlıkta olmak anlamına geliyor! Böyle bir zihniyet olabilir mi? Oysa bu ülkede bütün siyasi partileri aynı kefeye koymak kaçınılmaz olurken hala akıllarınca UBP-CTP kavgası veriyorlar! Halkımız isyanlardadır! Dondurucu soğuklarda elektriksiz kalan vatandaşlarımız feryat ederken belli siyasi çevrelerin karanlık üzerinden politika yapmaları da ne kadar aciz durumda olduğumuzu göstermektedir! Bu yaşananlardan haklı çıkarmak bize göre mantıklı bir davranış değildir. Hem sendikalar hemde hükumet sadece partizanca davranışlar içerisindedirler! Muhalefet yapmak için her çareyi deneyen sendikalar ve onları sahiplenen siyasi anlayış bu ülkede iflas etmesine rağmen hala çaba göstermektedir. Biz bu yaşanan olayları siyasi partilerin topluma vermiş oldukları zararın bir neticesi olduğunu görmekteyiz. Yıllarca siyasi partilerin çiftliği olarak kullanılan kurumlarımız iflas etmiştir. Bunları düzeltmek için bu saatten sonra çaba da gösterilse bunları düzeltmek mümkün olmayacaktır. Yeni bir anlayış hakim olmadığı müddetçe mevcut yozlaşmış siyasi anlayış ülkeyi kaosa sokacaktır. Bu ülkede siyasi partiler gibi sendikalar da yozlaşmıştır! Partilerin birer acentesi gibi duran sendikalarla bu halk nasıl aydınlığa çıkabilir? Yıllardır bir paylaşım kavgasıdır sürüyor. Ama ezilen de hep halk oluyor!

 

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Mehmet ÇAKMAK; Bu genç yaşta dede olduğunu duyduk hayırlı ve uğurlu olsun da sakın yaşlılık psikolojisine girme sonra elini ayağını herşeyden çekmek zorunda kalmayasın.

Sn.Cemal KAVAZ; Geçen geceki toplantıda o kadar güzel konuşmuşsunuz ki herkesin içindekini dökmüşsünüz. Herkes size bravo diyor ne de olsa kişilerden önce parti gelir.

Sn.Mehmet ÇAKICI; Şu elektrik kurumundaki personele bolcadan rapor dağıtman başını ağrıtacak haberin olsun. Muhalefet partisi başkanı olarak sen da bunu yaptın ya vatandaş kime nasıl inanacak anlamış değil. Birilerinin oyununa geldin diyorlar zira TDP yükselişteydi şimdi inişe geçmeye başlamasın.

Sn.Ersin TATAR; Gördüğün gibi Cemal başkanla aranızdan su sızmayınca bazıları kıskanmaya başlamış. Kıskananlar çatlasın misali biz böyleyiz arada kavga etsek da sonuçta biriz diyorsan o zaman sorun yok.

Sn.Dr. Faiz SUCUOĞLU; Bir gazeteci için iyi de haberdir kötü de haberdir. Ama seninle ilgili hep iyi haberler gelince biz da doğal olarak iyi haberleri yazıyoruz. Belki bazıları bundan kıskanıp gargaya sitem etse bile napalım herkesi memnun etme gibi bir politkamız yok. Sonuçta garga ne duyarsa onu yazar. Geçtiğimiz gece de farkını hissettirmişsin diyorlar. Ubp’de ihtiyaç olan iletişimi sürekli sağladığınız ve hatta hükümetin kabinesi ile Lefkoşa örgütleri, Lefkoşalı parti meclisi üyeleri, kadın kolları, gençlik kolları, ilçe yönetimi hep beraber çok verimli ve güzel bir toplantı yapmışsınız. Bize gelen duyumlar partililer bu işten oldukça memnun. Katılım da %100’e yakınsa o zaman devam et doktor. Bol şanslar.

Sn.Ünal AKİFLER; Özerkleşme olmazsa özelleştirme olsun diyorsunuz da özelleşme mi yoksa özerkleşme mi daha iyi vatandaş farkını tam bilmiyor. Bir de onu çaıklayın ki ne olduğunu anlasınlar.

Sn.Yonca ARİFOĞLU; Uzunca zamandan sonra sizi kadın kollarında görenler hayretlerini gizleyememişler. Bak bu kadar sevildiğinizi bilin, bundan sonra daha aktif olmanız istenir.

Sn.Mehmet TABAK; Tel-Sen grevinin sonlandırmasıyla derin bir nefes almışsınız diyorlar. Ne de olsa aşağı tükürsem bıyık yukarı tükürsem sakal misali bir durum varmış. Siz yinede ortayı bulmaları konusunda uzlaşı kültürünü işletmelerini sağlayın.

Sn.Hayri ORÇAN; Başkanla tekneciğe gittin ama sendikalar istedi diye bunu yaptıysanız çok da doğru görünmüyor. Siz parti olarak ne düşünüyorsunuz bu daha önemli. Yoksa tüm muhalefet partileri destek vermiş vermemiş ne farkeder zaten içimiz dışımız populizm.

Sn.Türkay TOKEL; Bir vekile yakışacak şekilde davranıp ağırlınızı koyacağınızdan birçok kesim memnun. Ne yapın edin sendika ile başbakanı buluşturun bakalım o zaman belki uzlaşı olur. Sonuçta dediğiniz gibi halkın suçu ne?

Sn.Levent KUTAY; Greentree dendi mi akla gelen basıncı sensin. Gelgelelim yaşanan elektrik sorunu Greentree’nin önüne geçti bilmem farkındamısın. Bir ses ver bakalım oralarda hava nasıl?

Sn.Gürcan ERDOĞAN; Elektrik trafolarına sabotaj var ise biran önce bu işi polise havale edip suçluların cezalandırılmalarını sağlayın. Kim ne yaptıysa bedelini ödemeli. En azından kamu vicdanı için bu yapın.

Sn.Ergün SERDAROĞLU; Geçen gece Alagadi taraflarında görüldünüz. Birkaç vekille ne konuştuğunuzu öğrenemdikse de vekilleri duyunca ne konuşulduğunu tahmin ettik. Söylemenize gerek yok.

Sn.Erman ÇİTİM; Biraz kilo aldığın kesin ama yakında eritecen merak etme. Bu yoğunluğa değil göbek, göbek taşı bile çatlar. Kolay gelsin.

Sn Hatice TATLICI; Bakıyorum bu aralar bayrak önde giden.Ne da olsa terfiler da bitti, benden bu kadar diyenlerdensin galiba. İnsan en azından biraz düşünür.

Sn.Ali RIZA USLUER; Gerek parlamentonun gerekse UBP’nin en sakin, en mülayim vekili sizsiniz diyorlar.Hiç ama hiç kimseyle bir sorununuz olmaması iyi bir şey değil haberiniz olsun. Öyle herkese al gülüm ver gülüm politikaları da artık ülkemizde geçmiyor. Biraz öne çıkıp birkaç konuşma yapmanız beklenir.

Sn.Günay ÇERKEZ; Gördüğünüz gibi Ticaret Odası’nın genel kurulu meclisten farksızdı. Sanki da vekiller kendilerini mecliste hissetmiş ki kurulda fırtına estirmişler. Bu da odanın gücünü gösterdiği kesin.

Sn.Hüseyin ERCANTAN; Bil ki Mahzen’in fiyatları piyasanın üzerinde deniyor. Sadık’a söyle biraz balanslasın. Ne kadar da serbest piyasa da olsa öyle tırpanlamaya pek gelmez rakipleriniz çok.

Sn.Süleyman ERGÜÇLÜ; Kuzey Güney dizisinde Kıvanç Tatlıtuğ’un eşini canlandıran Simay’ın kızınız olduğunu öğrendik. Sizin üzerinizden kızınıza bir tebrik gönderelim dedik.

Sn.Mehmet ÖZÇELİK; Bu aralar sakın telefonunu kapatma.Dün gün boyu sana ulaşmak için çaba sarfedenler hayal kırıklığı yaşamışlar. Arada telefonlarını açık tut. Bu aralar malum konumuz elektrik.

Sn.Tuluy KALYONCU; Grevden sendikanın gol yediği kesin. Baksanıza halk sendikayı bu konuda sorumlu tuttu. Sonuçta elektrikleri kesmeyle siz hükümeti değil halkı cezalandırıyorsunuz.

Sn.İrsen KÜÇÜK; Hükümet bu şartlarda grev yasağını kaldırmakla en iyisini yaptı da gördüğünüz gibi sendika bu yasağa uymamakta direniyor. Anlaşılan o ki özelleştirme yasası genel kurula gelene kadar tantana çok olacak. Kolay gelsin.

Sn.Mehmet KASTAMBOLLU; Gördüğün gibi oğlunun işi oldu. Sabırlı olmanın meyvesini almışsın diyorlar. Senin tabirinle arap dediğini yaptı.Hade cav...

Sn.Ahmet KAŞİF; By-pass ameliyatında elektriklerin kesilmesiyle 3-4 saniyelik de olsa sıkıntı yaşandığı söyleniyor. Yani allah korusun hastaya birşey olsaydı bunun hesabını kim verecekti? Sendikayı dava etseler nolacaktı hastaya birşey olduktan sonra. Bizim ülkemizde anlaşılan o ki hastaya da değer yok.

Sn.Serdar AKGÜÇ; Şu kuru temizleyici firmaların kullandığı elektrikle ilgili istediğiniz sonucu alamayınca ne yapacağınız şaşırmışsınız. Böyle birkaç kişiyle bakana gitmek yerine siz de dernek kurarsanız o zaman sesiniz daha çok çıkabilir. Kolay gelsin.

Sn.Süheyla KÜÇÜK; Anıttepe’ye en yakın zamanda müze yapılmasıyla ilgili beklentilerinizin olduğu ve biran önce çalışmaların başlatılmasını dile getirmişsiniz. Bu konuda fazla uzağa gitmeye gerek yok yeğeninize söylemeniz bile yeterli.

Sn.Feriha NURLUÖZ; Müşteriyle o kadar iyi ilişkiler kuruyorsunuz ki 7x24 telefonda bile sorunlarını çözüp memnuniyet yaratıyorsunuz. Sizinle kontağa geçen herkes sorunlarının çözülmesinden de mutlu oluyorlar haberin olsun.

Sn.Hasan MACİLA; Elektriklerin gitmesiyle ev yerine soluğu önce kulüpte sonra da dereboyunda alıp ısınmanın yolunu bu şekilde bulmuşsunuz diyorlar. Sana en iyisi elektrikli battaniye al deycem ama sonuçta o da elektrikle çalıştığından gene ısınamaycan...

Sn.Nutku KARSU; Senin iş olmadı diye çok üzülme yakında ikinci parti olacak diyorlar. Ama ne yap et bastır ki sonradan gol yemeyesin. Bu işlerde bazen tutanın elinde kalır. Sen ne demek istediğimizi anladın. Bol şanslar.

Sn.Kubilay ÖZKIRAÇ; Merkezi ısıtmalı evler de merkezi ısıtmayla çalışırmış gardaş. Anlayacağın elektrik olmayınca onlar devre dışı. Yani kısaca millet dondu. Bizim bildiğimiz senin hükümetle de iyi ilişkilerin var, bak bir orta yolu bulsunlar yoksa taş devrini bile yakında aramaya başlayacayık.

Sn.Ömer KALYONCU; Birilerini dürtmekten vazgeçin artık. Bu iş vatandaşı çileden çıkartmaya çalışmakla olmuyor. Birileri bedelini fena ödeyecek haberin olsun. Sakın bu işten prim yapayım demeyin. Bizden iletmesi...

Sn.Sunat ATUN; Kararlıyım dönmem devlet yönetmek ciddiyet ister dediğini duyar gibiyim. Elektrik kurumu önlem alınmazsa havayolu gibi olacak demişsin. Doğru da söylüyorsun da bu iş çözülene kadar olan vatandaşa olmasın. Biran önce ne olacaksa olsun ama bu iş netleşsin.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31