Başbakan İrsen küçük muhalefetin isteği üzerine uzlaşı sağlanabilmesi açısından sendikaların karşı çıktığı yasaları görüşmeyi erteledi. Bunun üzerine UBP genel sekreteri ve mağusa miletvekili Ertuğrul Hasipoğlu mecliste dansöz oynatmayız deyip, Başbakanın bu kararını protesto etmek için gün boyunca mecliste olmasına rağmen meclis genel kuruluna katılmadı. Bilindiği gibi Sosyal Sigortalar, Sosyal Güvenlik, İhtiyat Sandığı ve Muhaceret değişiklik yasaları görüşülecekti ancak Başbakan bu görüşmeleri muhalefet ile uzlaşı sağlanabilmesi açısından 5 Aralık’a erteledi. Aslında Başbakan bunu yapmakla doğru yaptı. Çünkü dün yine sendikalar mecliste idi. İzleyici locasını dolduran sendikacılar dört gözle bu yasaların görüşülmesini bekliyorlardı. Çünkü onlar da protesto etmek için kimbilir mecliste neler yapacaklardı. Gerçi UBP’liler de UBP’li Kadın Kollarını meclise davet ettiler. Bir taraftan UBP’li kadınlar, bir taraftan da sendikacılar bulunuyordu. Neticede Başbakan böyle bir karar aldırdı ama bu karara en büyük tepkiyi genel sekreter Hasipoğlu koydu. Hasipoğlu’nun da herhalde kendine göre haklı gerekçeleri vardır.

BUGÜN 11. 11. 11

11. 11 2011 dünyada bir enerji yükseliş dönemi 1000 yılda bir gelen bir tarih. 11. 11 3011 tarihine dek bir daha 11’ler bir arada olmayacak! Son yıllarda batıda bu tarihlere önem artıyor özellikle evlilikler toplu olarak yapılıyor. Kim bilir bugün yani 11. 11 11 ve gece 11 de kaç çift dünya evine girecek iş dünyası bu tarihten yararlanarak bir çok etkinlik düzenliyor. Bu etkinliklerin hepside gece 11 de başlıyor Kuantum uzmanı ve yaşam koçu Bülent Gardiyanoğlu Kuantum ve Evrensel çekim yasası ile ilgili bir seminer düzenliyor seminere gidemeyecek olanlara garga sayfası aracılığı ile bu önemli günde evlerinde ne yapmaları gerektiğine dikkat çekiyor.

 

11.11.11 Cuma (bugün) Kuantum ve Evrensel Çekim Yasası ile ilgili seminer Yakın Doğu Üniversitesi Kütüphanesi 4. salonda saat 19:00-21:00 saatleri arasında gerçekleşiyor.

11.11.11 tarihi tüm dünyada bir enerji yükseliş dönemi. Dünyanın birçok yerinde bu konu ile ilgili seminerler düzenleniyor. Birnevi Altınçağın girişi başlıyor. Yeni enerjilere uyumlanma vaktimiz geldi. Seminerde Altınçağ enerjisine uyumlanma, mucizeler frekansına uyumlanma workshop çalışmaları uygulamalı olarak yapılacak. Seminere gelemiyenler uzaktan bizlere sevgiyle katılabilirler.

Yapmaları gereken 19:00 - 21:00 saatleri arasında rahat edebilecekleri bir mekanda olmaları, tv izlememeleri, yemek yememeleri gerekiyor. Su içebilirler. Bu satler arasında ilk adım geçmişlerinde onları kıran olayları beyaz kağıda yazmaları ve sonra " Yaşanmış herşeyi sevgiyle kabulleniyorum ve affediyorum demeleri" ardından ikinci safhada ise " Yaşamayı arzuladıkları hayatı ve dileklerini beyaz çizgisiz kağıda yazmalarını tavsiye ediyoruz. 10.10.10 tarihindeki seminere katılan ve dileklerini yazan birçok kişinin dileği bir yıl içerisinde neredeyse çoğu gerçekleşti. Dileğimiz seminere katılmanız. Katılamıyorsanızda evinizden nasıl bizlere katılacağınızla ilgili bilgileri sizlerle paylaşmak istedik.

Sevgi ve ışıkla

Bülent Gardiyanoğlu

YENİ OLUŞUMA DESTEK

Bu ülkenin yeni bir siyasi oluşuma ihtiyacı var dedik. Dün gün boyunca telefonlarımız hiç susmadı. Yeni oluşum demek sadece şimdiki partiler gibi bir parti kurmak değildir. Yeni oluşum tamamen yeni zihniyettir. Yani; meclise girmenin yolu düğün-dernek-mezarlık veya bayram kutlamalarından ibaret olmamalıdır. Bayram süresi boyunca sizlere Milletvekili ve bakanların KKTC genelinde ayak basmadık yer bırakmadıklarını söylemiştik. Bu bir gelenektir ve bu geleneğe ayak uydurulup yeniden kazanma şansı doğuyor. Bizler toplum olarak bunu hep istiyoruz. Sakın yanlış anlamayın, bizler derken biz kendimizi bundan soyutluyoruz. Biz ülkeyi yönetenlerin ülke menfaatleri için çalışmalarını istiyoruz. Gelip de bizim elimizi sıkmalarını beklemiyoruz.

İşte bu bağlamda dünkü yazımız birçok okuyucumuzu etkilemiş olacak ki; bu konuda görüş belirten birçok okurumuz olmuştur. Değişime öncülük yapmamızı istiyorlar. Yeni bir anlayışın doğmasını ve bu anlayışı yaymamızı istiyorlar. Bu konuda birkaç tane de mektup aldık. Değişim konusunda siz değerli okuyucularımızdan da destek bekliyoruz. “Gör beni göreyim seni” ve “bana dokunmayan yılan bin yaşasın” mantığından artık kurtulalım. Yeni oluşum ile ilgili görüş ve önerilerinizi bekliyoruz. Bu arada bazı okuyucularımıza göndermiş oldukları mektuplarla ilgili yayınlayacağımız sözünü verdik, onu da birkaç gün sonra yayınlayacağımızı duyururuz.

 

 

 

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Ata TAHİROĞLU; Bu politikayı çok sevdiğin bayramda da belli oldu. Ağır grip olmana rağmen bayram tebriklerini kaçırmadığın söyleniyor. Grip halinle sadece tokalaşmak bile yeterli değil mi?
 
Sn.Tözün HAMZAOĞLU; Off road'cu olduğunu yeni öğrendik. Üstelik yarışı derece ile bitirmiş olman da ayrı bir süpriz oldu.Devamını beliyoruz.

Sn.Ertuğrul HASİPOĞLU; Yasalarla ilgili tepkinizi anlamış değiliz. Mecliste dansöz oynatmıyoruz dediniz. Oysa; dansöz olmayan var mı?

Sn. Kubilay ÖZKIRAÇ; Sevgili dostum başınız sağolsun. Acını paylaşır ve  sevgili baldızına Allah’tan gani gani rahmet dilerim.  

Sn.Sadettin CELALETTİNOĞLU; Doğum günün kutlu olsun. 11.11.11 tarihi çok önemli bir tarih. Bin yılda bir gelen bir tarih. O bakımdan bugün kuantum uzmanlarının dediklerine göre; bereket için birşeyler ister. Bu evrende herşeye sahip olabilirsin, yeterki iste.


Sn.Dr.Faiz SUCUOĞLU; 5 işçi istihdamından haberinizin olmadığını, bu konuda bugüne kadar ne yapılmışsa şeffaf ve herkesin bilgisinde yapıldığını söylemişsiniz. Siz yine de dikkat edin birileri el altından iş bitirip doktor yaptı demesinler.
 
Sn.Celal CİN; Çok değil sana kısa süre önce Fatma hanımla gez ki IN olasın dedik, bizi haklı çıkardın. Bayramda Fatma hanımın yanından ayrılmadın her yerde görünür oldun zira seni üzün zamandır göremeyenler IN listesine almışlar.
 
Sn.Reşat OĞUZ; Annenizin vefatından dolayı size ve ailenize başsağlığı der, annenize allahtan rahmet eyleriz.
 
Sn.Orhun PARALİK; Rallici ruha sahip olduğunu bilirdik de Off-road'cu olacağın aklımıza gelmemişti. Maşallah yarış ruhu buna derler. Derecede yarışı bitirmen süpriz sayılmadı. Ama bu defaya zirevede olman beklenir bilesin. Çıta yükseldi.
 
Sn.Aslı EROĞLU; Ayağınız menisküs olunca yürüyüşleri de kesmek zorunda kalmışsınız. Siz biran önce buna bir çözüm bulun yoksa sporsuzluk iyi değil.
 
Sn.Hüseyin GÖÇER; KY500 plakalı Mercedesini zaman zaman bankanın önündeki çift şerite park ettiğinin farkında değilsin galiba. Aman dikkat et zabıtalar orda kol geziyor. Yanlış park 65 TL hatırlatmış olalım.
 
Sn.Ersin TATAR; 13. Maaşlar cepte demek kimseyi tatmin etmedi haberiniz olsun. Bu elektrik zammının okkalı geldiği kesin. Denk bütçeye odaklanmak sürekli insanların cebine el atmak usandırdı. Biraz da halkı düşünmek gerekmez mi. Unutmayın ki biz ithalat ülkesiyiz. Zaten döviz %22 civarı yükseldi, alınan maaşlar düştü, eşel mobil uygulaması 1 yıldan fazladır uygulanmıyor. Bilmem anlatabildik mi. Siz Maliye bakanısınız. Tamam halkla iç içesiniz şeffaf olmaya çalışıyorsunuz ama biraz dengeleri korumanız beklenir.
 
Sn.Andaç GÜNAY; Londra'daki Turizm fuarı meyvelerini sence ne zaman vermeye başlar. Bakanın demesine göre 2012 daha iyi olacak. Biz buna inanalım mı yoksa politika gereği yapılan bir açıklama mı? Sen söyle ki biz de bilgi sahibi olalım.
 
Sn.Ahmet HAVUTÇU; Bu kadar gerilmene gerek yok.İş hayatında olur böyle şeyler. Bu tatil şeker gibi geldiğinden eminiz. Şimdi iş yapma zamanı. Unutmayın ki hükümet içindeki en güvenilir bürokratlardan biri olarak gösteriliyorsunuz.
 
Sn.Ünal ÜSTEL; Sakın turizmdeki başarının mimarı benim demeyin yanılırsınız. Bunun tohumlarını sizden önceki kabine arkadaşlarınız çoktan attı. Siz fuara gitseniz de gitmeseniz de zaten gelecek olan gelecek. Siz en iyisi çevreye odaklanın zira çevreyle ilgili ciddi hiçbir çalışma görülmüyor.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31