6 Ağustos Amerika tarafından 1945’te Hiroşima’ya  atom bombasının atılışının 70. yıldönümü idi. Dün de yani 9 Ağustos, Hiroşima’ya atılan ilk atom bombasının 3 gün ardından Nagazaki’ye atılan ikinci atom bombasının da 70. yıl dönümüydü. Hiroşima’ya atılan atom bombası ile ilk anda 60 bin, Nagasaki’ye atılan atom bombası ile ise ilk anda 70 bin sivil ve günahsız insan topluca katledilmişlerdi. Radyasyonun etkisi ile daha sonraki günler ve aylar içerisinde Hiroşima’da ölenlerin sayısı 170 bine, Nagasaki’de ise 200 bine ulaşmıştı. Aslında çirkin ve kahpe Amerikalı, yeni icat ettiği bu ölümcül bombanın etkisini insanlar üzerinde denemek için bu bombayı Japon Halkı üzerinde denemişti. Çirkin Amerikalı’ya göre daha çok insanın ölmemesi ve 2. dünya savaşının biran önce bitmesi için atomu kullanmış. Öyle olsaydı atomu askeri hedefler üzerinde denerdi.

                                           ***

Çirkin ve kahpe Amerika, 1945’te Japon şehirlerinde sahneye koyduğu kanlı oyunu, bugün Ortadoğu, Afganistan ve dünyanın diğer geri kalmış ülkelerinde kendi çıkarları için sürdürmektedir. Milyonlarca masum insanın ölmesine ve hergün de yüzlercesinin öldürülmesine devam edilmesine rağmen, başta dünya olmak üzere herkes seyretmektedir. Hele hele yanıbaşımızda devam eden bu trajediyi Kıbrıslılar

olarak Rum ve Türk seyretmekteyiz. Şimdi bazılarının “Kelin merhemi olsa kendi başına sürer” dediğini duyar gibiyim. Doğrudur. Kıbrıslılar da çok acılara sebeb olan ve 52 yıldır devam kendi sorunlarını da çözememişlerdir. Ancak yanıbaşımızda devam eden trajediye de sessiz kalmamamız ve birlikte ses vermemiz gerektiğine de inanmaktayım.  Suriye’de süregelen savaşta kulanılan silah ve cephane yüzünden Kıbrıs’ta da kanser vakalarında artış gözlemlenmektedir. Bilhassa Suriye’ye en yakın bölge olan Karpaz’da yapılan ölçümlerde radyasyon oranı diğer bölgelere daha yüksek çıkmaktadır. Rum ve Türk hepimiz birlikte bugün bilhassa yanıbaşımızdaki savaşa dur demeli ve savaş mağdurlarına da yardım etmeliyiz. Bu yardım şov amaçlı CTP gençlik örgütünün yaptığı gibi Kobani’deki çocuklara oyuncak yardımı olmamalıdır. Hemen yanıbaşımızdaki Türkiye’de 2 milyon göçmen Suriyeli’lerin çocuklarına daha kolay bir şekilde TIR’larla gıda ve giyecek yardımı yapmalıyız. Bunu Rum ve Türk siyasi partilerin gençlik örgütleri abilerine örnek olacak şekilde birlikte yapmalıdırlar.

                                       ***

Dünyanın çeşitli ülkelerinin başkanları insanlar üzerinde çirkin ve kahpe Amerikalı tarafından denenen ilk atom bombalarının yıl dönümünde, kardeşlik ve barış çağrıları yapacaklarına, çirkin Amerikalı’ya artık dur demelidirler. Daha geçtiğimiz günlerde, çirkin ve çirkin olduğunca kahbe de olan eski Amerikalı Dışişleri Bakanı Madeleine Albright, “Irak’ta 500 bin insan öldürdük, ama değdi” demiştir. Bu nasıl bir anlayıştır? Bunlar insan mı, yoksa insan cellatı mı? Bunu söyleyen üstelik bir kadın, belki de annedir de. Ondan sonraki Çirkin Amerikalı bir başka kadın dışişleri Bakanı Clinton da, Libya’nın yasal başkanı Kaddafi’nin parçalanarak öldürüldüğü haberini aldığı toplantıda, havaya sekerek ve elini havaya kaldırarak yippi diye haykırmıştı. Çirkin ve kahpe Amerikalı’nın ortadoğu’da yarattığı kan gölünde boğulmamak için, daha salim yerlere göç edenler ise, ya Akdeniz’in ılık sularında boğulmakta, ya da gittikleri ülkelerde çeşitli nedenlerle kırılmaktadırlar. Haydi Kıbrıslılar, Kobanili çocuklarla, diğer göç etmiş çocukların oyuncağa değil, aşa, gıdaya, ilâca, ayakkabı ve elbiseye ihtiyaçları vardır. Gelin genç yaşlı demeden Ortadoğu halkları için dayanışma içine girelim. Ülkemizde başta elçiliği olmak üzere tüm çirkin, çirkin olduğu gibi kahpe de olan tüm Amerikalı’lara, İngiliz’lere“Go home” çekelim. Eli kanlı kahpeleri ülkemizden kovalım. Dayanışmamızla Kıbrıs Müzakerelerini yürüten liderlerimize de örnek olalım ve onları cesaretlendirelim. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31