Eşber Serakıncı, bu ülkede eğitim bakanlığı yapmış isimlerden belki de en iyisidir.

Doğru, dürüst ve dik duruşuyla, devlet mekanizmasının her bir karışını bilen uzman kişiliğiyle ülke siyasetinde önemli bir yeri vardır.

DAÜ VYK’nın başında olması da aslında işin başındayken herkes tarafından sahiplenen bir isim oldu.

Ancak şu anda o da zor günler yaşıyor!

Bunu özel dostlarıyla da paylaşıyor…

DAK ve DAİ konusunda bir konuşsa, ortalık toz duman olacak ama devlete olan saygınlığı buna engel oluyor, en azından biz bunu biliyoruz.

Bakanlar Kurulu’nun ilgili okulların Doğa Koleji’ne devri ile ilgili kararı belki biraz kendisine sahip çıkıldı görüntüsü verebilir ama biz eminiz ki, en kısa zamanda görevinden istifa edecek ve bunu yaparken de siyasete lanet edecektir.

İrsen beyi zor günler bekliyor çünkü siyasetteki tüm tecrübesine rağmen panik yaşadığı, doğru kararlar veremediği için, hele de bazı kararların kendi iradesi dışında gerçekleştiği için üzüntüsünü içinden yaşadığını biliyoruz.

DAÜ olaylarını basından öğrendiğini açıklaması, yaşadığı paniğin de göstergesi oldu.

Aslında olayı ne kendisi basından öğrendi, ne de ilgili bakan haberim yok derken doğruyu söylemiyordu.

Eşber Serakıncı, DAK ve DAİ’teki gelişmeleri, bir değil, iki değil, üç değil tam dört kez kendisine geniş bir şekilde anlatmış ve bu iş için olur almıştı.

Başbakanın basından öğrendim sözleri sadece kamuoyunda güvenilirliğini yitirmesine neden olmadı, partisi içinde de büyük tepki aldı, ama bunu kimse yüksek sesle dile getirmedi.

İrsen beyi zor günler bekliyor çünkü UBP içindeki birlik ve beraberlik duyguları her geçen gün biraz daha azalıyor.

Bazı bakan ve vekiller kendisine karşı dik bir duruş sergileyip, kimisi bakanlıktan alındı, kimisi de bakanlık verilmedi diye karşı tavırlarını her geçen gün biraz daha arttırmaya başladı.

Ayrıca partisi şu anda birkaç guruba bölünmüş durumda, bu da gelecek için yaşanacak bir fırtınanın habercisi olarak önünde duruyor.

Bir müdürlük, özel kalemlik ve birkaç istihdam için, parti kurmayları birbirin yerken, aslında İrsen beyin de belki bilerek belki de bilmeyerek altını oyuyorlar.

İrsen beyi zor günler bekliyor çünkü DAK ve DAİ olayı da gösterdi ki, alınan kararlar kendisini değil, başkalarını kararları.

Eğer böyle olmasaydı, buraları ya ülke iş adamına vermek için masaya oturur, ya da Mağusa Belediyesi’nin en azından teklifini değerlendirirdi.

Sırada DAÜ var ve burası da şu anda pazarlık masasında konuşuluyor ve bunun da karara varılmasıyla, olaylar daha da büyüyecek, halkın öfkesi daha da büyüyecektir.

İrsen beyi zor günler bekliyor çünkü daha sırada Telefon Dairesi, Kıb-Tek, ETİ, Kıbrıs Sigorta, Cypruveks ve BRT gibi binlerce kişinin çalıştığı kurumlara sıra geliyor.

Hem de birkaç ay içinde…

Altı oyulmaya çalışılan, partisinde birkaç grubun oluştuğu ve arkasında durulmayan bir başbakan için bundan daha kötüsü de olamaz…

Temiz bir siyasi geçmişi olan kendisinin, dramatik durumu, bana hep Ecevit’in son yıllarını aklıma getiriyor.

Umarız yanlışta ısrar etmez ve siyaseti bıraktığı zaman ardından kötü değil, iyi icraatlarıyla anılır…

En azından bu kendisini elinde…

 

 

“Cemal Başkan, Başbakanlık’a aday” iddiası!

 

“LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın Başbakanlık görevine ve UBP Genel Başkanlığı'na hazır olduğunu göstermek ve reklamını yapmak için hazırladığı bir Özgeçmiş Dosyasını (CV) Türkiye Başbakanlığı'na gönderdiği iddia ediliyor.
Yapmış olduğu tüm özel görüşmelerde UBP Genel Başkanlığı'na ve Başbakanlığa hazır olduğunu ve gelecekteki hedefinin bu olduğunu söylemekten çekinmeyen Cemal Bulutoğluları en sonunda bu konuda ciddi bir adım atarak hazırlamış olduğu geniş çaplı bir CV'yi Ankara'ya göndermiş.
Bu hazırlanan CV'de Cemal Bulutoğluları'nın özel sektörde elde etmiş olduğu başarıların yanı sıra belediyecilik alanında da elde ettiği tüm zaferler ve gerçekleştirdiği icraatlar geniş bir şekilde yer buluyor…”

(kktchaber.com)

Konu ile ilgili görüşüne başvurduğumuz Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, ilgili haberi yalanlayarak böyle bir şeyin gerçek dışı olduğunu, başarısını çekemeyen bazı grupların böyle söylentiler çıkararak kendisini yıpratmak istediğini belirtti.

 

 

MESAJ KUTUSU

 

Sayın Talip ATALAY, Türkiye’den yeni makam aracınız Mercedes’i gümrükten çıkarmak için bu sıcaklarda yoğun gayret sarf ediyormuşsunuz. Size yakın çevreler 110 bin TL’lik aracın kimler tarafından gönderildiğini merak ediyorlar. Artık bir açıklama yaparsınız değil mi?

Sayın Eşber SERAKINCI, DAK ve DAİ’nin Doğa Koleji’ne devri konusunda tam dört kez başbakana birifing verdiğiniz halde kendisi nasıl olur da bunu basından öğrendi, bunun bir açıklaması olabilir mi? Bu konuda ne kadar köşeye sıkıştığınızı ve sabır çektiğinizi tahmin edebiliyoruz. Allah sabırlar versin…

Sayın Ejder ASLANBABA, bazı isteklerinizin yerine getirilmemesinden dolayı büyük bir sıkıntı içinde olduğunuz ve istifa dahil her türlü eylemi gerçekleştirebileceğiniz söylentileri yapılıyor. Hayırdır yine niçin sigortalarınız attı?

Sayın Erdal EMANET, DAÜ’deki eylemlerde polisin sertliği bölge halkını epey üzmüşe benziyor. Şimdiye kadar iyi ilişkiler içinde olduğunuz bölge sakinleriyle barışık olmanız yönünde mesajlarınız geliyor.

Sayın Pervin GÜRLER, bir Rum vatandaşı KKTC’ye yaptığı ziyaret sonrasında Güney’e geçerken vize vurulmadığı için KKTC’ye giriş yapamıyormuş. Bir aracı vasıtasıyla mesaj göndermiş, ilginizi bekliyor…

Sayın Mine ÇAĞLAR, kendi ellerinizle ve alın terinizle kurduğunuz Kanserle Savaş Birimi’nden önce görevden alınmış, sonra da maaşınız düşürülmüş ve sonra da laboratuara sürülmüşsünüz. Vefasızlığın en bariz örneği bu olsa gerek değil mi?

Sayın Kudret ÇAĞLAR, siz de televizyon ve radyolara sağlık programları yaptığınız bant yayınlar için uyarılmışsınız. Bu memlekette yararlı işler yaptığınız zaman ödül yerine ceza veriyorlarsa bunun bir açıklaması var mıdır acaba?

Sayın Ahmet KAŞİF, bakanlığın Kanserle Savaş Birimi’nde acaba birileri sizi yanlış bilgilendirip yanlış kararlar almanıza mı neden oluyor? Hacettepe’den ülkeye getirilen, yine bu ülkenin insanına yapılanlar hiç de hoş değil.

Sayın Ersan SANER, İngiltere dönüşünde Ercan Havaalanı’nın tuvaletlerine girip bir incelemeniz isteniyor. Turistlerin yoğun olduğu bu dönemde ilk intiba olarak hoş görüntüler olmuyor. Birkaç bin liralık harcama ile buralarını buz gibi yapabilirsiniz.

Sayın Erdal BARUT, Esentepe sakinleri son günlerde elektrik kesintilerinden bezmiş durumda. Hem yerli halk hem de bölgede yaşayan İngilizler olaya el atmanızı kesintilerin artık sonlandırılmasını istiyorlar.

Sayın Ersin GÖRSAY, ÖZEV yararına Lefkoşa’da hizmete açtığınız restoranın yemekleri konusunda güzel duyumlar geliyor. Ancak burasının daha iyi tanıtılması için girişimde bulunmanız isteniyor, bizden iletmesi.

Sayın Cemal BULUTOĞLULARI, eşinizin rahatsızlığını üzülerek öğrendik, kendisine acil şifalar dileriz. Siz de artık yıllardır ihmal ettiğiniz aileye daha fazla ilgi gösterirsiniz değil mi? İki günlük dünyada bazı değerleri ihmal etmemek gerek…

Sayın Hasan Basri BEYCANLI, Esentepe’de villa alımı için bu sıralar bölgeden ayrılmıyormuşsunuz. Mademki kredi işini de hallettiniz yakında taşınırsınız inşallah. Hayırlı uğurlu olsun diyoruz. Allah sağlık ve afiyet içinde oturmak nasip etsin.

Sayın Fevzi TANPINAR, ikiz babası olmak için sadece 4 ayınız kalmış. Bu arada babalık kurslarına gitmeye başlamışsınız bile. İstanbul’un kızları taş fırın erkek filan dinlemiyor değil mi? Sağlıklı bir doğum süreci geçirmenizi dileriz.

Sayın Meral EROĞLU, hastaneye iki adet çocuk küvezi almak için büyük bir çalışma başlattığınızı öğrendik. Umarız ülkenin önde gelen iş adamları pamuk ellerini ceplerine atarlar da devletin ayıbı biraz olsun örtülür.

Sayın Şahap AŞIKOĞLU, buradaki mesajlarımızı dikkate alıp vatandaşın sorunlarıyla ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz. Siz bir defa kamu hizmeti yaparken, bizim görevimiz daha ağır, teslim edersiniz değil mi?

Sayın İlkay ASLIM, yeni Land Rover aracınız hayırlı ve uğurlu olsun. Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin. Bu değirmenin suyu nereden geliyor diye soranlara bir cevabınız olacak mı?

Sayın Huriye DİMİLİLER, yeni yaşınızı kutlar, sağlıklı mutlu uzun ömürler dileriz. Yoksa siz de bayanların yaşı sorulmaz diye düşünenlerden misiniz?

Sayın Salih EMRAL, Şehit Ruso’nun müdürü olarak sınavlarda büyük bir başarıya imza attınız. Tebrik eder başarılarınızın devamını dileriz.

Sayın Ergun SERDAROĞLU, Tahsin Ertuğruloğlu ile son günlerde telefon trafiğini arttırdığınız gözlemleniyormuş. Parti içinde kıyamet yakın diyenler acaba haklı mı çıkacak dersiniz?

KC 551 plakalı van aracın sahibi, Kıbrıs Gazetesi önünde küçük bir aracı sıkıştırarak tehlikeli sürüş yapmışsınız. Aracı süren bayan sürücünün yüreğini ağzına getirmişsiniz. Bayan sürücülere karşı biraz daha saygı lütfen…

 

 

Günün Fıkrası

 

Temel’in kedisi

 

 Temel, sol kolunun üstüne güzel mi güzel pek hoş bir kedicik oturtmuş. Nereye gitse kedi kolunda.
Arkadaşları :
- Nedeysun pütün gün kedi kolinda, kediyi rahat piraksana, deyince Temel:
- Pirakmasina pirakacağum ama, kedi dişi, başina bir halt kelir tiye endişeleneyrum.
İçlerinden bir tanesi Temel'e ilginç bir fikir önerir. Kedinin belirli yerlerine pamukla benzin sürmesini, böylece erkek kedilerin Temel'in kedisine zarar vermeyeceğini söyler. Temel de söyleneni aynen uygular. Sonuç harika, erkek kediler değil yaklaşmak, nerdeyse altı aylık yola kaçarlar. Günlerden bir gün Temel'in kedisi kaybolur. Temel perişan:
- La, penum kediyi körtünüz mi? diye, diye iki, üç gün dolaşır. Derken bir tanıdığı:
- Senin kediyi kördüm. Temel:
- Nerdeydi? Ne ediyirdi? Arkadaşı :
- Aşağı mahalledeydi, penzinu bitmiş arkadan itiylerdi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31