UBP’de sular durulmuyor. Başbakan İrsen Küçük, kabineyi değişti. Değişiklik de sorunları beraberinde getirdi. Kabineye tepki koyan Girne’li milletvekillerinden sonra dün Güzelyurt ve Lefkoşa’daki tepki koyan milletvekilleri de biraraya geldiler. Toplantı yine Girne’de Pia Bella Otel’de gerçekleşti. Bu toplantıda dikkati çeken isimlerden bir tanesi de UBP Lefkoşa Milletvekili Hasan Taçoy’du. Zorlu Töre, Ahmet Çaluda, Türkay Tokel, İlkay Kamil, Nejdet Numan ve Ergün Serdaroğlu bilinen isimlerdi. Ancak Taçoy’un bu toplantıya katılması ile işler daha da sarpa sardı. Dünkü toplantıda dışarıya bilgi sızdırılmaması için özen gösterildi. Ancak biz alınan kararları bir şekilde öğrendik. Tepki koyan milletvekilleri sorunlarını Başbakan’a bildirecekler ve gerekirse olağanüstü kurultay için imza toplamaya başlayacaklar. Edindiğimiz bilgilere göre; Başbakan İrsen Küçük tepki koyan milletvekilleri ile birebir görüşme yapmak için haber salmış. Bunların içerisinden bir tek Mehmet Tancer ile görüşebildiği öğrenildi. Gelen bilgilere göre; tepki koyan milletvekilleri birlikte hareket etme kararı aldılar.

ÜSTEL MÜSTEŞARINI DEĞİŞTİRMEYECEK

Çiçeği burnunda Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Turizm müsteşarını değiştirmeyecek. İnanın değiştirme yetkisi olsa, o da bir şekilde yeni müsteşar arayışına girecekti. Aldığımız bilgilere göre; Üstel bu konuda Başbakan tarafından uyarıldı. Dünkü yazımızda Turizm müsteşarı olan Şahap Aşıkoğlu görevden alınıyor demiştik. Gelen haberlere göre; Ünal Üstel bir tek kendisine özel kalem müdürü tayin edebilecek. Bu habere sanırım turizimcilerin bir çoğu sevinecek. Ne dersiniz?

TÖRE’NİN TEPKİ KOYMAYA HAKKI YOK

Kabineye tepki koyan UBP’li milletvekileri arasında Zorlu Töre de bulunuyor. Haksızlığa uğramış gibi hak aramaya çalışıyor. Oysa; Zorlu Töre’nin bakanlık yaptığı dönem sorgulanmalıdır. Medyaya tavır koyup sütten çıkmış ak kaşık gibi kendini aklamaya çalışmasın.

Dün Girne’deki toplantıya Zorlu Töre de katıldı. Kötü bir bakanlık dönemi geçiren Zorlu Töre kabinenin değişmesine sebep olan kişidir. Eğer Zorlu Töre başarılı olmuş olsaydı bugün kabinenin değişmesine gerek kalmayacaktı. Töre tepki koyan milletvekileri ile hareket etmeye devam ederse tepki koymanın hiçbir anlamı kalmayacak!

TÖRE BAŞBAKAN’A KONUŞMUYOR

Zorlu Töre’nin siniri dinecek gibi değil. Bakanlıktan oldu, adeta asapları bozuldu. İstifa edeceğini söyleyip duruyor. Ayrıca Başbakan’a sürekli olarak küfür ediyor. Önceki akşam Gönyeli’de Minareliköy’ün gecesi vardı, geceye Başbakan’ın yanı sıra zorlu Töre de katıldı. Gecede Töre’nin Başbakan’a konuşmadığı görüldü.

DİRENÇ’E ANNAN PLANI HATIRLATILDI

Eski Tarım Bakanı Zorlu Töre’nin kalem müdürü olan Tevfik Direnç’e, Güzelyurtlu UBP’lilerden mesaj var. Hani dedik ya; Direnç UBP’de Milletvekilliğini düşünüyor diye müşavir olmak istemedi. Bunun üzerine Güzelyurt’tan arayan bazı UBP’liler Tevfik Direnç’e bizim aracılığımızla mesaj gönderdiler. UBP’liler Tevfik Direnç’e Annan Planını hatırlatmamızı istediler. Annan Planı döneminde Annan Planına evet demek için televizyonda Annan planına sahip çıklmasını istiyormuş. UBP’liler o günleri hala unutmadılar! Zorlu Töre’nin özel kalem müdürü olması demek ki o günleri untturmadı.

DÜRÜST MÜDÜRLERiNİ TEK TEK EVİNE ÇAĞIRDI

Milli Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, eski bakanlığına dönmenin mutluluğunu yaşıyor. Öğretmenlikten gelen Dürüst, belli ki bu bakanlığa kavuştuktan sonra yeniden doğmuş gibi oldu. Hani derler ya yüzüne renk geldi, Kemal Dürüst de öyle. Dürüst eski bakanlığına kavuşur kavuşmaz koları sıvadı ve nerde kalmıştık? dercesine işe koyuldu. Edindiğimiz bilgilere göre; Bakan Dürüst dün müdürlerini tek tek evine çağırdı ve bilgilendirerek hedeflerini sundu. Sizin anlayacağınız; Dürüst işleri sağlam tutuyor. Bu arada ismi lazım değil, Dürüst’ün dünkü konukları arasında tanınmış birisi daha vardı. Garga’larımız o kişinin oralarda ne işi var? diye merak etmişler.

ÇALUDA HEM MIHA, HEM NALA

UBP Güzelyurt Milletvekili ve İlçe Başkanı Ahmet Çaluda, Güzelyurt’ta başka Lefkoşa’da başka. Edindiğimiz bilgilere göre; Çaluda İlçe başkanı olduğu için medyada kabinenin adaletsiz oluştuğunu söylemek zorundaymış. Aksi taktirde Güzelyurt’ta tansiyonu düşürmek kolay değilmiş. Çaluda önceden planlanmış programına göre; Salı günü babasını Türkiye’ye tedaviye götürmeye karar vermişti, ancak gelişmelere göre babasını Pazrtesi günü götürmeye karar verdi. Böylece; tedavi için giderken basında Çaluda meclise gitmedi denilecek. Çaluda rol yapıyor, hem mıha hem nala vuruyor. Birde Çaluda anasının karnından doğarken bir de kız doğmuş olsaydı, gerisini siz düşünün neler yapardı!

GÖKTAŞ İLE ÖZEREM BARIŞACAK MI?

Milli Eğitim Kültür ve Spor Bakanlığı’nda barışma zamanı. Spor Dairesi Müdürü Metin Özerem İle spor kordinatörü Süleyman Göktaş acaba barışacaklar mı? Her ikisi de Küçük Kaymaklı’dan gelme. Kaymaklı dendi mi akla gelen isimlerin başında geliyorlar. Ama gelin görün ki; her ikiside biribirlerine düşman. Edindiğimiz bilgilere göre; Milli Eğitim Kültür ve Spor Bakanı Kemal Dürüst onları barıştırmak için devreye girecek. Devlet dairelerinde küslük olmaz diyecek. Ya barışırlar ya barışırlar. Eğer barışmazlarsa B planını uygulayacak. B planı her ikisinin de işine gelmeyecek. Dürüst bu konuda kararlı her ikisinden de işi bekliyor. Bizden söylemesi.

TANCER TOPLANTIYA KATILMADI

Kabine değişimine tepkili Girne, Güzelyurt ve Lefkoşa Milletvekilleri dün biraraya geldiler. Toplantı yine Pia Bella Otelde gerçekleşti. Bu toplantı da UBP Girne Milletvekilleri Nejdet Numan, Ergün Serdaroğlu, İlkay Kamil, Güzelyurt milletvekillerinden Ahmet Çaluda ve Türkay Tokel, Lefkoşa’dan da Hasan Taçoy ve Zorlu Töre katıldılar. Güzelyurt milletvekillerinden Mutlu Atasayan ve Girne Milletvekillerinden Mehmet Tancer toplantıya katılmadılar. Atasayan’ın katılmaması pek önemsenmezken, Tancer’in katılmaması dikkat çekti. Edindiğimiz bilgilere göre; Mehmet Tancer toplantıya katılamayacağını bildirmiş ancak kendisiyle Başbakan’ın görüşme talebi olduğunu da duyurmuş. Tancer kayın validesinin bir problemi olduğunu, o yüzden katılamayacağını söylerken, Girne’de toplanan Milletvekilerine de destek olacağını sylemiş. Tabi bütün bu gelişmelerden sonra Başbakan’ın Tancer ile görüşme talep etmesi Milletvekilerinin içine kurt düşürdü. Acaba Tancer kayın validesini bahane mi etti? diye.!

TANCER’İN EŞİ MÜDÜR OLACAK, KENDİSİ DE BAKAN

Kabine değişimine tepki koyan Milletvekillerine işin aslını duyurmak gerekiyor. Hiç olmazsa Garga yazmıştı derler günün sonunda. Tancer’le ilgili soru işaretleri kafalarından çıkar belki. UBP Girne Milletvekili Mehmet Tancer, Demokrat partiden UBP’ye geçerken bakanlık sözü aldı. Şimdi bakan olmadı diye bu iş bitmiştir anlamına gelmiyor. Seçimlere daha üç yıl var. Zaten kendiside seçime gitmeden önce bakan olmak istiyor. Bir yıl sonra kabine yine değişir, o zaman Tancer’in de gönlü olur. Tancer bu konuda Başbakan dan söz aldı, ayrıca karısı için de. Takip edin göreceksiniz, karısı yirmi günü bulmaz müdür olur.  Aksini iddia eden varsa beri gelsin!

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Faiz SUCUOĞLU; Örgütler ilk kez bir ilçe başkanına hoşgeldin kokteyli düzenlediler. Katılım da maşallah güzeldi. Ama unutma ki; bu kokteylin ardından istekler gelecek. Hükümet döneminde ilkçe başkanlığı yapmak ateşten gömlek giyemeye benzer. Hayırlısı olsun ama unutma ki UBP çok kötü bir dönemin içerisindedir. UBP’liler adamı mehter marşı ile de göndermesini bilirler.

Sn.Soner EVSEN; Dağın yamacında yarım dönüm bir yerin olsa, içinde bir mangal yaksan,bir kaç duble de viski içsen fena mı olur?

Sn.Erdal Emanet; Mağusa içerisinde çok sıkı trafik kontrolleri hem vatandaşın hem de çalışan personelinizin tepkisine yol açıyor. Kontrol yaptırmayın demiyoruz ama bilginiz olsun istedik.

Sn.Caner ASPAVA; Sayılı günler kaldı sanırım idmanları artırdınız, o yüzden görüşemiyoruz. Önemli değil katılacağınız yarışma kolay bir yarışma değildir. Umarım dilediğiniz gibi güzel geçer gitmeden önce sizinle birlikte çalışmayı çok isterim inşallah nasip olur.

Sn.Mehmet MARDO; Küçük Kaymaklı’nın şampiyonluğu Mağusa’da olmanıza rağmen size çok pahalıya patlamış. Kaymaklı’lı olmak kolay değil.

Sn.Fuat NAMSOY; Sahildeki projeyi hayata geçirmek için harıl harıl çalıştığınızı duyduk. Haklısınız Yaz aylarına az kaldı. Proje bitince sanırım bölge halkı çok mutlu olacak.

Sn.Metin DEliDENİZ; Duyduğumuza göre yeni bir motor getiriyormuşsunuz. 60 yıllık kolleksiyon güçleniyor desenize.

Sn.Ümit HANSEL; Boysan tutturdu ila geçen gün sekiz numaralı kutuyu getirecek. Yapma etme dedik sonunda kurtardık. Senin anlayacağın; az kalsın kutuyu görelim. Sende bütün gün havuzda bodo yap!

Sn.Hasan DÖRTGAZİ; Çok yakında bir işadamı arkadaşınıza süpriz yapacakmışsınız.

Sn.Osman LAMA; Cumartesi Mağusa’daki çocuk şenliğinin yapılmasında öncülük etmişsiniz.

Sn.Afet ÖZCAFER; Günlerden sonra dün Mağusa UBP ilçe binasında vatandaşların sorunlarını dinlemişsiniz. Hayırdır problemler çözüldü mü acaba?

Sn.Derviş ATA TAHİROĞLU; Siyaset yine kızıştı, eskiden olduğu gibi yine sokakta mısın? Yüzünü eskitme çünkü her an her şey olabilir!

Sn.Gürkan KARA; Son günlerde Girne Karaoğlanoğlu arasında mekik dokuduğunuz görüldü. Hayrola bir durum mu var.?

Sn.Baysan KELEŞOĞLU; Hafta içerisinde Zeytin ağaçlarının yerini değiştirdin ama,oto parkın asfaltı ne oldu?

Sn.Ali ÇAĞINER; UBP’ye tepki koyanlar senin mekanına uğruyorlar. Yarın başın ağrımasın.!

Sn.Cem KURUOVALI; Eşinize açtığınız oto aksesuar dükkanı hayırlı uğurlu olsun.

Sn.Ziya GÜVENİR; Başbakan’ın müsteşarını hiç yanlız bırakmıyorsun. Akşam yemekleri derken, şimdide öğlen yemekleri başladı. Allah muhabbetinizi artırsın...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31