Bu ülke’nin en önemli sorunlarından birisi ahkam kesmektir...

Ahkam kesmeyi nerdeyse toplum olarak meslak haline getirdik. Bilen de bilmeyen de ahkam kesiyor, eleştiri yapmakta üstümüze yok.

Her işten anlar gibi yorum yaparız, ama icraata gelince de iş yapan yok. Sürekli yargılayan, biribirini çekemeyen ve sevmeyen bir insanlar topluluğu yarattık.

Kabine değişti bir anda gündem oldu. Bir çoğuna yine malzeme çıktı. 

Kabine konusunda etrafta yapılan eleştirileri dinledikçe uzmanlar topluluğundan oluşan bir toplum sanırsınız.

Yeni kabine için demedik bırakmadılar, hepside başımıza uzman kesildiler.

Oysa; değişmesi gereken onlar, avaracılıktan her işten anlar gibi  her boka maydanoz olup yorum yapmakta üstümüze yoktur.

Anladık; Bu Ülkede doğru dürüst bir şey yok ama bunu da yaratan biziz bunu neden kabul edip söylemiyoruz.

Kabine kötüymüş, iyi olsa ne yazar. Zaten iyi olsa da yine kötü demeycek miyidik?

Laik olduğumuz gibi yönetiliyoruz, mevcut kabinenin yaratıcısı biz değil miyiz?

Bu düzende istediğimiz bu değil mi? Partizanlık,  gör beni göreyim seni zihniyeti.

Ha UBP olmuş ha başka bir parti ne fark eder. Ne olmuş yani; Ali Çetin Amcaoğlu bakan olmuşsa, veya Ünal Üstel...

Onlarında  gönlü olsun, ne farkeder? Hükümetçilikte çok mu iddialıydık? Bu toplum hepsini denemedi mi?

Kim gelirse gelsin aynidir diyen biz değil miyiz? O halde neyi eleştiriyoruz? Her şeyi eleştiriyoruz ama kendimizi  eleştirmiyoruz.

Esas sorun orada, değil kabineyi  zihniyetimizi değiştirmediğimiz sürece, kötü yönetilmeye hep mahkum kalacağız.

Kabineyi Başbakan oluşturmuş olabilir ama unutmayın ki o kabineyi biz yarattık.

O bakımdan; şikayet etmeye hakkımız yok. Esas eleştirilmesi gereken bizleriz neyi ektiysek onu biçiyoruz. Keşke tek derdimiz kabine olsa!

GARGA’DAN AL HABERİ

BEKLENEN SON; ERÇAĞ VAKIFLAR BANKASI GENEL MÜDÜRÜ OLDU

Kıbrıs Vakıflar Bankası Devlet Bankası gibi değil, UBP’nin Bankası gibi yönetilmeye devam ediyor. Bankacılık tecrübesi olmayan UBP parti meclis üyesi Cengiz Erçağ dün resmen K. Vakıflar Bankası Genel müdürlüğüne atandı. Banka ile yedi yıllık sözleşme imzalayan Erçağ’ın Bankaya aylık maliyeti 16 bin Türk lirası. Bu arada; CTP döneminde atanan Aytaç Sönmez’in sözleşmesi bitmeden bankadan uzaklaştırılacağı için bankanın Aytaç’ a yaklaşık 500 bin Lira tazminat verceği öğrenildi. Erçağ müdür olsun da ne isterse olsun mantığı bu olsa gerek.! Ayrıca dün yapılan anlaşmada Erçağ görevden alınacak olursa, Erçağ’a  yedi yıl üzerinden tazminat verilecek.

GİRNE’Lİ VEKİLLER KAYIP

Hep deriz ya; UBP’nin rakibi UBP’dir diye.! İşte size bir örnek daha... UBP’li Girne’li Milletvekilleri kayıp. Dr.Mehmet Tancer, Dr.Ergün Serdaroğlu ve Nejdet Numan. Dün Meclise uğramadılar gündem dışı konuşmalar vardı diye gitmedikleri pek hissedilmedi. Ama esas Pazartesi günü meclise gitmeme kararı aldılar. Papara orda kopacak gerekçeyi anlatmamıza gerek yok.

ÇAVUŞOĞLU JOKER BAKAN OLDU

Ginues rekorlar kitabına mı girer bilemeyiz.? Ama vatandaşlar ona bu lakabı taktılar. Nazım Çavuşoğlu bundan böyle joker bakan olarak konuşulacak. 20 ay içerisinde önce Tarım Bakanı, sonra Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı, şimdi de İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı. Gelen bilgilere göre; joker bakan dün bakanlığa uğradı ve ilk iş olarak bürokratları değiştireceği müjdesini verdi. Özel kalem müdürü ve konut edindirme müdürü yakında değişecek.

CANBOĞAZDAN GEÇTİ

Ali Çetin Amcaoğlu onuruna dün akşam Boğaz’da bulunan Canboğaz restaurantta yemek verildi. Gönyeli’liler UBP’den Gönyeli’li bir bakan çıkmasını kutladılar. Yaklaşık 100’ü aşkın kişinin katıldığı gecede Başbakan İrsen Küçük’de hazır bulundu. Tabi Maliye Bakanı Ersin Tatar’da gecede olanlar arasında idi.

SUCUOĞLU’NA MİLLETVEKİLLİĞİ YOLU AÇILDI

Alın size mesleğini sevmeyen bir doktor daha.! Dr.Faiz Sucuoğlu doktorluğu yanında, aktif siyasetle de uğraşacak. Kafasına takmış bir kere milletvekili olacak. Sucuoğlu bugün ilk adımı atıyor. Saat 14:30 UBP’de MYK  toplanacak ve Aliçetin Amcaoğlu’ndan boşalan UBP Lefkoşa İlçe başkanlığına getirilecek.

GARGA’YA MESAJ VAR

Sevgili Harun abi;

Bizler Göçmenköy’lü bir grup gençler olarak sn.Özel Kadıoğlu başkanımıza yapılan haksızlıkları içimize sindiremiyoruz. Ama unutmasınlar ki; bu devran çok yakında dönecek ve ona yapılan bu haksızlıkların hesabı sorulacaktır. Bizler sn. Kadıoğlu var olduğu sürece hep yanındayız. Bizler menfaat ve başka çıkarları olmayan Göçmenköy gençleriyiz. Size ve gazeteniz Haberdar’a teşekkürler.

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Zorlu TÖRE; Hafta sonunu dinlenmek amacıyla ailenizle birlikte yurtdışında geçireceğiniz konuşuluyor. Pazartesi günü Meclis'te olmayacağım diyormuşsunuz. Partilileriniz soruyor görev kutsaldır, bugün siz yarın başkası bu göreve gelebilir. Sonuçta iktidar partisi vekili olarak destek vermeniz en doğrusu diyorlar.Bizden iletmesi...

Sn.Yıltan ÖZKIRAÇ; Sanırım en güzelini siz yapacaksınız. Hayatın tadını iyi değerlendiriyorsunuz. Arjantin’deki büyük avın yolculuğuna dört gün kaldı. Ne diyelim; Allah rast getirsin.

Sn.Ahmet ÇALUDA; Bakan olmayınca ilk vermiş olduğunuz tepkilerin yersiz olduğunu anlamışsınız. Partim hükümette destek vermek benim en tabii görevim demişsiniz. Partililer de size bu yakışır diyor.

Sn.Ali NAZİF; Mağusa Gümrüğü’nde memurların görev değişimi için düğmeye basmaya geç bile kaldınız. Eliniz düğmeden kalkmasın.

Sn.Faiz SUCUOĞLU; Partinin tabanı ile o kadar iyi ilişkiler kurdunuz ki; örgütler daha önce İlçe Başkanı yapamadıkları sizi bu defa yapmak için kolları sıvamışlar. Gelen bilgilere göre; parti tavanının bu işe çok olumlu baktığı yönünde. Sen de biliyorsun ki İlçe Başkanlığı bu zor dönemde kolay olmasa gerek. Partililer açıksözlü ve ilkeli duruşunuzla bunun üstesinden rahatlıkla gelebileceğinizi söylüyorlar.

Sn.Nejat KAYALP; Sonunda sizde muradınıza erdinizi. Duyduğuma göre; bağıra çağıra sizde limandan yer almışsınız. Ne diyelim; hayırlısı olsun.

Sn.Cemal BULUTOĞLULARI; Dr.Faiz'in İlçe başkanlığına adının geçmesine en çok sevinenlerden biriymişsiniz. Daha önce de doktoru İlçe başkanı  yapmak için çok uğraştığınızı ama şartların uymamamasından dolayı geçmişte bunu yapamadığınızı biliyoruz.

Sn.Murat ALTINAY; Hasan Curcioğlu’nun yaptığı görevlendirmelerle ve ağırlığınızı hissettirmenizle takdir topluyorsunuz.

Sn.Ali Çetin AMCAOĞLU; Zorlu Töre'nin devir teslim törenine gelmemesine şaşırmamışsınız. Ne de olsa daha önceden aranızın soğuk olduğu bilinmekte. Garga olarak daha önce sana yazmıştım üzülme sen gelecen o gidecek diye. Bak Garga'nın dediği oldu. Yeni görevinizde başarılar.

Sn.Mehmet SABANCI; Tercihim light kefirdir. Umarım onu da getirirsin. Bu arada kefir piyasada erken bitiyor. Mesela dün Lefkoşa’da Önder Elit’te kefir yoktu. Dağıtıcılarını bu konuda uyarırsan mutlu olurum.

Sn.İrsen KÜÇÜK; Ne gariptir ki iktidarlar değişirken bir bakan diğer yeni bakana çiçek takdim eder ama UBP iktidarında iktidarın eski ve yeni bakanının devir teslim dahi yapmaması garip değil mi.Sonuçta ikisi de ayni partili.

Sn.Halil SALKÖK; Gazi Mağusa’da Ersan Saner’in bakan olarak kalmasını kayınpederiniz ile beraber mangal yakarak kutlamışsınız. Ya gitseydi acaba ne yapacaktınız.?

Sn.Ünal Üstel; Size de hayırlar olsun tekrardan.Unutmayın 2011 turizm yılı...kolay gelsin...

Sn.Salih CİMBOM; Başınız sağolsun çok yakın bir akrabanızı kaybetmişsiniz. 
 
Sn.Ersin TATAR; Yeni kabinede yer aldığınızı duyunca rahat bir nefes alıp keyfinizin yerine geldiğini duyduk. Halka kendinizi sevdirdiğiniz bir gerçek zira açık ve samimi konuşuyorsunuz. Bu yeni dönemde biraz daha dikkat ederseniz herşey sizin ve partinizin lehine olabilir... Bu arada Mağusa’lılar dört gözle Mağusa’ya gitmenizi bekliyor. Size hayırlısı olsun demek için.

Sn.Hasan TRİTON; Bu aralar sesiniz soluğunuz çıkmıyor. Ama aldığımız haberlere göre; plastik depo üretimine başlamışsınız.

Sn.Şerife ÜNVERDİ; Müsteşarınızın da bayan olması bir avantaj sayılır mı? Zira gelen bilgiler müsteşarınızın oldukça deneyimli olduğu ve size tam destek vereceği yönünde.
 
Sn.Mutlu ATASAYAN; Güzelyurt'da ziyaret ettiğiniz bir kişiye bakan olamamaktan dolayı moralinizin bozuk olduğunu iletmişsiniz. Üzülmenize gerek yok zira siyaset çok denklemlerle olan bir formül gibi, içinden çıkmak kolay değil, yarın ola hayrola...

Sn.Hasan OY; Geçen akşam soğuk rüzgalar esmiş restaurantınızda. Bir masada UBP’liler, diğer bir masada da CTP’liler. Ama siz her zaman olduğu gibi dengeyi sağlayıp havayı yumuşatmışsınız.
 
Sn.Hasan TAÇOY; 2. İrsen Küçük kabinesinde senin dışında herkesin bakanlık için adı geçti. Kendini iyiden unutturmaya başladın. Ara sıra TV'ye çık da yüzünü unutmayalım...

Sn.Mustafa YİĞİTTÜRK; Hergün öğlen Sertbay’dan geçmeden işe gitmezmişsin.

Sn.Hasan DÖRTGAZİ; Aldığımız bilgiye göre; tır Mersin kapısından çıkmış. Bu bir ilktir. Ve bu da sizin sayenizde olmuştur. Umarım tırların Cilvegözü sınırından da Suriye’ye geçer.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31