Aslında bugün MA Talat’ın geçen günkü basın toplantısında açıkladığı Su Kurumunu ve Türkiye’den gelecek suyun yönetimi ile ilgili yazacaktım. Ancak Havadis Gazetesinin sahip ve köşe yazarı Hüseyin Ekmekçi’nin temcit pilâvı gibi hergün yazdığı ve artık kabak tadı verdiği yazılarına cevap yazacağım. Çünkü ayni Ekmekçi ve Gazetesi Havadis, gözlerindeki merteği görmeyip başkasının gözünde çöp aradıkları için, geçmişte Kıbrıs Türkünü küçük düşürücü olaylara imza atmışlardı. Sahte gübre olayından sonra, bir zamanlar Havadis’in müessese veya genel müdürünü Koop. Merkez Bankası 500 bin liralık alacağı için dava etmişti. Havadis kadrosundaki refiklerimiz, başta Ekmekçi olmak üzere 4 Eylülde emekli olan o zamanki Koop. Merkez Bankası Genel Müdürü Gülhan Alp’a davayı geri çekmediği için savaş açmışlardı. Bu meyanda yıl sonunda 13. Maaşlarla birlikte, eşi de şübe müdürü olan Alp’ın evine 40 bin lira maaş girdiği yalanını günlerce Havadis’te işlediler. Bu yüzden yüzümüzü karartan o günde Erdoğan KKTC Başbakanı İrsen Küçük’e maaşın kaç diye sormuştu. Şimdi yine başta Ekmekçi olmak üzere, kalemini bir silâh olarak kullanmakta ve  Gülhan Alp’ı karalamaya ve ondan sahte gübre için açılan davayı geri çekmediği için  aklınca intikam almaya çalışmaktadır. Bunu yaparken de Koop. Merkez Bankasına zarar verdiğini görmezden gelmektedir. Ben Gülhan Alp’ı tanımam. Ancak sahte gübre firmasına ortak edilen ve o ortaklıktan kurtulmak için yüzbinlerce lira ödeyen dürüst ve çalışkan iş adamını çok iyi tanırım. Sahte gübre firmasının ortaklığından kurtulabilmek için ne sıkıntılar çektiğini ve ne maddi bedeller ödediğini iyi bilirim.

                                               ***

Gelelim Ekmekçi’nin hezeyanlarına. Ekmekçi’nin köşesini okuyanlar zannederler ki Ekmekçi Koop. Merkez Bankasının çıkarlarının korunması için yanıp tutuşuyor. Bu yüzden okuyanın gözleri bile dolabilir. Eski Genel Müdürü Alp’ı geçmişte aldığı maaş yüzünden tartıştırmışlardı. O tutmadı. Bilhassa bu köşeden aldıkları susturucu yanıtlar sonunda sinip köşelerine çekilmişlerdi. Şimdi Gülhan emekliye ayrılırken aldığı ve alacağı kıdem tazminatını dillerine dolayıp ve de gazeteleri ile kalemlerini silah olarak kullanarak Alp’a vurmaya çalışıyorlar. Gözden kaçırdıkları şey, tüm Koop. Çalışanlarının kıdem tazminatlarını aldıkları veya alacaklarıdır. Elbette kıdem tazminatlarının parasal değeri, alınan son maaş çalışılan yıllara ve maaş tutarına bağlıdır. Ekmekçi, bu defa Koop. Bankasındaki üç milyonluk soygunu bahane ederek Alp’a vurmakta ve bu paranın Alp’tan kesilmesini talep etmektedir. O zaman ben de Ekmekçi’ye sorarım. Senin Müesese Müdürün de Koop. Bank’ta genel müdürlük yapmıştı. Onun zamanında da İskele bölgesindeki Koop. Ambarlarında bir milyonun üstünde yolsuzluk olmuştu. Yolsuzluk yapan da yurt dışına kaçmıştı. O zaman neden refikin genel müdürün bu zararı ödemesini talep etmedin? Madem ki Kooperatifi bu kadar seviyor ve kollamak istiyorsun, Koop.’u on binlerce euro zarara uğratan sahte hellim ihracatında başrol oyanayan refikinin de dosyasını niye açmıyorsun? Hele hele Koop. Levazıma gübre yerine içine prit katılan toprak satılması sonucunda zarara uğratılan Koop.’un 500 bin lirasına niye sahip çıkmıyorsun? Bizzat senin kaleminden ben bu sahte gübrenin ne üstün vasıflara sahip olduğunu okumuş ve bravo demiştim. 500 bin liralık gübreden önce de Koop.’a yüzbinlerce liralık sahte gübre satılmış, Koop. da bunları çiftçiye satmıştı. O zaman Koop. değil, çiftçiler zarara uğramışlar, üstelik toprağa karıştırılan prit yüzünden toprakları da kirletilmişti. Hatta sen bu gübrenin sahte olmadığını ispat etmek için yeni bir analiz için taa Antalya’lara kadar gitmiştin ama sonucu açıklayamadın. Şimdi sen bu yaptıklarından dolayı sahtekârlığı teşvik edip, ört bas etmeye çalıştığın için okuyucularından özür dileyecek misin? Yoksa yine kalemini silâh olarak kullanıp sizin çıkarınıza dokunanlara çamur mu atacaksın? 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31