Şükürler olsun;

Dün toplanan Bakanlar Kurulu nihayet İskele bölgesine itfaiye şubesi kurulması konusunda karar almış.

Önce bugünkü gazetelerde bu haberi yandaş basının manşetlerinde izleyeceksiniz, sonra da açılışta bakanların gülümseyen yüzlerine şahit olacaksınız.

Adım gibi de eminim;

Bölgeye kurulacak olan itfaiye birimi için her zaman olduğu gibi yine TC elçiliği kesenin ağzını açacak, ama işin şov kısmını bizimkiler yapacak.

İnanın çok merak ediyorum;

İskele, Başkent Lefkoşa’ya sadece 35 dakika uzaklıkta bir bölge.

Adı ilçe olan ama her ilçede olup, orda olmayan garip bir yerleşim birimi.

Bir tane bakan çıkarmış, önce tarım sonra eğitim şimdi de İçişleri Bakanlığı yapıyor.

Acaba elini koydu mu hiç yüreğinin üstüne ve sordu mu şimdiye kadar bölgesine hangi konuda hizmet götürdü diye!

Partililere yapılan kıyakları burada bir kenara koyuyoruz!

Hizmet eğer bölgenin geneline götürülen bir hizmetse, bizce ancak hizmet sınıfına girer.

Peki ya partinin kurmaylarından Alirıza Usluer?

Geçen telefon söyledi, mecliste hiç konuşmamış ama bölgeye, 1.5 milyon liralık bir okul kazındırmış.

Sanırız geçenlerde açılan ama öğretmensizlikten eylem yapılan okul.

Peki kim ödemiş bunun bedeline, elbette ki yine Türkiye Elçiliği.

Bir de sağlık merkezi temeli atıldı geçenlerde!

Bakanlar sıraya girdi birer konuşma yaptı, bunu da icraattan saydılar.

Ama konuşurken arkalarındaki ‘bu tesis TC Elçiliği tarafından finanse edilmiştir’ tabelasını görmediler ve komik duruma düştüler.

Son yıllarda bölgenin yollarında yoğun bir çalışma var, kim yapıyor elbette TC elçiliği.

Hep merak etmişimdir, acaba TC elçiliği ve AB yardımları olmasa bizimkiler hangi bir yere tek bir çivi çakacaklar?

Ya Ahmet Zengin’e ne demeli?

Allah için çıksın açıklasın, bölge insanı için nasıl bir katkı koydu şimdiye kadar?

Hangi partilileri istihdam ettirdi diye sormuyoruz, bölgeye ne kazandırdı diyoruz!

Peki Ejder Aslanbaba?

Önce DP, şimdi UBP…

Mert adamdır çıksın söylesin Allah aşkına, bölge insanına ne götürdü şimdiye kadar?

Mustafa beyi unutmadık elbette!

Halen hangi partiden girse seçime kazanır, bundan kuşkumuz yok…

İyi de İskele halkının geneline ne hizmeti oldu, hangi harcın atılmasında ön ayak oldu, hangi garibanın derdine derman oldu?

Alın size Mehmetçik;

Güya belediye!

Başkanı da eksantrik biri, yüreği yufka ama belediye yönetimi bir garip.

Bölgedeki otellerden pay kapmak dışında yıllardır hangi kalıcı bir esere imza atmıştır.

Mehmetçik’te şu anda bir lise bile yoksa ve yüzlerce öğrenci lise için Mağusa yollarında saatler geçiriyorsa, bölge vekilleri de bunu görmezden geliyorsa, siz kimin vekilisiniz diye sormak yeridir değil mi?

Eko turizm diye yırtındığımız Büyükkonuk;

Şimdi oraya bir turist akını olsa, Allah korusun ciddi bir hastalık ya da kaza meydana gelse bırakın sağlık hizmetlerini bir tane ambulansları bile yok.

Sezai başkan haklı olarak tüm tepkilere rağmen bölgeye kurulması artık kesinleşen petrol dolum tesislerine bel bağlamış.

Yeter ki yılda 1 milyon dolarcık gelsin diye.

Merkezleri bir yana koyduk, köylerin durumu daha da vahim!

Ağıllarla iç içe yaşayan onlarca köy mevcut. Yolu olmayan, camisi bulunmayan, cenazesini başka köylere gömen köylerden bahsediyoruz.

İskele’den Lefkoşa’ya bir mektubun tam 15 günde geldiğini biliyor muydunuz?

Zaten aksi olsa şaşardık!

Nasıl bir bakanlıktır ki tüm uyarı ve yazılara rağmen koca İskele ilçesinin postanesinde sadece tek bir memur bulundurmakta, o da posta dağıtmaya gittiğinde haklı olarak kapıya kilit vurmakta ve pul almaya gelenler bile eli boş dönmektedir.

Bölgede vergi dairesi yoktur, tapu dairesi yoktur, mahkeme hizmetleri yoktur!

6 tane aslan gibi vekilin olup ama devletin olmadığı bir yerdir, talihsiz İskele ve Karpaz bölgesi…

Bakalım yakında kurulacak olan itfaiye birimi, bölgede yanan yüreklerdeki yangını da söndürebilecek mi?

 

MESAJ KUTUSU

 

Sayın İrsen KÜÇÜK, Sağlık Bakanını da yanınıza alarak İstanbul’a sağlık kontrolüne gitmeniz UBP içinde tedirginlik ile karşılandı. Tempoyu biraz düşürmekte yarar var, iki günlük dünyada biraz da kendinize ve ailenize zaman ayırın artık.

Sayın Ersin TATAR, ekonomi çevreleri çok yakında kredi kartlarında bir felaket yaşanacağını ve binlerce kişinin sırf kartlar yüzünden haciz yiyeceğine işaret ediyorlar. Patlamanın tesirini azaltmanız için şimdiden önlem almanız öneriliyor.

Sayın Buran ATAKAN, İhtiyat Sandığı’ndan daha birkaç ay önce 300 küsur milyar lira yatırımlarını çeken ve lüks bir yaşam süren bir çalışanın ihtiyaçlılar listesinde istihdamına büyük tepki var. Sizin verdiğiniz listenin epey sulandırıldığı iddiaları doğru mu?

Sayın Ahmet KAŞİF, İsmet Felek ile kuzu sarması samimiyetiniz yüzünden başınız epey ağrıyabilir. Suskunluk bazı suçlamaları da kabul etmek anlamındadır, onun için bir an önce detaylı bir açıklama yapın ki meraklıları daha fazla üzmeyin.

Sayın Erdal BARUT, kulüp başkanlığınız hayırlı ve uğurlu olsun. Bu işler harnup toplamaya benzemez aman dikkat. Bu arada Barış sokak sakinleri aydınlatma işine çözüm bulmazsanız faturaları ödememe eylemi başlatabilir bizden uyarması.

Sayın Hasan TAÇOY, parti içi muhalefetin liderliği için bir adım önde olduğunuz artık kesin oldu. Ancak, siz yine de dereyi görmeden paçaları sıvamayın zira bizim kulağımıza yeni isimler gelmeye başladı. Hem de arkaları tahmin ettiğinizden de sağlam.

Sayın Şerife ÜNVERDİ, zamlar ardı ardına gelirken artık asgari ücret belirleme komisyonunu toplamanın zamanı gelmedi mi? Bu arada anketler nedeniyle bir hayli canınızın sıkkın olduğu söyleniyor. Daha durun bakalım köprünün altından çok su akacak. Asgari ücreti arttırın bir adım öne geçin.

Sayın Gürkan KARA, Girne ve çevresinde yolcu taşıyan işletmelerden gelen şikayetler her geçen gün artıyor. Ciddi bir kaza olmadan önlemenizi alın, yoksa sizde bunun vebali altında kalabilirsiniz.

Sayın Radar REŞAT, ülkede bir devrimin şart olduğunu söylemeyen kesim kalmadı ama bizim asıl sorunumuz devrimi gerçekleştirecek olan devrimcinin olmaması. Eski devrimciler şu anda şömine başında viskilerini yudumlarken acaba dışarıdan devrimci mi ithal etsek acaba?

Sayın Bülent GÜNKUT, Uludağ&a kadar gidip de kayak yapmamak olur hiç? Verdiğiniz onca milyara yazık olmadı mı? Ama geceleri sıcak şarap ve ekmek arası sucuk partilerine katılmışsınızdır değil mi?

Sayın Bünyamin MERHAMETSİZ, Karpaz’ın hür eşekleri hakkında yeni projeler üretildiğini söylenmeye başladı. Bu projeler arasında sucuk fabrikası da olduğu iddia ediliyor. Hemen bugün bir sayım yapın da güme gitmesin garibanlar.

Sayın Asım AKANSOY, Ankara temaslarınızın hayli verimli geçtiği ve özellikle de yeni devlet konusunda Cumhurbaşkanı Eroğlu’nu epey şikayet ettiğinizi öğrendik. Bu arada Kızılay’da da bolca alış veriş yaparken görülmüşsünüz. İyi günlerde giyinin.

Sayın Savaş BOZAT, sağduyulu davranıp grevi askıya almanız nedeniyle tebrik ederiz. Eğer devam edip bizim evin önündeki çöpler toplanmasaydı bir miktarını da sizin evin önüne dökmeyi düşünüyordum.

Sayın Can SARVAN, devletin yeni ismi konusunda millet birbirine girerken siz ayrıntıyı gözden kaçırmadınız ve güzel bir gazetecilik örneği gösterdiniz tebrik ederiz. Bayan olmanın avantajı mı desek acaba?

Sayın Aral MORAL, düğün hazırlıklarına iyice hız verdiğiniz ve büyük bir borcun altına girdiğiniz söyleniyor. Hiç sıkmayın canınızı borç yiğidin kamçısıdır, kamçı şakladıkça bir o kadar daha verimli olursunuz.

Sayın Mehmet Ali GÖKDEL, Radyo Güven Nostalji’yi kurdunuz da bizim haberimiz nasıl olmadı hala anlamış değiliz. Acaba yeni radyonuzun frekansları buradan çekmiyor da uzaya yönelik mi yayın yapıyorsunuz?

Sayın Talip ATALAY,  dün Esenköy’den vatandaşlar aradı camiden vazgeçmişler en azından bir ezan sesi duymak istediklerini belirttiler. 5 kilometrelik uzun bir kablo bulabilirseniz bu iş oldu demektir.

Sayın Mahmut KUŞ, uzun bir tatilden sonra Londra’dan döndüğünüzü öğrendik.  Artık siyasete sıkı sıkıya sarılmanın zamanı gelmiştir değil mi? Partiniz şu anda bölgede kendinden söz ettirmeye başlamışken bunu iyi değerlendirmek gerekiyor.

Sayın Mehmet GÜNSAY, bir seyirciye 90 gün maç cezasıyla ülkede bir ilke imza attınız. Ancak oradaki sosyal konutların üst katlarından pek ala ki maçları çok rahat hem de kuruş ödemeyen izleyebilirsiniz. Bayrak sallamak da suç değil ya değil mi?

Sayın Göksel SAYDAM, yeni binanız hayırlı ve uğurlu olsun. Maşallah uzay üssü gibi olmuş. Hayırlı işler bol kazançlar dileriz. Sizin hayırsız evladı da görürseniz selamımızı iletiniz.

Sayın Turgay KONTİ, sizin gibi civa gibi birisi 20 gün eve nasıl kapandı hala anlamış değiliz. Dolaptaki pastırmaları komşularla paylaşmazsanız, size inat bütün komşularınız bahçelerinde mangal yakıp dumanını da size göndereceklermiş.

 

Günün Fıkrası : Kan

Zengin bir Arap, kalp ameliyatı geçirecekmiş. Doktorlar, ameliyat öncesi; ne olur-ne olmaz diye, tedbir olarak, bir miktar kan tedarik etmek istemişler.
Ama, bu Arap'ın kanı çok nadir bulunan bir kan imiş. Bütün dünyayı arayıp taramışlar ve sonunda Kudüs'te yasayan bir Yahudi’nin kanının uyduğu anlaşılmış...
Yahudi ile konuşularak, kan vermeye razı edilmiş ve böylece ameliyat yapılmış.
Ameliyattan sonra, zengin Arap, kendisine kan veren Yahudi’ye teşekkürleri ile beraber, sıfır kilometre pahalı bir araba ve bir milyon dolar para yollamış...
Ancak, aradan birkaç ay geçtikten sonra, zengin Arabın bir kere daha ameliyat olması gerekmiş. Bunun üzerine, Doktorlar yine, Yahudi bağışçıyı aramışlar. 
Yahudi de, bunun mükafatını daha önce, fazlasıyla gördüğü için, hay-hay demiş.
Böylece, Arap ikinci kez ameliyat olmuş. Ancak, bu defa kendisine kan veren Yahudi’ye bir teşekkür notu ile bir kutu "Şam baklavası" yollamış.
Önceki gibi, çok kıymetli hediyeler ve para bekleyen Yahudi, tabii buna çok bozulmuş. Kan verdiği Arap zenginine bir telefon açıp, neden bu kadar cimri davrandığını sormuş.
Arap ise, onun bu sorusuna kahkahalar atarak, şu cevabı vermiş:
'Şalom, gözümün nuru... Artık, benim de damarlarımda Yahudi kanı dolaşıyor!..'

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31