Amerika’da başlayıp, Avrupa’yı saran ekonomik krizin ardından Ortadoğu karıştı. Ortadoğu ve Arap ülkelerindeki dalgalanmalar “bahar” olarak adlandırıldı ki, ilkbahar mı, sonbahar mı yaşayıp göreceğiz.

Konumuz siyaset değil, dolayısıyla Ortadoğu’daki gelişmeleri ve dünyadaki ekonomik krizi uzmanlarına bırakıp biz konumuza dönelim: Kehanetler…

Ünlü kahin Nostradamus 2012 yılında kıyametin kopacağını söylese de, birçok kahin dünyada foton kuşağı diye bir kuşağa girileceğini, kötü insanların yok olacağını bu kuşakta sadece iyilerin yer alacağını savunuyor.

Cayse’de onlardan biri…

Psişik güçleri 6 yaşında iken fark edilen ve “Uyuyan Kahin” sıfatıyla anılan Edgar Cayce 1998 yılından itibaren batının Dünya üzerindeki üstünlüğü sona ermeye başlayacağını ve Doğunun, yani Müslüman devletlerin Batıya göre daha üstün hale geleceklerini söylüyor. Cayce, ayrıca, Avrupa’nın kuzeyinin göz açıp kapayıncaya kadar değişeceğini, Akdeniz bölgelerinin tehlike hattında olduğunu kaydederek, İtalya ve Yunanistan’a dikkat çekiyor.

1936’daki bir kehanetinde Vezüv’ün ve Martinik’deki Pele yanardağlarının püsküreceklerini ve bunu takiben de California’nın güney sahillerinden başlayarak Utah ve Nevada’ya dek doğuya kadar yayılan bir su baskının yaşanacağını belirterek haklı çıkan Cayce, ‘Güney denizlerindeki bazı koşullar değişince ve buralarda batıp  yükselmeler başlayınca, Akdeniz’de de aynı olaylar görülünce ve Etna bölgesinde değişiklikler meydana gelince, her şeyin başlamış olduğunu anlayacağız’ diyor.

Cayse son dönemlerde “hasta adam” olarak lanse edilen Amerika’nın akıbetinin de pek iyi olmayacağını söylüyor. Cayce’ye göre uluslar üçüncü bir dünya savaşını engellemeyi başarsalar bile bu Paris, Londra ve New York ’un haritalardan silinmesini önleyemeyecek.Cayce kehanetlerinde asla nükleer bir tahripten söz etmiyor çünkü birtakım nükleer deneyimlerin dünyanın fizik güçlerini harekete geçirilebileceğini, depremlere, su baskınlara yol açabileceğini savunuyor.

Başa dönersek, birçok kahinin ortak söylemi (iddiası mı desek) önce insanlığı büyük felaketlerin beklediği ardından ise insanlığın altın çağını yaşayacağı. Cayce’e göre bu çok kolay olmayacak ve insanlık açlıkla, kıtlıkla, savaşlarla, büyük felaketlerle karşılaşacak. Bunların ardından doğruluk yeryüzüne hakim olacak ve insanlık altın çağını yaşayacak.

Cherokee yerlileri kutsal takvimlerinde 4.çiçek günü olarak adlandırdıkları 21 aralık 2012 yi aynen Nostradamus gibi, devrin sonu olarak belirtmişler. Tiero kızılderilileri ise 2012 sonrasında zamanın duracağını belirtmekte ve 1990 ile 2012 yılları arasını insanın kendisiyle yüzleşme ve yeniden tanışma dönemi olarak vurgulamaktalar. 9 kehanet ileri süren Hopi yerlileri de “bunlar gerçekleştikten sonra beyaz insanlar gelecek ve dünya savaşları başlayacak ,5. zamanın insanları ortaya çıkacak ve zaman bu insanlarla son bulacak” diyorlar.  Cayse’in söyledikleriyle hemen hemen aynı  Hopi Yerlilerinin söyledikleri. İnka’larda 5.zaman insanlarından ışıltılı parlak insanlar olarak bahsediyor ki, sanırım aynı olayı kastetmekteler.

Sonuç olarak, kehanetlere pek inanmasak ta, aniden altüst olan dengeler, “asla” sözünü lügatımızdan kaldırmamızı emrediyor. Zira yaşam her daim sürprizlere gebe…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31