Bakan Saner Anadolu ajansına açıklama yapmış;

Ercan Havaalanı özel bir şirkete 25-30 seneliğine kiralanacakmış.

Hatta bu yılın ilk birkaç ayında ihale açılıp bu işi en kısa zamanda bitireceklermiş.

Ersan Saner bunları söylerken büyük bir gurur la söylüyor, sanki de önemli bir icraata imza atmışlar gibi.

Aslında bizim anladığımız ise şu;

Biz bu işi beceremedik, başka özel şirketler gelsin, limanı güllük gülistanlık yapsın.

Biz de bununla övünelim!

Bizimkilerin en büyük hastalığı budur işte;

Türkiye burada yol yapar, bizimkiler bununla övünürler.

Köprü yapar yer altı geçidi yapar, sanki kendi icraatlarıymış gibi objektiflere pişmiş kelle gibi gülerek poz verirler.

Maaş da oradan ödenir, bunu bile halka müjdeli bir haber olarak vermeye çalışırlar.

Kendi başlarına tek bir çivi çaksalar, alınlarından öpüp, boyunlarına sarılacağım!

Cumartesi günü bir günlüğüne Ankara’daydım.

Esenboğa’da bolca vaktim oldu, karış karış gezme fırsatım oldu.

Her attım adımda profesyonelliğin hikmeti ile karşılaştım.

Sadece nizam intizam ve temizlik değil, çalışanların güler yüzlü oluşu bile insanı etkilemeye yetiyordu.

Muhaceret polisinin sevimli şekilde ‘hoş geldin’ deyişi, danışmadaki memurların hepsinin de birer halkla ilişkiler uzmanı kadar işini iyi yaptıklarını gözlemledim,

Bundan daha beş-on sene evvel bir kasaba görüntüsü veren havaalanının nereden nereye getirildiği geçti gözümün önünden bir film şeridi gibi

İnsan oraları, temizlik ve intizamı görünce iter istemez, ‘özelleştirin şu Ercan’ı gitsin’ diyor.

Bazen de aklımızdan geçmiyor değil hani;

Acaba önce insanlara illallah ettirecekler sonra da özelleştirip birilerine peşkeş mi çekecekler diye?

Bir kere, Ercan’a adımınızı atar atmaz hayatınızın garantisi yok.

Dünyanın hiçbir yerinde uçaktan indikten sonra meydanda 300 metre yürüyüp gitmezsiniz giriş salonuna.

Alanda yürürken de ne yanınızdan otobüs geçen, ne valiz taşıyan araçların altında kalma tehlikesi atlatırsınız ne de benzin tankerleri üstünüze ütünüze sürerler!

Tabi bakan da haklı, VİP yerine normal yolcu salonların tercih etse, gözleriyle görecek bütün anomaliyi.

Gelelim özelleştirme konusuna;

Bakan diyor ki yılın ilk aylarında ihaleye çıkılacakmış!

Eminiz de öyle olur…

Peki ihaleye halen çıkılmadıysa ve bu konudaki şirket belli değilse, bizim bundan üç ay önce yine bu sayfalarda yayınladığımız proje taslaklarını kim niçin ne zaman yapmıştır.   

Sayfada resmini bir kez görebileceğiniz gibi, Ercan’ın yeni binasının ve tesislerinin projesi bundan aylar önce Türkiye’de büyük bir mimarlık ofisine yaptırılmış hatta bunlar internet ortamında da yayınlanmıştır.

Hatta o aylarda projenin yurt dışında yapılmasından dolayı bazı mimarlarımız tepkisini ortaya koymuş ve niçin yurt dışından mimarlık ofislerinin seçildiği yönünde şikayetler yapılmıştır.

Öyle ya da böyle, biz bu işleri maalesef beceremiyoruz!

Bu nedenle şiddetle Ercan’ın özelleştirilmesinden yanayız, hem de en kısa zamanda.

Ne yalan söyleyeyim artık yerli şirket olsun, yabancı şirket olsun diye be bir takıntım yok.

Nasıl İstanbul Atatürk Havaalanı’nda, nasıl Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes’te insanı adam yerine koyup hizmet veriliyorsa, burada aynısını görmek en doğal hakkımızdır diye düşünüyorum.

Umarız bir kez olsun, bu işi de ellerine yüzlerine bulaştırmadan becerirler ve turizm ülkesine yaraşır bir tesis ortaya çıkarırlar.

ercan.gif

MESAJ KUTUSU

Sayın İrsen KÜÇÜK, faiz mağdurlarına yeni yılda evlerinde olacaklarına dair söz vermiştiniz ama onlar yeni yıla içeride girdiler. Hem de tüm sevdiklerinden uzak bir şekilde. Dudaklarınızdan dökülecek iki kelime ile büyük bir insanlık ayıbını sonlandırabilirsiniz.

Sayın Sunat ATUN, dünkü mesajımızdan sonra yüzde kırklara varan kaçak elektrik konusunda operasyon başlattığınız ve bu konuda kimsenin gözünün yaşına bakmayacağınızı öğrendik. Teşekkür ederiz ancak bu işin takipçisi olacağız bilesiniz.

Sayın Buran ATAKAN, acil işe ihtiyacı olan 60 kişinin listesini yayınlamakta yarar var. Zira kulağımıza gelenlere göre bazıları bunu fırsat biliyor ve KTHY eski çalışanlarını kullanıyor.

Sayın Erman ÇİTİM, hemen her mesleği yaptığınız bilirdik de müteahhitlik mesleğiniz olduğunu bilmezdik. Şu muhafazakar otel konusu epey ilgi çekti çok sayıda soru geliyor. Otelin özellikleri konusunda biraz daha detaylı bilgi vermenizde fayda görüyoruz.

Sayın Hasan BOZER, sizin bazı ajandaların arızalı çıktığını öğrendik. Eh artık o kadar kusur kadı kızında da olur. Düşünmeniz bile yeterliydi. Ama bu hatayı yapanı da iyice bir salalam lazım değil mi?

Sayın Ersin TATAR, dün gün boyunca elektrik kurumuna borcu olan imtiyazlı sayılan kiyiler hakkında telefonlar aldım. İlgili bakan bu konuda epey sessiz, lütfen araştırın şunları ve deşifre edin. Devletin elektriğini çalanlar kimler?

Sayın Gencay EROĞLU, bu sene bütün işi gücü bir yana bırakıp gençlerin uyuşturucu kullanımına ağırlık verin lütfen. Yoksa bu devletin bu işlerle yakından uzaktan alakası yok. Omuzlarınızda büyük sorumluluk var bilesiniz.

Sayın Mahmut ÖZÇINAR, bölge halkı geceleri uyuyamaz hale geldi. Eskiden yağmur duasına çıkarken, şimdi yağmur yağmasın diye duaya çıkarlarsa şaşmayın. Umarız olası bir sel felaketi konusunda yeterli önlemleri almışsınızdır…

Sayın Cemal BULUTOĞLULARI, yapılan parti içi anketlere bakılırsa milletvekilliği garanti gözüküyor. Ama belediye başkanlığı bazen başbakanlık makamından da önemlidir bunu da göz ardı etmemekte yarar var değil mi?

Sayın Ayşe DÖNMEZER, turizmde imajımız bozuk olmuş ne yazar Allah aşkına? Meclis’teki sumo güreşleri yapılırken siz istediğiniz kadar kendinizi yırtın. Böyle meclise böyle turizm çok bile.

Sayın Biray HAMZAOĞLULLARI, bölgenizde elektrikler bir gecede 12 kere kesilince siz değil peygamberler bile isyan eder. En iyisi ufağından da olsa bir jeneratör alıp evin bir köşesinde bulundurmak. Köyünüzün değiştirilen trafo konusunu ise araştırıyorum merak etmeyin.

Sayın Nazım ÇAVUŞOĞLU, açlık grevine giren faiz mağdurlarının grevden vaz geçmeleri için gösterdiğiniz yoğun çabalar sonuç vermiş. Bu arada cezaevi müdür ve yönetiminin de ılımlı davranışları gözlerden kaçmıyor. Bir teşekkürü hak ediyorlar.

Sayın Necdet ERGÜN, Mezze restorana gidenler epey memnuniyet belirtiyorlar. Bu hafta ben de uğrayacağım gurmelikten anlamam ama elbette bir not vereceğim. Baskına hazırlanmakta yarar var.

Sayın Osman ERÇİNER, 14 metrelik yatınız hayırlı ve uğuru olsun. Sizin bakan balığa pek meraklı değil ama sizin tekneye davet edersiniz kim bilir belki de kuş vurmaktan vaz geçip balıkçılığa başlar, ne dersiniz?

Sayın Mehmet SAYDAM, yeni yıla ilk kez bu kadar sessiz ve derinden girdiğiniz söyleniyor. Bu arada kimsenin yeni yılını kutlamayarak şimşekleri üzerinize topladınız. Yoksa telefon faturaları üç haneli olmaktan çıkıp dört hane mi olmaya başladı?

Sayın Şahin SAPSIZOĞLU, muhterem validenizin vefatını üzüntü ile öğrendik. Merhumeye Tanrı’dan rahmet size ve aileye sabır ve başsağlığı dileriz. Allah geride kalanlara sağlıklı uzun ömürler versin.

Sayın Tuluy KALYONCU, bize gelen duyumlara göre KTHY eski çalışanlarının yanı sıra bazı örgüt başkanlarının yakınları da kuruma istihdam edilmeye başlanmış. Gözünüzü dört açın, kaynak yapanlar olmasın.

Sayın Günay ÖZAN, yeni yılda polis teşkilatının başarısı gözlerden kaçmadı. Bir vatandaş kontrollerde kendisi ile çok kibar konuşan bir memurunuzdan etkilenmiş teşekkür mesajı gönderdi. Adını öğrenirsem size de söylerim.

Sayın Ünal ÇAĞINER, maşallah yeni yılda otelleriniz tam kapasite çalışmış. Aman nazar değmesin, gözü olanlara nispet kocaman bir nazar boncuğu asmakta yarar var. Başarılı çalışmalarınızın devamını dileriz.

Sayın Mustafa Kemal TÜRKKAN, yeni yıl için gönderdiğiniz iyi temenni mesajınızı aldım. Güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Artık diyoruz şu bahçe işlerini bir kenara koyup aktif siyasete soyunsanız. Ülkenin sizin gibi dürüst ve temiz insanlara ihtiyacı var.

Sayın Ali AKKOYUNLU, ben artık Mehmet Candemir’in peşini bıraktım. Buzdolabında sakladığı süt kuzuyu tek başına yesin de kolestrolü tavan yapanca konuşacağım.       

Sayın Ahmet KAPTAN, Cumhurbaşkanından şu sıralar randevu almanın imkan ve ihtimali yok. Şimdi orada KKTC’nin isminin değiştirilmesi konusunda yoğun bir çalışma yapılıyor. İsim belli olsun hemen aranacaksınız.

 

Günün Fıkrası : Don meselesi


Temel ile Fadime lunaparka giderler. Dolaşırlarken bir ara Fadime dönme dolaba binmek ister.
Temel karşı çıkar, "olmaz, donun gözükür" der. Fadime susar.

Az sonra Temel balonlara tüfek atarken Fadime çaktırmadan yanından ayrılır.
On dakika sonra Temel'in yanına döner.

Temel sorar: "Neredeydin?"
"Dönme dolaba bindim" deyince Temel sinirlenir.
- Ben sana binme donun gözükür demedim mi?
- Dedin ama gözükmedi. Çikardim oni?..

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31