20 Aralık 2017 Çarşamba 13:50
21 - 25 Aralık Şehitler Haftası mesajları...

GÜVENLİK KUVVETLERİ EMEKLİ SUBAYLAR DERNEĞİ MESAJ YAYIMLADI

Güvenlik Kuvvetleri Emekli Subaylar Derneği, gelecek nesillere acı ve gözyaşı dolu bir yaşam bırakmamak için geçmiş acılardan ve olaylardan ders almak, geçmişte yaşananları iyi bilmek, bu nedenle tarihi gerçekleri doğru kaynaklardan öğrenmek herkesin görevi olması gerektiğini kaydetti.

Güvenlik Kuvvetleri Emekli Subaylar Derneği  Yönetim Kurulu, 21 Aralık Şehitler haftası nedeniyle mesaj yayımladı.

Mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Kanlı Noel Haftası ( 21 Aralık 1963) olarak da anılan trajedinin 54’üncü yıl dönümündeyiz. 1960 yılında kurulan Kıbrıs cumhuriyeti, anlaşmalarından kısa bir süre sonra ENOSİS sevdalıları ve onları kullanan güçler tarafından Kıbrıs Türklerine yönelen silahlı saldırılar sonucu binlerce insanımız evinden toprağından göç ettirilmiş ve 364 Kıbrıs Türkü şehit edilmişti. İçinde bulunduğumuz bu hafta münasebeti ile canı pahasına toplumsal direniş gösteren komutanlarımıza, silah arkadaşlarımıza ve kahraman halkımıza onurlu mücadeleleri için minnet ve saygılarımızı sunarız.

Kıbrıs Türk varoluş mücadelesinin hakiki kahramanları şehitlerimizin de aziz hatırası önünde saygı ile eğiliriz.”

* * *

SÖNMEZLİLER OCAĞI: “KIBRIS TÜRK HALKI BU TOPRAKLARDA VAROLUŞUNU KAHRAMAN ŞEHİTLERE BORÇLU”

Sönmezliler Ocağı, Kıbrıs Türk halkının bu topraklarda varoluşunu kahraman şehitlere borçlu olduğunu, aradan 50 yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen hala şehitleri defnetmemenin ne anlama geldiğini herkesin bilmesi gerektiğini vurguladı.

Sönmezliler Ocağı Başkanı Erden Esenyel, 21 – 25 Aralık Mücadele ve Şehitler Haftası nedeniyle mesaj yayımladı.

Esenyel mesajında özgürlüğün kolay kazanılmadığını, bu uğurda Kıbrıs Türkü’nün çok bedeller ödediğini belirtti.

Esenyel mesajına,  “Gelinen noktada barış, huzur ve güven içinde yaşam hakkı elde etmişsek, bu Kıbrıs Türk mücahidinin haksız saldırılar karşısında direnişi ve Türkiye’nin Garanti Anlaşması’ndan doğan müdahale hakkını kullanmasından kaynaklanmaktadır” dedi.

* * *

TMT MÜCAHİTLER DERNEĞİ’NDEN 21 ARALIK MESAJI

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Genel Başkanı Genel Başkan Yardımcısı Celal Bayar, adada iki ayrı idare ve devlet olduğunu, Rum tarafının ve dünyanın artık bu gerçeği görmesi gerektiğini söyleyerek, “Kalıcı bir çözümün iki eşit devlet arasında olabileceği kabul edilmelidir” dedi.

Kıbrıs Türk halkının büyük bedeller ödeyerek adım adım kendi yönetimini ve idaresini kurduğunu,  20 Temmuz 1974 Mutlu Barış Harekatı ile özgürlüğüne ve egemen devletine kavuştuğunu söyleyen Bayar, “Tarihin tekerrür etmemesi için KKTC’ye ve Anavatanımıza sımsıkı sarılmaktan ve egemen devletimizi yaşatmaktan başka seçeneğimiz yoktur” dedi.
Bayar, 21 Aralık Mücadele ve Şehitler Haftası nedeniyle mesaj yayımladı.

Rumların 54 yıl önce 21 Aralık 1963’te Akritas Planı gereğince Türklere saldırı başlattığını söyleyen Celal Bayar, “Enosis uğruna Kıbrıs Cumhuriyeti’nin yaşamasına izin vermediler, Türkleri yok etme planını uygulamaya koydular. Aradan 54 yıl geçti, bugün de aynı görüşü savunuyorlar” dedi.

Kıbrıs sorununun çözümü için sürdürülen müzakerelere de işaret eden Bayar, Rumların hem Kıbrıslı Türklere haklarını vermediğini hem de garantileri ortadan kaldırmak istediğini söyledi.

Celal Bayar, “Katliama uğrayan, şehitler ve kayıplar veren ambargolar altında ezilen, göç etmek zorunda kalan Kıbrıslı Türkler, büyük bedeller ödeyerek özgürlüğüne ve egemen devletine kavuştu. Tarihin tekerrür etmemesi için KKTC’ye ve Anavatanımıza sımsıkı sarılmaktan ve egemen devletimizi yaşatmaktan başka seçeneğimiz yok” dedi.

Şehitleri rahmet, gazileri şükranla andıklarını kaydeden Bayar, “Anavatanımız ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne olan güvenimizi yineliyoruz” ifadesine yer verdi.

* * *

ÖZGÜRGÜN: "UNUTMAK MÜMKÜN DEĞİL"

Başbakan Hüseyin Özgürgün, adadaki var olma mücadelesi sırasında tarihe “Kanlı Noel” olarak geçen trajik olayların üzerinden 54 yıl geçmiş olmasına rağmen bugün yaşananların, Kıbrıs Rumlarının bu ülküden hâlâ vazgeçmediklerini gösterdiğini kaydetti.

Özgürgün, Rum – Yunan ikilisinin Adayı Yunanistan’a bağlama ENOSİS hayallerini gerçekleştirmek için, sayısız masum Kıbrıs Türkü katlettiğini, binlerce insanın köklerinden koparılarak göçe zorlandığını ve insanlık dışı bir katliama maruz kaldığını belirtti.

Özgürgün yayınladığı Şehitler Haftası mesajında, Kıbrıs tarihine kazınan bu kara lekeyi Kıbrıs Türklerinin unutmasının mümkün olmadığını kaydetti.

Özgürgün mesajında, “Bugün aradan 50 yılı aşkın bir süre geçmiş olmasına rağmen, yürütülen müzakere süreçlerinde tüm iyi niyetli yaklaşımlar karşısında Rum zihniyetinin değişmediğine dünya kamuoyu önünde tekrar şahit olduk. Kıbrıs Türkü bugün sahip olduğu barış ve huzur ortamına kavuşmak adına büyük bedeller ödemiştir. Kıbrıs Türkü özgürlüğüne ve aydınlık günlere kavuşana değin verilen mücadeleleri, nereden nereye geldiğini hiçbir zaman unutmayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Kanı ve canı pahasına şehitlerin yapmış olduğu eşsiz katkının daima hatırlanacağını belirten Özgürgün, Anavatan Türkiye’den alınan güç ve destekle, şartlar ne olursa olsun, KKTC’nin ve Kıbrıs Türk halkının hak ve menfaatlerinin büyük bir kararlılıkla korunmaya devam edeceğini vurguladı.

Özgürgün şöyle devam etti:

“En asli görevimiz, özgür ve bağımsız devletimizi yaşatmak için canla başla çalışmak ve bizden sonraki nesillerin geçmişini bilerek yaşadıkları topraklarda güven içerisinde kökleşmelerini sağlamaktır.
        
21 Aralık 1963 Milli Mücadele ve Şehitler Haftası dolayısıyla, Kıbrıs Türk Halkı üzerinde derin izler bırakan tarihte kara bir leke olarak yerini alan bu soykırım hareketinin bir daha asla yaşanmaması temennisiyle, vatan, millet sevgisiyle büyük bir cesaret ve fedakârlık göstererek Kıbrıs Türkleri’nin toplumsal varoluş mücadelesi uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor,  bu uğurda hizmet veren tüm kahramanlarımızın huzurlarında bir kez daha saygıyla eğiliyoruz.”

* * *

KIBRIS TÜRK ÇİFTÇİLER BİRLİĞİ: “ŞEHİTLERİN ONURLU MÜCADELESİYLE BUGÜNLERE GELİNDİ”

Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği, özgür, huzurlu ve onurlu yaşayabilmek için hayatını feda eden şehitlerin ortaya koydukları onurlu mücadele sayesinde bugünlere gelindiğini belirtti.

Birlik’ten, 21-25 Aralık Mücadele ve Şehitler Haftası vesilesiyle yayımlanan mesajda, “Kıbrıs Türk halkının bugün, ada toprakları üzerinde, özgür, huzurlu ve onurlu yaşayabilmek için hayatını feda eden şehitlerin ortaya koydukları onurlu mücadele sayesinde var olduğu” belirtildi.

Türk halkının ada üzerindeki varlığının yok edilmesi için 1950’lerde başlatılan saldırıların ardından  1963’ün Aralık ayında Kanlı Noel’in yaşandığı kaydedilen mesajda, Kıbrıs Türk halkının bir kez daha o günleri yaşamaması temennisinde bulunuldu.

* * *

DENKTAŞ: “ŞEHİTLERLE VATAN YAPTIĞIMIZ BU TOPRAKLARDA KURDUĞUMUZ DEVLETİMİZE SAHİP ÇIKARAK GELECEĞİMİZİ GÜVENLE KURMAK ZORUNDAYIZ”

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, “Adamızın bu acıları bir daha yaşamaması için, uğruna nice şehitler vererek vatan yaptığımız bu toprakların üzerinde kurduğumuz devletimize sahip çıkarak geleceğimizi güvenle kurmak zorundayız” dedi. 

Denktaş, Mücadele ve Şehitler Haftası nedeniyle yayımladığı mesajda, adada bir kez daha benzeri acı günlerin yaşanmaması, hiç bir annenin evladının şehit düşmemesi, hiç bir kimsenin “kayıplar” listesinde adının olmaması için bugünlerin unutulamayacağını söyleyerek, her zaman hayatlarını halk için feda eden şehitleri saygı ile anacaklarını kaydetti. 

Denktaş şöyle devam etti: 

“Bu acıların tekrar edilmemesi; hiçbir annenin, eşin, çocuğun, babanın, sevgilinin, sevenlerin bu ıstırabı çekmemesi için mücadele etmek zorundayız. 

Bugün kendi devletimizde, vatanımızda şehitlerimizi saygıyla anabiliyorsak bu günleri de bizim var olabilmemiz için canlarını veren şehitlerimize borçluyuz.”

Denktaş, 20 Aralık 1963’ü, 21 Aralık 1963’e bağlayan gece, Lefkoşa’nın Tahtakale semtinde iki masum sivil Zeki Halil ve Cemaliye Emirali isimli Kıbrıslı Türklerin Rum polisleri tarafından öldürülmesiyle başlayan olayların, tarihe “Kanlı Noel” olarak geçtiğini, bu dönemde ortaya koyulan mücadele ve şehitleri anmak için 21-25 Aralık tarihleri arasını “Mücadele ve Şehitler Haftası” olarak saygıyla yad ettiklerini vurguladı. 

21 Aralık 1963’te başlayan Rum saldırıları sonucunda Kıbrıslı Türklerin 103 köyden göç etmek zorunda kaldığını, yüzlerce insanın şehit olduğunu ifade eden Denktaş, Türk Hava Kuvvetlerine ait  jetlerin 25 Aralık günü Lefkoşa üzerinde uyarı uçuşları yapmasıyla sağlanan ateşkes sonrasında  30 Aralık 1963’te Yeşil Hat anlaşması yapıldığını anımsattı. 

“Yaşadığımız o acı günler toplumsal hafızamıza kazınmış ve varoluş mücadelemizin mihenk taşını oluşturmuştur” diyen Denktaş, şöyle devam etti: “Şehitlerin önünde bir kez daha saygıyla eğilir, ruhlarının şad olmasını dileriz.” 

* * *

21-25 ARALIK MÜCADELE VE ŞEHİTLER HAFTASI.. BENAN: “ÇEKİLEN ACILARI UNUTMAK MÜMKÜN DEĞİL”

Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği Başkanı Gürsel Benan, 21-25 Aralık Mücadele ve Şehitler Haftası nedeniyle mesaj yayımlayarak, çekilen acıları unutmanın mümkün olmadığını kaydetti.

Benan mesajında, “54 yıl önce başlatılan Rum saldırıları, yeni saldırılarla takviye edilirken, yakılan, yıkılan evler, terk edilen köyler, biz Kıbrıs Türk halkına direnmekten başka seçenek bırakmıyordu. Kıbrıs Türk halkı, ecdadına yaraşır direnişle mücadelesini sürdürdü, bayrağına asla leke düşürmedi” ifadelerine yer verdi.

Gürsel Benan, bu topraklar için canını veren şehitleri rahmetle andıklarını kaydetti.

* * *

KKTC KARADENİZ KÜLTÜR DERNEĞİ, 21-25 ARALIK MÜCADELE VE ŞEHİTLER HAFTASI NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

banner41
KKTC Karadeniz Kültür Derneği Genel Başkanı Murat Zeki Civelek, “Bugün özgürce ve bağımsız yaşadığımız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde huzur içinde yaşıyor olmamızın mimarı, hiç şüphe yok ki bu vatan uğruna can veren şehitlerimizdir” dedi. 

Civelek, 21-15 Aralık Mücadele ve Şehitler Haftası nedeniyle yayımladığı mesajda, Kıbrıs Türkünün, Kıbrıs’ta onurlu bir yaşam sürme mücadelesinde, önemli bir dönüm noktasını oluşturan, Kıbrıslı Türkleri Ada’dan yok etmek isteyen Rumların saldırısı ile başlayan ve 1974 Barış Harekâtı ile son bulan, tarihe, “Kanlı Noel” olarak anılan 21 Aralık 1963’ün üzerinden 54 yıl geçtiğini kaydetti. 
 
Civelek mesajında şu ifadelere yer verdi: 

“Bu dünyada bizim için en kıymetli varlıklardan biri de vatandır. Bu nedenle biz vatanımızı çok severiz. 

Bu duygu tarih boyunca böyle olmuştur, bundan sonra da böyle olacaktır. Kıbrıs Türkü, adayı Yunanistan’a bağlamak amacıyla ada genelinde başlatılan Rum saldırılarına, Türk Mukavemet Teşkilatı çatısı altında dur diyerek, vatanını ve adadaki Türk varlığını korumuş, bu uğurda birçok can feda edilmiştir. 

Bu uğurda canlarını veren şehit ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun.”

* * *

ŞEHİT AİLELERİ VE MALUL GAZİLER DERNEĞİ, ŞEHİTLERİ MİNNETLE, RAHMETLE ANDI

Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği, 21 Aralık 1963 Kanlı Noel’in Kıbrıs Türk halkına çok acı hatıralar yaşatırken, kalplerde de asla unutulmayacak acı yaralar açtığını belirtti.

Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği Başkanı Gürsel Benan yaptığı açıklamada, Kıbrıs Türk halkına hayat hakkı tanımak istemeyen Rum liderliğinin ilk toplu kıyımı gerçekleştirdiği Ayvasıl’da şehit düşenleri unutmanın mümkün olmadığını vurguladı.

“Evinde, işyerinde çalışmakta olan silahsız savunmasız kardeşlerimiz, Akritas Planları ile EOKA kurşunlarına hedef oluyorlardı” diyen Benan,  bu toprakları bizlere canları, kanları ile vatan yapan ‘Şehitleri’ minnetle, rahmetle andı.

* * *

TÜRK BİRLİĞİ DAYANIŞMA DERNEĞİ’NDEN 21 ARALIK MÜCADELE VE ŞEHİTLER HAFTASI MESAJI

Türk Birliği Dayanışma Derneği, gelecek nesillerin Kıbrıs Türk halkına yıllarca reva görülen insanlık dışı uygulamaları yok sayan zihniyetlere rağmen  aziz şehitleri ve onların kutsal mücadelelerini minnet ve şükranla hatırlayacaklarını kaydetti. 

Dernek, 21 Aralık Mücadele ve Şehitler Haftası nedeniyle yayımladığı mesajda şunları kaydetti: 

“Kanlı Noel ismiyle tarihe geçen 21 Aralık 1963 saldırıları ve sonrası, sayısız masum Kıbrıs Türkü’nün katledildiği, binlercesinin göçe zorlandığı, birçok Türk Köyünün yakılıp yıkıldığı ve 11 yıl süre ile Kıbrıs Türk Halkının insanlık dışı yaşama mahkûm edildiği yadsınamaz bir gerçektir.

Aziz şehitleri ve onların kutsal mücadelelerini minnet ve şükranla hatırlayacağız.” 

* * *

KIBRIS TMT MÜCAHİTLER DERNEĞİ, ŞEHİTLER HAFTASI NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Milli Mücadele ve Şehitler Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı. 

TMT Derneği Başkanı Yılmaz Bora mesajında, 21 Aralık 1963’ün kanlı Noel olaylarının 54. yılında nereden nereye ve nasıl ulaşıldığının herkesçe ve özellikle gençlerce akıllıca ve sağduyuyla bir değerlendirme yapılmasının gerektiğini belirtti. 

Kıbrıs olaylarına dikkatli bir şekilde bakıldığı zaman bugün gelinen aşamada kat edilen mesafenin öneminin açıkça görüldüğünü kaydeden Bora, yaşanan bu süreçlerin ayrıntılı biçimde, başta milli eğitim olmak üzere ana – babalar, öğretmenler ve sorumlu görevlerde olanlar tarafından gençlere anlatılması gerektiğini ifade etti. 

Mesajında 1974’e kadarki süreçte yaşananlara da değinen Bora, Rum tarafında yapılan anketlerde halkın yüzde 54’ünün Türklerle birlikte yaşamak istemediğini, Kıbrıs Türk halkı arasında yapılan kamuoyu araştırmalarında ise halkın yüzde 84’ünün iki ayrı devlete dayalı bir çözümden yana olduğunu belirtti. 

Bora, “Bu ortada iken hala ‘Birleşik Kıbrıs’ veya ‘Kıbrıslılık’ gibi sonuç getirmeyecek formüller üzerinde ısrar etmenin hiçbir haklı ve gerçekçi yanı yoktur” ifadelerini kullandı. 

Buna paralel olarak Kıbrıs Türk halkının ulusal değerlerine karşı sistemli yıpratma çabaları sürdürülerek, halkın içten bölünmesine çalışılmasına göz yumulmaması gerektiğini kaydeden Bora, şöyle devam etti:

“Rum ve Yunan’ın 15 Temmuz 1974 askeri darbesi ve ardından haklı olarak gerçekleştirilen 20 Temmuz Barış Harekâtı ile Kıbrıs’a gerçek Barış, huzur ve çözüm gelmiştir. Bu çözüm 43 yıldır kökleşerek her iki halkın da onayladığı bir gerçek olmuştur. 

Halkımız gerçekleri bilmektedir. Ancak gençlerimiz üzerinde tehlikeli oyunlar oynanmakta ve sanki Kıbrıs Türk halkının Anavatanından ayrı yaşama arzusu taşıdığı inancı telkin edilmeye çalışılmaktadır. Böylece AB, ABD ve Yunanistan’ın emellerine hizmet edilmektedir. 

Bir kez daha yineliyoruz: ‘Anavatanımızla sonsuza dek birlikte ve ayrılmaz bir bütün olarak varlığımızı sürdüreceğiz’ Türk Silahlı Kuvvetleri sonsuza dek adada kalmaya ve bizlerle omuz omuza, gönül gönüle yaşamaya devam edecektir. Bunu anlamayan ve başka emeller peşinde koşanlara halkımız, zamanı geldiğinde gereken cevabı verecektir.”

Yılgınlığa, karamsarlığa ve umutsuzluğa asla fırsat verilmemesi gerektiğini belirten Bora, “Büyük Türk Ulusunun şanlı tarihinden aldığımız güç ve inançla ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yoldan yürüyerek gelinen bugünkü aşamadan asla geri adım atılamaz” ifadelerini kullandı. 

* * *

DIŞİŞLERİ BAKANI ERTUĞRULOĞLU ŞEHİTLERİ RAHMET VE SAYGIYLA ANDI

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Kıbrıs tarihine "Kanlı Noel" olarak geçen, Kıbrıs Türk halkına yönelik gerçekleştirilen vahşi saldırıları kınadı, bu zihniyeti lanetledi ve şehitleri rahmet ve saygıyla andı.

Ertuğruloğlu21-25 Aralık Mücadele ve Şehitler haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ertuğruloğlu,  21 Aralık 1963'te Rumlar tarafından gerçekleştirilen saldırılara karşı bu toprakları vatan yapma uğrunda canlarını veren tüm şehitleri andığı mesajında, “Bugün bayrağımız ve devletimiz çatısı altında egemen ve bağımsız bir şekilde yaşıyorsak, bunu 21 Aralık 1963 yılında barbar Rumların Enosis hayaliyle gerçekleştirdiği vahşi saldırılara karşı duran, mücadele veren ve toprakları savunan şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesindedir” dedi.

Ertuğruloğlu, bu yeni süreçte kendilerine düşen görevin devlete sahip çıkmak ve yüceltmek olduğunu da ifade etti.

* * *

ÇAKIR: “GÖZYAŞI DOLU OLAYLARIN YILDÖNÜMÜNÜ BÜYÜK BİR ÜZÜNTÜYLE HATIRLIYORUZ”

Din Görevlileri Sendikası (Din Gör-Sen), 21 Aralık 1963’te başlayan olayları, büyük bir üzüntüyle hatırladıklarını belirtti.

Din Gör-Sen Başkanı Süleyman Çakır, “21 Aralık 1963’te başlayan acı ve gözyaşı dolu olayların yıldönümünü büyük bir üzüntüyle hatırlıyor, aziz şehitlerimizi rahmet ve dualarla yad ediyoruz” dedi.

Çakır yayımladığı mesajda, “Kıbrıs Türkü, baskılara karşı dik durarak; özgürlüğüne, milli kimliğine, mukaddesatına yönelik saldırılara karşı bütün gücüyle direnerek, ezan sesinin semalarda ebedi yankılanması için canı pahasına mücadele vererek bugünlere gelmiş ve  aynı şuurla tarihi yolculuğuna devam etmektedir” ifadesini kullandı.

Çakır, şehitlerin bıraktığı emanete sahip çıkma ve gelecek nesillere aynı özenle aktarma kararlılığında olduklarını belirtti.

* * *

KKTC DİN GÖREVLİLERİ BİRLİĞİ'NİN, 21-25 ARALIK MÜCADELE VE ŞEHİTLER HAFTASI MESAJI

KKTC Din Görevlileri Birliği, 21-25 Aralık Mücadele ve Şehitler Haftası dolayısıyla mesaj yayınladı. 

KKTC Din Görevlileri Birliği Başkanı Gökan İnik tarafından yayımlanan ve mücadele yıllarının anlatıldığı mesajda, “1963-1974 yılları, Kıbrıs Türkleri için acı günlerdi, binlerce Müslüman Türk, topraklarından, evlerinden koparılmış, 103 köy terk edilmiş, savunmasız insanlar, genç, yaşlı, çoluk çocuk demeden Rumlar tarafından öldürüp şehit edilmişlerdir.” denildi.

Kıbrıs Türkünün bu zor günlerde büyük bir sabır ve metanetle “ölürsem şehit, kalırsam gazi olurum” anlayışı ve bilinciyle bayrağına, vatanına, sahip çıktığı dile getirilen mesajda,  “54 yıldır yaşadığımız huzur ve barışın gerçekleşmesi için canlarını feda eden, savaşın değil barışın simgesi olan şehitlerimizi,  Milli Mücadele ve Şehitler Haftası’nda rahmet ve minnetle yâd ediyoruz” denilerek şunlar ifade edildi: 

“Bu vesile ile şehitlerimizin bizlere mirası olan vatan, özgürlük, bayrak, din, devlet gibi mübarek değerler asla sahipsiz kalmayacak ve onlar kıyamete kadar hayırla yâd edilecekler,  bu emanetlere her daim sahip çıkacağız.

Bu cennet vatanımız için toprağa düşmüş bütün şehitlerimize bir kez daha Allahtan rahmet diler, gazilerimize de huzur ve sağlık dileriz.”

* * *

ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN MÜCADELE VE ŞEHİTLER HAFTASI MESAJI

KKTC Ülkü Ocakları Genel Başkanı Fatih Arıcı, vatan uğruna kanlarını akıtan ve barışın simgesi haline gelen tüm Kıbrıs şehitlerini rahmetle andı.

21-25 Aralık Mücadele ve Şehitler Haftası nedeniyle mesaj yayımlayan Arıcı, Kıbrıs’ta verilen mücadeleye işaret etti ve ülkücü Türk gençlerinin atalar mirası Kıbrıs’ın en büyük emanetçisi olduklarını kaydetti.

* * *

banner22
Son Güncelleme: 25.12.2017 22:19
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31