17 Ocak 2020 Cuma 12:19
7147 Okunma
Falyalı'dan  Denktaş'a vefa!

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Raif Rauf Denktaş’ın ölümünün sekizinci yıl dönümünde hala anıt mezarının yapılamaması Türkiye’de de büyük yankı uyandırdı. Anıt mezarının hala tamamlanmaması üzerine iş insanı Halil Falyalı örnek bir davranışa imza atarak tamamlama görevini üstlendi.

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Raif Rauf Denktaş, 13 Ocak 2012 yılında vefat etti. Denktaş’ın ölümünün ardından anıt mezar yapılması kararı alındı.

İş insanı Halil Falyalı, Kurucu cumhurbaşkanının anıt mezarının hala tamamlanamamasından ötürü elini taşın altına koyarak örnek bir davranışa imza atarak tamamlama görevini üstlendi. Rauf Raif Denktaş’ın kızı Değer Denktaş, Falyalı’nın üstlendiği bu görevden ötürü duyduğumu mutluluğu dile getirirken, “Falyalı ve ailesine bu vefa dolu, örnek davranışından ötürü teşekkür ediyorum” dedi. Falyalı’da, Cumhurbaşkanı Denktaş ile çok sıkı ve onurlu bir ilişkileri olduğunu, bu anıt mezarını tamamlama fırsatının kendisine düştüğü için çok büyük bir onur yaşadığını dile getirdi.

Bazı basın yayın organlarında iş insanı Halil Falyalı’nın Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın Anıt Mezarı’nın yapımımı üstlenmesi ile ilgili haberler yayılırken, bu sabah Falyalı’nın Başbakanlık makamına yazdığı bir mektupla bu talebini resmileştirildiği öğrenildi.

Falyalı mektubunda, hükümetin ekonomik darboğazdan geçiyor olması nedeniyle tamamlanamayan Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın Anıt Mezarı’nın bulunmamasının Türk Dünyası ve Denktaş ile omuz omuza mücadele eden büyükleri derinden üzdüğünü ifade etti.

Falyalı ailesi olarak anıt mezarın tamamlanmasının yanı sıra, tamamlandıktan sonra bakımı ve güvenliği için tüm masrafları üstlenmeye hazır olduğunu Başbakan Ersin Tatar’a bildirirken, Tatar’dan gerekli bürokratik prosedür konusunda yardım istedi.

Son Güncelleme: 17.01.2020 18:06