13 Haziran 2018 Çarşamba 13:35
303 Okunma
Ramazan Bayramı mesajları....

CUMHURBAŞKANI AKINCI’DAN BAYRAM MESAJI: “TÜM İNSANLIĞA BARIŞ VE HUZUR GETİRMESİNİ DİLİYORUM”

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Kıbrıs Türk halkı başta olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutlayarak, bayramın tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diledi.

Cumhurbaşkanı Akıncı bayram mesajında, “Mübarek Ramazan Bayramı başta Kıbrıs Türk halkı olmak üzere tüm İslam alemine kutlu olsun. Bayramın İslam aleminin yanı sıra tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyor, tüm halkımızın sağlık ve mutluluk içinde huzurlu bir bayram geçirmesini temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

* * * 

ERHÜRMAN: “RAMAZAN BAYRAMI’NIN TÜM YURTTAŞLARA BARIŞ VE HUZUR DOLU GÜNLER GETİRMESİNİ DİLERİM”

Başbakan Tufan Erhürman, Ramazan Bayramı’nın tüm yurttaşlara barış ve huzur dolu günler getirmesini diledi. 

Başbakan Tufan Erhürman, Ramazan Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda şunları kaydetti: 

“Bayramlarımız, insanlarımızı bir araya getiren, kardeşlik duygularını pekiştiren ve sevinçleri çoğaltan özel günlerdir.

Ramazan Bayramı’nın tüm yurttaşlarımıza barış ve huzur dolu günler getirmesini diler, bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.”

KIBRIS TMT MÜCAHİTLER DERNEĞİ’NDEN BAYRAM MESAJI

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Dernek Genel Başkanı Yılmaz Bora, mesajında, Ramazan Bayramının idrak edildiği bugünlerde nereden nereye ve nasıl bağımsız bir devlete kavuşulduğunu herkese bir kez daha hatırlatmakta fayda gördüğünü belirtti.

Bora, “50 yılımızı çalan ve bizleri eşit görmeyip azınlık olarak gören, Kıbrıs Cumhuriyeti’ni silah zoru ve terörle gasp edip bizleri dışlayan ve bizleri içten yıkabilmek için her türlü çaba ve uğraşa ara vermeden devam eden Rumlarla ortak bir devleti düşünmek bizler için intihardan başka bir şey olamaz” ifadelerini kullandı.

Bora, Devlete ve onun yegâne hamisi Anavatan Türkiye’ye sımsıkı sarılarak geleceğin daha parlak olacağı inancını ifade ederek, Kıbrıs Türkünün bugünlere gelmesini sağlayan şehitler, gaziler, Kıbrıs Türk Varoluş Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf R. Denktaş ile Türk Ulusu ve Kıbrıs Türk Silahlı Kuvvetleri’ne minnet ve şükranlarını sundu.

* * *

İNŞAAT MÜTEAHHİTLERİ BİRLİĞİ BAŞKANI GÜRCAFER RAMAZAN BAYRAMI DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLADI

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, Ramazan Bayramı’nın bütün insanlığa huzur ve barış getirmesini dileyerek, tüm üyelerinin ve halkın bayramını kutladı.

Gürcafer Ramazan Bayramı mesajında, son dönemlerde toplumu yaralayan şiddet ve ölüm haberlerinden üzüntü duyduklarını belirterek, “En büyük dileğimiz, bu gibi acı olayların tekrarlanmaması, ülkemizde ve dünyada sevgi, dostluk ve barışın hakim olmasıdır” ifadelerini kullandı.

* * *

ÖZGÜRGÜN: “BAYRAMLAR, MİLLİ VE DİNİ DUYGULARIN, İNANÇLARIN, ÖRF VE ADETLERİN UYGULANDIĞI, SERGİLENDİĞİ, BİR TOPLUMDA MİLLET OLMA ŞUURUNUN ŞEKİLLENDİĞİ GÜNLER”

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, bayramların, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı, sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvet bulduğu günler olduğunu belirtti.

Özgürgün, Ramazan Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, her türlü dayanışmanın yanı sıra sevgi, saygı, barış, dostluk ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, dargınların barıştığı, kucaklaşmanın yaşandığı bir bayrama daha ulaşmanın mutluluğunu, sevincini yaşadıklarına işaret ederek, halkın ve tüm İslam dünyasının bayramını kutladı.

Özgürgün mesajında şunları ifade etti:

“Birlik ve beraberliklerin güzelliklerle şekillenip hayata yansıdığı bu günlerde insanlar birbirlerine daha çok yakınlaşır, dargınlıklarını unutur, kardeşlik ve dostluk duygularını iyice pekiştirirler.

Ramazan ayı boyunca halk olarak bir ve beraber olmanın, aynı duyguları paylaşmanın huzurunu, bereketini birlikte yaşadık. Kutsal Ramazan Bayramı’nın getirdiği esenlik ve huzurun halkımızı, Yüce Türk Ulusu’nu ve insanlığı kucaklaması en samimi dileğimdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, saygıdeğer halkımızın, Anavatan’daki kardeşlerimizin ve tüm İslam dünyasının Ramazan Bayramını en içten duygularla kutlar, nice mutlu bayramlar dilerim.”

* * *

HALKIN PARTİSİ GENEL SEKRETERİ SENİN BAYRAM MESAJI YAYIMLADI

Halkın Partisi Genel Sekreteri Yenal Senin, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı ve “Kültürümüzde bayramlar mutlu, huzurlu ve neşeli olduğumuz zamanları ifade etmektedir, bu vesile ile halkımızın ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutlarım” dedi. 

Senin mesajında, “Toplumsal yararı ön plana çıkararak, bazı konularda ortak paydada buluşmayı ilke edinerek, ülkede çok daha güzel günlere doğru birlikte yürüyebileceğimize inancımız tamdır” ifadelerine de yer verdi. 

* * *

BKP GENEL BAŞKANI İZCAN: “BARIŞ DOLU AYDINLIK YARINLAR DİLERİM”

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Başkanı İzzet İzcan, yayımladığı bayram mesajında, halkın Ramazan Bayramı’nı kutlayarak barış dolu aydınlık yarınlar diledi.

Kıbrıs Türk toplumunun Ramazan Bayramı’nı büyük ekonomik, sosyal ve siyasi sorunlar ile boğuşarak karşıladığını kaydeden İzcan, çözümsüzlük ve Kıbrıs sorununda belirsizliğin Kıbrıslı Türkleri toplumsal yok oluş tehlikesiyle karşı karşıya getirdiğini savundu. 

Kıbrıs Türk toplumunun varlık ve kimliğini koruma mücadelesinde kararlılıkla hareket etmesinin önemli olduğunu ifade eden İzcan, “Tüm yurtseverlerin öncelikli görevi, insanlarımızın kardeşliği temelinde yurdumuzun bütünlüğünü sağlamaktır. Birleşik Kıbrıs Partisi çıktığı yolda kararlılıkla ilerlemeye devam edecektir” dedi.

Görüşme sürecinin bir an önce başlamasını talep eden İzzet İzcan, Birleşik Federal Kıbrıs’ın, tek gerçekçi çözüm olduğunu ifade ederek, BM Genel Sekreteri Guterres’in inisiyatif almasını istedi. 

Halkın Ramazan Bayramını kutlayan İzcan, “Tüm kardeşlerimizin bayramını kutlarken, önümüzdeki bayramların yurdumuz Kıbrıs ve bölge halklarına barış, huzur ve mutluluk getirmesini dilerim” dedi.

* * *

TURİZM BAKANI ATAOĞLU’NUN BAYRAM MESAJI

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Ramazan Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Bakan Ataoğlu mesajında, bayramların kırgınların barıştığı, dostlukların pekiştiği, güzel günlerin habercisi olduğunu dile getirerek, herkesin sevgi dolu bir bayram geçirmesini temenni etti.

Ataoğlu,mesajında şunları ifade etti:

“Ramazan ayını uğurladığımız bu günlerde köklü geleneklerimizi ve bizleri birbirimize kenetleyen inancımızı sağlamlaştıran bu özel günde, yakın coğrafyamızda bayram coşkusunu yaşayamayan Müslüman kardeşlerimizin de olduğunu bilmek bizlere buruk bir bayram yaşatmaktadır. 

Bu vesile ile tüm İslâm âleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı kutlar, bayramın, milletimize ve bütün insanlığa, huzur ve esenlik getirmesini dilerim.”

* * * 

MİLİ EĞİTİM BAKANI ÖZYİĞİT’TEN BAYRAM MESAJI…

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, Kıbrıs Türk halkı ile tüm İslam dünyasının Ramazan Bayramı’nı kutlayarak, barışın ve huzurun egemen olduğu sağlıklı, mutlu, huzur dolu bir gelecek diledi.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Özyiğit, bayramların insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlenmesi, dostluğun, kardeşliğin ve paylaşımın yaygınlaşarak dayanışma ikliminin sağlanması adına bir fırsat olduğuğunu ifade ederek “Kıbrıs Türk toplumu olarak bu fırsatı değerlendirip birbirimizi daha iyi anlayan,saygı gösteren ve farklılıklarımızı benimseyerek kendi içerisinde dayanışmayı sağlayan bir toplum oluşturabiliriz” dedi.

Kıbrıs Türk halkına aydınlık yarınlar hazırlamak, huzurlu, rafah içerisinde yaşayacakları bir düzen kurmak için var güçleri ile çalışmaya devam edeceklerini belirten Özyiğit, Ramazan Bayramı’nın sağlık, huzur ve güven ortamında geçmesini diledi.

Özyiğit, mesajında “Tüm halkımızın Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, adil ve kalıcı barışın sağlandığı, mutlu, sağlıklı ve huzur dolu bir gelecek temenni ederim” dedi.

Özyiğit ayrıca Ramazan Bayramı dolayısıyla tüm öğretmen ve öğrencilerin de bayramlarını kutlayarak, 2017-2018 öğretim yılının sonunda huzur içerisinde geçirecekleri bir tatil dönemi diledi.

* * * 

DİN  İŞLERİ BAŞKANI TALİP ATALAY

Din İşleri Başkanı Talip Atalay yayımladığı bayram mesajında bayramların; toplum olarak coşku, sevinç ve kederi paylaşmak demek olduğuna dikkat çekerek, “ Ramazan Bayramı da kültürümüze bu şekilde yerleşmiş; Büyüklerimizin, anne-babamızın, akrabalarımızın, arkadaşlarımızın,  komşularımızın ziyaret edildiği, dargınlıkların son bulduğu, toplumsal huzurumuzu bozacak davranışların sergilenmediği, çocukların mahallede kapı-kapı dolaşarak şeker topladığı, büyüklerin çocukları güler yüzle karşıladığı günler olmuştur” dedi.

Ramazan ayında ve bayramda yoğunca sergilenen bu davranışlarının  hayat boyunca devam ettirilmesinin büyük önem taşıdığına işaret eden Atalay,  ailevi ve toplumsal huzuru bozabilecek huy ve davranışlardan uzak durma kararlılığının canlı tutulması gerektiğini ifade etti.

Atalay, Kıbrıs Türk halkının  bayramları asırlardır her yıl coşkuyla karşıladığını,  fert ve toplum hayatında  istisnai bir yere oturttuğunu ifade etti.

Atalay, her bayram olduğu  gibi bu bayram da, büyükleri, akraba, dost ve komşuları, kimsesiz ve hastaları ziyaret etmek, öksüz-yetim ve kimsesiz çocukları sevindirmek gerektiğini   kaydetti.

Atalay kabristanlık ziyaretinde  mezarlıklarda hazır hatim ve dua satanlara inanmamak gerektiğini,  bu şekilde satın alınan bir hatim veya duanın ölüye bir fayda sağlamayacağın ıifade etti.

Yakın coğrafyada  eza ve cefa gören mültecilerin durumuna  değinen Atalay,Bayram arifesinde, mülteciler ve zor durumda olan diğer insanlar konusunda daha duyarlı olmak gerektiğini vurguladı.

Atalay, Ramazan Bayramı’nı tebrik ederek,  millete, İslam alemine, bütün insanlığa barış ve huzur getirmesini diledi.

Mesajında hatırlatmada bulunan Atalay, her birey için 25 TL olan fitrenin, bayram namazından önce verilmesi gerektiğini, bayramı namazının  KKTC genelinde  yarın  saat 06.16’da;  Hala Sultan Tekkesi’nde 09:00,  Bayraktar Camii’nde 07:00, Köprülü Camii’nde 07:00, Dali Camii’nde 08:00’ de kılınacağını kaydetti.

Atalay, 20 Haziran Çarşamba günü, Din İşleri Başkanlığı’nca Hala Sultan Tekkesi’ne ziyaret gerçekleştirileceğini de hatırlattı.

* * *
DİN GÖR-SEN

DİN GÖR-SEN Başkanı Süleyman Çakır, bayramların  tarih boyunca, birlik ve kardeşlik içerisinde milletçe yaşanılan  heyecan, coşku, sevinç ve kederlerin  paylaşıldığı  günler olduğunu ifade etti.

Çakır, yarın, bir Ramazan Bayramı sabahına daha, bayram namazına çağıran sedalarla değil,  kan ve gözyaşı içerisinde, evini - yurdunu terk etmeye mecbur bırakılmış, bombaların yıkıntıları arasında, denizlerde can çekişen mültecilerin çığlıkları kulaklarda  onlarla empati yaparak girileceğini  kaydetti.

Çakır, . hastaları, yaşlıları, kimsesizleri ziyaret ederek, ihtiyaçlarını gidererek onlara bayramı ve bayramın güzelliklerini hatırlatarak, cezaevinde, hastanede, yaşlı bakım evlerinde bulunan insanların gönüllerini alarak, bayramlara ilişkin zihinlerde  oluşan anlam kaymasının düzeltilebileceğini ifade etti.

* * * 

DİN GÖREVLİLERİ BİRLİĞİ

Din Görevlileri Birliği Başkanı Gökhan İnik, bayramların, sevinçlerin ve mutlulukların birlikte yaşandığı müstesna zamanlar olduğunu belirterek, “ Neşe ve sevinç günlerimiz olan bayram günlerini hep birlikte huzur içerisinde geçirebilmeyi Rabbimiz bizlere nasip etsin” ifadelerini kullandı.

Bayramların, milli ve manevi bütünleşmenin en üst seviyede yaşandığı, insanları birbirine yakınlaştıran, aynı düşünce ve duygularda buluşturan, günlük kaygı, sıkıntılardan uzaklaştıran, umut ve sevinci artıran,  dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendiren günler olduğuna dikkat çeken İnik, bu  günleri sadece tatil olarak görmeyip değerli zaman dilimini, akrabalık, dostluk, komşuluk bağlarının güçlenmesinde önemli bir fırsat bilmek gerektiğini vurguladı.

* * *

ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİ

Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği Başkanı Gürsel Benan, bayramların yediden yetmişe herkes için özel ve çok anlamlı olduğunu vurgulayarak,   dargınların yerini dayanışmaya, gönüllerdeki sevgi ve hoşgörüye bıraktığı, mutlulukların paylaşıldığı huzur, barış ve kardeşlik içinde bayram  geçirilmesi temennisinde bulundu.


Benan,şehitleri ve malul gazileri minnet ve şükranla anarak, İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutladı.

* * *

TKP YENİ GÜÇLER GENEL BAŞKANI ÇAKICI’DAN MESAJ

Toplumcu Kurtuluş Partisi (TKP) Yeni Güçler Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, bayramın öngördüğü barışçıl duyguların tüm dünyaya yayılması dileklerini ileterek, halkın Ramazan Bayramını kutladı.

Çakıcı, bayram mesajında şunları da kaydetti:

“Ramazan Bayramı bir aylık nefis kontrolü sonrasında yapılan kutlamalardan doğan bir bayramdır. Ancak, bu inancın doğduğu Ortadoğu'da maalesef insan nefsinin kontrolsüzlüğüne dayalı emperyalist sömürü amaçlı savaşlar kesintisiz devam etmektedir.  Sıcak çatışma olmasa da ülkemizde barıştan uzak, neo-liberalizm denen sömürü düzeninde yaşam savaşı verilmektir. Dörtlü koalisyon hükümeti toplumdaki beklentileri karşılamaktan uzak, Kıbrıs sorununda olduğu gibi sosyo ekonomik sorunlara çözümler üreten politikaları olmayan bir tutum izliyor, yasaların öngördüğü asgari ücretin 3 kez belirlenmesi gerektiğini aklına bile getirmiyor. Bayrama böyle bir dönemde giriyoruz. Her şeye karşın bayramın öngördüğü barışçıl duyguların tüm dünyaya yayılması dileklerimizle tüm halkımızın Şeker Bayramı'nı kutlarız.” 

* * *

EL-SEN BAYRAM MESAJINDA KIB-TEK’LE İLGİLİ ENDİŞELERİNİ DE DİLE GETİREREK YETKİLİLERE SESLENDİ

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen) Başkanı Umut Öksüzoğlu, halkın Ramazan Bayramı’nı kutladığı mesajında kurumla ilgili endişelerini de dile getirdi.

Öksüzoğlu, yetkililere, “Yeni jeneratör sözünüzü yerine getirmenizi bekliyoruz” diyerek seslendi.

Kıb-Tek’in parçalanması ve kendi ayakları üzerinde duramaması için birtakım çalışmalar yürütüldüğünü savunan Öksüzoğlu, şunları da belirtti:

“TC-KKTC arasında ekonomik işbirliği protokolleri içerisinde Kıb-Tek’in bir şekilde parçalanması sürekli olarak konmaktadır. Bu konuda sendikamızın tavrı çok açık ve nettir. Kıb-Tek ile ilgili ne yapılmak isteniyorsa bilimsel araştırma raporlarını görmek istiyoruz. Çünkü bilimsel araştırmalar yapılmadan sırf Türkiye’den gelen telkinlerle ve/veya birkaç kişi veya firma enerji kazanç sağlasın diye kurumumuzun parçalanmasına izin vermeyeceğiz. Halkımızın kaliteli ve sürdürülebilir enerji ihtiyacını karşılama yolunda yeni jeneratör alımı yapılacağı sözlerinin yaşama geçmesini bekliyoruz. Bu endişeler içerisinde bayramın herkesin mutlu olacağı şekilde geçmesini diliyoruz.”

* * *

YDP’DEN BAYRAM MESAJI..

Yeniden Doğuş Partisi, halkın Ramazan Bayramını içtenlikle kutlayarak, Türk ve İslam dünyasındaki akan kanın, uygulanan zulüm ve sömürge politikalarının sona ermesini diledi.

YDP’den yapılan açıklamaya göre, YDP’de bayramlaşma yarın saat 11.00’de Parti Genel Merkezi’nde yapılacak. 

Bayramın ikinci günü bayramlaşma saat 20.00’de Mağusa İlçe Merkezi, üçüncü günü ise saat 20.00’de Girne İlçe Merkezi’nde olacak.

* * *

ULUÇAY, TÜM HALKIN RAMAZAN BAYRAMINI KUTLAYIP SAĞLIK, MUTLULUK VE ESENLİKLER DİLEDİ

Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay, bayramların, bütün vatandaşları bir araya getiren, birlik ve dayanışmayı güçlendirerek iç barışa destek olan, sevgi, hoşgörü, dostluk ve dayanışma duygularını yaşatan, aile bağlarını pekiştiren zamanlar olduğunu vurguladı.

Meclis Başkanı Uluçay, Ramazan Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda,  yeni bir Bayram heyecanını yaşamanın arifesinde olduğumuzu dile getirerek, “Kıbrıs Türk halkı, geçmişten bugüne birlik ve beraberlik ruhunu daima korumuş ve güçlendirmiştir. Ülkemizde bayramlar, bu bağların güçlendirilmesine vesile olan en güzel günlerdir” dedi.

“Bayramlar, toplumsal hayatımızın adeta simgeleşen günleri ve bizi biz yapan en güzel değerleri koruduğumuz ve gelecek nesillere aktarmamıza vesiledir” diyen Uluçay,  kendi ayakları üzerinde varolma mücadesi sürdüren ülkemiz, gelecek güzel günlerin aydınlığı için çalışırken, birlik ve beraberliğe olan ihtiyaçın ise her geçen gün arttığını belirtti.

Uluçay, ülkemizin yakın coğrafyasında da yaşanan bir çok olumsuzluklar ve dünyanın bazı bölgelerinde halkların yaşadığı acılar gözönüne alındığında,  özellikle bayramlarda aradığımız şeyin, dostluk ve barış olduğunun aşikarlığına değindi.

Uluçay, bu duygu ve düşüncelerle tüm halkın Ramazan Bayramını kutlayıp sağlık, mutluluk ve esenlikler diledi.

* * *

MDP: “BAYRAMI PAYLAŞMAK İÇİN FIRSAT OLARAK DEĞERLENDİRMELİYİZ‘’

MDP Genel Başkanı Buray Büsküvütçü, toplumsal yaşamda önemli yeri bulunan bayramların, mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendirildiği, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, insanların kaynaşmasına ve huzurlu yaşamın tesisine vesile olan müstesna günler” olduğunu vurguladı.

MDP Genel Başkanı Buray Büsküvütçü yaptığı yazılı açıklamada, “bu mübarek günde dargınlıkları ve kırgınlıkları bir kenara bırakarak, birbirimizi kucaklamalıyız” diyerek, sevinmek kadar sevindirmenin de büyük önem taşıdığı bu özel günlerde, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak yoksul, kimsesiz, hasta ve yaşlıları ziyaret ederek, onlara maddi ve manevi yardımlarda bulunarak, onları sevindirmenin manevi duyguları güçlendireceğini belirtti.

“Yaşamımızı zenginleştiren ve renklendiren bayramları, insanların birbirine yakınlaşması, kaynaşması, üzüntülerin yerini sevincin alması, kardeşlik ve dostluk bağlarının canlanması, birliğimizin daha da güçlenmesi için önemli birer fırsat olarak değerlendirmeliyiz” diyen Büsküvütçü, Ramazan Bayramı'nın tüm insanlığa ve ülkeye huzur, mutluluk ve bereket getirmesini diledi.

* * *

YDP’DEN BAYRAM MESAJI..

Yeniden Doğuş Partisi, halkın Ramazan Bayramını içtenlikle kutlayarak, Türk ve İslam dünyasındaki akan kanın, uygulanan zulüm ve sömürge politikalarının sona ermesini diledi.

YDP’den yapılan açıklamaya göre, YDP’de bayramlaşma yarın saat 11.00’de Parti Genel Merkezi’nde yapılacak. 

Bayramın ikinci günü bayramlaşma saat 20.00’de Mağusa İlçe Merkezi, üçüncü günü ise saat 20.00’de Girne İlçe Merkezi’nde olacak.

* * *

DIŞ BASIN BİRLİĞİ BAYRAM MESAJI YAYIMLADI

Dış Basın Birliği, Ramazan Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Mesajda, birlik, beraberlik gibi gelenek ve göreneklerin en güzel şekilde yaşatıldığı bayramların;  insanları millet yapan ve kardeşçe bir arada yaşamayı  sağlayan ortak duygularda buluşturduğuna dikkat çekildi.

Mesajda, “Bayramın önemini hatırlattığı güzel değerlerin, bir arada yaşama bilincimizi güçlendiren duyguların, sadece Bayram günleri ile sınırlı kalmamasını yılın tüm günlerinde toplumumuzu kuşatmasını diliyoruz” denildi.

Mesajda, tüm üyelerin, meslektaşların, halkın   ve Türkiye’deki insanların  Ramazan Bayramı kutlandı.

* * *

Son Güncelleme: 15.06.2018 10:06
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.