Adanın Kuzeyinde hangi Kıbrıslı’ya sorarsanız sorun herkes mevcut belirsiz ve sefil durumdan kurtulmanın tek yolunun Güney’le yapılacak bir çözüm anlaşmasından geçtiğini söyler.

İŞTE BU KOCAMAN BİR YALAN !!!
ÇÜNKÜ KIBRIS’IMIN SAF VE TEMİZ İNSANLARININ BEYİNLERI KUKLA SİYASİLER VE TC POLİTİKACILARI SAYESİNDE BÖYLE PROGRAMLANDIRILDI.

Adada şuan bir çözümsüzlük olduğunu Kuzey’liler ve Türki’yeden başak hiç bir dünya devleti kabul etmiyorki !!!

Etseler adayı bir bütün olarak "KIBRIS CUMHURIYETİ" olarak tanımaz hatta hatta AB'ye almazlar. Dahası Kuzeyli Kıbrıslı’ların KIBRIS PASAPORTU VE KİMLİĞİ ALMALARINA İZİN VERMEZLER.Tüm bunlar yapıldığına göre zaten adada Güney’liler kadar Kuzey’lilerinde geçerliliği mevcut bunu her devlet dairesinin kapısında Türkçe yazdıkları information yazıları ile zaten görüyoruz. Adanın 3 resmi lisanı var, bunlar TÜRKÇE , İNGİLİZCE VE RUMCA ; bunuda deklare etmişler ; Allah aşkına daha neyin sorunu var da bu kukla siyasiler Kıbrıs’lılarımın beyinlerini uyuşturmuşlar ??

TIPKI BİR UYUŞTURUCU BAĞIMLISI GİBİ OLAN ŞU ANKİ KUZEY KIBRIS HALKI HER AY SONUNDA BİR DOZ ALDIĞI UYUŞTURUCU İĞNEYLE(TC'DEN GELEN MAAŞLARLA) BUGÜNE KADAR UYUŞTURULMUŞTUR VE BENLİKLERİNİN BİLE FARKINDA DEĞİLDİR.

TC'DEN kendi adalarına ceplerindeki yalnızca kimlik kartını göstererek gelen göçmenlerin bile kendi topraklarında kendilerine kafa tutmalarına izin vermiş hatta hatta onların olduğu ,yerleştiği yerlerden kaçarak LEFKOŞA’NIN EN TARİHİ , EN ŞİRİN , EN KORUNMASI GEREKEN YERLERİN GÖÇMENLER TARAFINDAN AHIRA ÇEVRİLMESİNİ UZAKTAN UZAĞA İZLEMİŞLER VE BUNA BİLE SES ÇIKARTAMAMIŞLARDIR.

BU MU KIBRISLILIK , BU MU 1571’de BU ADAYA GELEN ASİLERİN TORUNLARI , BU MU ADA INSANI OLMAK ??

TABİKİ HAYIR

TÜM BUNLARIN NEDENİ TC'Lİ SİYASILERİN KENDİLERİNDEN YANAK ALMASINI BEKLEYEN VE BİR DEDİKLERİNİ İKİ ETMEYEN MEVCUT KUZEY KIBRIS SİYASETİNDEKİ KUKLA SİYASİLERİN ALAYIDIR; İSTİSNASIZ ALAYIDIR.

Çünkü eğer adayı bir bütün olarak kabullenip ortak yaşamayı kabul ederlerse KOLTUKLAR GİDECEK ONLARIN YERİNE O TOPLUMUN ÇEKİRDEĞİNDEN ÇIKAN, MEDENİ, KÜLTÜRLÜ, KARAKTERLİ, ŞEREFLİ, ADALI, DÜNYALI YANİ GERÇEK KIBRIS’LILAR GELEÇEKTE ONDAN.

Kardeşim Kuzey Kıbrıs toplumu bu siyasilerin hiçbirini AMA İSTİSNASIZ HİÇBİRİNİ TANIMAMALI , ARTIK TEK TANIMALARI GEREKEN KESİM SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ ÖNCE ADADA HEM GÜNEYLİ HEM KUZEYLİ ADALILARDAN OLUŞAN YEPYENİ BİR SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ KURULACAK.

BU ÖRGÜT KURULUŞU ADA TARİHİNİN EN BÜYÜK MİTİNGİYLE GERÇEKLEŞECEK VE DAHA SONRA DA BU KURULUN ÇEKİRDEGİ TÜK ADAYI YÖNETMEYE TALİP OLACAK ; EVET GÜNEYLİ KIBRISLILAR BUNA RAZI BUNU BEN BİLİYORUM AMA KUZEY’DE GEREKEN NETWORKU BULAMIYORLAR.

İŞTE HARUN TAM DA BU NOKTADA BU TARİHİ MİSYON SEN VE DİĞER KAHRAMAN ARKADAŞLARINA DÜŞÜYOR. SEN BU ORGANİZASYONUN BASINI ÇEKMELİSİN ; SEN, BOYSAN BEY VE DİĞER "AİRTİME" 'I YÜKSEK YANİ MEDYA GÜCÜNÜ ARKASINA ALMIŞ VE EMİN ADIMLARLA YÜRÜME CESARETİNDER OLANLAR.

Bakın beyler size biraz da KIBRIS’IN bilinmeyenleri bir KIBRSILI’NIN ASLA BİLMEDİĞİ (ÇÜnkÜ çözümsüzlüğe göre programlandırılmış) ama kutsal kitaplarda bile geçen kaotik gerçekleri hakkında bilgi vereyim.

İsrail lisani İbranicede , Kıbrıs "MAFU"'dur , Mafu ise Vaad edilmiş kutsal toprak anlamına gelir yani İsrail’in tüm gizmosu ve yaşam kaynağı. Kıbrıs çözümü Türkiye’de aramaya devam eder ise önümüzdeki 5000 yıl içinde bile çözümü bulamayacak fakat çözümü doğru haritada izlerse bu meselenin hallolması an meselesi.

Kıbrıs mutlaka Avrupa birliğine girecekti. Çünkü,
İsrail'in TAM karşısında duran ve İsrail'in içinde toprağı (İngiliz
üsleri İsrail'in resmi toprağıdır. (İngilizlerin görevi İsrail'i
ACİL BİR DURUMDA H E M E N korumaktır. Agrotur ve Dikelia üslerinin toplam toprak alanı Kıbrıs'ın % 17'sidir. Kıbrıs ayrıca İsrail'in
MAFYASININ KARAPARA aklama merkezidir Kıbrıs'ın AB'ye girmesiyle İsrail'in de İSTEDİĞİ ANDA/Salisede uye olma yolunu açilmistir amacta zaten buydu. Çünkü Avrupa topluluğu içindeki Yahudi Diasporası 10 milyon kişidir. İsrail'denkalabalıktır.

Sözkonusu Dias ilkesine göre "Çift yaşamlı
tıplulukların kendi ülkelerinden daha çok nüfus barındırması
halinde, o topluluk hangi bloka dahil ise , temsil edilen ülke de o
gruba aittir. (Bunun için bir Asya ülkesi olan İsrail, Avrupa spor
karşılaşmalarında oynayabilmekte ve her türlü organizasyonunu Asya
ülkeleriyle değil Avrupa Topluluğuyla yapmaktadır. Kaldı ki Anadolu
bile ASYA sayılırken, Kıbrıs gibi bir ASYA adasının AVRUPA'lı
sayılması da beni doğrulamaktadır.)

Yineliyorum:

Kıbrıs'ın % 17'si İsrail'in R E S M İ (Fakat tarafsız bölge adıyla
bilinen gizli devlet gibi SAKLI) bir parçasıdır. Kıbrıs
toprağındaki, Israilin hissesi itibari ile AVRUPA birliğine İsrail’in bu karşı durulamaz gücü sayesinde alınmıştır.

KUZEY KIBRISIN EN BUYUK HANDIKAPI KENDISINE ORNEK DEVLET OLARAK 80 MILYONLUK %50 si EGITIMSIZ %25 i egitimli ama "cahil" bir koca problemli ulke almasidir OYSA KARDESIM KUZEY KIBRISIN NÜFUSU 500 BIN BILE DEĞIL ; NASIL OLURDA 500 BİNLİK BİR YER KENDİSİNE ÖRNEK OLARAK 80 MİLYONLUK DEV AMA PROBLEMLİ BİR ÜLKEYİ ALIR ; ALAMAZ Kİ ALDIĞI ZAMAN IŞTE BÖYLE OLUR. BU NEYE BENZER BİLİYOR MUSUN?

Bir tane ufak Mini Cooper kendisine model olarak 36 tekerlekli bir büyük TIR kamyonu örnek alıyor ; OLMAZ SENİN NE KAPASİTEN BU DEVLETİ KOOPYALAMANA YETER, NE DE KURUMLARIN NE DE NÜFUSUN. İŞTE TÜM OLAY BURADAN BAŞLIYOR ; örneğinizi de düzgün seçin Türkiye size örnek olamayacak kadar büyük cografyaya sahip, korkunç problemli ve eğitimsiz.

Türkiye’de ne kadar problemli devlet yapısı varsa kopyalayıp kurumlarınızın içine yerleştirmişsiniz. Halbuki siz de işlerin çok daha seri ve medeni ilerlemesi lazım çünkü demografiniz ve coğrafyanız buna çok musait.

EVET HARUN SON DERECE KARARLI OLMANIZ GEREKEN BU SÜREÇTE YANINIZA ALMANIZ GEREKEN GÜCÜ, LOBİYİ UMARIM ANLADINIZ, BUNU ALMANIN TEK YOLU DA HER KONUDA İZİNDEN GİTTİĞİNİZ VE DAHA ÇOK BATAKLIĞA SAPLANDIĞINIZ TÜRKİYE’NİN İZİNDEN GİTMEMENİZDEN GEÇİYOR. BU SEFER KENDİ ROTANIZI BU YÖNDE HAZIRLAYIN, BU SUREÇTE ARKANIZA BİLE BAKMAYIN.

KAYBEDECEKLERİNİ DÜŞÜNÜPTE CESUR ADIMLAR ATAMAYANLAR LİDER OLAMAZ , BU SÜREÇ SONUNDA KAZANILACAKLAR , NE SENİN NE DE KIBRIS’LILARIN AKLININ HAYALİNİN ALAMAYACAĞI BÜYÜKLÜKTE OLACAKTIR , BEN BUNU BURADAN GÖRÜYORUM ; SÜREÇ ARTIK BAŞLAMIŞTIR BUNA BAŞLAYIN.

ANKARA'DAN BIR KIBRISLI..

 

 

Mesajı olan alsın

Hüseyin ÖZGÜRGÜN; Dün meclise giden birçok partili ve vatandaş sizi öpmek ve selamlaşmak için sıraya girmiş. Onlarla ilgileneyim derken biraz daha genel kurul salonuna giremeyecektin diyorlar. Bu kadar sevildiğinize göre kamuoyu araştırması yapan şirketin anketinde 1. çıkmanız süpriz değil. Sizi iyi tanıyanlar popülist politika yapmamanızdan dolayı da ayrıca takdir ediyor haberiniz olsun.

Sn.Ferdi SABİT SOYER; Denetleme Kurulunun sizin hükümet döneminizdeki 13 tane dosyayı tamamladığı ve yakında savcılığa havale edileceğini biliyormusunuz?

Sn.Ahmet DERYA; KTHY battı çalışanlar ortada kaldı ama çalışanların birçoğunun şimdiki hükümet kadar sizi ve sizin döneminizdeki yönetimi de suçlu buluyor bilesiniz. Sizin döneminizde havayollarının ilk kez zarar ettiği yetmezmiş gibi CTP-ÖRP hükümetince 120 kişinin de istihdam edildiği hala eski çalışanlarca konuşuluyor.

Sn.Kemal Deniz DANA; Şu sayımda tüm aksaklıkları bir tarafa bıraktık da sayım memuru olarak öğrencileri de kullanmanız yanında Nijerya kökenli birini sayım memuru yaptığınız iddia ediliyor. Gerçekten dedikleri gibiyse vay halimize...

Sn.Ahmet RAMİZ; Yeni imajın seni olgun erkek havasına sokmuş. Biraz daha bıyıkları uzatırsan entel erkek sınıfına girecen. Sen en iyisi bıyıkları değil saçları uzat. Tıpkı eski günlerdeki gibi..

Sn.Aslı EROĞLU; Yılda bir kez yakalandığınız gripe bu yıl da yakalandığınız ve yorgan döşek yattığınız söyleniyor. Siz en iyisi bol bol C vitamini alın.

Sn.Halil İbrahim AKÇA; İyi futbol izleyici olduğunuzu bilirdik de hangi takımı tuttuğunuzu duymadık. Sizce bu akşamki derbinin galibi kim olur?

Sn.Süreyya GÜRSES; Geçtiğimiz gün yoğun bir gün geçirip devletin en üst kademesini sırayla kadın kolları olarak ziyaret etmeniz hoş karşılandı. Bu kadar üretken olan kadınlarımıza biraz da eğitim amaçlı seminerler düzenlerseniz herşey tam olacak Sosyal olmak iyi de eğitime de önem vermeniz beklenir.

Sn.Oktay ONGAN; Elma dersem çık armut dersem çıkma. Elma!!!

Sn.Turgay AVCI; İyiden pasif görüntü çizdiğiniz kesin. Ne mecliste ne yazılı görsel basında yer almıyorsunuz. Birileri ÖRP’yi bir yere getirmesini bekliyorsanız işiniz zor zira ipler hep başkasının elinde. Ne yaparsanız siz yapacaksınız.

Sn.Zehra BAŞARAN; Sporu bu aralar az yaptığınızdan almış olduğunuz kilolardan yakındığınız söyleniyor. Fazla üzülmenize gerek yok kış ayları böyledir herkes birkaç kilocuk üstüne koyar.

Sn.Kubilay ÖZKIRAÇ;  O kadar sık numara değiştirdin ki sana ulaşmak isteyenler hangi numarayı kullandığın konusunda emin olamıyorlar. Artık bir numarada kal ki numaranı kaydetsinler.

Sn.Zorlu TÖRE; Her TV’ye çıkacağınızda bu akşam bu kanaldayım izleyin diye sms atmanın amacını kimse anlamadı. Yani beni izleyin bana oy verin mi demek? Bir de programdan sonra vatandaşı arayıp beni izlediniz mi diye sormak biraz yadırganıyor haberiniz olsun.

Sn.Mehmet BAYRAM; Eski bir Maliye Bakanı olarak siz de hükümetin icraatlarını TV’de değerlendirmeyi düşünüyor musunuz? Salih Coşar, Ahmet Uzun’dan sonra vatandaş sizin ne zaman TV’ye çıkacağınızı soruyor.

Sn. Buran ATAKAN; Geri sayımda olduğunuzu ve yakında doğumun gerçekleşeceğini duyduk.Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

Sn. Özalp HAFIZ; Şu Çetinkaya’nın suyundan mıdır nedir kulübü çok sevdiğiniz belli.Arkadaş muhabbetlerini genelde kulüpte yapmanız dikkatlerden kaçmıyor.Arada Özçelik’e da söyle daha sık gelsin.

Sn. Ali TARPAZ; Sen sen ol İlçeyi eskisi gibi hiç boşlama.Bu sıralar pek gitmez oldun diyorlar.Sevildiğini unutma,kendini özlettirme.Bizden iletmesi.

Sn. Çağrı ANBARCIOĞLU; Gelen bilgiler Atıcılık Federasyonu başkanlığına aday olduğunuz yönünde.İyi hazırlık yaparsanız arkanızda desteğin tam olduğunu göreceksiniz.Özellikle Veli hoca’nın olurunu almaya bakın.

Sn. Ali ÇETİN AMCAOĞLU; Gönyeli muhtarı bile sayımda sayılmadıysa sizce bu işte bir tuhaflık yok mudur? Bir araştırın bakalım nerde hata yapılmış.

Sn. Ahmet KAŞİF; Bu sıralar gündemden düşmediğiniz kesin.Arada verdiğiniz demeçler hem nala hem mıha misali olmuş.Bu tantanada en iyisi budur diyorsanız o başka...

Sn. Savaş BOZAT; Biraz tansiyonu düşürmek gerekmez mi sizce.Basına çıkmak yerine biraz daha başkanla karşılıklı diyaloğu artırmak sanki da daha iyi olacak gibi.Bizim bildiğimiz başkanla aranız normalde iyi.Zaten o da diyalogla çözümden yana,deneyin göreceksiniz.Bol şanslar.

Sn. Ersin TATAR; Maliye bakanı olarak biraz daha az demeç vermeniz istenir.Bir ülkenin maliye bakanı en az konuşan kişi olması gerekir.Siz de böyle yaparsanız işlerin daha tıkırında gittiğini ve spekülasyonlara neden kalmayacağını göreceksiniz. Bizden iletmesi.

Sn. Ercan İBRAHİMOĞLU; Dernek başkanlığı için yerine birini hala bulamadın mı? Sonuçta birileri bu işe gönül vermiş olmalı.Kimse çıkmıyorsa Ali Cansu’yu ikna et o yapabilir.

Sn. Ecevit ALPER; Sana elma dersem vay armut dersem vay.Hiçbir şekilde ortalarda yoksun.Sanki da yer yarıldı içinde girdin.Özel işlerin bu kadar yoğun olması iyi allah versin deycem da insan en azından birazcık burnunu kapıdan dışarı çıkarmaz mı? Bu kadar kendini geri çekme.Kendini özlettirme.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31