Bu ülkenin hükümeti ve halkının yardımları ve desteği sayesinde ekonomik bir imparatorluk kurduğunu ve kendisini de imparator sanan bir beyzade, kendisini bu ülke devletinin ve yasalarının üzerinde görmektedir. Bu ülkeyi yönettiğini sanan zavallıların sayesinde de ne vergi, ne su, ne de elektrik parası vermektedir. Sıkıştırılınca da gelin mahsuplaşalım diyerek yargı yolu ile işleri yokuşa sürmektedir. Yöneten (!) durumunda olanlar da “Kimsin be sen?” diyemedikleri için de, beyzade gemi azıya almakta ve istediğini yapmaktadır. Son olarak henüz organ nakli ile ilgili yasanın çıkmamasına rağmen organ nakli yapmaya kalkmıştır. Sağlık Bakanlığının saptamasına göre İsrail’li birine Ukrayna’lı bir gencin böbreği takılacaktı. Organ ticareti yasak olmasına ve ancak akrabadan akrabaya nakil yapılabilecek olmasına karşın, böyle bir nakil duyurusu Bakanlığı harekete geçirdi. İncelemelerde bulunmak üzere YDÜ Hastahanesine giden Sağlık Bakanlığı yetkilileri, kendi denetimlerinde olması gereken bir sağlık kuruluşuna izin verilmediği için içeri sokulmamışlardır. Bu ne gaflettir? Bu ne aymazlıktır? Sağlık Bakanlığı kendi denetiminde olan bir sağlık kuruluşuna giremez ve denetleme yapamazsa o bakanlığın, yetkililerinin ve bakanın işi nedir? Derhal ceketlerini alıp evlerine gitsinler.

                                          ***

Böylesi önemli bir konuda bile yalakalık yapmaktan geri kalmayan bazı gazete ve gazetecileri görünce insan istemeden Namık Kemal’in dizesini hatırlar “Ne utanmaz köpekleriz?” Efendiler dünyada organ mafyası diye bir mafya türemiştir. İnsanlar organlarını alabilmek için kaçırılmakta, organları alınarak öldürülmekte ve kayıb edilmektedirler. Bazan da insanların fakirlikleri istismar edilmekte ve genç yaşlarında bazı organlarını satarak yarım insan durumuna düşürülmektedirler. İşte bundan dolayı organ nakilleri devlet hastahanelerinde ve akrabalık ilişkisi olan insanlar arasında yapılmaktadır. YDÜ’nün yetkilileri dün CB Eroğlu’nu ziyaret ederek güya nakil yapılacakların akrabalık ilişkisini gösteren belge sunmuşlar. Kardeşim sen kimlerin belgesini sundun? Hastahanende nakil için yatanların kimler olduğunu, seni denetlemeye gelen ancak içeri sokmadığın Sağlık Bakanlığı yetkililerine gösterdin mi? Şimdi iki akrabanın akrabalık belgesini al ve Bakanlığa belge diye sun. Yemezler beyzadem, yemezler. CB Eroğlu’na ne diyelim? Sen cumhurun yani halkın başkanı mısın, yoksa YDÜ’nün mü? Eroğlu umarım Sağlık Baknının dili sürçtü demiş. Üstelik konuşmalarına da dikkat etsinmiş. Asıl sen dikkatli ol Eroğlu? Birisi daha fazla kazanacak diye yaşatacağını iddia ettiğin KKTC ve kurumlarını kara listelere aldırmaya kimsenin hakkı yoktur.

                                         ***

Bu beyzade daha önce de İlkokul açmak için Eğitim Bakanlığından izin alamamasına rağmen ilkokul açmış ve öğrenci de kabul etmişti. Eğitim Bakanlığı o okulu kapatmaya kalkınca da orada eğitim gören çocuklar ne olacak diye o yasa tanımazlığa göz yumulmuştu. Ayni oyun şimdi organ nakli ve YDÜ Hastahanesine hasta sevki durdurulunca da sahneye kondu. Bazı yalaka basın ve gazeteciler, YDÜ’de tedavi görenlerin tedavileri ne olacak diya beyzade lehine feverana başladılar. Be aymazlar, YDÜ fatura göndermeden Sağlık Bakanlığından 80 milyon lira alacaklı olduğu iddiasına ne diyeceksiniz?  Cumhuriyet Meclisi Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plân Komitesinde 2014 yılı Sağlık Bakanlığı Bütçesinin görüşülmesi sırasında DP Milletvekili Hakan Dinçyürek “Hizmet Bedelinin belli olmadığı durumlarda YDÜ’e hasta nakli yapılmasını karanlığa kurşun sıkma olarak niteledi ve ben olsam mahsuplaşma olmadan YDÜ’e tek bir hasta bile sevketmem.” YDÜ’e hasta sevkini durduran Bakan Gulle’yi eleştirenlere o zaman sormak lâzım. Faturasız 80 milyon talep edilen ve fatura vermemekte ısrar eden bir yere hasta sevkine devam mı edilsin? Bu şekilde yapılırsa Dinçyürek’in dediği gibi karanlığa kurşun sıkılıp bu fakir halkın parası birilerinin cebine aktarılmayacak mı? Cannes’e uçak kaldırıp yargıyı etki altına aldığını, reklâmlarla bazı basını satın aldığını sanarak, bazı siyasetçilere de maddi imkân sağlayarak kimse bu ülkede kendini yasaların üstünde görmesin.   

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31