Kırbaç cezasını şaka olarak ortaya attık ama dün bizi arayan birçok okuyucumuz kırbaç cezasının hapislikten daha iyi olduğunu söyledi. Son günlerde mazbata konularını gündeme getirdik. Mazbatadan dolayı yani; borcunu ödeyemeyen birçok vatandaşımızın hapislik cezasına çarptırıldığını yazıyoruz. Sudi Arabistan örneğini şaka olarak yazdık, ama okuyucularımız şeriat kanunlarına hazır olduklarını söylediler. Mazbatadan dolayı hapis yatmaktansa, kırbaç cezasına çarptırılalım diyorlar. Tabi biz bunun da olmasını istemiyoruz ancak belli ki; borcu olup hapse düşmektense kırbaç cezasına çarptırılmayı tercih ediyorlar. Demek ki; bizim kanunlarımız Sudi Arabistan kanunlarından daha kötü. Ne dersiniz siz de borcunuzdan dolayı hapse girmeyi mi, yoksa kırbaç cezasına çarptırılmayı mı isterdiniz.? Kırbaç cezası şaka ama ne yazık ki hapislik bizde gerçek...

MUHTAR BAŞBAKANLIKTA BAYGINLIK GEÇİRDİ

Hergün onlarca kişi Başbakanlığın yolunu tutmakta. Özellikle UBP’liler Başbakan’ı mutlaka ziyaret etmek isterler. Dün Başbakanlık yine ziyaretçi akınına uğradı. Ziyaretçiler arasında Vadili muhtarı Tüner Öksüzoğlu da bulunuyordu. Öksüzoğlu’nun derdi oğlu yaklaşık 10 gün önce Devlet Üretme Çiftliği’nde işe başlayanlardandı. Ancak Devlet Üretme Çiftliği’ndeki işi bir hafta sürdü. Önce işe başlasın dediler, ardından da işten durdurdular.

İşte bu yüzden Vadili muhtarı Öksüzoğlu dün oğlu için Başbakanlığa gitti. Saatlerce bekledi, Başbakan’ı görmek istedi. Göremeyince müsteşarın yanına girdi. Öksüzoğlu derdini müsteşara anlatırken bir anda baygınlık geçirdi. Saat 15:00 sıraları idi, Öksüzoğlu için Başbakanlığa ambulans çağrıldı. Yani sizin anlayacağınız; oğlu için Başbakanlığa giden Vadili muhtarı Tüner Öksüzoğlu oğlunu yeniden işe koydurmak için Başbakan’ı göremeyince müsteşarın yanında bayıldı.

ALANLI İLÇE BAŞKANLIĞINA OYNUYOR

Eski UBP Milletvekili sonradan ÖRP’li şimdilerde ise DP’li olan Hüseyin Avkıran Alanlı yeniden Milletvekili olabilmek için harıl harıl çalışıyor. Alanlı kısa bir süre önce Demokrat Partiye katıldı, şimdi de Demokrat Parti İskele İlçe Başkanı olan Ahmet Cennetoğlu’nun elinden ilçe başkanlığını almak istiyor.

Edindiğimiz bilgilere göre; Alanlı dün akşam Cennetoğlu ile bir araya geldi ve ilçe başkanı olmak istediğini Cennetoğlu’na söyledi. Önümüzdeki seçimlerde Milletvekili olmak isteyen Cennetoğlu’nun ise bu teklif hiç de hoşuna gitmedi. Uzun lâfın kısası; Alanlı yeniden milletvekili olabilmek için DP’de bütün imkanları ele geçirmek istiyor.

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Sonay ADEM;  UBP localarında rakip partili sıfatıyla oturman tebessümle karşılandı. Bu kadar gergin gündemlerin yaşandığı bugünlerde vekillerin dostluk havası estirmeleri vatandaşın hoşuna gitmiş. Devamı herkese örnek olsun.

Sn.Süreyya GÜRSES; Büyük bir kadın kafilesi ile birlikte Viyana çıkarmasına hazırlanıyormuşsunuz. İyi de yapıyorsunuz. Artık kadınlarımızın da yurt dışı temaslarına gitmeleri gerektiğini yıllardır söylüyoruz. Sonunda doğru yola yavaş yavaş giriyoruz desenize.

Sn. Ersin TATAR; Yeni faiz yasasında mazbatasını ödeyemeyene kırbaç cezası olacak mı? Mazbatasını ödeyemeyip cezaevine düşen vatandaşlarımız cezalarını hapis yatarak değil kırbaç cezası alarak çekmek istiyorlar ne dersiniz?

Sn.Tolga ARİFOĞLU; Sen de hergün Garga bugün ne yazdı diye okuyanlardansın diyorlar. İlgine teşekkürler. Arada mesaj at yayınlayalım. Bizde biliyorsun mesaj dünyanın neresinde olursa olsun yerine gider!

Sn.Savaş ATAKAN; Şu Galatasaray’a ne kadar üzülsende Kaymaklı ile teselli buluyorsun diyorlar. En iyisi takım tutma, sen de benim gibi Milli Takımcı ol...

Sn.Esat ALTAY; Bizim Kızılay’ın aktif çalışmaları takdirle izleniyor. Sonuçta ikinci sınıf deprem ülkesi olsak da birinci sınıf sel ülkesi olduğumuz kesin. Herşeyiyle hazır olmak iyi fikir.

Sn.Ömer KALYONCU; Şu Mehmet Çakıcı’yla ne alıp veremediğiniz var anlamadık. UBP’li olsaydı anlardık da sonuçta Çakıcı UBP’li da değil. Yoksa TDP senin için en az UBP  kadar rakip diyorsan o başka...

Sn.Arif ERSOY; İstanbul soğunu bize da bir anlatın. Ne kadar da burda bile soğuk ettiyse İstanbul’u düşündüğümüzde haksız da sayılman yani.

Sn.Olgun ÜSTÜN; GAÜ Öğretim görevlileriyle Vakıflar İdaresi’ne yapmış olduğunuz protesto diğer protesto gösterilerinden daha sessiz ve sakindi. Unutmayın ses getirmezseniz kamuoyu oluşturamazsınız.

Sn.Özay ÖYKÜN; Milletvekili olman için çok büyük çaba sarf ettiğini biliyorum. Aslında senin Milletvekili seçilmen pek de zor değil. Çünkü Erenköy belediyesine hem UBP’liler, hem de CTP’liler talip. Bir bakıma DP’nin elinden belediyeyi almak için seni milletvekili çıkartabilirler. Ama eğer DP İskele ilçesinde iki milletvekili çıkartacaksa birincisi mutlaka Alanlı olacaktır. Garga söylemedi deme.!

Sn.Mehmet TANCER; Faiz yasasıyla ilgili aktif rol almanız gözlerden kaçmadı. İnanın birçok vatandaş gösterdiğiniz gayreti takdirle izliyor. Sonuçta herşey halk için değil mi? Bir de bu kararları başka ülkelerden uzman getirmeden alsanız!

Sn.Yahya KURT; Hiçbirşey için geç değil. Maratonun daha başı. Biraz takımın üzerinde şansızlık var diyorlar...Ama yine de üzülmeyin çünkü sonuçta çullisine!

Sn.Ata TAHİROĞLU; Şu Hamitköy projeni reklamlarda görünce bizden bravo demek düştü. Büyük işleri büyük insanlar yapar. O kadar büyük değil dediğinden eminim ama senin dürüstlükten şaşmadığın bu piyasada bilinir o yüzden aynen devam et..Siyasetten de uzak dur.

Sn.Nazım ÇAVUŞOĞLU; Bu kadar kritik bir bakanlığa hala müsteşar atanmaması sorun yaratıyor haberiniz olsun. Hasan İslamoğlu şimdilik yürütsün dedin ama inan herşey sözde kalıyor. Kamil Kayral gibi uzman arıyorsan çok yanılın, o kalifiyede bir bürokrat bulmak zor.

 

GARGA’YA MEKTUP VAR

HEP AYNI POLİS TUTUKLUYOR

Sayın Harun Denizkan,

Günlerdir yazılarımıza yer verdiğiniz için ve sesimizi duyuymamıza yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler.

Yüzlerce teşekkürde cezaevinde mazbata suçundan yatan eşlerimizden. Onlar bugünlerde çok umutlu. Heycanlı bir bekleyiş içinde. Biraz önce telefonda konuştum 100 kırbacı tercih ediyorlar hatta 1000!!!!!

Banada sevgilerini gönderdiler. Ayrıca boncuklardan göz nuruyla yapılmış bir kolye......İnşallah yılbaşında yeni yılı kutlarken 2012'ye hep birlikte mutlu, umutlu bir şekilde girerken takacağım. Ellerinize sağlık bende hepinize sevgilerimi gönderiyorum. Çok çok teşekkürler.

Bu sorun hepimizin sorunu, cezaevinde olan sizlerin, analarımızın, babalarımızın, çocuklarımızın hepimizin. Ayrıca bizim tanımadığımız fakat mazbata sucundan polisten kaçan binlerce vatadaşımızın....

Eşim dün telefonda anlattı. 16 yaşında küçük bir kardeşim varmış koğuşta. Yengem benim sorunumuda dile getirsin demiş hiçkimsem yok benim....Suçu ne bilmiyorum. 2 yıldır davası görünmemiş. Öylece bekliyor. İlgililere duyurulur. Hepinizi Allah kurtarsın.

Geçen mektubumda Sn. Cumhurbaşkanımıza, Sn.başbakanımıza, Sn. milletvekillerimize, eşlerine ve kktc'nin duyarlı vatandaşlarına seslenmiştim. Bir kez daha duyun sesimizi diyorum. Cezaevinde yatarken, borçlar faizleriyle büyürken bizim sonumuz ne olacak????

Bugünde Sn.Pervin Gürler'e seslenmek istiyorum. Her zaman bir bayan olarak sizinle gurur duydum..Zerafetiniz ve başarılarınızla....Övündüm, takdir ettim. Sizi üzmeden kırmadan bir konuya değinmek istiyorum. Eşim cezaevine gireli 2 ay olacak . Girdikten bir hafta sonra arkadaşlarından biri cezasını doldurarak. Dışarıya çıktı. Geçen gün duydum. Yine ayni arkadaş cezaevine girmiş. Efendim benim bu işlere pek aklım ermez ama bu adam 15 günde dışarda kalarak borcunu nasıl ödeyecek? Evet siz görevinizi yerine getiriyorsunuz ama bence biraz daha duyarlı olunamaz mı?

Alt kademedeki polis arkadaşlar, cezaevinde yatan bir de polis arkadaşımız var. Yarın ne olacağımız Belli değil. Eşim yakalandığı zaman ikisinde yanındaydım. Bir mazbata suçlusuna katil gibi davranıyorsunuz. Yapmayın allah aşkına yapmayın!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! İçim yandı bu konuda........Özellikle bir bayana nasıl davranılır!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Polis sadece ülkenin güvenliğini asayişi vs. sağlayan değildir . Vatandaşa örnek olan kişidir!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
en son yakalandığı zaman yalvarmış eşime haber vereryim izin vermediniz.....Telefonunu aldınız......Ben sağdan soldan eşimi aradım!!!!!!. Yaşlı babasını acile kaldırdık.

Değerli polis arkadaşlarım kusura bakmayın kurunun yanınsa yaşda yanar!!!!!

İşin tuafı benim eşimi hep ayni kişi yakalıyor 4 yıldır nesfes alamıyoruz...Borçulu olduğumuz şahıs hergün polis subayının yanında birlikte kahve içiyorlar. Sn subayım ben sizin isminizi vermiyorum. çünkü ben tanımadan insanları yargılamam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sık sık kahve içtiğiniz karşınızdaki kişi kim biliyormusunuz;?????????????????????????? Memur.....dosyası rüşvet almaktan kabarmış??????????? Memurluk maaşı yetmiyor ek iş yapıyor;?????;; Yasal mı subayım?????? Tefecilk, mütahitlih??????
yorum KKTC halkının!!!!!!!

Değerli yargıçlarımıza seslenmek istiyorum. Bu konuda biraz daha duyarlı olmanızı rica ediyorum. bizim borçlu olduğumuz kişi memur ama hem tefecilik yapıyor hem mütahitlik. 15 bin sterlin olan borcumuz bugün 80 bin hatta belki daha fazla. Lütfen...Lütfen bu sesi duyun ..... Bu yazıyı okuyun....

Saygısızlık etmişsem özürdilerim efendim. Sadece adalete sığınmak istiyoruz....

Borcunu ödeyemeyen hiçkimse cezaevinde olmamalı. Bu adalet değil hukuk değil. Harun beyin yazısındaki soruda eminim herkes 100 kırbacı secerdi. O kırbacı yesin ama gündüz bir işte çalışsın ve gece sıcak yuvasında olsun...Tabii ki de borcunu ödesin.

Hatta coğu avrupa ülkesinde devlet bu cezalarda işsiz vatandaşa iş buluyor ama parayı doğrudan borca yatırıyor. Onu cezaevine atarak kendisini işsiz, sosyal hayatdan dışlanmış, cezaevi damgasını almış yapmıyor......

Yasemin kokulu yeşil adamın, güzel insanları, biz insan öldürmedik, hırsızlık yapmadık.. Sucumuz ne? paramız yok!!!!! İşimiz yok!!!!!! Desteklerinizi bekliyoruz!!!

Selen Çelik

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31