Bundan bir süre önce Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Konuralp görevden alınmıştı. Dün akşam elde ettiğimiz bilgilere göre; Konuralp yeniden yönetim kurulu başkanı olarak önümüzdeki günlerde eski görevine atanacak. Gelen bilgilere göre; Konuralp başkanlığındaki yeni yönetim kurulunda bazı değişiklikler olacak ama henüz daha kimlerin atanacağı kesinlik kazanmadı. Konuralp’in yeniden göreve getirilebilmesi için partinin ileri gelenleri birkaç günden beridir başbakanla temas içindeydi. Dün akşam gerçekleşen son görüşmede Konuralp’in KIB-TEK’in başına geçeceği öğrenildi.

SOYER BERATLI’NIN KARARINI BEĞENMEDİ

Beş CTP Genel Başkan adayının tanıtılacağı gün Dr.Nazım Beratlı adaylıktan çekildi. Nazım Beratlı’nın adaylıktan çekilmesini bir çok CTP’li olumlu bir gelişme olarak karşılarken, genel başakan Ferdi Sabit Soyer bu gelişmeden hoşnut olmadı. Edindiğimiz bilgilere göre; Soyer Beratlı’nın adaylıktan çekilmesini doğru bulmadı. Dün akşam gerçekleşen aday tanıtım gecesinde dört aday kürsüde aday olarak ilan edilirken Beratlı adayları görmeye giden CTP’liler arasındaydı.

 BAKAN KOLTUĞUNU ALMAYA GİTTİ, MÜDÜRÜN KOLTUĞUNU ALDI

Tarım Bakanlığı’nda dün çok ilginç bir olay yaşandı. Hüseyin Mercan isimli bir vatandaşımız dün sabah saatlerinde Tarım Bakanlığı’na uğradı. Alkollü bir vaziyette olan Mercan Bakan Ali Çetin Amcaoğlu’nun koltuğunu alıp kaçmak istedi. Ancak yanlışlıkla özel kalem müdürü Atınç Keskin’in koltuğunu alıp kaçtı. Mercan Asal şube önünde polisler tarafından bakanlıktan alıp kaçtığı koltuk ile  birlikte yakalandı. Daha sonra serbest bırakılan Mercan bu kez İçişleri Bakanlığı’na gitti ve orada da huzursuzluk çıkardığı öğrenildi.

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Mustafa GÖKMEN; İmam Hatip Liseleri konusundaki açıklamalarınız süpriz sayılmadı ama tepkileri üzerinize topluyorsunuz. Bizden iletmesi...

 

Sn. Abdullah İŞKEY; Fatmagül Kerim’le birlikte güzel bir Restaurant açtılar. Yengesi yine rahat durmuyor. Bakalım daha başlarına ne işler açacak.? Peki ama senin Fatmagül’ün durumu ne?

 

Sn. Faiz SUCUOĞLU; Surlariçi, Surlariçi olalı böyle ilgi görmedi. Bir tepsi baklava, 5 de istihdam için kontenjan. Alan memnun veren memnun misali; Surlariçi’nin bir anda değeri arttı. Ne diyelim Allah muhabetinizi artırsın.

 

Sn.Yüksel ÇELEBİ; ISO belgesi belediyenize hayırlı ve uğurlu olsun. Daha kaliteli yönetim artık Dikmen'de diyebiliriz değil mi?

 

Sn.Mustafa Şevket ANDAY; Maşallah oto galerin CTP’nin karargahı oldu. Ferdi Sabit Soyer, Ömer Kalyoncu ve Ahmet Derya son konuklarındı. Daha kim bilir kimler gelecek.

 

Sn.Şerife ÜNVERDİ; Yakın Doğu kariyer günlerinde deneyimlerinizi ve kariyer planlamasını aktarmanız düşünce olarak çok güzeldi.

 

Sn.Nazım BERATLI; Adayılıktan çekilmen çok isabetli oldu. Emanetçi başkan adayı olamayacağını sonunda gösterdin. Başkan seçilecek olan kişinin partide gücü olmayacak nasıl olmasa.

 

Sn. Hüseyin KONURALP; Sonunda partide kimlerin yanına gideceğini öğrendin. İşte bu iki arkadaş derdine çare bulabilirler.Doğru adrestesin yürü dakorkma.

 

Sn.Tahsin ERTUĞRULOĞLU; Son iki haftaya girildi. Bu yıl şampiyonluk gelir artık. Bu haftaki Ankaragücü maçına mı gidecen yoksa Sivas sonrası kutlamalara mı?

 

Sn.Fahri YÖNLÜER; Gelen bilgiler Enformasyon Dairesi Müdürlüğü için en güçlü adayın siz olduğu yönünde. Zaten en deneyimlilerden de birisiniz diyorlar...

 

Sn.Ata SAMİOĞLU; DAÜ'nün sıkıntılarının aşıldığını ama ülke genelinde devam ettiğini söylemişsiniz. Bizce de haklısınız. Bu kamu sistemi ile sıkıntılar nasıl aşılacak sizce? Deneyimli bir bürokrat olarak bu konulara daha fazla katkı koymanız en doğrusu bizce

  

Sn.Hasan HASİPOĞLU; Surlariçi örgütleri ile et tırnak gibisin diyorlar. Yıllardır dostluğun devam etmesi ne güzel değil mi?

 

Sn.Dağhan FELLAHOĞLU; İ phone 4 için Dereboyu aktivitesi akıllıca bir fikirdi. Kampanya ile ilgili bilgi de verilirse vatandaş daha çok ilgi gösterecek.

 

Sn.Adem ADEMGİL; Son zamanlarda basında çıkmaz oldun. Lefkoşalı bile seni yazılı görsel basında görmeyince Adem bey nerelerde diye soruyorlar. Arada basına görünmek iyi olur.

 

Sn.Tuncer ARİFOĞLU; Tamam şimdiki hükümetten memnun olmadığını herkes biliyor da bu kadar geri durmanıza çevreniz alışmamış.

 

Sn.Behiç ÇOBANOĞLULARI; Bu yaşta halı sahada maç mı yapılır. Olacak olan oldu bağları kopartmışsın. Garga olarak sana acil şifalar diliyoruz.

 

Sn.Ramadan ULUPINAR; Transferler başladı Kaymaklı bombayı patlattı. Göçmenköy'den de transfer bekleniyor. Biz söylemiş olalım.

 

Sn.Sezai SEZEN; Yaz sezonu yakında açılır. Bölge halkı çevreye daha fazla önem gösterilmesi için ricacı oldu.Biz de yazdık.

 

Sn. Kutlu EVREN; Geçen akşam Pia Bella Otel’de partililerinle birlikte boy göstermen bazılarını mutlu ederken bazılarını da rahatsız etti. Rahatsız olanalar azınlıkta o bakımdan memnun olanlarla görüşmeye devam et.

 

Sn.Kemal DÜRÜST; Özel ders konusunda hiç açıklama yapmadığınız gibi önlem de almadığınızı bizzat UBP'liler söylüyor. Yasaya uyulmadığını herkes sizin gibi biliyor bari kamu vicdanı denen olayı dikkate alsanız ne kadar iyi olacak...

 

Sn.Ali BAŞMAN; Yeni transferiniz hayırlı ve uğurlu olsun. Bizim ligde bir futbolcuya 70,000$(Sterlin) değer biçilmişse ülkede kriz mriz hikaye diyorlar... 

 

GARGA’YA MEKTUP VAR

 

Sayın Harun DENİZKAN;

13 Mayıs 2011 Tarihinde ki Beyarmudu Kooperatif Kredi Şirketindeki İKİ BUÇUK MİLYON STERLİN ile ilgili yazınızda adı geçen Ahmet Tanverdi’nin bir yakını olarak yazınızı üzülerek okudum. Yazınızda bahsettiğiniz konuların bir çoğunun asılsız olduğunu ve sizin gibi araştırmacı bir gazetecinin konuyu tam araştırmadan ve doğruları öğrenmeden Ahmet Tanverdi’yi bu kadar parası varmış gibi (hırsızlara) hedef olarak göstermeniz  bizi derinden yaraladı.

Konuya gelirsek maalesef günümüzde deyim yerindeyse ekmek aslanın ağzında. Bu nedenle ki herkes bir yakınını Devlet işine koyma derdinde. Ve yazınızda belirttiğiniz konulardan tek doğru diyebileceğim, Ahmet Tanverdi’nin de herkes gibi gelini için çabaladığıdır. Bu arada Ahmet Tanverdi’nin UBP’li olduğu ve parti için bugüne kadar canla başla çalıştığı herhalde bütün Beyarmudu halkı tarafından bilinmektedir. Fakat konuyu biraz araştırırsanız Ahmet Tanverdi’nin yakın ailesinden hiçbiri Devlet işinde çalışmamaktadır ve bunun içinde herhangi bir isteği olmamıştır. Ayrıca Beyarmudu köyünde dağıtılan hali arazilerden dahi çocukları için almamıştır. Ayrıca Ahmet Tanverdi konu Kooperatif  Şirketinde yaklaşık 1,5 senedir ücret almadan UBP’li yetkilerin isteği üzerine görev almaktadır. Bütün bunları, ‘UBP’yi arkasına alarak istediğini yaptırmaya çalışıyor’ cümleniz için yazdım.

Okuduğunuz üzere Ahmet Tanverdi UBP’lidir ve başkaları torpil yaptı demesin diye çocukları için bile herhangi bir şey istememiştir. Konumuza dönersek Kooperatif  Şirketine alınan 2 kişiden biri olan genç arkadaşımızın , UBP Örgüt Başkanı  olan kişinin yeğeni (erkek kardeşinin oğlu) olduğu bilinmektedir. Ayrıca kısa bir süre önce yine bu aileden birinin Beyarmudu Ortaokulunda hademe olarak işe başladığı herkes tarafından bilinmektedir. Belediye meclis üyeside olan konu şahsın akrabalarının işe alınmaması halinde bir çok kez UBP yetkililerini istifa edeceğini söyleyerek tehdit etmiştir. Böylece esas tehdit edeninde kim olduğunu öğrenmiş olmaktasınız. Ayrıca bu sınava 8 değil 11 yada 12 kişi katılmıştır. Ve bu katılanlar arasında bankada çalışma tecrübesi olan ve bu konuda master eğitimi aldığını öğrendiğim kişi  ile konu kooperatifte staj yapan arkadaşlarında katıldığı bilinmektedir. Maalesef konu arkadaşlar herhalde sınavda başarılı olamamıştırlar.  Para meselesine gelince, sizce 2.5 milyon sterlini olan 64 yaşındaki bir kişi gelinini işe koymak için çabalar mı yada sabah akşam bahçesinde yetiştirdiği ürünleri satmaya çalışırmı.

Evet Ahmet Tanverdi  bu paranın yanında cüzi bir miktar diyebileceğim parasını çekmek istemektedir ve bundan doğal bir şey olamaz. Sadece Ahmet Tanverdi değil parası olan kişilerden bazıları da tepki olarak paralarını çekmek istemektedir. Bunun nedeni ise işe alınan kişilerin daha sınav olmadan bu iş için isimlerinin geçmesiydi. Ve günün sonunda  da bu kişiler işe alındı. Belki işe alınanlar yukarıda belirttiğim nitelikteki arkadaşlar olsaydı yada her zaman işe alınan ailelerin çocukları değil de başka ailelerin çocukları olsaydı bu tepkiler olmayacaktı. Teşekürler

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31