KTHY çalışanlarının durumu da yeni kurulacağı söylenen KKHY’nin geleceği de tam bir muamma!

Hükümet edenler ise her iki konuda da gaf üstüne gaf yapmaya devam ediyorlar.

KTHY’nin iflas ettirilmesinde hemen tüm iktidar olmuş partilerin payı varken, onlar hala kendilerinin değil çalışanların suçlu olduğuna inanıyorlar, inandırmak istiyorlar.

KKHY konusunda da defalarca kuruluş tarihi vermelerine rağmen, sözlerin yerine getirilmediği, hükümetin bu konuda ne kadar basiretsiz olduğu orta çıkmış zaten.

Altta kalanın ezildiği bir sistemin, sistem olduğu ülkede canı yananlar ise her zaman olduğu gibi işlerinden olanlar oluyor.

İşlerinden olduklarına mı yansınlar, suçlandıklarına mı aslında onlar da büyük bir ikilemin içinde kıvranıp duruyorlar.

“Merhaba Levent Abi,
Ben eski KTHY çalışanıyım. Son günlerde başbakan İrsen Küçük’ün biz eski KTHY çalışanlarına karşı söylemiş olduğu sözleri şiddetle kınıyorum..
KTHY çalışanlarına ve kendi vatandaşına hakaret eden bir başbakan olarak tarihe geçecek.
KTHY çalışanları ve sendika batırdı diye söylemeye devam ediyor. Çalışanlara TERÖRİST diyor LİSE mezunu bile değiller, bunlar CAHİL insanlardır diyor. Peki ben de kendisine soruyorum ? Umarım bu göndermiş olduğumum maili köşenizde yayınlarsınız.
… 
KTHY'yi çalışanlar batırdı diyen Başbakan’a soruyoruz ?
1.Başbakan olarak göreve geldikten sonra, KTHY çalışanlarına ve Hava-Sen'e özverilerinden dolayı defalarca teşekkür eden kimdi ?
2. Kıbrıs Türk Hava Yolları’nı özveride bulunan çalışanlar ve sendika mı batırdı?
3.Kıbrıs Türk Hava Yollarını çalışanlar ve sendika mı yönetiyordu ?
4.Kıbrıs Türk Hava Yollarına, havacılıktan anlamayan kişileri yönetim kuruluna atayan kimdi ?
5.KTHY'yi Avrupa’da 18 şirket arasından en güvenilir hava yolu şirket iseçilmesinde emeği geçen çalışanlar mı batırdı ?
6. Kıbrıs Türk Hava Yollarını 36 yıl boyunca dünyanın her tarafına güvenle uçurmayı başarmış olan çalışanlar mı batırdı ?
7.KTHY'de yüksek maaşlarda yönetici ve danışman atayanlar kimdi ?
8.Kıbrıs Türk Hava Yollarına haksız rekabet yaratarak uçuş saatlerinde diğer özel şirketlere uçuş izni veren kimdi ?
9.KTHY'de uçak alımlarını, uçak bakımlarını, ihale ve anlaşmaları çalışanlar mı yapıyordu?
10.KTHY eski genel müdürü Bilal Ekşi'nin istifa etmesine hangi siyasiler sebep oldu?
11.KTHY Çalışanlarının eksik yatırımlarını 30/06/2010 tarihine kadar tamalanacağına onay verip yatırımları yapmayan kimlerdi ?
12.KTHY'den seçimlerde uçak kiralayan ve hala borcunu ödemeyen siyasi parti hangisi?
13.KTHY Çalışanları 7 aydır sokakta iken Başbakanlık, Maliye Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığına hangi eski yöneticiler danışman olarak göreve başladı ?
14.Yeni Kuzey Kıbrıs Hava Yolları(KKHY)ne oldu ?
15.KKHY'de işe girebilmek için yapılan sınav sonuçları ne oldu ?
16.KTHY'yi, 26 aydır İhtiyat Sandığı yatırımları yapılmayan çalışanlar mı batırdı ?
17.KTHY'yi 26 aydır Sosyal Sigorta yatırımları yapılmayan çalışanlar mı batırdı ?
18.KTHY'yi, maşlarından %15artı %35 kesinti yapılmasına rağmen Eylül 2010 ve Ekim 2010 maaşlarını almayan çalışanlar mı batırdı ?
19.KTHY Çalışanlarının Hay-Koop'a yatırılmak üzere maaşlarından kesilen yatırımları ne oldu?
20.KTHY Çalışanların işsizlik parası alabilmesi için 5.5 milyon TL bulamayan hükümet, Atlasjeti ödemek için 9.5 milyon TL'yi nerden buldu ?
21.KTHY'yi maaşlarını gününde almayan, yatırımları yapılmayan, ek mesai almayan , 13'ncü maaş almayan, maaşlarından % 15 üzerinde kesinti yapılan ve yıllarca artış almayan çalışanlar mı batırdı ?
22. KTHY ve CAS Çalışanlarının tazminatlarını neden ödemiyorsunuz ?
23. KTHY ve CAS Çalışanların eksik olan yatırımlarını neden ödemiyorsunuz ?
24.KTHY Çalışanlarına işsizlik paralarını neden ödemiyorsunuz ?
25.KTHY Çalışanlarına vermiş olduğunuz istihdam sözünü neden yerine getirmiyorsunuz ?
Cevap KTHY Çalışanları ise kabul ediyoruz Şirketi Biz BATIRDIK…”

(Akın YÜCELEN)

 

MESAJ KUTUSU

Sayın Hüseyin ÖZGÜRGÜN, yumurtalı eylemlerden sonra o günden beri Dışişleri Bakanlığı’nın ön kapıları sürekli kilitli tutuluyormuş. Vatandaş binaya girmekte epey zorlanıyormuş, şu kilitleri artık açıverin lütfen.

Sayın Hasan TOPALOĞLU, geçtiğimiz Cuma sabahı bir uçağın iniş anında Ercan’a çakılma tehlikesi yaşandığı ve yolcuların dehşet dolu dakikalar yaşadığı söyleniyor. Pilot hatasının olduğu iddiaları doğru mu?

Sayın Ferdi Sabit SOYER, artık kurultay için son haftaya girildi ve siz en iyi kurultay tarihine kadar hiçbir adayla görülmemeye dikkat edin. Ayrıca parti içinde iş karıştıcılar çoğalıyor aman dikkat!

Sayın Soner VEHBİ, 90’lı yıllardan kalma Sayıştay dosyaları artık fareler tarafından yenmiştir değil mi? Ah biraz cesaret gösterip de siz dahil eski tüm başkanlar bir konuşsa da şu ülkede temiz eller operasyonu bir başlasa!

Sayın Mehmet DEMİRCİ, Dipkarpaz’da son bir haftadır eşek katliamı yaşandığı ve onlarcasının öldürüldüğü söyleniyor. Bölge insanını tedirgin eden bu gelişmenin arkasında büyük güçler olduğu söyleniyor.

Sayın Mehmet SEYİS, siyasetle ve CTP kurultayıyla ilgilenmediğini belirtiyorsunuz ama parti içinden öyle haberler uçuruluyor ki, 5 Haziran’a kadar her türlü söylentiye göğüs germek durumunda kalacaksınız. Az kaldı biraz sabır…

Sayın Sıdıka ATALAY, Yenierenköy’deki marina açılışında konuşma yaparken duygulu anlar yaşadığınız ve hatta bir ara ağladığınız gözlemlenmiş. Ancak yatırım sahibi David Lewis niçin açılış törenine katılmadı merak konusu olmuş…

Sayın Ersan SANER, marina açılışındaki konuşmanızda pot üstüne pot kırmışsınız. Büyük bir yatırım nedeniyle biraz fazla heyecanlanmış olmalısınız değil mi?

Sayın Özkan YORGANCIOĞLU, parti başkanlığı yarışında sanki de herkesten bir adım önde gidiyorsunuz. Gizli destekçileriniz de her geçen gün artıyor. Şimdi burada isimlerini yazsak partiniz allem galem olur. Siz yine de temkinli olun, zira artık CTP’de de bel altı vurmalar başladı.

Sayın Erhan ELÇİN, Londra’da İrsen Küçük-Lord Magginis görüşmesi esnasında elleri cepte bir şekilde televizyonlarda görülmeniz hoş karşılanmamış. Sizin gibi centilmen bir beyefendiye yakıştıramadık.

Sayın Derviş GEZER, İstanbul’daki tanıtım standının başından hiç ayrılmamanız ve ziyaretçilerle tek tek ilgilenmeniz memnuniyet yaratmış. Ancak ara sıra sakal traşı olmayı da ihmal etmeyin olur mu?

Sayın Sezai SEZEN, Kantara bölgesindeki evlere uzun bir süredir su verilmiyormuş. Bölgede evi olanların tek umudu da siz kalmışsınız. İlginizi bekliyorlar…

Sayın Mustafa GÖÇER, ana yollarda aracınızın 150 km hız yaptığı görülüyormuş. Yakında bu zevkinizden mahrum kalacaksınız çünkü 100 KM üstüne denetim ve ağır cezalar geliyor. Siz kendinize en iyi bir fayton alın…

Sayın Ahmet YÖNLÜER, AKP’li uzman Sibel Üresin bir konferansında çok eşliliğin gerekli olduğunu ifade etmiş. Bu konuya sizin yapacağınız yorum çok önemli. Ara sıra ortaya çıkın da cennetlik yüzünüzü görelim…

Sayın Erkut ŞAHALİ, Özkan beye yaptığınız destek turları ve etkileri kulağımıza kadar geliyor. Bu desteği geleceğe yatırım olarak yorumlayanlar da yok değil hani bilesiniz…

Sayın Ahmet BARÇIN, Muhterem annenizin vefatını üzüntü ile öğrendik. Merhumeye Tanrı’dan rahmet size ve bütün aileye başsağlığı dileriz. Allah geride kalanlara sağlıklı uzun ömürler versin.

Sayın Ahmet ÇALUDA, Lefke bölgesine en son ne zaman uğradınız bilmiyoruz ama hiç gecikmeden oralara uğramanız gerekiyor. Hatta birkaç hafta bölgede çadır kurup bölge halkının sorunlarını dinlemenizde yarar var…

Sayın Aslan BIÇAKLI, Sendikal Platform bu gidişle tarih olacak. Fikir ayrılıkları konusunda birleştirici olabilecek tek sendika başkanı olduğunuz düşünülüyor. Bu dönem size büyük görevler düşüyor.

Sayın Mert BÖLÜKBAŞI, Kıbrıs otelleri ve turizmi konusunda kitap yazmaya başladığınızı öğrendik. Özellikle butik otelleri ön palana çıkarmanız ümke turizmine büyük fayda sağlayacaktır hiç kuşkumuz yok…

Sayın Aşkan Cemal EFE, Cemal başkanla fena halde papazı bulduğunuz ve perde arkasındaki kavganın müdür muavinliği kavgası olduğunu öğrendik. Eski dostlar düşman olmaz, dünyanın iki günlük olduğunu unutmamak lazım değil mi?

Sayın Fevzi TANPINAR, diyet programınızı inceledim ve dehşete düştüm. O programı uygulayacağıma gider Somali’de yaşarım daha iyi…

Sayın Varyant AHMET, sizinle istediğiniz yerde istediğiniz zaman görüşürüz. Yeter ki elinizde belge ve bilgilerle gelin. Ondan sonrasını da artık siyasiler düşünsün”

 

 

Günün Fıkrası

 

Ölüyü diriltir

 

İmamın biri bir gün bir mezarlığa gider... Mezarlıkta dolaşırken dua okuyan bir kadın görür...

Yalnız bir bakar ki, kadın duasını bitirdikten sonra mezara poposunu açar ve gösterir...

İmam hemen kadının yanına gider ve sorar kadına ;
- "Bu mezarda kim var ?"
Kadın ;
- "Kocam yatıyor bu mezarda..." der...
İmam tekrar sorar :
- "Peki dua okuduktan sonra neden mezara poponuzu gösterdiniz ? "
Kadın da ;
- "Rahmetli hayattayken, 'Sendeki bu popo ölüyü bile diriltir'   derdi..  
Bendeki de bir umut... Sürekli deniyorum işte..."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31