Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası ile Kuaförler Birliği Başkanı Mahmut Kanber ve Güzellik Uzmanları Birliği Başkanı Emine Taş, Sağlık Bakanlığını ziyaret ederek, düzenledikleri etkinlikte elde ettikleri gelir karşılığındaki çeki Sağlık Bakanı Filiz Besim’e takdim etti.

KANBER

Mahmut Kanber, kabulde yaptığı konuşmada, Kalkanlı Yaşam Evinin hizmete sokulmasının Bakanlığın öncelikleri arasında olduğundan dolayı, böyle bir etkinlik düzenlediklerini anlattı.

Kanber, Oda’nın kamu kurum ve kuruluşlara yardım etmeyi bir ödev olarak gördüğünü kaydetti.

BESİM

Sağlık Bakanı Filiz Besim ise, Kalkanlı Yaşam Evi’nde çalışmaların üç ay önce başladığını, çalışmaların 100 yataklı bir oteli bakıma muhtaç bir merkez haline dönüştürme yönünde ilerlediğini kaydetti. Besim, Kalkanlı Yaşam Evi’nin ülkenin ihtiyacını karşılayabilecek büyüklükte olduğunu belirtti.

Sadece yaşlılara değil bakıma muhtaç her bireye hizmet edecek olan Oteldeki oda ve bahçelerin bakıma muhtaç bireylere göre tasarlandığını kaydeden Besim, sosyal devlet olma gereklerinden birinin de yardıma muhtaç insanlara sahip çıkmak olduğunu vurguladı.

Besim, geleceğe yönelik emin adımların ancak sivil toplum örgütleri ile kamu kuruluşlarının işbirliği içerisinde atılabileceğini kaydetti.

TREN YOLU POLİKLİNİĞİ CUMALARI ENGELLİLERİN MUAYENESİ İÇİN DÜZENLENDİ

Sağlık Bakanı Besim, Tren Yolu Polikliniği’nde Cuma günleri engelli bireylerin muayenesi için düzenleme yapıldığını da duyurdu.