Doğrusunu isterseniz CTP’lileri anlamakla güçlük çekiyoruz. CTP’liler işçinin yanında mı yoksa partizanlık peşinde mi? Dün Lefkoşa Türk Belediyesi’nde işçi statüsünde olan 136 kişi belediye meclisinin ve sendikanın katkısı ile kadrolandı.

Ancak 136 işçinin kadrolanması için belediye meclis üyeleri ile sendika yönetiminin tabi CTP’li belediye meclis üyeleri hariç parti gözetmeksizin hiçbir işçinin hangi partiden olduğuna bakmaksızın onayı istendi. Ancak CTP’li belediye meclis üyeleri bu duruma karşı çıktılar. CTP’li belediye meclis üyelerinin karşı çıkmalarının sebebi sendika ile diğer belediye meclis üyelerinin belirlemiş olduğu kadrolanacak 136 kişinin nasıl belirlendiği ve onlardan habersiz belirlendiği gerekçesi ile CTP’li belediye meclis üyeleri toplantıyı ter etmek zorunda kaldılar. Toplantı esnasında CTP’lilerin bu tavrına kızan Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları ve sendikacıların olayı hayretler içerisinde izlediler. CTP’li meclis üyelerinin onlardan habersiz 136 kişinin kadrolanmasına tepki gösterirken, sendikacılar da CTP’li belediye meclis üyelerinin işçinin ve emekçinin yanında olmadığını gördüler. Aslında Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları sendikanın isteğini yerine getirirken belli ki CTP’li belediye meclis üyeleri bundan büyük bir rahatsızlık duydular. Belediye meclis toplantısında kavga çıkması an meselesi idi, ama iyi ki kavga da çıkmadı.

Çünkü CTP’li belediye meclis üyelerinin tavrına sinir olmamak elde değildi. Uzun lâfın kısası; dünkü kadrolama toplantısında CTP belediye meclis üyeleri haricinde UBP, DP ve sendika Bulutoğluları ile birlikte hareket ederken, CTP’liler TDP ile bu duruma karşı çıktılar. Yine de sendikanın ve çalışanların istediği oldu. Tabi Bulutoğluları’nın katkısı çok büyüktü. Aldığımız bilgilere göre; 27 Ocak’ta 40 veya 50 kişi daha kadrolanacak. 30 Ocak’ta da Lefkoşa Hidden Garden’da bir kokteyl düzenlenecek ve kadrolananlara belgeleri sunulacak. Bu kokteyli de belediye emekçileri sendikası (BES) düzenleyecek.

 

SAKALLI, ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ OLUYOR

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner, Meclis Protokol Amiri Aygün Sakallı’yı özel kalem müdürü yapmaya karar verdi. Bu da nereden çıktı diyeceksiniz? Mağusa ilçesinden yani kendi seçim bölgesinden birini alıp özel kalem müdürü yapmıyor, mecliste protokol amiri olan Aygün Sakallı’yı özel kalem müdürü yapmaya çalışıyor. Doğrusunu isterseniz tuhafımıza gitmedi değil.! Yakında bu işin kokusu çıkar ama biz yine de olayı kesin olmuş gibi duyurmayalım. Ancak bildiğimiz kadarı ile devrede olanlar var ve Sakallı’nın özel kalem müdürü olma ihtimali çok yüksek görünüyor. Sakallı yıllardan beridir mecliste başarılı bir memur. Meclisten Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na geçiş yapması bekleniyor. Birkaç gün içerisinde Sakallı’nın gideceği netlik kazanacak. Ne diyelim; hade hayırlısı olsun.

 

İKİZOĞLU’NUN EVİNDEKİ YEMEK BÖLGE MİLLETVEKİLLERİNİ RAHATSIZ ETTİ

Bugünlerde Güzelyurt Milletvekilleri hayli tedirgin. Başbakan bölgeye geldi mi ve birileri ile birlikte yemek yedi mi illa ki bölge milletvekillerinin de haberi olacak. Ne derece doğru bilemeyiz ama UBP’de kutuplaşma şüpheciliği de gündeme getirir. Geçtiğimiz Pazar akşamı Başbakan İrsen Küçük Doğancı’da Sadi İkizoğlu’nun evine uğradı. Beraberinde UBP Güzelyurt Milletvekili Ahmet Çaluda, Özel Kalem Müdürü Aytaç Çaluda, İşadamı Cem Pişmiş ve İşadamı Özgün Faruk vardı. Diğer bölge milletvekillerinin haberi olmadığı için bu yemek bugün oldu hala daha konuşuluyor.

GARGA’YA MEKTUP VAR

Buradan Başbakan İrsen Küçük'e onun bakanlarına,bölge örgütlerinize,kendinizden olan belediye başkanlarınıza, buradan seslenmek istiyorum. Gerçi sizlerde utanacak surat yoktur ama belki sizlere krem gibi gelirde yumuşarsınız. Ama nafile UBP için söylenen her cümle ve sözü satırı satırına hak ediyorsunuz. Partizan, yalaka vs gibi.

İktidar oldununuz olalı,yani biz enayiler sizi seçtik seçeli,ha fazla alınmayınız diğer partilerin sizden hiçbir farkı yoktur.hadi Hava yolları mağdurları 64 dediniz 85 kişi yerleştirdiniz, bu yetmezmiş gibi devlet dairelerine kendi eş dost ve akrabalarınızıı da bunların aralarına sıkıştırıp istihdam ettiniz. Ha bu istihdam edilenlere iş  ve daire beğendirmekte çok zorluklar çektiniz.Yani onları daireden daireye attınız. Siz UBP den de ancak bu beklenirdi. UTANMAZLIĞIN DANİSKASI.

İrsen Bey  ve Bakanları ,bunları  yaparken işe aldığınız kişilere'Hadi Aslanım İşe Alındın Yüzümüzü Kara Çıkartma' diye nasihat ettinizmi ? Çünkü geçmişte işe aldıklarımız yüzünden ZENCİ'den pek farkımız kalmadı beyler dedinizmi? Devlet dairelerinde ÇALIŞMA DİSİPLİNİNİ sağlayabildinizmi? Çalıma saatleri içerisinde memurunu dairede tutabildinizmi ?Dairelerdeki müdürleriniz işçi- memuru kontrol edip iyi yönetiyorlarmı yoksa memur-işçi müdürlerimi yönetiyor ?Söyleyecek o kadar şey vardırki anlatmakla bitmez. Yuh olsun sizler gibi yöneticilere. Yuh olsun tüm iktidara gelip geçenlere. Bana göre bu devlet herşeyi ile iflas etmiştir  ve FESH EDİLMELİDİR.

Birileri bana dünyada KKTC gibi bir devlet veya devlet düzeni varsa söylesin.Hiçbir gazeteci memleketi gezip bunları yazmıyor.Nedenmi ? Çünkü gazetelerin çoğu siyasi partilerin veya onların adamcıklarının gazetesi de ondan. Ben kendim GARGA HARUN da olmasa sesimi duyuramıyacağıma inanıyorum. Yazdıklarımı tırpanlamadan yazıyor.Gazetede çalışan herkese teşekkürler

Cemal YİĞİT

 

Harun abi merhaba;

 

12.01.2011 tarihinde bana Haberdar Gazetesi'ndeki sayfanda göndermiş olduğun mesajı aldım, dikkatinden dolayı tebrik ederim. Gerçekten gençlik kollarımız için katılım sayısı bizleri de üzmüştür ama pazar günü yapılan kurultay tarihimiz pazartesi 6 ünüversitemizde de sınavların ilk günü olmasından dolayı malesef katılım olarak pek iyi olmadığımızı biz de biliyoruz.

Yapılan katılımlar konusunda ''sanal mıydı?'' konusu ise katılımların hepsinin resimli bir şekilde medyamız ile paylaştığımızı da hatırlatmak isterim. 9 Aralık tarihli 6. Gençlik Kolları Genel Kurultayımız'ı incelerseniz şu ana dek ülkemizde yapılan gençlik kurultayları arasında gerçekleşen en kalabalık gençlik kurultayı olduğunu yine görmüş olursunuz.

Bunların dışında özellikle bu dönem parti üst yönetimlerine (ilçe yönetim kurulu parti meclisi) en çok genç gönderen gençlik kolları olmak bizleri mutlu etmiştir..

Bunlarıda yakından takip etmeniz ve değerlendirmeye almanız ülkemiz için ciddi fedakarlıklar göstererek çalışan biz gen.leri motive edecektir..

Bizi takip ettiğiniz için teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim..
 


D.P. Gençlik Örgütü Genel Başkanı
Münür ÖZTÜRK

 

 

 

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Tarkan ATAKAN;Birileri seni dürtüyor mu nedir anlamış değiliz. İlle de eleştirmek için eleştiri mi yapacan. İşte gördüğün gibi işsiz eski kthy çalışanları yavaş yavaş istihdam edildi. Gerisi de gelecek. Yine ateşe benzin dökmek yerine biraz daha ılımlı olmayı denemek daha iyi olacak gibi görünüyor.

Sn.Faruk TAŞKINÇAY;Geçenlerde sana ziyarete gelenler yurtdışında tedavide olduğunu duyunca geçmiş olsun iletmemizi istediler. En erken zamanda iyileşmeniz dileğiyle.

Sn.Hüda AKSOY;Personel dairesi’ne verdiğiniz talimatla eski KTHY çalışanlarını ikişer şekilde devlet dairelerine yerleştirdiğiniz ve çalışanların görevlerine sorunsuz başladığı söyleniyor da geride kalanları hangi dairelere yerleştireceksiniz doğrusu merak ettik.

Sn.Fehmi OKTAY;Hade kar müjdesi verdin iyi güzel de pek birşey bizim taraflara düşmedi. Kar görmek için ille de Trodos’a gitmemiz gerekecek.

Sn.Meral EROĞLU;Ban Ki Moon’un liderlerin eşlerini New York’a daveti üzerine ilk kez New York’a gideceğinizi öğrendik de havalar oralarda o kadar soğuk ki boy paltosu yanında şemsiye almayı unutmayın. Şiddetli kar var diyorlar.

Sn.Dr.Sevim ERKMEN;Kurucu Cumhurbaşkanı’nın sağlığı konusunda oldukça hassas davrandığınız ve tüm imkanları optimum şekilde kullandığınız söyleniyor. Bizler de toplum olarak başkanın iyileşip sağlığına kavuşmasını dilemekten başka yapabileceğimiz birşey yok. Kolay gelsin.

Sn.Ercan İBRAHİMOĞLU;Geçen gece kulüpte şömine yakıp gelmeni bekleyenler, sen gelmeyince black label’ları şömine başında götürmüşler. Sakın kulübe gelirken 3-5 odun, bir şişe black getirmeyi unutma sonra ısınamayacaksınız haberin olsun.

Sn.Ali Çetin AMCAOĞLU;Şu su projesiyle ilgili bakanlığınıza bağlı teknik ekipler o kadar güzel çalışıyorlarmış ki herşey rotarsız tıkırında gidiyormuş.İstenilince bürokrasi nasıl da işliyor. Size bizden tebrik.

Sn.Nazım ÇAVUŞOĞLU;Bakanlığınız personeli Maliye Bakanlığını 7-0 yenince keyfinizin yerine geldiği ve takımınızla gururlandığınız öğrendik. Artık personele prim ve terfi veremeyeceğinize göre en azından bir yemek verirsiniz.

Sn.Işık İKİDERELİ;İlle de aktif olmak buna derler. Parti işlerini bırakıp Dimed’e ağırlık verdiğiniz ve birşeyler yapmaya çalışmanız takdirle izleniyor. Arada acaba parti işlerine de katılsam sakın demeyin orası tehlikeli bir kazan,sonra sizi yutabilirler.

Sn.Ersin TATAR;Gördüğün gibi bakanlığın halı saha takımı dökülmesi bir yana turnuvada hiç varlık gösteremedi diyorlar. Siz ne yapın edin bu defakine bir antrenör takımın başına koyun. En azından böyle hezimet yaşamazsınız.

Sn.Osman ERTUĞ;Hristo’nun 20 sayfalık öneri ve talepleri o kadar kabul edilemezmiş ki bu iş başlamadan bitti deniliyor. Hal da böyle olunca New York zirvesi turistik bir geziden başka birşey değil gibi. Sizce de öyle mi?

Sn. Günay ÇERKEZ; Ticaret odasında birileri kuyunuzu kazmaya başladı haberiniz olsun. Sizinle ilgili yazılanları okudum bayağı rahatsızlık var. Koltuğu kaptırmamak için faliyete geçmekte fayda var.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31