19 Nisan 2016 Salı 15:56
20. Mektup Yazma Yarışması'nda dereceye girenler belirlendi

Gazimağusa Belediyesi ile Mağusa Kültür Derneği (MKD) işbirliğinde düzenlenen “24.Gazimağusa Çocuk Festivali” kapsamında “20. Mektup Yazma Yarışması”nın dereceye girenleri belirlendi.

Bu yıl yaklaşık 700 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen yarışmada öğrenciler “su” konusunda “Natura 2000” adlı çevre örgütüne mektup yazdı.

Gazimağusa Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Gazimağusa ve İskele ilçelerindeki çeşitli okullardan yaklaşık 700 ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisinin katıldığı yarışmanın dereceye girenleri, Mehmet Yağlı başkanlığındaki Çağın Zort, Emine Kılınç, Sencar Genç, Emirali Evcimen, Filiz Çağın, Ayşenur Talat, Kürşat Özdaloğlu ve Özlem Güler’den oluşan jüri belirledi.

62 MEKTUP ÇOK BAŞARILI

Mektuplardan 62’si jüri tarafından çok başarılı olarak değerlendirilirken, yarışmanın ödül töreni ve sergi 16 Mayıs Pazartesi saat 18.00’de Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda yapılacak.

20. Mektup Yazma Yarışması'nın Sonuçları şöyle:

“İskele İlçesi:
3. Sınıflar:
Gamze Borak, Hüdanur İskender, leyla Yanık                
4. Sınıflar:
Suğra Aktaş, Nil Gülhan, Alperen Güngör
5. Sınıflar:
Azra Nakışcı, Buşra Cecer, Gözde Gürler
6. Sınıflar:
Duana Yılmaz, Hayat Antel
7.Sınıf:
Fatma Betül İskender
8.Sınıflar:
Nuray Altıoğlu, Kezban Milli
11.Sınıf:
Yağmur Antel
 Gazimağusa İlçeasi:
3.Sınıflar:
Alara Küçük, Yağmur Özçelik, Mirac Ören, Derin Umay, Selis İkincihoca, Aslı Keskin
4.Sınıflar:
Doğa Akıncı, Selin Yüksel, Şerife Su Mehmetalioğulları, Ayşe Sueda Aksoy, Derin Su Sarıyel, Özgü Beliz Kurşun, Sıla Yaman
5.Sınıflar:
Aslı Barbaros, Yasmin Daboul, İzgi Abbasoğlu, Benay Buse Çetin, Derin Bilsen, Fidel Güleçyüz, Beren Kuyucuoğlu, Ogün Orhan, Simay Aşar
6.Sınıflar :
Vilenay Gardiyanoğlu, Nazgül Terazili, Egemen Cengiz, Şeran Bahadır
7.Sınıflar:
Meliha Kuyucuoğlu, Tugehan İrem Koduman, Ayşe Naz Kankur
8.Sınıflar:
Tanem Behzat, Ayten Yabaner, Dilara Keseroğlu, Sedanur Türker
9.Sınıflar:
Azra Say Ötün, Dila Yıldız, Darem Kadiroğulları, Zeynep Sude Kankur, Ezgi Aybala Ateş
10.Sınıflar:
Nihan Öztürk, Busem Terazili, Özlem Soybir, Elisaveta Karakuş
11.Sınıflar:
Sevgen İzel, Semra Defteralı
12.Sınıflar: 
Sıla Barbaros, Kaya Kaya”

banner22
Son Güncelleme: 19.04.2016 15:57
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5