30 Mart 2015 Pazartesi 18:19
Adayların seçim pusulasındaki sıralaması kurayla belirlendi

KKTC’de 19 Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Yerel Kuruluş Organları Ara Seçimi’nde adayların oy pusulasındaki sıralaması Yüksek Seçim Kurulu’nda (YSK) bugün kurayla belirlendi.

Cumhurbaşkanlığı seçimi pusulasında ilk sırada Kıbrıs Sosyalist Partisi (KSP) adayı Mustafa Onurer, ikinci sırada Cumhuriyetçi Türk Partisi - Birleşik Güçler (CTP-BG) adayı Dr. Sibel Siber, üçüncü sırada Bağımsız Aday Kudret Özersay, dördüncü sırada Bağımsız Aday Dr. Derviş Eroğlu, beşinci sırada Bağımsız Aday Mustafa Ulaş, altıncı sırada Bağımsız Aday Mustafa Akıncı, yedinci sırada Bağımsız Aday Arif Salih Kırdağ yer alacak.

Sadece Lefke’de, Lefke Muhtarı için yapılacak Yerel Kuruluş Organları Ara Seçimi’nde ise Cumali Karakuş birinci, Tamer Dayıoğlu ikinci, Turgay Özersoy üçüncü, Şerife Nilgün Tahsildaroğulları dördüncü, Zihni Özberk ise beşinci sırada olacak.

Cumhurbaşkanı adaylarının Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nda (BRTK) yapacakları propaganda konuşmalarının yayın zamanları ve sıraları da bugün YSK’da belirlendi.

KURA ANAYASA MAHKEMESİ SALONU’NDA ÇEKİLDİ

Pusula sıralamalarına ilişkin kura çekimi bugün saat 15.30’da, Anayasa Mahkemesi Salonu’nda Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Şafak Öneri ile Yüksek Seçim Kurulu asli üyelerinden Yüksek Mahkeme Yargıçları Narin Ferdi Şefik, Hüseyin Besimoğlu, Ahmet Kalkan ve Mehmet Türker huzurunda gerçekleşti.

Bağımsız Aday Mustafa Ulaş dışındaki adaylar için kurayı siyasi parti ve bağımsız adayların temsilcileri çekti.

Ulaş ise kurayı kendi çekerek, oy pusulasındaki sıra numarasını kendi belirledi.

BRTK PROPAGANDA KONUŞMALARI

YSK’daki kura çekiminde ayrıca Cumhurbaşkanı adaylarının Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nda (BRTK) yapacakları propaganda konuşmalarının yayın zamanları ve sıraları da belirlendi.

Buna göre, BRTK’da 1 Nisan’da başlayacak ve 15 Nisan’da sona erecek propaganda konuşma kayıtlarının ilkini Bağımsız Aday Dr. Derviş Eroğlu gerçekleştirecek.

Bağımsız Aday Mustafa Ulaş ikinci, CTP-BG adayı Dr. Sibel Siber üçüncü, Bağımsız Aday Mustafa Akıncı dördüncü, KSP adayı Mustafa Onurer beşinci, Bağımsız Aday Arif Salih Kırdağ altıncı ve Bağımsız Aday Kudret Özersay yedinci sırada yer alacak.

LEFKE’DEKİ MUHTARLARIN OY PUSULASINDAKİ SIRASI DA BELİRLENDİ

Öte yandan bugünkü kurada 19 Nisan’da gerçekleşecek Yerel Kuruluş Organları Ara Seçimi’nde bağımsız adayların oy pusulalarına yazılış sırası da belirlendi.

Lefke’de, Lefke Mahallesi’nde yapılacak muhtarlık seçiminde yarışacak bağımsız adaylar Anayasa Mahkemesi Salonu’nda hazır bulunmadığından onlar adına kurayı YSK Başkanı Öneri ve asli üyeler gerçekleştirdi.

1427727138.jpg

1427727135.jpg

1427727136.jpg

banner22
Son Güncelleme: 30.03.2015 18:21
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31