08 Ocak 2015 Perşembe 15:03
'DAÜ Kampüs Kart' tanıtıldı
banner10

İsmail Arter “Üniversite adası olmayı hedefleyen ülkemiz için bir ilk olan bu kart sistemiyle, öğrencilerimiz gerek kampus içerisinde, gerekse kampus dışında ve tüm dünyada geçerli olacak, Visa Electron markalı bir öğrenci kartına sahip olacaktır”

Doğan Şahali “Koopbank, Kıbrıs Türkünün öz varlığı olmuş ve bugüne kadar bu topraklarda kazandığını ülkesi ile her zaman paylaşmıştır.” 

Gülhan Alp  “Üniversiteler Adasının ilk kampüs kartını DAÜ ile birlikte kullanıma sunmanın heyecan ve gururunu yaşıyoruz”

Hıfsiye Pulhan “Bu uygulama, ileride iki kurum arasında daha sıkı bir işbirliği ile öğrencilerimize yönelik yeni projelerin geliştirilmesinde önemli bir adım olacaktır.”

Kemal Ataman: “ Kampüs içinde ve dışında her şey için tek kart yeter”

Koopbank ve Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin ortak işbirliği ile kullanıma sunulan ve  “Üniversiteler Adasının İlk Kampüs Kartı” olarak tanımlanan DAÜ Kampüs Kart uygulaması, DAÜ Tower Restauran’ta düzenlenen bir basın toplantısı ile tanıtıldı. Doğu Akdeniz Üniversitesi Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanı İsmail Arter, Koopbank Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Şahali, Genel Müdürü Gülhan Alp ve Genel Müdür Yardımcısı Kemal Ataman ile Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hıfsiye Pulhan ve Prof. Dr. Hasan Amca tarafından düzenlenen basın toplantısında, konuşmaların ardından DAÜ Kampüs Kartın özellikleri ve uygulaması konusunda basın mensuplarına bilgi aktarıdı. Basın Toplantısı’na DAÜ VYK üyeleri Ahmet Hayri Orçan ve Osman Pekineli ve Koopbank Yönetim Kurulu üyeleri, DAÜ Rektörlük Bilişim Koordinatörü Necdet İcil ile DAÜ Halkla İlişkiler ve Basın Müdürü Derviş Ekşici ve DAÜ Öğrenci Konseyi Başkanı İbrahim Öztürk de katıldı.  

İsmail Arter: “Dünyada günümüzün tüm gelişmiş üniversitelerinde kullanılan kimlik kartına Doğu Akdeniz Üniversitesi de sahip oluyor"

Doğu Akdeniz Üniversitesi Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanı İsmail Arter, basın mensuplarına hoşgeldiniz diyerek başladığı konuşmasında, Kampus Kart’ın, dünyada günümüzün tüm gelişmiş üniversitelerinde kullanılan ve öğrenci kimlik kartına bazı ayrıcalıklı özellikler katan bir kimlik kartı olduğunu belirtti ve “Son 2 yıl içerisinde, üniversitemizin birçok mekanında kullanılan bu kart; fiziksel temas olmadan çalışan bir işlemciye sahiptir. Bu işlemci, öğrencinin, hangi mekanlara (Kütüphane, laboratuvarlar, park alanları, yurtlar, yurt odaları vs.) giriş hakkı olduğu bilgilerini içerdiği gibi, üzerine para yüklenerek, çeşitli harcama noktalarında (Tabildot, kafeteryalar, kantinler, yiyecek/içecek makineleri vs.) nakit kullanmadan cüzdanmatik olarak da işlev görmektedir.” şeklinde konuştu.

Kart ile yapılan bu hareketlerin, öğrencinin uygun görmesi halinde aileler tarafından da, takip edilebilmesinin, velilerin memnuniyetini sağladığını da dile getiren Arter, öğrencinin zamanının bir kısmını kampüs dışında geçirdiği gözönüne alınarak, kartın, kampüs dışında da geçerli olması açısından, karta banka kartı özelliği konulmasının kararlaştırıldığını ve bu işlevin, ülkemizin öz ve gözde bankası Kooperatif Merkez Bankası ile işbirliğine giderek “DAÜ Kampüs Kart” oluşturulduğunu anlattı.

“Bu sistem ile ülkemizin iki güzide kurumunun tüm dünyada tanıtılması da planlanmaktadır.”

Üniversite adası olmayı hedefleyen ülkemiz için bir ilk olan bu kart sistemiyle, DAÜ öğrencilerinin gerek kampüs içerisinde, gerekse kampüs dışında ve tüm dünyada geçerli olacak, Visa Electron markalı bir öğrenci kartına sahip olacaklarını da dile getiren Arter, “Bu sistem ile ülkemizin iki güzide kurumunun tüm dünyada tanıtılması da planlanmaktadır.” dedi.

Arter, “Kampüs Kart’ın hizmete girebilmesi için bizlere destek veren Kooperatif Merkez Bankası ailesine ve Üniversitemiz personeline teşekkür eder, öğrencilerimizin memnuniyeti için hizmet vermeye devam edeceğimizi tüm basın önünde duyurmaktan onur duyarım.” diyerek sözlerini tamamladı.  

Doğan Şahali: “Koopbank, Kıbrıs Türkü’nün öz varlığı olmuş ve bugüne kadar bu topraklarda kazandığını ülkesi ile her zaman paylaşmıştır.” 

Koopbank Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Şahali, basın mensuplarına katılımları için teşekkür ederek başladığı konuşmasında, Koopbank’ın, misyonu gereği, her koşulda ülke ekonomisinin kalkınmasına destek olduğunu, imkânlarını seferber ederek üreticinin, çiftçinin, sanayicinin, esnafın, hane halkının ihtiyaçlarına cevap vermek için onların yanında olduğunu, ve buna aynı azimle bugün de devam ettiklerini ifade etti. Koopbank’ın, bilanço aktif büyüklüğü, öz kaynak büyüklüğü ve toplam mevduat hacmi ile sektör lideri konumunda olduğunu, tek başına, bankacılık sektörün dörtte birine yakınını temsil ettiğini ve portföyündeki müşteri sayısının 120,000’i aştığını söyleyen Doğan Şahali, “Bu rakamlar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin öz varlığı olan bu bankanın, ülkenin ekonomisine, kalkınmasına, gelişmesine ve halkın moral motivasyonuna sağladığı katkının büyüklüğü konusunda önemli ipuçlarıdır. Koopbank, köklerinden gelen kooperatifçilik kültürü ve bunun üzerine inşa ettiği yönetim anlayışı ile bugüne kadar bu topraklarda kazandığını ülkesi ile her zaman paylaşmıştır” dedi.

Gülhan Alp: “Doğu Akdeniz Üniversitesi ile işbirliğine giderek ülkemizde bir “ilk”e daha imza atış bulunmaktayız.”

Koopbank Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Şahali’den sonra söz alan, Genel Müdür Gülhan Alp, yenilikçi ürün ve hizmetleriyle farklılaşan Koopbank’ın, teknolojiyi yakından takip eden, kalitesi ile her geçen gün daha da öne çıkan Doğu Akdeniz Üniversitesi ile işbirliğine giderek ülkede bir “ilk”e daha imza attığını söyledi.  Gülhan Alp,  Koopbank’ın geleneksel olarak, teknolojik altyapısı ve özellikle elektronik bankacılık alanında dünya standartlarında sunmuş olduğu kapsamlı ürün yelpazesi ile hizmet kalitesindeki çıtayı devamlı yüksek tutmakta olduğunu,  bugüne kadar Kuzey Kıbrıs bankacılık sektöründe teknolojik birçok ilke imza attıklarını ve “Üniversiteler Adasının İlk Kampüs Kartı” olarak isimlendirdikleri ülkenin ilk tam kapsamlı kampüs kartı uygulamasını Doğu Akdeniz Üniversitesi ile ortaklaşa kullanıma sunmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

“Kooperatifçi çalışma anlayışı ve ülkemizde yarattığımız katma değer ile kolay kolay taklit edilemez hizmetler sunuyoruz”

Koopbank’ın kampüs kart projesinde yapmış olduğu yatırımların bankaya ve üniversiteye hem işgücü, maliyet ve zamandan tasarruf sağlayacağını, hem de öğrencilerin hayatını kolaylaştıracağını söyleyen Gülhan Alp, “Bu yeni uygulama ile de öğrencilerimizi kartın öğrenci kimlik fonksiyonlarının yanısıra, onlara sağlayacağı bankacılık çözümleriyle daha da yakından tanıştırmayı ve gençlerin bankacılık ihtiyaçlarındaki ilk tercihi olmayı hedefliyoruz.” dedi.  Kooperatifçi çalışma anlayışı ile kolay kolay taklit edilemez hizmetler sunduklarını ve halk tarafından bunun farkına varılmasının kendilerini mutlu ettiğini belirten Alp, “Bu bağlamda, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin böylesine çağdaş bir projede bankamızın bu niteliklerini dikkate alarak iş ortağı olarak bizleri seçmesi, bizim için bir gurur vesilesi olmuştur. Bugüne kadar kampüste varlığımızla gerek öğrencilerimizin, gerekse tüm DAÜ çalışanlarının her zaman yanında olduk. Üniversite kampüsünde birkaç ay önce açtığımız ikinci şubemiz, bizlerin Doğu Akdeniz Üniversitesine vermiş olduğu önemin bir göstergesidir.” dedi.

“Yapılan alışverişlerde tutarın belli bir kısmını Doğu Akdeniz Üniversitesi’ne katkı olarak aktarıyoruz”

“Geleceğin sahibi olan gençlerimizin, ürün ve hizmetlerimizi kullanarak bize yol göstermelerinin ve bu ürünlerimizi şekillendirmelerinin, gelecek yıllarda da güçlü olmamızı sağlayacak en önemli motivasyonumuz olduğunu düşünüyorum” şeklinde sözlerine devam eden Genel Müdür Alp, bankanın bir taahhüdü olarak, kampüs kart ile yapılan alışverişlerde alışveriş tutarının belli bir kısmını her aysonu Doğu Akdeniz Üniversitesine katkı olarak aktaracaklarını söyledi.

Prof. Dr. Hıfsiye Pulhan: “Bu uygulama, ileride iki kurum arasında daha sıkı bir işbirliği ile öğrencilerimize yönelik yeni projelerin geliştirilmesinde önemli bir adım olacaktır.

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin, günümüz teknolojilerine uygun, çoğu çağdaş ve yenilikçi  üniversitelerde uygulanan kampüs kart olgusunu öğrenci kimliklerinde uyguladığını ve başarılı uygulamalar geliştirildiğini söyleyerek sözlerine başlayan DAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Pulhan ise “Bu uygulamalarda, sürekli olarak öğrencilerimizin ve öğrenci ailelerinin, memnuniyeti, öğrencilerimizin güvenlik ve üniversite yaşamı standartlarının geliştirilmesi ön plana alınmıştır. Öğrencilerimizin istemleri de dikkate alınarak ileriki zamanlarda uygulamalarda bir takım yeni gelişmeler sağlanacaktır.” şeklinde konuştu. Prof. Dr. Pulhan, Kampüs Kart’ın özellikleri sayesinde, dileyen öğrencilerin, mezuniyet sonrasında banka destekli kampüs kartlarını kullanmaya devam edebileceklerini belirterek, böylelikle her yıl büyüyen ve dünyanın değişik noktalarına yayılan Doğu Akdeniz Üniversitesi ailesi içerisinde yer almakta olduklarını daha da güçlü hissedeceklerini de vurguladı.

Bu uygulamanın, ileride iki kurum arasında daha sıkı bir işbirliği ile öğrencilere yönelik yeni projelerin geliştirilmesinde önemli bir adım olacağını da vurgulayan Prof. Dr. Pulhan, Kooperatif Merkez Bankası’na ve bu projeye katkı koyan tüm birimlere ve özellikle öğrencilere teşekkür etti.

Kemal Ataman “ Kampüste her şey için tek kart yeter”

DAÜ Kampüs Kart’ın hem bir öğrenci kimlik kartı hem de öğrencilerin bankacılık ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla banka kartı özelliklerini aynı anda barındırdığını ifade eden Genel Müdür Yardımcısı Kemal Ataman, “Öğrencinin numarası, bölümü ile birlikte kimlik veya pasaport numarası, doğum tarihi ve ülkesi kartın üzerinde yer almaktadır. Bunlar kartın öğrenci kimliği özellikleridir. Diğer taraftan ise kart aynı zamanda uluslararası geçerliliği olan bir Visa Electron markalı banka ve alışveriş kartıdır. “ dedi. 

“Temassız işlem özelliğine sahip bir öğrenci kartı”

Genel Müdür Yardımcısı Kemal Ataman, DAÜ Kampüs Kartın temassız işlem özelliği sayesinde öğrencilerin kartlarını kütüphane turnikelerinde, üniversite yerleşke giriş bariyerlerinde, belirlenmiş park yerlerinde, çeşitli sınıf ve laboratuvarlardaki giriş ve devamlılık sistemlerinde, yurtlara ve yurt odalarına giriş sistemlerinde okutarak kullanabildiklerini belirti.

“Kampüs içinde nakit kullanmaya gerek yok.”

Kartın en önemli özelliklerinden birinin temassız ödeme yapabilmesi olduğunu,  karta yüklenen para ile kampüs içinde tabildot, kantin, kafeterya ve içecek otomatlarında  bulunan temassız terminaller üzerinden ödeme yapılabildiği ifade eden Ataman, kartın yine temassız özelliği ile kampüste çamaşırhane hizmetlerinin ödemesi  için de kullanılabildiğini sözlerine ekledi.

“Dünyada geçerli banka ve alışveriş kartı”

DAÜ öğrencilerinin kampüs kartları ile dünyanın her yerinde Visa logolu ATM’lerden para çekebildiklerini, Koop24 ATM ağında ise çok daha geniş bir işlem yelpazesinde kartların kullanabildiğini söyleyen Ataman,  “Kampüs kart sahibi öğrenciler ister ülkemizdeki işyerlerinde, ister dünyanın herhangi bir yerindeki bir işyerinde kartları ile alışveriş yapma imkânına da sahiptirler. Optimum üye işyerlerinde yapacakları alışverişlerde ise %0.50 ile %20 arasında nakit puan kazanacaklardır. Bu puanlar TL cinsinden hesaplarına anında yüklenmektedir “ şeklinde sözlerine devam etti.

“Her şey için tek kart yeter”

 “Mobil ve internet şubelerimiz de öğrencilerin  hizmetinde” diyerek sözlerine devam eden Ataman, “daha ilk andan itibaren onları mobil şube ile karşıladık, kartlarını mobil şubemizdeki uygulama üzerinden kullanıma açtılar ve  şifrelerini aldılar. Öğrencilerden çok olumlu geribildirimler aldık.” dedi. Ataman, DAÜ Kampüs Kart’ın 3 ayrı fonksiyonu,  öğrenci kimlik, Koopbank Visa Electron banka kartı ve kampüs içi geçiş ve ödeme kartı özelliklerini bir arada barındırmasından dolayı öğrencilere kampüs içi ve dışında artık tek bir kartın yeterli olacağını söyledi.

banner22
Son Güncelleme: 08.01.2015 15:08
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31