08 Şubat 2016 Pazartesi 13:53
DAÜ, Yüksek Lisans ve Doktora başvuruları devam ediyor

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), 2015 – 2016 Akademik Yılı Bahar Dönemi için YÖK ve YÖDAK onaylı 18 doktora, 32 tezli yüksek lisans ve 26 tezsiz yüksek lisans olmak üzere toplam 76 lisansüstü programa öğrenci kabul ediyor. DAÜ Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü’nden (LEÖAE) yapılan açıklamada başvuruların en geç 17 Şubat 2016 tarihine kadar http://www.emu.edu.tr/applyonline  adresi üzerinden yapılabileceği bildirildi.

DAÜ, verdiği lisansüstü programlarla bölgedeki en seçkin araştırma, eğitim ve öğretim veren üniversiteler arasında yer alıyor.  Akademik kariyer, mesleki ilerleme veya profesyonel gelişim için DAÜ lisansüstü eğitim alanında öğrencilere kendi alanlarındaki konulara yenilikçi çözümler sunmaları için tasarlandı.

Yapılan açıklamada yüksek lisans programlarına başvuracak adayların lisans derecesine, doktora programlarına başvuracak adayların ise yüksek lisans derecesine sahip olmaları gerektiği vurgulandı. Eğitim dili İngilizce olan programlara başvuruda bulunacak adayların İngilizce Yeterlik koşulları için http://grad.emu.edu.tr adresinden detaylı bilgi alınabileceği bildirildi. İngilizce yeterliliğini belgelememiş adaylar için İngilizce düzeyi DAÜ tarafından yapılacak sınavla belirlenebilir. Öğrenciler belirlenen İngilizce düzeyine göre yoğunlaştırılmış İngilizce programına devam edebilir veya lisansüstü derslerle birlikte ek olarak İngilizce dersleri alabilirler. Detaylı bilgi için LEÖAE Müdürlüğü’nden (Tel: 0392 630 1157) veya Öğrenci İşleri Müdürlüğü’nden (Tel: 0392 365 3644) alınabilir. 2015 – 2016 Akademik Yılı Bahar Dönemi'nde öğrenci kabul eden lisansüstü programlar ise şöyle:

İşletme ve Ekonomi Fakültesi:

İşletme Doktora ve Tezli - Tezsiz Yüksek Lisans, İşletme Yönetimi (Türkçe-Program Lefkoşa’da yürütülecektir) Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans, Pazarlama Yönetimi Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans, Ekonomi Doktora ve Tezli - Tezsiz Yüksek Lisans, Yönetim Ekonomisi (Türkçe - Program Lefkoşa’da yürütülecektir) Tezsiz Yüksek Lisans, Finansal Ekonomi (Türkçe - Program Lefkoşa’da yürütülecektir) Tezsiz Yüksek Lisans, Uluslararası İlişkiler Doktora ve Tezli Yüksek Lisans, Bankacılık ve Finans Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans, Bankacılık ve Finans Tezsiz Yüksek Lisans (Türkçe – Program Lefkoşa’da yürütülecektir), Finans Doktora, Yöneticiler için Bankacılık ve Finans Tezli - Tezsiz Yüksek Lisans (Uzaktan Eğitim).  

Mühendislik Fakültesi:

Elektrik – Elektronik Mühendisliği Doktora ve Tezli Yüksek Lisans, İnşaat Mühendisliği Doktora ve Tezli Yüksek Lisans, Makine Mühendisliği Doktora ve Tezli Yüksek Lisans, Bilgisayar Mühendisliği Doktora ve Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans, Endüstri Mühendisliği Doktora ve Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans, Mühendislik Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans.

Bilgisayar ve Teknoloji Yüksekokulu:

Bilişim Teknolojileri Tezsiz Yüksek Lisans.

Fen ve Edebiyat Fakültesi:

Enformatik Sistemleri Tezsiz Yüksek Lisans, Uygulamalı Matematik ve Bilgisayar Doktora ve Tezli Yüksek Lisans, Matematik Doktora ve Tezli Yüksek Lisans, Fizik Doktora ve Tezli Yüksek Lisans, Kimya Doktora ve Tezli Yüksek Lisans, Türk Dili ve Edebiyatı Tezli Yüksek Lisans (Türkçe), Gelişim Psikolojisi Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans.

Hukuk Fakültesi:

Hukuk (Türkçe) Tezli Yüksek Lisans.

Mimarlık Fakültesi:

Mimarlık Doktora ve Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans, İç Mimarlık Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans, Kentsel Tasarım Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans.

İletişim Fakültesi:

İletişim ve Medya Çalışmaları Doktora ve Tezli Yüksek Lisans, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Tezsiz Yüksek Lisans, Dijital Medya ve Film Tezsiz Yüksek Lisans.

Eğitim Fakültesi:

İngiliz Dili Eğitimi Doktora ve Tezli - Tezsiz Yüksek Lisans, Okul Öncesi Egitimi (Türkçe ) Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans,  Eğitimde Bilgi ve İletişim Teknolojileri Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans.

Turizm Fakültesi:

Turizm İşletmeciliği Doktora ve Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans, Otel İşletmeciliği Tezsiz Yüksek Lisans (Uzaktan Eğitim).

Sağlık Bilimleri Fakültesi:

Beslenme ve Diyetetik (Türkçe) Doktora ve Tezli Yüksek Lisans, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Türkçe) Tezli Yüksek Lisans, Hemşirelik Tezli Yüksek Lisans.

Lefkoşa’da Yürütülen Programlar

DAÜ, iş hayatı içinde yer alıp aynı zamanda yüksek lisans veya doktora eğitimi almak isteyen KKTC vatandaşları için bir alternatif yaratmak amacıyla alınan karar ile İşletme ve Ekonomi Fakültesi’ne bağlı bazı lisansüstü programlar Lefkoşa’da yürütülecek. Bu bağlamda Bankacılık ve Finans (Türkçe) Tezsiz Yüksek Lisans, İşletme Yönetimi (Türkçe) Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans, Yönetim Ekonomisi (Türkçe) Tezsiz Yüksek Lisans ve Finansal Ekonomi (Türkçe) Tezsiz Yüksek Lisans programları Lefkoşa’da verilecek olan programlar arasında yer almaktadır. KKTC vatandaşı kamu çalışanlarına ayrıca eğitim ücretleri üzerinden %20 indirim yapılmaktadır.

DAÜ – WARWICK Üniversitesi İşbirliği

DAÜ ile Warwick Üniversitesi arasında yapılan işbirliği doğrultusunda İşletme Yönetimi Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans ile Tedarik Zinciri ve Lojistik Yönetimi Tezli Yüksek Lisans (MSc) programları yürütülüyor. Bu prestijli yüksek lisans (MSc) dereceleri DAÜ kampüsünde 1 akademik yılda tamamlanabilmektedir. Öğrencilere yüksek lisans eğitimleri boyunca almaları gereken 9 modülden 2 modülü İngiltere`de Warwick Üniversitesi`nde alabilme seçeneği de sunulmaktadır. Sunulan yüksek lisans dereceleri ve diploma tamamıyla Warwick Üniversitesi diploması olup, üniversitenin İngiltere kampüsünde eğitim alan öğrencilere verilen diploma ile aynıdır. Daha ayrıntılı bilgi için http://warwick.emu.edu.tr adresi ziyaret edebilir. Ayrıca, warwick.emu@emu.edu.tr e-posta adresinden detaylı bilgi alınabilir.

banner22
Son Güncelleme: 08.02.2016 13:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31