06 Nisan 2016 Çarşamba 15:00
KTEV'in Kompozisyon Yarışması ile Kitap Ayracı Yarışması sonuçlandı

Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı’nın (KTEV) Kıbrıs Türk Öğretmenler Kooperatifi Ltd sponsorluğunda ilkokul 5’inci sınıf öğrencilerine yönelik 19.’sunu düzenlediği Kompozisyon Yarışması ile Cypri - Cola / Evsu  Ltd. sponsorluğunda  gerçekleştirdiği Kitap Ayracı Yarışması sonuçlandı.

KTEV’den yapılan açıklamaya göre, her iki yarışmanın ödül töreni, 11 Nisan Pazartesi günü 14:00 – 16:00 saatleri arasında  Lefkoşa Türk Maarif Koleji Rauf Raif Denktaş Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

KOMPOZİSYON YARIŞMASI

Naciye Kazaz, Ayşen Dağlı ve Sema Kabataş’tan oluşan jüri Kompozisyon Yarışması’nda dereceye girenleri şöyle belirledi:

1. Faik Zaim  - TED Kuzey Kıbrıs Koleji, 2. Rojin Kaya - Balıkesir-Meriç İlkokulu, 2. Arda Vamık - Alasya İlkokulu, 3. Leyli Hocamkulıyeva - Şht. Yalçın İlkokulu.

MANSİYONLAR

Azra Aşıksoy - Yakın Doğu İlkokulu, Benay Buse Çetin - TED Kuzey Kıbrıs Koleji, Buse Ergin - TED Kuzey Kıbrıs Koleji, Azra Serra Bozkurt - 23 Nisan İlkokulu, Leyla Kuset - Alasya ilkokulu.

KİTAP AYRACI YARIŞMASI

Semral Öztan, Bahire Korol, Türkan Mengi, ve Ruzen Atakan’dan oluşan jüri ise Kitap Ayracı Yarışmasında dereceye girenleri şöyle belirledi:

ANASINIF - 1. SINIFLAR

1.Asya Yamanoğlu - Yakın Doğu İlkokulu, 2. Asya Abiç - Doğa İlkokulu, 3. Hayal Gençalioğlu - Polatpaşa İlkokulu.

MANSİYONLAR

Asmin Karakılıç - Polatpaşa İlkokulu, Yasmin E. Sükan - Yakın Doğu İlkokulu, Gülsen Yağızevler - Yeni Yüzyıl Anaokulu, Yusuf Asildağ - Yeni Boğaziçi İlkokulu, Demir Şener Özlüses - 9 Eylül İlkokulu.

2. – 3. SINIFLAR

1.Aras Arıkan - Yeni Boğaziçi İlkokulu, 2. Alara Küçük - Polatpaşa İlkokulu, 3. Gamze Eroğlu - Yakın Doğu İlkokulu.

MANSİYONLAR

Erenalp Tuncel - Karşıyaka Merkez İlkokulu, Başar Tosun - Yakın Doğu İlkokulu, Ahmet Davutoğlu - Yakın Doğu İlkokulu, Melisa Doğdu - Eşref Bitlis İlkokulu, Nevra Ceylangüden - Kurtuluş İlkokulu.

4. – 5. SINIFLAR

1.Mahmut Furkan - Salk Lapta İlkokulu, 2. Cemre Kurt - Karşıyaka Merkez İlkokulu, 3. Tuğse Bardak - 9 Eylül İlkokulu.

MANSİYONLAR

Aleyna Görkem - Şht. Hasan Cafer İlkokulu, Kyan Harrell - Karşıyaka Merkez İlkokulu, Eray Taslak - Yeni Boğaziçi İlkokulu, Ela Ceylin Diker - Yakın Doğu İlkokulu, Birsen Köktebir - Lapta ilkokulu.

banner22
Son Güncelleme: 06.04.2016 15:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31