Sn.Nazım ÇAVUŞOĞLU; Yeni Erenköy'de hayata geçecek marina'nın bölgeye hayat vereceği kesin ama marina için devlete yapılacak istihdamlar konusunda bölge halkı kapınızı çalmaya hazırlanıyor.

 

Sn.Birtan AKTOLGA; Yeni memur olanların ilk yapılacak sendika seçiminde sendikayı devirmeyi planladıklarını söyleniyor. Zira bu dönemde sendika ortalarda yok diyorlar.

 

Sn.Özün ETKİN; Sana hergün boru çalan arkadaşını duymadığın söyleniyor. Arada çevrene de bak ki arkadaşlarını göresin.

 

Sn.Ersin TATAR; Geçmiş yıllarda Maliye Bakanı olmak kolaydı diyorlar,Türkiye parayı verir Maliye Bakanları da öderdi. Dönem artık sıkı para politikası ile bütçede disiplin olduğuna göre gerçek Maliye Bakanlığı'nı sizin yaptığınızı söylüyorlar.

 

Sn.Ali VOLKAN;Müşavir olduktan sonra kendini iskambile verdiğini daha önce yazmıştık. Yeni sezonda bir takımı çalıştırsan da daha fazla yüzünü görseler ne iyi olur değil mi?   

 

Sn.İsmet YEREBAKAN; 4 gündür sizi göremeyenler neden göremediklerini öğrenmişler.Kardeşinizin rahatsızlığından dolayı Mersin'e gittiğiniz ve yeni döndüğünüz söyleniyor. Kardeşinize acil şifalar dileriz. Sizi özleyenler Perşembe akşamı Köşklüçiftlik örgütüne baskın düzenleyebilirler. Hazırlıklı olmak iyi olur.

 

Sn.Mustafa PİTT; Cratos'daki Hülya Avşar konserine Ukranya'dan gelen misafirlerinle gitmişsin. Sen konserin çok güzel olduğunu söylüyorsun da Ukranyalı misafirlerin zevk alıp almadıkları merak ediliyor.

 

Sn.Hüseyin ÖZGÜRGÜN; Dün öğleden sonra Dışişleri Bakanlığı'ndan geçenler Cemal Bulutoğlularının ziyaretinize geldiğini düşündüler zira LTB 01 plakalı Cemal Başkanın arabası park halindeymiş diyorlar. Konu herhalde biraz siyaset biraz da Çetinkaya diyorlar...

 

Sn.İş Bankası Yöneticileri; Gönyeli şubenize giden vatandaşa sistemde sorun var işlemiyor denmesinden usanmışlar. Bu kadar kurumsal bir Bankanın 1 değil ayni sorunu 3-4 kez çözememesi yadırganıyor. En erken zamanda çözüm üretilmesi bekleniyor.Biz iletelim dedik.

 

Sn.Hasan ECER; Futbolumuzun tekrar yapılandırılması ve kulüplerin gelir artırıcı faaliyetlerde bulunmaları konusundaki açıklamalarınız destek buldu. Bu konuda iş hem devlete hem de kulüplere düşüyor.

 

Sn.Sami OSMANLI; UBP Gençlik Kolları'nın 19 Mayıs haftası nedeniyle yapacağı etkinlikler anlamlı bulundu. Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a yaptığınız ziyaretler oldukça verimli geçmiş diyorlar.

 

Sn.Sümer AYGIN; Girne Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosunun düzenlemiş olduğu konser oldukça beğenilmiş. Konsere gidenler oldukça güzel bir gece geçirdiklerini söylüyorlar.

 

Sn.Mehmet YÜCEL; Askerliğin bitmesine az süre kaldığı ve artık geri sayıma başladığın söyleniyor. Askerlik bitince soluğu yine Fahri bey'in yanında mı alacan?

 

Sn.Tomris ŞEHSUVAROĞLU; 3 günde bir değişik araba kullanmandan seni yolda göremiyorlarmış. Hayırdır galeri mi açtın da bu kadar değişik model araba kullanıyorsun?

 

Sn.Enver LEFKONUKLU; İşlerin yoğunluğundan hiçbir yere gidemiyormuşsun. Ev kuşu olup çıkmışsın. Allah bereket versin de arada çıkmak iyi olmaz mı?

 

Sn.Kemal DÜRÜST; Lefke Avrupa Üniversitesi çalışanlarının ihtiyat sandığının hükümet tarafından yatırılması ile ilgili demeç vermeniz yadırgandı. Vatandaş sanki de yapılamayacak birşeyi yapmış gibi konuyu lanse etmişsiniz. Zaten normal rutin çalışanların özlük hakları diyor vatandaş.

 

Sn.Tanju SONUÇ; Kapadokya turunda Kayseri'ye de uğrayıp bol bol Kayseri pastırması almışsınız. Yumurta ile pastırma da ne güzel gider değil mi? Afiyet bal şeker olsun.  

 

Sn. Caner ASPAVA; Dünkü antrenman ilaç gibi geldi. Antrenmendan sonra hiç ilaç içmeye gerek yoktu aslında. Ama ilacı da içmezsek hayatın tadı olmaz. Yine de hepsini bir arada götürmek çok güzel bir duygu. Bunu yapamayanlar da çok...

 

Sn.Mehmet BOLKAN; Sen de Fatih Terim gibi yuvaya döndün. Bu sene camia başarı bekliyor. Hayırlısı olsun.

 

Sn.Erdoğan MANİ; Bu aralar Başbakan'la arandan su sızmadığı, sorunları aşma konusunda oldukça aktif olduğunuz söyleniyor. Genel Sekreter Yardımcısı olarak en iyi şekilde çalışmanızı da takdirle izliyorlar.

 

Sn.Kamil KAYRAL; Kaymakamların hali araziler konusunda ilgili komisyonu bir türlü toplayamaması yadırganıyor. Bu işe bir el atsanız da vatandaşa olumlu veya olumsuz sonuçları bildirilse iyi olacak diyorlar.

 

GARGA’YA MEKTUP VAR

Sn.Harun Denizkan’ın Gargadan Al Haberi Sayfasında Dün Yer Alan “Hava Sporları Federasyonu Mercek Altında”

Başlıklı Yazıya Yanıttır.

Sn. Denizkan, KKTC Hava Sporları Federasyonu konusunda güvenilir kaynaklara atfederek verdiğiniz haberle ilgili yanıt hakkımızın ayni sutunda yayımlanmasını arzu eder çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Kaynaklarınızın kimler ve ne kadar güvenilir olduklarını sorgulayacak değiliz. Bu ayrı bir konu. Bizi doğrudan ilgilendiren yazınızın eksik bilgilere dayanması ve size aktarılan bilgilerin tek yanlı olmasıdır.

Yazacak çok şey olmasına karşın konuyu uzatıp sütunlarınızı fazlaca doldurmak istemiyoruz. O nedenle özetleyerek aktarıyoruz.

Adı üstünde bir devlet kuruluşuyuz (KKTC Hava Sporları Federasyonu) Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın sorumlu olduğu Meclis’ten 5 yıl önce onaylanan yasa ile yönetiliyoruz. Elbette ki harcamalarımız da faaliyetlerimiz de bilgi ve denetim altında olacaktır. Bundan saklanmak veya gocunmak gibi bir niyetimiz de yok. Maliye Bakanlığı’nın aktardığı aylık ödenekle faaliyet yürütüyoruz. Faaliyetler ve buna bağlı harcamalar doğal olarak hem Maliye hem de Sayıştay denetimine tabiidir. Maliye bilindiği gibi doğrudan ve dolaylı kuruluşlara son 1 yıldır kısıtlı ödenekler aktarıyor. Birçok kamu kuruluşunda olduğu gibi burada da şişkin bir personel yapısı mevcuttur. Bunun sorumlusu da amatör olarak kuruma hizmet eden bizler olamayız. Yönetim olarak bizlerin görevi eldeki olanakları en verimli şekilde kullanmaktır. Yeni yılla birlikte personel giderlerinin Maliye’den gelen katkıya oranı yüzde 80’leri aşmıştır. Bu yapı tedbir alınmazsa kurumu sadece maaş ödeyen bir federasyon konumuna düşürecektir. Oysa varlık sebebimiz havacıılık sporunu ülke gençliğine sevdirmek – dahası havada uçmaktır. İşte sıkıntı bu noktada başlamıştır. Federasyon gelir elde eden konuma getirilemezse koskoca KTHY taşıyamayan bir yapı Federasyonu nereye kadar taşıyacaktır ?

KKTC’ne bir uçuş okulu kazandırılması bu çerçevede gündeme getirilmiş, ilgili mercilere bilgi verilerek bu konuda gerekli adımlar atılmıştır. TC ve KKTC de mevzuat gereği Okul için hayati önem taşıyan Uçuş Sertifikalarının T.C. Sivil Havacılığı tarafından verilebilmesi için Türkiye’de kayıtlı şirket kurulması gerekiyordu. Bu yapıldı. Okul için gerekli müfredat hazırlandı. Yasal izinler alındı. Kısaca eldeki kısıtlı olanaklarla yapılabilecekler yapıldı. Uçuş Okulu şu anda az sayıda bürokratik işlemle başlayabilecek noktada.

YAZINIZA KONU OLAN BİLMEDİĞİNİZ HUSUSA GELİNCE – Uçuş Okulu doğal olarak kurulan şirketin üzerine olacağından bizler yönetim olarak şirketteki hisselerimiz için devletin ilgili kurumlarına geçen yıl “feragatname” verdik. Okul’un mal varlığı verdiğimiz feragatnamelerle devletin olacak. Biz yönetim olarak bir adım daha ileri giderek Kurulan Şirketin tümüyle Maliye İnkişaf Sandığı Fonu veya devletin bir başka birimine devredilmesi için de çalışma başlattık. Bu çalışma da diğerleri gibi MEB Bakanlığı’nın  bilgisi ve teşviki ile yürütülüyor. Şu anda yasal boyut olarak yapılabilecekler inceleniyor.

Gördüğünüz gibi ne kadar özet desek de yazı uzadı. Sizin ve bizim bildiklerimiz gazeteye konu olduğunda kamuya maloluyor ve yazıyı okuyan herkesin gerçeği tümüyle öğrenme hakkı ortaya çıkıyor.

Bu yanıta bir de Federasyonda başlatılan sendikalaşma süreci, bu sürecte yapılmak istenenler, Federasyonun personel yapısı, ücretleri, savcılık, mukayitlik görüşlerini eklemeye kalksak bu sefer siz isyan edeceksiniz. O nedenle bu konudaki bilgi, belge, görüş ve önerilerimizi başka bir zamana aktarıyor.

Sizlere çalışmalarınızda başarılar diliyoruz—

KKTC Hava Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Adına

Genel Bşk. Serdar Turganer

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31