Sıradan insanların özel hayatları ne bizi nede sizi asla ilgilendirmez. Özel hayat her zaman özel hayattır. Ama o insan özel bir insan ise ve üstelik de milletin vekaletini taşıyorsa, o insanın özel hayatı kötüyse işte o zaman bizi ilgilendirir. Adı üstünde milletin vekili. Milletin vekili hayatını yaşarken,  hareket-davranış ve yaşam tarzı ile örnek olmalıdır. Aaa bu falan Milletvekili değil mi? Yazıklar olsun dedirtmemesi gerekiyor.

Önceki akşam Gönyeli’de bir barda zil zurna bir şekilde, iki bayanla birlikte gece geç vakitlere kadar eğlenen  bir milletvekilimiz;  “Aaa bu falan Milletvekilimiz değil mi? yazıklar olsun” dedirtti. Normal bir vatandaş olsa kimse dönüp bakmaz. Ama sözkonusu kişi evli ise ve iki bayanla kaçamak yapıp zil zurna bir şekilde bastığı yeri göremiyorsa, işte o zaman vatandaşın   diline düşer. Bu vekilimizin kaçamak yapıp yapmadığı da bizi ilgilendirmez. Günahını almıyalım, belkide öyle bir niyet içinde değildi. Bizi ilgilendiren  gecenin ikisinde tabba püskül bir şekilde direksiyonun başına geçip iki bayanla birlikte trafiğe çıkmalarıydı. Üstelik de gidecekleri yol uzundu. Dokunulmazlık zırhına bürünerek polis korkusu yok nasıl olmasa.!

Perşembe gecesi Gönyeli’de bir barda eğlenen bu vekilimiz; Gönyeli’de dün günün konusu idi. Allah’tan kazasız belasız bir yolculuk gerçekleştirdiler de haber olmaktan kurtuldular. Kim bu Milletvekili? diye sorup durmayın! Bar içerisinde alkolün tesiri ile normal olmayan davranışlara pek üzülmedik ama sarhoş bir şekilde direksiyon başına geçip araç kullanmasına çok üzüldük. Bir Milletvekiline yakışmayacak bir davranış. Zaten siyasilere olan güvenimiz bitti dediğimiz bir dönemde, hiç olmazsa daha dikkatli olmaları gerekiyor inancındayız ne dersiniz?

GARGA’DAN AL HABERİ

LAPTA SAHİL DÜZENLEMESİ İÇİN TOPLANIYORLAR

Lapta sahil düzenlemesi için kahvaltılı toplantıda bir araya geliyorlar. Çiçeği burnunda Turizm ve Çevre bakanı Ünal Üstel, Girne Kaymakamı Gürkan Kara, Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy ve Lapta bölgesi otelcileri bugün Lapetos Otel’de bir kahvaltı yapıp Lapta sahil düzenlemesi ile ilgili kararlar alacaklar. Bilindiği gibi Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy ile Girne Kaymakamı Gürkan Kara yapılacak olan sahil düzenlemesine öncülük yapan kişilerdir. Bugün yeni bakan olan Ünal Üstel ile birlikte son kez projeyi masaya yatıracaklar. Ne diyelim kolay gelsin.

GÖKDELEN TARTIŞMALARI ANJİYO’YA GÖTÜRDÜ

Ülkemizde kalp ve damar hastalıkları birinci sırada. Hafta içinde stresli bir yaşam, hafta sonları da mangal keyfi diyerek insanımız kendine bakamıyor. Yani; mangal ile stresli hayat Kıbrıs Türkü’nün yaşam tarzı haline geldi. Son zamanlarda anjiyo olanlarda bir artış görülmektedir. Özellikle yurt dışında anjiyo olanlar çoğunlukta. Son olarak Başbakan İrsen Küçük’ün anjiyo olduğunu biliyoruz. Dün Ankara’da anjiyo olanlara bir yenisi daha eklendi. Bu sefer Şehir Planlama Dairesi Müdürü Hasan Baltacıgil anjiyo oldu. Dedik ya stresli yaşam. Son günlerde Girne’deki gökdelen tartışmaları belli ki Baltacıgil’i de strese soktu. Neyse ki; Baltacıgil’in tedavisi başarılı geçti. Kendisine acil şifalar diliyoruz.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI NURÇİN’DEN SORULUYOR

Son günlerde İsa Nurçin ile ilgili şikayetler alıyoruz. İsa Nurçin İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun özel kalem müdürüdür. Her ne halse Nurçin İçişleri Bakanlığına gittikten sonra adını sık sık duymaya başladık. Daha önce Çavuşoğlu ile birlikte Eğitim Bakanlığında idi, hiç bir şikayet almıyorduk. Önceki gün Çatalköy Belediye Başkanı ile Serdarlı Belediye Başkanı Çavuşoğlu’nu ziyarete gitmişler. Çavuşoğlu’nun sekreteri onları Nurçin’e havale etti. Yani eskisi gibi bakanı ziyaret yok artık, Nurçin uygun görürse.! Tabiki Nurçin ile ilgili başka şikayetler de alıyoruz. Personele iyi davranmadığı yönünde telefonlar geliyor. Daha önce Nurçin’i yine yazmıştık, bugün yine yazma gereği duyduk çünkü onu şikayet edenler çok.

TÖRE VATANDAŞLIKLARIN VERİLMESİNİ İSTEDİ

UBP Lefkoşa Milletvekili Zorlu Töre; önceki gün UBP meclis grup toplantısında çok şiddetli bir konuşma yaptı. Töre; Vatandaşlık hakkı kazananların derhal vatandaşlıklarının verilmesini istedi. Aksi takdirde bu konuda hükümete muhalefet edeceğini söyledi. Sizin anlayacağınız; Zorlu Töre bundan böyle istedikleri olmazsa partisine tepki koyacak.

CTP’DE BÜYÜK TEHLİKE

Genel başkanlık yarışı bir partiye heyecan ve ruh getirir, tabi eğer adına yarış denirse. Bir partide genel başkanlığa getirilecek kişinin emanetçi başkan olmadığını ispatlamak için, partinin en az %65 oyunu alması gerekiyor. Parti başkanlık seçimi  bir yerde partinin geleceği demektir.

CTP’de 5 Haziran’da yapılacak olan kurultayda üç veya dört adayın genel başkanlık için yarışacağı görülüyor. Peki ama  bu parti içi bir yarış mı yoksa adet yerini bulsun diye sıradan bir seçim mi? Adaylara baktığımızda emenetçi pozisyonunda, hiçbir aday diğer bir adaya ezici üstünlük sağlayamayacağı bir seçim yarışı gibi bir görüntü var. Parti içinde sıradan isimler, kimin kazanacağı belli olmayan ayrıca  partiye heyecan ve ruh getirebilecek isimler değil. %25 veya taş çatlasa %35 civarında alacağı oyla genel başkanlık koltuğuna oturacak kişinin partiye güven veremeyeceği kesin gibi.

Alacağı oyla partinin bütününe etki edememe tehlikesi çok yüksek o bakımdan CTP’yi büyük bir tehlike bekliyor. Tıpkı UBP döneminde Hüseyin Özgürgün’ün emaneten sürdürdüğü genel başkanlık gibi. Hatırlanacağı gibi o dönemde genel sekreter ve yardımcıları UBP’yi terk edip başka parti kurmuşlardı. Emaneten başkanlık yapanlar partilerine mutlaka zarar verirler.

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Nazım ÇAVUŞOĞLU; Mağusa Limanı’ndaki taşımacıların tek umudu sizsiniz. “T” izni olmayan araçların Mağusa Limanı’ndan yük taşımaları Kamyoncular Birliği’nin tepkisine yol açtı ve artık sizden yardım istiyorlar.

Sn.Cemal BULUTOĞLULARI; Önceki akşam yapılan İlçe toplantısında partililerden büyük alkış ve destek aldığınızı duyduk. Özellikle Kadın Kolları'nın büyük tezahürat yaptığı bilgimize geldi. Başbakan ile de aranızdan su sızmadığını söyleyenler var...

Sn.İbrahim KÖROĞLU; Bugün günlerden Cumartesi, herhalde UBP Mağusa İlçe binasında olacaksınız. Hasipoğlu nerede siz orada.
 
Sn.Serdar DENKTAŞ; Hoşgörü grubunu kurmak çok akıllıca bir fikirdi.Akşam TV'den sizleri izleyenler grubun çok sempatik bir grup olduğunu söylüyorlar. Maşşallah tüm üyelerin on parmağında on marifet diyorlar....

Sn.Ulaş GÖKÇE; Lütfen DAÜ’nün iki yıl öncesi ile şimdiki durumunu da karşılaştırın.
 
Sn.Sunat ATUN; Ustalığınızı akşam gösterdiniz. Bir de şarkı söylerseniz dört dörtlük olacak.

Sn.Osman ASIM; Mağusa Gümrük Komisyoncuları sizden şikayetçi. Muamele yapılan odanın kapısını kilitliyormuşsunuz.
 
Sn.Zorlu TÖRE; Ben partiliyim deyip genel kurula katılmanızdan dolayı partililer memnun. Bir vekil olarak sizden da bu beklenirdi. Üzülmenize de gerek yok yarın öbürgün ne olacağı belli mi olur...

Sn.Kadir AKDENİZ; Bu sene ödediğiniz aidat 500 TL ama seneye 1000 TL. 1.Ligde oynamak böyle işte.
 
Sn.Hüda AKSOY; Hep şikayet olacak değil ya. Sizden memnun olup yazmamızı isteyen vatandaş da var. Geçen gün Başbakanlıkta sorunlu bir vatandaşa epey vakit ayırıp sorununu çözdüğünüz söyleniyor. Vatandaş o kadar memnun kalmış ki bize bir şekilde ulaştı...

Sn.Bülent CANCURİ; Bu akşam yolculuk var, size ve ekibinize hayırlı avlar...
 
Sn.Dağhan FELLAHOĞLU; Kadın Yardım Evi kampanyası ile ilgili vermiş olduğunuz destek ve bu konudaki öncülüğünüz çok anlamlıydı. Örnek olması ve devam etmesi dileklerimizle....

Sn.Ahmet ETİ; Olası bir erken seçime parti içinde onay vermeyeceğinizi ve gerekirse seçimlere katılmıyacağınızı deglere etmişsiniz.
 
Sn.Kemal DÜRÜST; SBS sonuçlarını bakanlığı 1.de arayan velilere söylenmediği, sınav sonuçlarının okullara gönderildiği söyleniyor. Okul yöneticileri ise bize gelmedi diyor. Daha sonra 2-3 kez bakanlığı arayan veliler sonuçlara bakanlıktan ulaşıyor. Bu işe bir el atsanız da vatandaş bir defada kolaylıkla bilgiye ulaşsa....
 
Sn.Metin KARASALİH; CTP İlçe başkanlığını bıraktığından beri ortalarda görünmez oldun. Acaba sular çok mu bulanık da ortalara çıkmıyorsun. Seni sevenler biraz kıpırdanmanı bekliyorlar...
 
Sn.Tayfun ZABİT; İşyerini dereboyundan taşıdın taşıyalı sanki da Lefkoşa dışında yaşamaya başladın görüntüsü veriyorsun.Tamam Sanayi'desin, işlerin yoğun allah versin da arada bir Dereboyu'nda tur at ki alışılmış siman unutulmasın...
 
Sn.Salih ÇELİKER; Bahar geldi yarışlar bu dönemde hızlanacak mı? Bizim bildiğimiz klasik araba rallisi hem yarış hem gezme bakımından halktan bayağı ilgi görüyor. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31