Dışişleri Bakanlığı Müdürü Ulaş Kıvılcım bir açıklama göndermiş.

“Hiçbir gazeteciden ders almam” diyor!

Bizim derdimiz kendisine ders filan vermek değildi zaten…

Kendisini ne tanırız, ne görmüşlüğümüz vardır ne de bir garezimiz!

Bizi sürekli takip edenler bu sayfanın bizim şahsi sayfamız olmadığını bilirler.

Sesini yeteri kadar duyuramayan vatandaş, bu sayfada derdini anlatır, ve etkili de olur.

Geçtiğimiz gün mesaj kutusunda bakanlık personeline hakaretler yağdıran bu şahsı uyarmış ve yine bakanlık çalışanlarına tercüman olmuştuk.

Tabi ki bize her telefon açan ya da mesaj gönderenin söylediklerinin doğruluk derecesi önce araştırılır, sonra yazılır.

Biz de öyle yaptık zaten. Bakanlık içinden görüştüğümüz kişiler de müdürün hareketlerinden tüm çalışanlarının rahatsızlık duyduğunu, konuşma tarzının da hakaret edercesine olduğunu ifade ettiler.

Zaten bize yapılan şikayetler bakan Özgürgün’e de yapılmış ve o da kendisini çağırıp gerekli uyarıları yapmış.

Bu arkadaş bize gönderdiği açıklamada ise şöyle diyor:

“Sn. Özadam

Dünkü yazınızda şahsıma yönelik yaptığınız ithamları hayretle okudum. Yaklaşık 12 yıllık kamu görevlisiyim ve bugüne kadar hiçbir mesai arkadaşımla sizin yazdığınız gibi bir diyalog içerisinde olmadım.

Ben Dışişleri Bakanlığının Bakanlık Müdürüyüm. İşimin doğası gereği görevini yerine getirmeyen “bazı” personeli ikaz etmek, uyarmak ve gerektiğinde de cezalandırmak yetkilerim arasındadır.  Hal böyleyken bundan rahatsız olan ve şahsıma mesnetsiz iddialarla saldırmaya çalışan kişilerin de olması; üzücü olmakla birlikte,  son derece doğaldır.

 Fakat şunu bilmenizi isterim ki ben bu görevimi dün olduğu gibi bugün de artan bir şevkle yerine getirmeye devam edeceğim. Hiçbir gazeteciden de bununla ilgili ders alacak değilim, buna ihtiyacım da olmadığı aşikardır.

Bu itibarla temelsiz ve hakarete varan açıklamalarınızı düzelteceğinize olan inancımı belirtir çalışmalarınızda başarılar dilerim…”

(Ulaş Kıvılcım)

Bu arkadaş bizden ders almak istemediğini açıkça ifade etse de biz ona ders değil ama bir abi nasihatı yapalım yine;

Bir bakanlık müdürünün öncelikli görevi, altında çalışan memurlara, sokak ağzıyla değil, müdürlük makamına yakışır bir tarzda konuşup, eğer bir sorun varsa da yine olgunlukla çözmesidir.

Yine bir bakanlık müdürü, kendinden yaşça büyük olanlara karşı saygı kurallarını hiçbir zaman elinden bırakmaz.

Bayan personel daha duygusal ve hassas olduğu için, onlara hitap ederken nezaket kurallarına daha çok dikkat eder.

Hele de siyasi nedenlerden dolayı o makama geldiyse, burada ilelebet kalamayacağını idrak eder, onun için iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batırır.

Üç kelimelik bir mesaj bile son iki gün içinde tavırlarının eskiye nazaran daha düzgün olmasına yaramıştır, böyle devam ederse ve dünyaları kendi yarattığı izlenimi vermeye kalkışmazsa, bizim de kendisiyle hiçbir alıp veremediğimiz olamaz!

Ama, gözümüz bir süre daha üzerindedir, bunu da bilmesi yararınadır…

 

Okur Görüşü

“Önce ormanı koru, sonra devletten katkıyı al”

 “Hükümet keçi çobanları ile el ele verdi; Bazı orman dairesi görevlilerinin çekimser duruşu ile ormanı yok ediyorlar.

Tarım Bakanlığının dikkatinden kaçmış veya bu sorumluluğu taşıması gereken görevliler duyarlılığını yitirmiştir. Tarım Bakanlığı eksik araştırma yaparak beklide ezberi bozmadan küçükbaş hayvan sahiplerine hiç de küçümsenemeyecek maddi katkı yapmaktadır. Bu doğru ve olması gereklidir. Ancak bu yardım yapılırken özellikle keçi yasağı olan dağ köylerinde ormanı korumak için gerekli önlemler gözden kaçtığı görülmektedir. Örneğin bu yardım yapılırken hayvan sahiplerine yasak orman bölgelerine girmedikleri ve veya zeytin, harnup ağaçlarına zarar vermedikleri zaman ödenmelidir. Orman memurlarının da kontrol edip zarar verenlerin tespiti yapılırsa hayvan sahipleri de bu katkıyı alabilmek için azami korumacı olacağı kesindir. Bu yapılmadığı takdirde hayvancılar devletten aldıkları katkılarla keçilerini yüze, yüz katarak çoğaltıp devlet ve orman memurları ile alay edercesine mesai saatlerinin dışında ormanları ağıl ve otlak olarak kullanacaklardır. Verilen katkıların takipçisi olmak, katkı yapmak kadar ulvi bir görev olmalıdır.

Ağaca bakmayan, tarlayı sürmeyen katkı alamadığı gibi; Ormanda rapor edilen keçi çobanları katkı almamalıdır. Orman Dairesi Müdürü İrfan Bey’in bu konudaki titiz çalışmaları küçümsenemez. Medyadan da destek ve alo 177 hattı yalnız yangın için değil ormana her zarar veren için(ağaç kesen, keçi otlatan yasak avlayan vs) de ihbar hattı olarak kullanılırsa; yeniden yeşil Kıbrıs’a hoş geldiniz. Derim. Yangın kulelerindeki kameralardan yararlanmaya başlana bilir diye düşünüyorum.

Daha dün kurulan Avcılar Birliği yasak avla baş ediyorsa asırlık Orman Dairesi ve deneyimli çalışanları çok daha başarılı olacaktır. 1974 Mutlu Barış Hareketinden sonra kuzeyde terk edilen tek Türk köyü Arıdamı  gibi ormanlarımızda yok olacaktır…”                        

(Bir doğasever)

levent-ozadam-1.jpg

MESAJ KUTUSU

Sayın Aytaç SÖNMEZ, eski müdür olarak Vakıflar Bankası aleyhine açtığınız davayı kaybetmişsiniz. Büyük geçmiş olsun diyoruz, tazminat hayalleriniz de suya düştü değil mi?

Sayın Hasan BOZER, yeni meclis projesini umarımız akıllılık eder de bu günlerde gündeme getirmezsiniz. Ekonomik sıkıntıların yaşandığı bu dönemde harcamalara çok dikkat etmek gerek, yoksa vatandaşa kendinizi anlatamazsınız.

Sayın Serdar DENKTAŞ, milletvekili adaylığı konusunda tabanın sesini dinlemekte yarar var. Delegeye güvenmeniz ve onların kararlarına saygı duymanızı isteyen çok sayıda partiliniz var

Sayın Halil ORUN, İskele Boğazı’nda yıllardır uğrayıp kahve içmediğiniz işletmelerden sitem dolu mesajlar geliyor. Artık diyoruz kırgınlıkları bitirseniz de esnafa daha hoş görülü olsanız fena mı olur yani?

Sayın Nilhan TAYFUNLU,doğaya toplam 50 bin keklik yetiştirip salan Orhan Dizlikcioglu adlı doğaseveri ödüllendirmeyi düşünüyor musunuz? Bizce fazlasıyla bunu hak ediyor. Bir plaket bazılarına göre çok şey demektir.

Sayın Fuat NAMSOY; yasa dışı ihaleler konusunda artık müteahhitler de ses çıkarmaya başladı. Bu konuda hadi bizi takmıyorsunuz bütün sektörü karşınıza almak hem size hem partinize zarar veriyor, umarız bunun da farkındasınızdır.

Sayın Hasan SERTOĞLU, eşcinselliğin yasal olmasının istendiği ülkede vatandaş maçlarda küfür etmiş çok bir şey mi yani? Milletin bir yerini kapatamayacağınız gibi ağzını hiç kapayamazsınız değil mi?

Sayın Eşref ÜNLÜSOYER, genç neslin çevre bilinci için düzenlediğiniz resim yarışmasına bir diyeceğimiz yok da çevreyi katledenlerin büyükler olduğunu biliyorsunuz değil mi? Asıl onları bilinçlendirmek için yeni projeler üretmek gerekiyor. Mesela ağır cezalar gibi.

Sayın Mehmet UYSAL, UBP’nin en ağır topları akşam sizin dükkanda mangal partisindeymiş. Bari gelirken elleri dolu muydu yoksa öyle iyi alışkanlıkları yok mu? Afiyet bal şeker olsun diyoruz.

Sayın Ahmet UZUN, dillere destan olan binanızın artık son aşamasına gelinmiş. Ancak bölgede trafik keşmekeşi yaşanıyormuş, bölge halkının ve komşuların gönlünü almaya bakın…

Sayın Hasan ERÇAKICA, Derviş beyle yaptığınız program arasında mikrofonlar açık kalmış ve büyüt çalışanlar kimin dedikodusunu yaptığınızı duymuşlar. Ancak memur maaşları ödenmeden ilgili kişiyi açıklamayacağım. Anladınız değil mi?

Sayın Gülin KÜÇÜK, parti içindeki bazı etkinlikler birilerini fena halde çileden çıkarıyormuş. Ancak partili bayanların büyük bölümü yanınızda, şimdilik bir sıkıntı yok.

Sayın Hasan TAÇOY, Lefkoşalı partilileriniz sizi halen ilk seçimde ilk dört sıradan çıkacağına inanıyorlar.

Sayın Sami ÖZUSLU, tatili bu kez fazla uzatmadınız mı? Biraz daha uzarsa aklımıza başka şeylere gelecek haberiniz olsun. Zaten siz de son günlerde söylentilerden muzdaripsiniz ve bunun acısını personelden çıkarıyorsunuz.

Sayın Mehmet MOREKET, yıllardan beridir ortaklık yaptığınız Ali Tekman ile öküz ölmüş ortaklık da bitmiş diyorlar. Üç günlük dünyada siyaset için hiç değer mi yılların dostluğunu heba etmeye?

Sayın Aysu Basri AKTER, kanaldaki personele karşı biraz daha yumuşak ve anlayışlı olmazsanız çok yakında tek bir kişi bile bulamayacaksınız. Son günlerde haddinden fazla asabi olduğunuz yönünde şikayetler var.

Sayın Doğan HARMAN, eşcinseller ada çapında örgütlenmeye başladı. İlk eylem yapacakları yer olarak da sizin ofisinizin önünü seçtiler. Bizim oramızla buramızla uğraşmasın diyorlar. Aman dikkat, öfkeleri yoğunlaşıyor, Çakıcı’yı da alıp baskına gelirlerse sakın şaşırmayın.

Sayın Eşref ÜNLÜSOYER, yakın dostlarınız ve sizi okuyanlar mesaj göndermişler. Yazılarınızı zevkle okuduklarını söylüyorlar. Bu kadar seveniniz olması nedeniyle kutlarız, ne mutlu size…

Sayın Mehmet BİCEN, Van’daki depremzedelere ambarlardaki patatesleri ücretsiz gönderme  fikri memnuniyet yaratmış. Düşünmeniz bile yeterliydi, duyarlılığınızdan dolayı tebrik ederiz.

Sayın Emirali TATLIDİL, Bizim Meyhane vatana ve millete hayırlı uğurlu olsun. Zaten vatandaş dertten kendine içkiye vurdu, zamanlamanız tam yerindeydi.

Sayın Bengü ŞONYA, kthy.com adresini 100 dolar karşılığı satın almışsınız. Hayırdır meslek mi değiştirmeye niyetiniz var yoksa paranız mı gazal geldi?

 

Günün Fıkrası : Pişmanlık

Ünlü manken: "Her akşam değişik bir erkekle tanışıyorum ve gecenin devamında onlarla beraber olmak zorunda kalıyorum. Ertesi gün fena halde pişmanlık duyuyorum." 

Psikiyatrist: "Anladım. İradenizi güçlendirip bu teklifleri geri çevirmenizi sağlayabiliriz."

Ünlü Manken: "Yoo!.. İstediğim o değil. Sabahları pişmanlık duymamamı sağlayın yeter.."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31