Her sene aynı kördöğüştür gidiyor.

Üniversitelerdeki kontenjanlar boş kalınca, hükümet kendi savunuyor bir şekilde, muhalefet de taarrruz peşinde!

Kimse bu ülkenin ortak sorunudur, oturalım masaya, ortak kararlar üretelim diye aklının ucundan bile geçirmiyor.

Oysu durum gerçekten görüldüğünden de vahim...

Olay sadece kontenjanların boş kalması değil, halen okuyan öğrencilerin ve dolayısıyla velilerin dövizteki çıkış nedeniyle karar aşamasında olmaları.

Maddi sebeplerden dolayı okulu bırakmak yada dondurmak isteyen binlerce ailenin olduğu söyleniyor.

Hatta, öğrenciler bir internet sitesi kurup seslerini duyurmaya çalışıyorlar ve imza topluyorlar...

www.musterideğilogrenciyiz.com adlı sitede ‘yürüyen Tl olmak istemiyoruz’ başlıklı giriş yazısı aynen şöyle;


“KKTC'deki Türkiye'li ve KKTC'li öğrenciler isyan bayrağını çekti.

Avrupa'daki olumsuz ekonomik hareketlenmenin sonucu olarak döviz kurlarında yaşanan yükselme KKTC'deki öğrencilerin öğrenim hakkını engelliyor.

Önümüzdeki günlerde eyleme hazırlanan KKTC'li öğrenciler diyor ki;

Okulumuz Euro veya Dolarla, kiraladığımız evler strerlinle. Bizi tanımayan Avrupa'nın krizi, bir çoğumuza okulu dondurmayı veya bırakmayı düşündürüyor.

Herhangi bir yetkili kanaldan ne bir ses ne bir yardım da olmayınca biz de sesimizi eylem yaparak duyurmaya çalışacağız.

Yaklaşık yüzde 65'i Türkiye'li öğrencilerden oluşan KKTC'deki üniversite öğrencileri olarak yaşam pahalılığından vazgeçtik ama eğitim pahalılığı da canımıza tak etti.

Bir kaç kişinin daha çok zengin olması bizi eğitim hayatımızdan alı koymamalı. Lütfen yetkili kişiler olaya et atsın ve bizi bu mağduriyetten kurtarsın...”


Evet beyler, gençlerin duyguları böyle.

Şimdi karar verme zamanı, bunlara kulak mı vereceğiz, yoksa kısır çekişmelerle birbirimizi yemeye devam mı edeceğiz?

Karar sizin...

Okur Görüşü:

“İthalatçılar vitrine oynuyor”

“Sayın Levent ÖZADAM,

Yazılarınızı ve yorumlarınızı ilgiyle izlediğimi, yorumlarınızın kısa ama öz olması sebebiyle yerinde olduğunu da belirtmek isterim.

 Güncelliğinizin de ayrıca başarınıza katkı koyduğunu da kaydetmek istiyorum.

Fonlar konusunda YANILMADIK VE FİYATLARDA BÜYÜK İNDİRİM YAPILMADI.Yapılan sadece göz boyama ve tribünlere oynamadır.

Konuyu dikkatli takip ettiğinizi kabul ederek ;

1)      Fonların indirilmesinden 16 saat sonra fiyatların tam sayfa gazete ilanlarıyla düşürüldüğünün açıklanması sizce kuşku verici değil mi?

Şöyle ki ; İndirim yapılan ürünler eski fon oranlarıyla ithal edilmişti.Nasıl yeni fon oranları hemencecik uygulandı anlamakta güçlük çekiyorum..Bu durum eşyanın tabiatına aykırıdır.

2)      Bir an yapılanın (sadece bir an) doğru olduğunu kabul edelim. Bu seferde indirim miktarlarını incelemenizi tavsiye ederim.Yapılan indirim (fonda) süt ürünleri için T.C ve AB için 1.50 TL VE Diğer ülkeler için 2.00 TL iken indirim miktarları nasıl oluyor da aynı ürünler için 3.00 TL, 4.00 TL ve hatta 5.00 TL’ye kadar olabiliyor.

3)      Benim işime gelince, benim ithalatçılarla herhangi bir sorunum yok ki onlarla uğraşayım.Sadece sistemin yanlış zemin üzerine oturtulup kurgulanmasına itirazımız var.Kendime göre doğrularımla uğraşıyorum.Özgür ve demokratik ülkelerde olduğu gibi.Ayrıca duyarlılığınız bazı arkadaşların yayınladığı hakaret içeren yayınlara karşıda olması gerekliliğini düşünüyorum.Alın teri akıtarak yılın 360 günü çalışan,bu ülkeye yatırım yapanların mı,yoksa kolayını seçip sadece alıp satanların mı yanında duracağız. Başka ülkelerin hayvancısını mı yoksa satılamayan sütü olan kendi hayvancımızı mı kalkındıracağız. Bunu da netleştirmek gerek diye düşünüyorum.
Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Saygılarımla…”

(Candan AVUNDUK)

Okur Şikayeti:

“Girne’deki maskaralık su sayaçları”

“Levent bey merhaba,

Girne Belediyesi’nin geçenlerde bizlerin görüşünü almadan su sayaçlarımızı akıllı sayaç tabir edilen maskaralık bir sistemle değiştirdi. Amaçlardan biri de kolay ve az maliyetle para toplayabilmek.

Buna rağmen şu an sadece belediye otoparkından kontur yükleyebilirsiniz. Az önce saat 22.30’da su almak için evden çıktım. Sistem çökmüş bugün git yarın gel dendi. Benim işim Lefkoşa’da, evin su ihtiyacı var, işi gücü bırakıp hazırlık sınıfına giden üniversite öğrencileri gibi su konturu peşine düştük. Böyle kepazelik hiçbir yerde görmedik. Lütfen bu konuyu da gündeme taşıyınız…”

(Sayaç mağduru)

levent.20110829085849.jpg

MESAJ KUTUSU

Sayın İrsen KÜÇÜK, Ersin tatar-Cemal Bulutoğluları kavgası artarak büyüyor. Parti içinde de bakan ve vekiller bu konuda ikiye bölündü eğer yakın bir süre içinde önlem almazsanız, büyük bir deprem yaşanabilir bilesiniz.

Sayın Halil İbrahim AKÇA, yanınıza gelince başka dışarıda başka konuşanlara dikkat etmenizi öneriyoruz. Şu sıralar yalakalığın bini bir para haberiniz olsun. Umarız size gikir satmaya çalışanları iyi bir süzgeçten geçirirsiniz.

Sayın Ersin TATAR, Girne Vergi Dairesi personelinin laçkalığı uyarımızdan sonra daireye gidip onlarla konuştuğunuz ve nasihatlerde bulunduğunuzu öğrendik. İlginize teşekkür ederiz, ama ara sıra buraya denetmen göndermenizde yine de yarar var.

Sayın Ali BAŞMAN, K.Kaymaklı yönetiminde bulunan ve uyuşturucudan tutuklanan bir bet salonu işletmecisi camiada tepki ile karşılandı. Çok gecikmeden bu kişinin yönetimden çıkarılmasını isteyen çok sayıda futbolsever var.

Sayın Önder SENNAROĞLU, hiç aklımızın ucundan bile geçmezdi ama bir vatandaşa fena halde küfrettiğiniz yönünde şikayet aldık. Eğer doğruysa bu arkadaşın gecikmeden gönlünü alınız. Yoksa mahkemelik olabilirsiniz…

Sayın Mustafa ÖZGÜ, Mağusa TMK’nın kantinini 6 milyar teklif veren değil 5.5 milyar lira veren kazanmış ve herkesin kafası karışmış. Bu işte torpil olduğuna kesin gözüyle bakılıyor. Umarız bir açıklama yaparsınız.

Sayın Süleyman MANAVOĞLU, özellikle akşamları bir saatten sonra Lefkoşa Dereboyu ve civarındaki sakinlerden şikayetler yoğunlaşmaya başladı bölgedeki polis ekiplerinin güçlendirilmesi isteniyor.

Sayın Salih COŞAR, sigortalılar konusunda yıllar önce tarihi bir hata yaptığınızı itiraf ederek büyük bir erdemlik göstermişsiniz. Bir de bunu genç politikacılar başarabilse, ülke güllük gülistanlık olacak değil mi?

Sayın Oktay KAYALP, bayram tatili için Ankara’ya kızınızın yanına gittiğinizi öğrendik. İzmir’deki akrabalar umarız gönül koymazlar. Hayırlı bayramlar dileriz. Oradan 1.5 saatte hızlı trenle Konya’ya gidip Mevlana’yı da ziyaret edebilirsiniz. Bayramda biletler beleşmiş.

Sayın Talip ATALAY, sınırdan geri döneceğinizi bile bile yüzlerce kişiyi boyuna heveslendirdiniz. Biraz şova yönelik bir etkinlik imajı yarattı. Bence şu yeni külliyenin adını Hala Sultan Külliyesi koyun, sorun kökünden çözülsün…

Sayın Ata TEPE, ameliyat başarılı geçmiş ve şimdi eve taşınıp evdekilere resmen işkence ediyormuşsun. Allahın sopası yok sakın bunu unutmayın…

Sayın Kutlay ERK, önümüzdeki hafta sonu oğlunuzun dünya evine gireceğini ve sizin de şu sıralar dur durak bilmeden davetiye dağıttığınızı öğrendik. Genç çifte şimdide mutluluklar dileriz. Allah bir yastıkta kocatsın, size de yarım düzine torun versinler.

Sayın Fatih OSMANCIK, kalabalık bir aile topluluğu ile Cyprus Garden’de şen şakrak bir hafta sonu tatili geçirmişsiniz. Ancak kapalı alanlarda sigara içilmediğini sanırız daha bilmiyorsunuz değil mi?

Sayın Yaşar ERSOY, festival heyecanı nedeniyle neredeyse fırça atmadığınız kimse kalmamış. İşinizde ne kadar disiplinli olduğunuzu biliriz. Disiplin olmazsa başarı da olmaz değil mi? Alnınızın akıyla bunu da başaracağınızdan hiç kuşkumuz yok.

Sayın İlkay ASLIM, şirketin üst düzey yöneticilerinin bir kısmı tatilde bir kısmı da hastanede olunca bütün işler başınıza kalmış. Siz geçenlerde tatildeyken de onlar sizi kıskanıyorlardı. Şikayet etmeye hiç hakkınız yok. İşleyen demir ışıldarmış…

Sayın Cem KAFKAS, yılın solisti ünvanını zaten fazlasıyla hak etmiştiniz. Siz burada değil de Türkiye’de sanatınızı icra etseydiniz şimdi çok daha yükseklerde bir yerlerdeydiniz. Ama işte memleket özlemi değil mi…

Sayın Deniz GÜRGÖZE, yeni ofisiniz hayırlı ve uğurlu olsun. Bu kadar meslek tutkunu olan birini daha görmedik. Umarız kıymetiniz bilinir de çok erken bir zamanda isyan bayrağı açmazsınız.

Sayın Şemsi KAZIM, Ada otelden sürekli övgün dolu mesajlar geliyor. Tesisinizin yerli tesisler arasında en iyisi ve ucuzu olduğu söyleniyor.

Sayın Erhan BAŞAY, Hawai Bar özellikle orta yaş grubu tarafından çok beğenilmiş. Ancak bazıları Hawai’den barmen ve garson da istiyormuş. Müşteri memnuniyeti önemlidir değil mi?

Günün Fıkrası : Şarap

Yaşlı kadın balkonda kocasıyla oturmuş şarap içmekteydi. 
"Seni o kadar çok seviyorum ki... Ben sensiz ne yapardım acaba diye düşünüyorum" dedi. Kocası sarhoş olduğuna kanaat getirip sordu: 
"Bu konuşan sen misin yoksa şarap mı acaba?" 
Cevap hemen geliverdi. 
"Ben şarapla konuşuyordum seninle değil."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31