UBP İskele Milletvekili Ejder Aslanbaba’nın UBP’den istifa edeceği açıklamalarından sonra şimdi de UBP Girne Milletvekili ve İlçe Başkanı Nejdet Numan istifasını vermeye hazırlanıyor. Güvenilir kaynaklardan elde ettiğimiz bilgilere göre; Nejdet Numan’ın gerekçesi son yapılan istihdamlar. Numan hem ilçe başkanı olarak, hem de bir Milletvekili olarak istihdamlar konusunda pasivize edildi. Girne ilçesindeki birçok UBP’li bu konuda rahatsız. Tabiki Nejdet Numan’da rahatsız. Numan bu rahatsızlığını partide bazı Milletvekillerine aktarırken, önümüzdeki birkaç gün içerisinde bu rahatsızlığını Başbakan’a anlatacak. Eğer Başbakan İstihdamlar konusunda Nejdet Numan’ı rahatlatmazsa Numan önümüzdeki günlerde partisinden istifa edeceği ve hatta gerekirse Milletvekilliğinden de istifa edeceğini söylüyor. Edindiğimiz bilgilere göre; Numan geçtiğimiz gün Başbakanlık’ta komitelerle ilgili yapılan toplantıda komite üyesi olmasına rağmen, bu durumdan dolayı tepki koyarak Başbakanlık’taki toplantıya katılmadı.

GÜNDEMİ YİNE BİZ BELİRLEDİK

Garga’nın bir marka olduğunu sanırım söylememize hiç gerek yok. İki ay tatil yaptık, iki gün önce göreve başladık siyasetteki gündemi biz belirledik. Siyasetin nabzını iyi tutuyoruz. Aramızdaki fark biz bütün siyasileri aynı kefeye koyuyoruz, bizim için hepsi aynı. O bakımdan bu saatten sonra taraf tutacak gibi bir çılgınlığımız olamaz. UBP İskele Milletvekili Ejder Aslanbaba ile ilgili yaptığımız haber dün diğer gazetelere de yansıdı. Siyasi kulislerde yaşananların habercisiyiz. Kimin istifa edeceği, kimin ne söylediği tüm gerçekleri ile Garga sayfasında. Bizi izlemeye devam edin.

GARGA’DAN SIR ÇIKMAZ

ÖZÇINAR’A SAYGI BU MU?

Garga haber merkezi olarak çok geniş bir istihbarat ağına sahip olduğumuzu sanırım anlatmamıza  hiç gerek yok. Adeta haberlerin merkezindeyiz,  göreve başladığımız günden itibaren adanın dört bir yanından haberler peş peşe garga haber merkezine düşüyor. Sağolsun etrafta görev yapan Gargalar’ımız bizi habersiz bırakmıyorlar. Eee, bizde haber olacak da sizi habersiz mi bırakacağız? Bilmem farkında mısınız? Daha göreve başlayalı iki gün oldu gündemi yine biz belirlemeye başladık. Özellikle siyasette perde gerisinde yaşananları biz ortaya çıkarıyoruz ardından da bizi taklit edenler takip ediyor.

Herneyse; lafı fazla uzatmayalım  konumuza girelim. Ama bir şartla ne olur bu anlatacaklarımızı birilerine anlatmayın! Söz mü? O halde laf aramızda; Güzelyurt Belediye başkanı Mahmut Özçınar’ın geçtiğimiz günlerde çok önemli bir ameliyat geçirdiğini sanırım biliyorsunuz. Garga haber merkezi olarak ona acil şifalar diliyoruz. Çok büyük bir ameliyat geçirdi tedavisi hala sürüyor Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde. Zaten önemli bir ameliyat geçirmese bu haberi sizlerle paylaşmazdık. Ne demişler her işin başı sağlık. Eğer sağlık olmazsa gerisi yalan. Özçınar çok sevilen birisi göreve geldiği günden beri her seçimde rakiplerine büyük bir fark atarak Güzelyurt belediye başkanlığını dört dönemdir kimseye kaptırmıyor.

Demek ki, Güzelyurt halkı için başarılı bir belediye başkanı. Zaten onu o kadar çok seviyorlar ki, Güzelyurt’ta herkes onun geçirmiş olduğu ameliyatı konuşuyor. Güzelyurt halkı sadece Özçınar’ı değil belediye müdürü Süleyman Aldağ’ı da konuşuyor. Laf aramızda; Özçınar Lefkoşa Devlet Hastahanesinde canı ile uğraşırken, belediye müdürü Aldağ da personelle Güzelyurt Otel’de vur patlasın çal oynasın. Düşünebiliyor musunuz? Belediyenin ikinci adamı Özçınar’ın ameliyatından bir kaç gün sonra çalışan işçisinin doğum günü partisini kutladı. Hem de Güzelyurt Otel’de. Üstelik de Otel’in ahcısı yemek yapmayacağını söylediği halde. Aldağ rest çeken Otel’in ahcısına güle güle git başka ahcı var dercesine başka ahçı getirdi. Maksat yeme içme eğlence olsun.

Neticede Otel’de doğum günü partisi gerçekleşti hemde gecede olmaması gereken bazı kişilerle. Güzelyurt halkı belediye müdürü Aldağ’ın saygısızlığını konuşuyor. Bir ahçı gibi olamadı diyorlar. Tabi Kuşçu ve doğum günü partisiyle ilgili olmayan diğer davetliler de halkın dilinde. Acaba Süleyman Aldağ bu konuda kendini nasıl savunacak. Otel’in ahçısı kadar olamadı diyenlere ne cevap verecek? Peki ya belediye başkanı Mahmut Özçınar’ın yüzüne nasıl bakacak? Doğrusunu isterseniz bizde Güzelyurt halkı gibi merak ediyoruz!

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Pervin GÜRLER; Vatandaş ne zaman başı sıkışsa yardımına hemen koştuğunuz ve soruna çözüm üretmeye çalıştığınız söyleniyor. Bir de şu okullar açılmadan Girne'den gelen trafiğe bir önlem alsanız da vatandaş her gün Gönyeli Çemberinde çektiği çileden kurtulsa çok iyi olacak.

 

Sn.Kamil KAYRAL; Emekliliğe ayrıldığınızı duyduk hayırlı ve uğurlu olsun. Çiçekleri taşımak için büyük araç aradığınız söyleniyor. Maşallah seveniniz çok. Sakın emekli oldum rahata erdim psikolojisine girmeyin zira partiniz size yakında yeni görevler verebilir. Bizden söylemesi.

 

Sn. Ejder ASLANBABA; Kusura bakma ama bu seferki istifa gerekçeni gargalarım pek inandırıcı bulmadılar. İstifa edeceksen et ama daha inandırıcı bir sebep koy ortaya. 15 Eylül’e kadar dış Türkler birimi mi kurulabilir?  15 Kasım 1983’te kurulan KKTC’ye bile hala inanan yok gördüğün gibi.  Bu söylediklerine gargalar bile güler.

 

Sn.Beyazıt ADALIER; Maşallah seni görenler genç delikanlı bir vücuda sahip olduğunuzu söylüyorlar. Galatya'nın suyundan mı yoksa sucuğundan mı?

 

Sn. Hasan SERTOĞLU; Soyadın gibi sert olma! Bu memlekette çullisine oynanan futbol karşılaşmalarını ne olur sen olsun ciddiye alma. Anladık Futbol Federasyon başkanısın ama birileri bir yerlere gelsin diye alet olma. Ne olurdu yani Metehan Spor Kulübü’nün rakı gecesi için sana göndermiş oldukları beş biletini alsaydın. Anladık Yenicami daha ağır basar ama şunu bil ki; Metehan Spor Kulübü tam bir amatör ruhla gençliğin hizmetinde. Bu toplumun çullisine şampiyonluklara değil, gençlere hizmet edecek tesislere ihtiyacı var! Eğer ben gerçek anlamda futbol maçı seyretmek istersem atlarım arabaya ĞASİBİ Stadına giderim. Veya uçağa biner ŞÜKRÜ SARAÇOĞLU’na giderim. Realist olmanı tavsiye ederim.

 

Sn. Metehan Spor Kulübü YÖNETİCİLERİ; Gençliğe armağan ettiğiniz tesislerden dolayı sizi kutlarım. Sakın ola amatör ruhtan vazgeçeyim demeyin! Size şampiyonluklar değil, tesislerinizde spor yapacak gençler lazım. Kulübünüze siyaset yapacak kişileri sokmayın. Futbolda BTM liginde kalın kulübe gelecek olan gelirleri alt yapıda kullanın. Çullisine şampiyon olmaktansa pırıl pırıl spor yapan gençler yetiştirin. Bu arada Hasan Sertoğlu’na göndermiş olduğunuz 250 TL değerindeki biletleri bana gönderin.

 

Sn.Ahmet AVAR; Ordan girdin burdan çıktın sonunda turnayı gözünden vurdun. Yeni görevinde sana başarılar dileriz.

 

Sn.Gülev SIDAL; Viyana'da kızını nikahladığını duyduk. Tebrik eder hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.

 

Sn. Bulut AKACAN; Zaman öyle bir geçti ki, senin Berrin çocuk sahibi oldu. Osmancık babasından çapkın çıktı, ilkokulda aşk meşk işlerine başladı. Zavallı Aylin Murat’ın esiri oldu, aşk acısı çekiyor. Soner onu hem kalbinden hemde böğründen vurdu. Cemile balıkçının malına ve belasına kondu. Mete meşhur bir sanatçı olma yolunda Ali Kaptan ise eski yolunda. Senin anlayacağın; yeni sezona hızlı girdik. Bak belayı başımıza bir de Kuzey Güney çıktı. Sanki bizim Kıbrıs’taki Kuzey ile Güney’imiz bize yetmezmiş gibi! Bütün suç Fatmagül’de...

 

Sn.Ali RÜSTEM; Surlariçine Gloria Jeans fikri tutmuşa benziyor. Turistlerin ilgisinden memnunsanız söyleyecek birşey yok. Allah bereket versin.

 

Sn.Ersan SANER; Bayramdan beridir Metehan çemberindeki trafik ışıkları yanmıyor, trafik akışı tıkırında. Bir an evvel Metehan Çemberini çağdaş bir çember haline getirin. Oradaki trafik ışıklarını da söküp başka yerlere takın. Haftaya okullar açılır sakın ola kazara trafik ışıklarını yeniden devreye sokayım demeyin.

 

Sn.Gülben TUĞBAY; 9000 digitürk üyesinin 1500'ü digitürklerini iptal ettirmiş diyorlar. Durum böyleyse Günay bey ile durum değerlendirmesi yapmak iyi olacak.

 

Sn.Tülen SANER; Herkes Cage'e giderken sen illa ki Roxanne diyormuşsun. Ne de olsa eski alışkanlık değil mi?

 

Sn.İlhan BORA; Bir ara ortadan kaybolduydun ama geçenlerde yine ortalara çıktın. Yazı sıcakta değil soğuklarda geçirdiğin söyleniyor. Yeni projeye adım atman büyük cesaret başarılar.

 

Sn.Metin İLERİ; Sana falda ne çıktı söyleyelim bir adet Kupa. Hayırdır yoksa Yenicami Şampiyon mu olacak?

 

Sn.Bülent ŞEMİLER; Geçen gece aniden sizi programda görenler hem sevinmişler hem şaşırmışlar. Kendinizi özlettirmişsiniz anlaşılan.

 

Sn.İlkay KAMİL; Geçen gün sizi rüyamda gördüm bir koltukta oturuyordunuz. Ama bu koltuk öyle bildiğimiz koltuklardan değil ağır bir koltuk. Yoksa ısınacak olan siyasette yeni bir görev mi var? Bekleyip göreceğiz.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31