Onları bir tek KTHY(Kıbrıs Türk Hava Yolları) mağdurları anlayabilir. Çünkü bir tek KTHY mağdurları aç kaldı, sokakta kaldı, borçlarını ödeyemeyip mazbatalar ile karşı karşıya kaldı.

Bir tek KTHY çalışanları çocuklarının eğitiminden ve sağlıklarından bile kesmek zorunda kaldılar.
Böyle bir rezalet olamaz!

Bir Belediye batamaz! Hele bir başkent belediyesi hiç batamaz.

Aylardır, yasaya kaşın maaşlarını gününde alamadıkları halde seslerini çıkarmayan çalışanlar, artık emeklerinin karşılığı olan maaşlarını hiç alamaz oldular.

Evlerinin geçiminde, ailelerinin ve kendilerinin yaşamlarını idame ettirmeye çalışırken, tamamen imkânsızlıkların içine itildiler.

Birileri bu insanların karşısına geçip onlara, LTB(Lefkoşa Türk Belediyesi)’nin yaptığı yatırımlardan bahsetmesin!
Birileri geçip karşılarına bu durum düzelecek demesin!

Geçip bu insanların karşılarına, grev devam etseydi, bu defa Belediye sarayını da yıkacaklardı diyemezsiniz. Çünkü yaşam kavgasını ezilerek sürdürmek zorunda olan siz değilsiniz! Çünkü bankalardaki kredi borçlarını ödeyemediği için, zaten ödenememiş taksitlerinin üstüne faizlerin de eklenmesine seyirci kalmak zorunda olan siz değilsiniz.
Çünkü giderek yok oluşa sürüklenen de siz değilsiniz.

Belediyeden de yeni intiharların çıkmasını, KTHY’nda yaşanan insanlık dramının tekrarına seyirci kalmayı nasıl planlarsınız?

***

LTB Meclis üyelerinden, çöküşü hızlandıracak ve sadece birkaç aylık rahatlamadan başka hiçbir işe yaramayacağı söylenen çözüm önerisine sessiz kalan, onay veren anlayışı bir defa daha düşünmelerini bekliyoruz.
Ellerini vicdanlarına koyup, ailelerini karşılarına alsınlar. Aynı zor durumu onlar aileleri ile yaşıyor olsalardı olan bitenlere ne kadar seyirci kalacaklarını düşünsünler bakalım… Eğer razı geliyorlarsa amenna…

***

Hani o daha ilk DP’den belediye başkanlığına seçildiği gece Lefkoşalı’yı yerden yere vuran Cemal Bulutoğulları?

Hani kükreyerek UBP’ye geçen adam?

Hani halkçı, fedakâr başkan?

Şimdi fedakârlıkları kimlere yapıyor? Kimler için çalışıyor?

Açıklanamayacak daha on binlerce sorunun hesabını verebilecek mi o cesur yürekli(!) belediye başkanı?

***
Çözüm önermişler. Mevcut borçları daha uzun vadeye yayarak devam edeceklermiş. Ne hakları var?

Önümüzdeki dönem Cemal Bulutoğulları’nın değil seçilmesi, değil aday olması, adını bile duymak istemeyecek bir Lefkoşalı’yı 6 sene daha icraattan ve hizmet yoksun bırakmaya ne hakkınız var?

Cemal Bultoğulları ve bilinmeyen yandaşları kurtulsun, bu işten rahat rahat sıyrılabilsinler diye, günahları yine Lefkoşalı ve belediye çalışanlarına ödetmek hangi mantığa hizmet eder?

Bunu yapmaya gerçekten hakkınız yok!

Hiç kimse yargılanması ve cezalandırılması gereken bu insanları kaşla göz arasında sıyrık bile almaksızın bu işten kurtulacak düzenlemeyi yapamaz, yapılmasına seyirci kalamaz!

Artık adil bir şeyler olsun memlekette.

Eğer Lefkoşalının ve bunca çalışanın emeğine, hakkına, vergisine ihanet ederek, plansız programsız halkın ensesinden oynanmışsa, kişisel çıkarlar sağlanıp, haksız istihdamlar yapılmışsa, ayağını yorganına göre uzatmak yerine, har vurup harman savrulmuşsa bu cezasız kalmamalı.

***

Bu iş artık alışılagelmiş partizanlıkla çözümlerin ötesine geçmiştir.

Belediyedeki rezil gidişata dur demek elbette devletin görevidir.

Elbette hükümetin gerekli sorumluluğu devralması ve bu sorumluluk bilinci ile kriz çalışmalarını sürdürmesi gerekmektedir.
Lakin, oluşturulacak kriz masasında, kalıcı çözümler üretmek ve bir daha aynı duruma düşülmesine engel olacak, ibret verici kararlar üretmek de bu noktada devlet yönetimini elinde bulunduran hükümete düşer.

Yargılanacakların yargılanmasından, suçlulara suçlarının bedelini ödetmekten başka bir şey ile çalışmalar başlatılamaz.
Durumun bu hallere gelmesine kadar sessiz kalanların da cezalandırılarak, gelecek nesillere ibret olması yönünde adaletin çalıştırılması yine adalete ve hükümete düşer.

Lefkoşa halkı ensesinden geçinen bir yerel yönetim istemiyor. Lefkoşalı dürüst, bilinçli ve çağdaş bir hizmeti, mutlu ve istekli çalışanlardan almak istiyor.

Bunu sağlayabilir misiniz?

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31