Okullara dikkat!

Hükümetin Ankara ziyaretinden sonra yaşanan sorunlar biraz örtülmüş gibi gözükebilir.

Mantık da zaten Ankara ile çatışma içine girmenin doğru olmadığını söyler.

Hele de hükümet için zaten başka bir alternatif yok!

Ama Kıbrıs Türküne söylenenler o kadar derin yaralar açtı ki, bunları kapanması çok uzun süre alacak gibi görülüyor.

Bu memleketin başına gelebilecek en kötü şey Kıbrıslı-Türkiyeli ayrımcılığı ve bunun getirdiği sonuçlardır.

Mitinglerde üç tane pankart açıldığı diye de iki ülkenin birbirine düşmesi, yanlış sözler ifade edilmesi temelin de ne kadar sağlam olduğu endişesini beraberinde getirir.

Kalbimizi kıran en son açıklama Egemen Bağış’tan geldi.

Yemedik yedirdik, giymedik giydirdik diye yüzümüze vurdu!

Oysa biz beklerdik ki Erdoğan’dan sonra yapılacak olan açıklamalar yıkıcı değil yapıcı olsun.

Muhalefet dışında hepsi de yaptıkları açıklamalarda Kıbrıs Türküne bir şamar patlatmak yolunu seçtiler.

Kıbrıs Türkünün 1974 öncesi bu ülkede verdiği mücadele bu kadar kolay unutulmamalıydı.

Mehmetçik adaya indiğinde Kıbrıs Türkünün nasıl bağırlara basıldığı halen arşivlerde mevcuttur.

Kıbrıs Türkü, özellikle Sayın Erdoğan’ın ‘besleme’ yakıştırmasını uzun bir süre unutmayacaktır.

Ha keşke parayı pulu kesselerdi de bu ağır sözler söylenmesiydi.

Bizi asıl korkumuz iki kardeş ülke arasında yaşanacak olan gerginliklerdir…

Bunun ilk mesajları da doğu bölgelerimizden gelmeye başladı bile.

Bu kıvılcımlar inşallah bir cehenneme dönüşmez.

Birilerinin yanlış söylemleri, kargaşa ve kriz ortamları yaratmaz.

Önceki gün bir lisemizde meydana gelen öğrenci kavgası yüreğimizi ağzımıza getirdi.

Yıllarca kardeş gibi geçinen gençlerden birisi, diğer bir kaçına ‘siz zaten beslemesiniz’ deyince kıyametler koptu.

Önce herkes bunu bir şaka zannetti, sonra şaka olmadığı anlaşıldı, ama iş işten geçti ve burunlar kırıldı, çeneler patladı.

Allahtan bu olay yaygınlaşmasın diye büyükler ve okul yöneticileri olgunluk gösterdi ve kapatılmaya çalışıldı.

Belki şimdilik kapatıldı.

Ama aldığımız duyumlar hiç de iyi değil.

Çeşitli yerlerden bu konuda aldığımız telefonlar her geçen gün artıyor.

Sağduyu galip gelmezse yandığımız gündür.   

 

Okur Görüşleri

Vatandaş hayal kırıklığı yaşıyor!

 

“Sevgili Levent Özadam,

Dün yayınladığınız yazıyı okuduktan sonra derin bir hayal kırıklığına uğradım. Ümit etmiştim ki hükümetimiz ilk ve son kez bir dik durur da ekonomik paket konusunda yeni bir çözüm bulunur. Ama olmadı Küçük bir kez daha küçüklüğünü gösterdi. Madem onlar ne şerefleri ile gidiyor ne de ellerini taşın altına koyuyor, Kıbrıs Türk halkı da onları göndermenin yolunu bulurlar. Birkaç gün daha nefes alabilirler çünkü adaya döndükten sonra nefes bile alamayacaklar …”

(İbrahim Lefkoşa)

 “Eşeklerimize sahip çıkalım”

“Sayın Özadam,

Bakan Kemal Dürüst çıkıp çevre yılı diye kasıla kasıla konuşuyor. Devlet televizyonunda sürekli ‘çevre yılı” logosu dönüyor. Peki, acaba bakan neden öldürülen Karpaz eşekleri ile ilgili soruşturma açmıyor. Anladık bizi bitirdiler, sahip çıkıp koruyamadılar. Bari bu ülkenin mirasına sahip çıksınlar. Nasıl ki Girne Kalesi Girne’nin simgesi ise bu canlılarda Karpaz’ın simgesi….  Lütfen biraz daha duyarlı olalım. Karpaz’da yaşayanlar bu hayvanlardan şikâyetçi ise hatırlatalım, onlar geldiğinde eşekler zaten oradaydı…”

(Şifa LEFKOŞA)

 “Kimseye ihtiyacımız yok”

“Sayın Levent Özadam,

Bizim kimseye ihtiyacımız yok ama bize çok kişinin başta da Türkiye’nin ihtiyacı var. Kimse bizi karakaşımız kara gözümüz için sevmiyor. Zaten Türkiye Başbakanı da bunu açıkça ifade etti. Bu durumu tek anlamayan ise bizim politikacılarımız. Sizin aracılığınızla bir daha duyuralım; ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi’nin araştırma sonuçlarına göre Kıbrıs’ın batısında önümüzdeki 30 yıl Avrupa’nın doğalgaz ihtiyacını karşılayabilecek rezerv bulundu. Kıbrıs yalnızca stratejik olarak değil, yer altı kaynarları açısından da önemli bir konumda. Topraklarımıza sahip çıkalım…”

(Nimet Yücesoy-GİRNE)    

 

MESAJ KUTUSU

Sayın Nazım ÇAVUŞOĞLU, bazı liselerde TC kökenli ve KKTC kökenli öğrenciler arasında gerginlikler yaşanmaya başladı. Bunlar şimdilik gizli tutulmaya çalışılsa da önümüzdeki günlerde istenmedik olaylar olabilir. Şimdiden önlem almanız özellikle okul müdürlerinin isteği.

Sayın Erdal EMANET, bölge halkı Magusa-Mutluyaka kavşağına radar cihazı monte edilmesini istiyor. Feci bir kaza meydana gelmeden umarız bu konuda girişim başlatırsınız.

Bizden uyarması.

Sayın Abdullah ÖZTOPRAK, yollardaki kazalar yetmezmiş gibi şimdi de artık DAÜ içinde büyük trafik kazaları meydana gelmeye başladı. Yanlış park edilen araçlar da kazalara yol açıyor bilesiniz.

Sayın Rıfat SİBER, Acil servislerde son günlerde vatandaşa karşı kötü muameleler olduğu yönünde şikayetler alıyoruz. Personelin biraz daha ılımlı olmasını sağlayabilirseniz fena olmayacak.

Sayın Sümer AYGIN, Girne’nin betonlaşmasını sağlayacak olan yeni imar yasasına ilk günler tepki koyarken, son günlerde biraz umursamaz olduğunuz iddia ediliyor. Bu konuda eylem planı yapmanız ve kamuoyundan destek almanız bekleniyor.

Sayın Güvenç CANTAŞ, çadır eyleminin beklediğinizden daha fazla ilgi görmesi nedeniyle epey mutlu olduğunuz görülüyor. Bir de birkaç tane mangal koysanız eylemler 24 saat destek görebilir.

Sayın Mehmet ÇANGAR, bir dostunuz sizi hanedan olarak ilan etmiş. Bu sıralar kelimelere dikkat etmek lazım, yanlış anlaşılmalara neden olabilir değil mi?

Sayın Mehmet ÇAKICI, kokoreç satıcılarının gözü bu sıralar sizi arar oldu. Oysa artık sizin kokoreç yemek için İstiklal Caddesi’ni tercih ettiğinizi bilmiyorlar. Sakın bu kötü haberi duymasınlar.

Sayın Ertan BİRİNCİ, Muhteşem Yüzyıl dizisi nedeniyle o akşam evden dışarı çıkmıyor ve ziyaretçi de kabul etmiyormuşsunuz. Siz kesin Fatmagül’ü de izliyor bol bol da ağlıyorsunuzdur.

Sayın Tamer GARİP, strateji danışmanlığı işine hızlı başladığınız ve artık ileri tarihlere randevu vermeye başladığınızı öğrendik. Yakında hükümet de kapınızı çalarsa sakın şaşırmayın.

Sayın Halil ORUN, okullarda ‘besleme’ krizinin getirdiği gerginlik en fazla sizin bölgede görülüyormuş. Bu sıralar size büyük sorumluluklar düşüyor. İşler çığırından çıkmadan vatandaşı sakinleştirmekte yarar var.

Sayın Şükran TURŞEN, ev yemekleri yapan birkaç restorandan biriydiniz kapatmanız bölge esnafı ve özellikle de sazı siyasileri derinden üzdü. Dükkânı yeniden açmanız yönünde baskı mesajlarınız geliyor.

Sayın Ayfer ASLAN, dünya evine girdiğinizi memnuniyetle öğrendik, mutluluklar dileriz. En kısa zamanda aileye yeni bir kişiyi katmanız bekleniyor. Allah bir yastıkta kocatsın.

Sayın Ahmet ÇALUDA, hade başbakan ve bakanları anladık da sizin Ankara ziyaretine niçin katıldığınız bir türlü anlaşılmamış. Meraklılar için bir açıklama yaparsanız fena olmaz.

Sayın Osman ERÇİNER, müdür olduktan sonra orkinos avına gitmek için fırsat bulamadığınızdan şikayetler geliyor. Hiç olmazsa eski balık arkadaşlarınızı bir arayıp hatır sorun.

Sayın Hasan PALA, televizyon programlarında da en az müzikte olduğu kadar başarılı olduğunuz görülüyor tebrik ederiz. Ancak müziği de boşlamamak lazım çünkü artık türünün son örneklerini temsil eden birkaç kişiden birisiniz.

Sayın Salih ÇELİKER, siz klasik araç müzesi için yıllardır kullanılmayan o viraneyi istediniz ya şimdi bekleyin oranın çok sayıda taliplisi çıkacak ve sizin iş de suya düşecektir.

Sayın Ahmet AÇIKGÖZ, ikiz kızınız olduğunu öğrendik. Biraz beklenmedik olmuş ama hiç kafanıza takmayın Allah onların da rızkını verecektir. Sağlık uzun ömürler dileriz.

Sayın Ersan SANER, Ercan’a bir ekip gönderip özellikle tuvaletleri kontrol ettirmeniz isteniyor. Hadi oradaki çalışanlar alışık ama turistlere ayıp oluyor bilesiniz.

Sayın Şenel ELCİL, aidatlar konusunda sizi aylar öncesinde uyarmıştık. Şimdi hükümetten yeni operasyonlar gelecek, önemli sürprizlere hazırlıklı olun.  

 

GÜNÜN FIKRASI

Kadınlar dağıtınca
 

İki komşu kadın hafta sonu  kocaları olmadan yemeğe çıkmışlar.

Yemekten sonra bara falan derken sabaha doğru iyice sarhoş  eve yürümeye başlamışlar. 

İyice sıkıştıklarını fark etmemişler, ama etrafta tuvalet falan bulamamışlar. 

Bir mezarlığın yanından geçerken biri 

- Hadi şurada yapalım kimse görmeden

Başka çare de yok, korka korka girip bir kenarda işlerini bitirmişler. 

Temizlenmek için bir şey bulamadıklarından  biri külotunu çıkarıp kullanmış, diğeri eve böyle dönemem diye oradaki çelenklerden düşmüş bir 
bandı alıp kullanmış. 

Sabah kocalardan biri uyanıp karısını donsuz olarak sızmış görünce telefona sarılıp öbürünün kocasını aramış: 

- Yahu biz fena boynuzlandık galiba. 

Karım eve sabaha karşı ve donsuz olarak dönmüş...

- Sen gene iyisin , bizimkinin kıçına 'seni asla unutmayacağız'  diye bir de kart yapıştırmışlar.. 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31