Özel ders veren devlet öğretmenleri bayram ediyor...

Çünkü yeni bakan geldi ve yapılan tahminler doğru çıktı!

Haklarında soruşturma açılan ve savcılığa verilen ikisi ilkokul ikisi de lise öğretmeninin davaları savcılık tarafından düşürüldü ve derin bir nefes aldılar!

Bir devletin anayasası yine aynı devletin eliyle ancak bu kadar ayaklar altına alınır ve dalga geçilir...

Geçtiğimiz gün de yazdık, Bakan Çavuşoğlu Milli Eğitim Bakanı olduğu zaman ilk açıklaması özel ders verenlere karşı savaş açacağı yönünde oldu ve dediğini de yaptı...

Yüzlercesinin listesi yapıldı, denetmenlere sıkı talimatlar verildi ve bunlardan dördünün suçu sabit görüldüğünden savcılığa sevk edildiler!

Yeni bakanla birlikte eski tüm çalışmalar, buruşturulup çöpe atıldı ve yeni bakan Dürüst bir açıklama yaparak, devletin her kademesinde çalışanlar özel iş yapıyor diyerek, özel ders veren öğretmenine sahip çıktı ve olayı kapattı...

Tabi ki hem savcılığın hem de bakan beyin kendi bilecekleri bir şey bu!

Biz saygı duymasak da aldıkları bu kararlar eğer doğruysa, gün gelir bedelini de öderler...

Kendilerinden bir hesap soran olursa!

Hiç olmazsa da yukarıda Allah var, hani şu garibanın sığınacak kimsesi kalmayınca kucakladığı...

...

Şimdi bundan sonrasını lütfen iyi okuyun sevgili okuyucu, ben duyunca tüylerim ürperdi, gözlerim karardı, midem bulandı ve adaletsizliğe bir kez daha lanet ettim.

Bize bu bilgileri veren sadece bir veli değil aynı zamanda da bir öğretmendi.

Kişi ve kurumları şimdilik saklı tutuyoruz, ama önümüzdeki günlerde onları da isimleriyle açıklayarak deşifre edeceğiz, kimsenin kuşkusu olmasın.

Bir lisenin 11. Sınıf öğrencisi bir dershaneye devam eder.

Eğitiminden memnun olmaz ve o dershaneden ayrılmak ister.

Bu konuda başka bir dershaneyi tercih edeceğini söylemesi de dershane öğretmenlerini çılgına çevirir!

Çılgına dönen özellikle iki öğretmen sadece dershane öğretmeni olsa anlarız da, bunlar aynı zamanda dershaneden ayrılmak isteyen öğrencinin okuduğu lisede devletin de öğretmenleridir.

İşte ne olduysa ondan sonra olur!

Bu iki öğretmenden birisi de bu yıl dershaneden ayrılmak isteyen öğrencinin sınıf öğretmeni olunca, artık o öğrenci onlar için bir öğrenci değil düşmandır, katli de vaciptir!

...

Öğrenciye tehditler arka arkaya gelir.

Sadece öğrenciye değil aynı zamanda bir öğretmen olan veliyi de tehditler gider.

Veli okulun müdürüne gider ve olayları anlatır, daha sonra da bakanlığa şikayette bulunur.

Müdürün açıklaması aynen şöyle olur;

“Siz de öğretmensiniz, olayların üstüne böyle giderseniz çocuğu keserler!...”

Evet yanlış okumadınız sevgili okuyucu...

Okul müdürü hak arayan veliye bu dehşet cevabı verir.

Bu arada bu kız öğrenci, derslerde sanki de yokmuş gibi davranılır ve diğer öğrenciler de kendisine karşı sınıf öğretmeni tarafından doldurulur.

Öğretmenler, bu kız öğrencinin ailesi tarafından bakanlığa şikayet edildiklerinden dolayı psikolojilerinin bozulduğunu diğer öğrencilere söylerler.

Öğrenciler de çocuk akılları ile dolduruşa gelirler ve bu talihsiz öğrenciye çeşitli suçlamalarda bulunurlar.

...

Ve işte asıl dehşet sahneleri;

Bir ders bitiminde teneffüs zili çalar ve öğrenciler sınıftan çıkar.

Ama sınıf öğretmeni beyfendi, kız öğrenciye ‘sen kal’ der!

Önce kapı sınıfın kapısı kapatır, sonra da pencerelerin perdelerini...

Kendisini bakanlığa şikayet eden velinin öğrencisine her türlü küfürü eder ve daha da ileri gidererek ‘seni mahvederim’ diyerek tehditler savurur.

Ağzından tükürükler savurarak hem de!

...

Olay dönemin bakanı Çavuşoğlu’nun da bilgisine getirilir.

Üzgün olduğunu söyler...

Çavuşoğlu özel ders veren, daha da ötesi artık mafyalaşmaya giden öğretmenlere karşı mücadelede kararlı olduğunu ‘ayaklarını kıracağım’ sözleriyle ifade eder...

Bunu yapar da, işi sıkı tutar ve listeler hazırlanır, tam kelleler gidecekken ise bakanlıktan gider ve yerine yenisi gelir...

İlgili sendikaya yapılan şikayetler ise, değerlendirmeye bile alınmaz.

Hem öğretmen hem de veli olan anne bunu ‘onlar bana dokunmayan yılan bin yaşasın’ mantığında gidiyorlar diye değerlendiriyor.

...

Şimdi sözümüz devletin tepesindekilere;

Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere, Başbakan’a, tüm bakanlara, vekillere, devletin bağımsız yargı organlarına, Sayıştaylığa ve polis müdürüne;

Şikayetçi olup, şikayetleri göz ardı edilen sadece bir veli değil, aynı zamanda bir öğretmen...

Hadi aileyi bir yana koyduk, bir lise öğrencisi kızın başına gelenler acaba sizi ne kadar ilgilendiriyor.

Elimizde okulun ismi, özel dershanelerde çalışıp devlet olan öğretmenlerinin listesi, ilgili dershanenin adı namı ve yapılan suçlamalarla ilgili tüm evraklar mevcut...

Bu yazıyı okuduktan sonra her zaman olduğu gibi, ‘bana ne’ mi diyeceksiniz, yoksa devlet ciddiyeti ve sorumluluğunun üstünüzde olduğunu hatırlayıp, hem dershane mafyalaşmasına, hem de bir kız öğrencinin geleceğiyle oynayan aç gözlü sözde öğretmen zihniyetine dur diyecek misiniz?

Karar sizin!

 

 

MESAJ KUTUSU

 

Sayın Beran BERTUĞ, Haspolat arıtma tesisindeki pis sular önce Köprü göletini aşıp oradan Gllapsides’e doğru ilerlerken bu konuda toplantı yapmanız iyi de basından gizlemeye çalışmanız hangi akla hizmet ediyor anlayamadık. Mağusa kaymakamına yakışmadı doğrusu!

...

Sayın İrsen KÜÇÜK, dershanelerde özel ders veren devlet öğretmenlerinin öğrencilerini tehdit etmesi artık yenir yutulur cinsten değildir. Bu konuda bir önlem almazsanız ve bazı dershanelere hadlerini bildirmezseniz bunu kızgın veliler yapacak bilesiniz.

...

Sayın Murat KARALAR, korsan taksicilik yapan bazı şoförler açıklamalarınıza büyük tepki gösterdiler. Dana iki gün önce sizin bazı korsan taksicilere iş verdiğinizi iddia ediyorlar. Bu iş epey büyüyecek gibi görülüyor.

...

Sayın Kemal DÜRÜST, hadi dershaneler yenik düşüp sınıfta kaldınız. Peki, KKTC’ye İmam Hatip liseleri kurulması hakkında neler düşünüyorsunuz? Yeni müftü bu işte kararlı peki ya siz?

...

Sayın Fügen ULUTEKİN, fuhuşla ilgili cesaretli açıklamalarınızdan dolayı sizi kutlarız. Ancak bu ülkede gece kulüplerinin hepsinde kadın eti pazarlanıyor ve soruna köklü çözümler de ancak sizin gibi cesur kişilerin eline bakıyor.

...

Sayın Ahmet ÇALUDA, yakında partinizin 29 vekil sayısına çıkacağını açıklamanız ortalığı karıştırdı. Buna sadece muhalefetten değil kendi partinizden de tepkiler geliyor. Erken öten horozun başına gelenleri bilirsiniz değil mi?

...

Sayın Talip ATALAY, İmam Hatip liseleri konusunda kırsal kesimden destek mesajlarınız geliyor. Ancak kentlerde oturanlar sizin gibi düşünmüyorlar bilesiniz.

...

Sayın Gülin KÜÇÜK, Anneler Günü dolayısıyla yaptığınız konuşmalar çoğu kişiyi duygulandırdı. Ancak bazı mesajlarda da sizin partinizden olmayan işsiz gençlerin de annesi olmanızın beklendiği ifade ediliyor.

...

Sayın Mehmet AVCI, trafik kazaları her geçen gün arttıkça vatandaş da bunun hesabını sizden soruyor. Siz bu işte tamamen gönüllüsünüz ama artık diyoruz dernek başkanlığını başkalarına bırakıp nefer gibi çalışmaya devam etseniz.

...

Sayın Kudret ÖZERSAY, bir şapelin yıkılması olayına gösterdiğiniz tepkiden dolayı tebrik ederiz. Ancak Güney Kıbrıs’ta yerle bir edilen Türk eserleriyle ilgili de bu kadar hassas olmanız isteniyor, bizden iletmesi.

...

Sayın Tahsin ERTUĞRULOĞLU, partinize genel merkez arayışlarınızın yoğunlaştığını öğrendik. Bu arada sessiz çoğunluk artık en kısa zamanda faaliyete geçmenizi bekliyor. Arkanızdaki destek hiç ummadığınız kadar çok olacak gibi görülüyor.

...

Sayın Şerife ÜNVERDİ, Anneler Günü mesajınızı aldık anne olmasak da teşekkür ederiz. Aynı duyarlılığı babalar gününde de bekliyoruz.

...

Sayın Cafer GÜRCAFER, Mimoza’nın tahliyesi davasında kaybettiğinizi öğrendik. Ticarette olur böyle şeyler, bir kapı kapanır bir başkası açılır. Geçmiş olsun diyoruz...

...

Sayın Cemal BULUTOĞLULARI, Rauf Dayıya heykel ve Berber Ahmet’in dükkanını müze olarak tasarlama fikrinize Lefkoşalı vatandaşlardan büyük destek geldi. En kısa zamanda gerçekleştirmeniz dileğiyle...

...

Sayın Fatma KİŞMİR, bir ünlü ayakkabı mağazasını aldığınız ve yakında iş başına geçeceğiniz söyleniyor. Hayırlı olsun da mesleği bırakıyor musunuz? Yoksa her şey oğlan için mi?

...

Sayın Pervin GÜRLER, bir vatandaş gecenin üçünde şikayeti için polisi aramış ama telefonlar yüzüne kapanmış. Gece nöbetçilerini uyarmanızda yarar görüyoruz.

...

Sayın Hasan KARLITAŞ, yeniden Kıt-Reb başkanlığına seçilmenizden dolayı kutlarız. Bakalım bu dönem en büyük hayaliniz olan açık hava müzesini gerçekleştirebilecek misiniz?

...

Sayın Metin OSMANLILAR, kırsal kesimlere yatırım yapmak her babayiğidin harcı değildir. Cesur kararınızdan dolayı tebrik eder başarılarınızın devamını dileriz.

...

Sayın Tahir GÖKÇEBEL, özel ders veren devlet öğretmenleri konusunda gereğinden fazla sessiz kalıyorsunuz. Bu bir anlamda da yasadışlılığa onay vermek anlamına gelmiyor mu?

...

Sayın Emine HAMMAL, eşinizin vefatını üzüntü ile öğrendik. Merhuma Tanrı’dan rahmet size ve aileye sabır ve baş sağlığı dileriz.

...

Sayın Aysu Basri AKTER, Kanal SİM ile aradaki dargınlıkları giderdiğiniz ve yakında programlara başlayacağınızı öğrendik. Taş yerinde ağırdır değil mi? Tebrik eder başarılı programlarınızın devamını dileriz.

 

 

Günün Fıkrası

 

Bedava

 

Benzin istasyonunun önünde bir afiş:
"Depoyu dolduran lotaryada tutturursa bedava seks kazanıyor."
Temel ile İdris benzinciye "Doldur depoyu" der, sonra bedava seks için  lotaryaya talip olur... Benzinci sorar: Kafamdan bir sayı tuttum, bilirseniz bedava seks.
"Üç" derler...
Benzinci, "Bilemediniz, ben beş tutmuştum."
Bir hafta sonra iki kafadar yine gelir, depo yine doldurulur, yine  lotarya...
Bizimkiler "Yedi" der.
Benzinci "Olmadı, ben altı tutmuştum".
Üç gün sora yine depoyu "fullerler", yine lotarya...
 "İki" derler, benzinci "Bir" der.
 İdris Temel'e açılır...
"Yahu bu bizi kandırıyor galiba, hep başka rakam soyluyor... Hile yapmasın!"
Temel cevap verir:
"Yok canım.. Bizim Fadime arka arkaya iki kere kazandı."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31