Hava-Sen Başkanı Buran Atakan buna ne der bilemeyiz ama? Umarım o da bizim gibi tepki koyar. Bildiğiniz gibi nüfus sayımı sebep oldu da KTHY önündeki çadır kalktı. Başbakan çadırda sayılacaklarını söyleyen KTHY çalışanlarına çadırı kaldırırlarsa ilk etapta 60 kişiyi devlete istihdam sözü vermişti. KTHY eylemcileri de Başbakan’ın bu teklifini kabul edip çadır eylemlerini sonlandırdılar. Dün aldığımız bir bilgiye göre; hükümet alacağı 60 KTHY personelinin UBP’li olmasına özen gösteriyor. UBP, KKTC genelinde bütün örgütlerine haber saldı ve bölgelerindeki KTHY çalışanlarının isimlerini istedi. Yani; öncelik hakkı UBP’lilere verildi. Bu durum bizi rahatsız etti. UBP’li olmayanların suçları ne? Bu konuda Hava-Sen Başkanı Buran Atakan’ın girişim yapması gerekiyor. Yani; sizin anlayacağınız KTHY çalışanlarının devlete istihdamını yine örgüt başkanları belirleyecek. Böyle şey olur mu? Bize göre Hava-Sen ile hükümetin bu konuda bir anlaşma yapması gerekiyor ve öncelik hakkı olanların istihdam edilmesini sağlamaları lazım.

 

UBP GRUP TOPLANTISI TARTIŞMALI GEÇTİ

UBP meclis grup toplantısında sert tartışmalar oldu. Aslında grup toplantısının tartışmalı geçeceği önceden belli idi. Sosyal Sigortalar, Sosyal Güvenlik ve İhtiyat Sandığı Değişiklik Yasa Tasarıları'nın İdari ve Sosyal İşler Komitesi'nden geçmemesi; bazı UBP’li bakan ve milletvekillerinin ateşlemesi ile tartışmaların olmasına neden oldu. İdari İşler ve Sosyal İşler Komitesi'nde bulunan Ergün Serdaroğlu, Nejdet Numan ve Türkay Tokel parti içerisinde kabineden dolayı muhalif milletvekili olarak bilinmeleri komitede yasaların geçmemesi biraz da önyargıdan dolayı hedef haline geldiler. Dünkü meclis grup toplantısında spekülatif haberlerden dolayı rahatsızlık duyan komitedeki üç milletvekili yasaların geçmemesinin nedenlerini açıklarken, diğer milletvekilleri bunun hususi yapıldığı inancındaydı. Nitekim de Başbakan da öyle düşünüyordu. Dünkü toplantıda Başbakan’a cevap veren UBP Güzelyurt Milletvekili Türkay Tokel, “hükümetin düşmesini isteseydik üç milletvekili de meclise girmezdi ve bu hükümette düşerdi, buna hiç gerek yoktu” dedi. Tokel’e cevabı Dışişleri Bakanı Özgürgün gecikmeden verdi. “İstifa edin de hükümet düşsün” dedi. Sert tartışmalardan sonra grupta bu üç yasanın 25 Aralık’ta meclisten geçmesi için karar aldılar. Uzun lâfın kısası; UBP’de üç milletvekiline yeniden görev verilip bu yasaların meclisten geçmesi istendi.

 

BİZİ SAYMAK İÇİN 13 SAAT EVE KAPATANLARA!

Bizi 13 saat evlerimize hapsedip, doğru dürüst sayamayanlara örnektir. Adamlar uzayda oy kullanmışlar... Bizden biraz geri kaldılar yani...Rus astronotlar oylarını uzayda kullandı

Uluslararası Uzay İstasyonu'nda bulunan iki Rus vatandaşı, Rusya parlamentosu alt kanadı duma seçimleri için oylarını uzayda kullandı. Moskova Bölgesi Merkez Seçim Kurulu Komisyonu Başkanı Aleksander Popkov, Korolev bölgesi uzay izleme merkezinde astronotlarla kurduğu iletişimde tercihlerini yapmaları için vekalet verilmesini istedi. Astronot Anton Şkaplerov, Dmitri Jukov'u kendisi için vekil tayin ettiğini, oyunu onun aracılığı ile kullanacağını söyledi. Jukov da uzaydan aldığı şifreli mesajlar doğrultusunda astronot adına oyu kullandı ve taşınabilir oy sandığına oy pusulasını attı. İkinci astronot Anatoli İvanişin de aynı şekilde oyunu kullandı. Rusya vatandaşlarının suyun derinlerinde, yeryüzünde ya da uzayda olmasının fark etmediğini, Merkez Seçim Kurulu olarak herkese seçim sandığı götürmenin görevleri olduğunu kaydetti.

 

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Feriha NURLUÖZ;Şu Kıbrıs ağzı kampanyalarınız ses getirmeye başladı haberiniz olsun. Sait beyle bu işi iyi götürdüğünüz belli zira duygusal mesajlar insanları en çok etkileyen taraf olsa...

Sn.Kaan KANER; Takımın rehavete girdiği kesin, baksanıza son iki haftaki performans kendini gösteriyor zaten. Biran önce önlem almak sizin elinizde...

Sn. Özay ÖYKÜN; Nüfus sayımı öyle görünüyor ki, en çok sizi ilgilendiriyor. CTP döneminde yapılan nüfus sayımında belediye olarak haksızlığa uğradığınızı defalarca dile getirdiniz. Dur bakalım yapılan bu nüfus sayımında sizin için değişen bir şey olacak mı?

Sn.Şükran KORAHAN; Keşke bazı bürokratlar sizi biraz örnek alsa da işler daha tıkırında gitse. Yasalar ne güne duruyor değil mi. Çatlayıyorum dediğinizi duyar gibiyim ama üzülmenize gerek yok. Siz doğru yolda devam edin, eninde sonunda sizin yolunuza gelecekler.

Sn.Ziya Güvenir; Şu Fenerbahçe'nin şike olayından sonra Digitürk'ü iptal ettiğin yetmezmiş gibi bir de fenerin maçlarını da izlemiyormuşsun. Çarşamba günkü Galatasaray-Fenerbahçe maçını izlen artık zira onu da izlemezsen demek ki futboldan iyice soğundun.

Sn. Sümer AYGIN; Kaş yapayım derken göz çıkartıyorsunuz. Sokak köpeklerini kasaların içerisine koyup çarşının merkezine koydurmanız tepkilere neden oluyor. Vatandaş hayvanlara eziyet yaptırdığınız düşüncesinde, o bakımdan köpekleri Hayvanları Koruma Derneği'ne verdirin.

Sn.Ersan SANER; Şu Girne Limanı’nın son halini gördünüz mü? Bir görün bakalım ama vatandaş gözüyle bakın, belki o zaman ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

Sn.Ali KORHAN; İyi bir planlayıcı olduğunuzu bilirdik ama bu defa notunuz kırıldı haberiniz olsun. Birçok insan sayılmadım diyor. Bir de kaymakamlığa hiç işi yok müracaat mı edecek anlaşılır gibi değil yani...

Sn.Nazım ÇAVUŞOĞLU; Bu sayım işinde kaymakamlar aktif rol oynadı ama gelgelelim sınıfta kaldılar. Siz bu sayımdan memnunsanız başka söyleyecek birşey yok.

Sn.İrsen KÜÇÜK; sayımla ilgili özürünüz kabul edildi ama keşke teknolojiyi iyi kullanan bir yapımız olsa da bu işler artık böyle olmasa. Biran önce birçok konuda teknolojiyi insanlarımınız hayatına sokmaya bakın. İnsanların hayatı kolaylaştıkça memnuniyetin arttığını göreceksiniz.

Sn.Ömer TORUN; Forest Kaymaklı Kaymaklı Kaymaklı dediğini duyuyorum. Bu hafta size yaradığı kesin. Ama dikkat edin en tehlikeli zaman bu zaman zira futbolcular rehavete girebilir. Sana en iyi örnek Yenicami..

Sn.Sait ERKMEN; GSM'deki 12 yıllık tecrübeni kullandığın kesin. Duygusal mesajlar insanı derinden etkiliyor. Başarılar,bol şanslar.

Sn. Kansu AKSU; Duyduğma göre Cemal Bulutoğluları ile iddiaya girmişsin ve iddiayı kaybetmişsin. İddiaya göre Saçlarını kazıtman gerekiyor iyi güzel de sen iddiayı kazansaydın ne değişecekti zaten Bulutoğluları’nın saçı yok kazıtsa ne fark eder.

Sn.Tahsin ERTUĞRULOĞLU; İşte o gün geldi çattı. Çarşamba günkü maçı Fikir kulübünde izlersen sana uğur getirmeyecek. Bir de Mehmet Asena'yla...Sen en iyisi başka bir yer bul...

Sn.Ercan İBRAHİMOĞLU; Çarşamba'ya az kaldı. Heyecanlanmana artık gerek da yok zira artık başkanlığı da bırakıyormuşsun. Ben sana yinede bir skor söyleyim ama sakın kızma 2-2.

Sn.Buran ATAKAN; KTHY çalışanlarının istihdamı UBP’li örgütlere kaldı. Biran önce ağırlığını koy yoksa bu durum çalışanlarla sendikanın arasını açacak. Öncelik hakkı UBP’lilerin...

Sn.Gürsel SELENGİN; İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’na müsteşar olmak istiyorsun ancak gördüğümüz kadarı ile üç tane rakibin var. Rakiplerin ikisi tam dişine göre ama bir tanesi kuvvetli. Hazır sayım da bitmişken biraz daha çaba sarf et çünkü güçlü olan rakibin hiç boş durmuyor.

Sn.Caner OCANOĞLU; Boşuna win oynama, draw oyna. Garga söylemedi demeyesin diye bak erkenden seni uyarıyorum. Bol şanslar.

 

GARGA’YA MEKTUP VAR

HARUN SELAM ;

Kuzey Kıbrıs’ta nüfus sayımı yapıldı !!!!
Hikayeden nüfus sayımı yaptınız !!!
Yazık harcadığınız o kadar zamana ve paraya ??!!

Neden mi ??

Çünkü adaya nüfus kağıtları ile Türkiye’den gelen ve adanın içine eden "adanın yerli insanı ile alakası olmayan bir kalitede" demografisi bozuk göçmenlerin bır özelliği var ; bunlar üreyerek değil "amip" gibi bölünerek çoğalır.

Yani siz o seçim sonucunu açıklayana kadar adanın Kuzey’inin nüfusu 25.000 kişi daha artmış olacak!!!!!

Maalesef adada istenmeyen, tamamen Türkiye’nin baskıları sonucu oraya girişine boyun eğilen ve orada her şeye rağmen her türlü yaptıkları pisliklere rağmen tutulan niteliksiz bir göçmen artısı !!!!!!

Ne kadar acı !!!

Tepkisizliklerinden , Türkiye’ye karşı insiyatifsizliklerinden dolayı acıyorum Kuzey Kıbrıs halkına ama ağlamaya sızlamaya hakları yok ; bu kadar tepkisiz bir yerli halka o göçmenler az bile yapıyor !!!
Göreceksiniz yakın bir gelecekte adanın Kuzey’inde Kıbrıslı kalmayacak ; tepkisiz bir halkın yok olması sindirilmesi kaçınılmazdır. Artık silkelenin ve TC'den gelen paralar uğruna adanızı ,geleceğinizi ve en önemlisi benliğinizi satmayın, bu başkaldırı Kuzey Kıbrıs halkının genlerinde mevcuttur ; biraz tarih okuyan herkes oradakı Kıbrıslı’ların hangi asi kahramanların torunları olduğunu bilir; bunu ben biliyorum siz de bilmeyenlere artık gösterin !!

Mevcut kukla siyasileri tarihe gömme ve Kıbrıslı’lardan , yepyeni boyuneğmez dik duruşlu ada insanından oluşan bir siyasi parti zamanı gelmiştir ; bunu orda siz yapacaksınız; mecbur yapacaksınız !!!

ANKARA’DAN BİR KIBRISLI

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31