Son günlerde rüşvet olaylarını gündeme getiren Müteahhitler Birliği Başkanı Cafer Gücafer’e dünkü yazımızda çağrıda bulunmuştuk;

“Açıkla Gürcafer” diye…

O da hiç gecikmeden açıkladı.

“Elimde belge var, ses kaydı var, beni mahkemeye versinler her şeyi orada açıklayacağım’ dedi.

Gürcafer aslında bu açıklamasını ilk defa yapmadı, daha önce de çeşitli televizyon kanallarında bu yönde açıklamalar yapmış ve ‘hodri meydan’ demişti…

Ama kimse bunun üstüne gitmedi.

Yazıp çizmedi, gündemde tutmadı.

Öyle olunca da unutulup gitti.

Gürcafer şimdi bir kez daha ifşaatta bulunuyor.

CTP-ÖRP hükümeti döneminde KKTC-İsrail arasında yolcu taşımacılığı yapmak için aldığı feribota Türkiye tarafından onaylanan 4 milyon dolarlık kredinin hükümetin küçük kanadı ÖRP tarafından engellendiğini, çünkü kendisinden istenen 250 bin dolarlık rüşveti vermediğini iddia ediyor.

Gürcafer kendisinin bu açıklamaları nedeniyle dava edilmesi için yalvarıyor.

Çünkü mahkeme sırasında elindeki belgeleri ortaya dökeceğini ve iddialarının hepsini kanıtlayacağına o kadar güveniyor ki, konuşmaktan da hiç çekinmiyor.

Bu çok büyük bir iddiadır.

Böyle bir açıklamadan sonra da ÖRP kurmaylarının susma gibi bir lüksleri yoktur, eğer susmayı tercih ederlerse de bütün oklar kendilerine çevrilecektir.

Hatta eğer iddialar doğru değilse, Cafer Gürcafer’i dava etmediği sürece de akıllarda kalacak olan soru işaretleri, siyasi gelecekleri açısından önemlidir.

ÖRP yetkililerinin açıklamaları için sayfamız onlara da sonuna kadar açıktır…


Dünkü görüşmemizde Gürcafer ile sadece ÖRP için yaptığı iddiaları konuşmadık.

Çünkü kendisi rüşvet olayının artık devletin her kademesini bir ağ gibi sardığını, bunun önüne geçilmediği sürece de daha tehlikeli boyutlara taşınacağını ifade etti.

Sistem ve sistemin yaratıcıları siyasilerin gırtlağa kadar rüşvete gömüldüğünün altını çizen Cafer Gürcafer, Başbakan İrsen Küçük’e de çağrı yaparak, Başbakanlık Denetleme  Kurulu’nun niçin kurulduğunu, başta ÖRP olmak üzere diğer rüşvet olaylarına karışan hem siyasilerin hem de devlet çalışanları için dosya açılmasını, dosyalar açıldıkça da ihbarların artacağına olan inancını dile getirdi.

Farklı hükümetler dönemlerinde dağıtılan sanayi arsalarının tek tek masaya yatırılıp incelenmesi gerektiğini, arsalara sahip olmak için hangi iş adamlarının hangi partilere maddi destek sağladığının ortaya çıkarılmasını isteyen Gürcafer, Tapuda, Şehircilikte ve Kaymakamlık gibi dairelerde dürüst çalışan insanların da olduğunu hatırlatarak, onların da siyasilere güvenmedikleri için konuşmaktan çekindiklerini belirtti.


Cafer Gürcafer’in elinde gerçekten rüşveti belgeleyecek doküman var mı bilemeyiz.

Ama artık ok yaydan çıkmış ve gideceği yere kadar da gidecektir.

Hemen tüm kesimlerin çürüyüp kokuşan sistemden şikayetçi olduğu bu dönemde belki de bir kıvılcım, bir itiraf ya da biraz cesaret ülkede temiz eller operasyonunun başlatılmasına neden olabilecek ve sistemin yeniden inşasına yarayacaktır.

Gürcafer, dava edilmeyi isteyerek kendisinden rüşvet istendiğini ancak vermediği için kendisine kredi verilmediğini söylemektedir.

Şimdi top ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı’nın kucağındadır.

Hatta daha da ötesinde iktidar olmadan önce temiz toplum için seferber olacağını söyleyen bir hükümet vardır.

Yine, bu ülkenin yargı sistemi, polisi ve yolsuzluk ve devleti hortumlamalar karşı yasaları da mevcut olduğuna göre, iş sadece düğmeye basmaya kalmıştır.

Sistemsizliğin sistem haline geldiği ülkemizde, en azından gençlerimizin geleceği için artık herkes kendine düşen görevi yapmalıdır.

Polis ‘Jigolo Hizmeti’ konusunda soruşturma başlattı 

“Jigolo hizmetimiz bile varmış’ başlıklı Çarşamba günkü yazımızdan sonra Polis Genel Müdürlüğü konu hakkında soruşturma başlattı.

Bu konuda polisin elinde de bazı bilgilerin olduğu belirtilirken, konuyla ilgili bilgisi olanların bunları emniyet güçleri ile paylaşması ve çalışmalara yardımcı olunması isteniyor.


Öcal Topal istifa etti!  

19 Temmuz 2011 tarihindeki sayımızda ise ‘Bu devlet böyle batırıldı’ başlığını kullanarak çalışmadığı halde devlet memuru olmaya devam eden Dışişleri Bakanlığı personelinden Öcal Topal’ı örnek göstermiş ve devlet dairelerinin bunu gibi örneklerle dolu olduğunu ifade etmiştik.

Öcal Topal’ın bu yazımızdan sonra bizimle görüşmek istedi kabul ettik, ancak sanırız sonra vazgeçti.

Topal’ın bu yazıdan kısa bir süre sonra istifasını verdiği devletle ilişkisinin kalmadığını öğrendik. 

levent.20110730090103.jpg

MESAJ KUTUSU

Sayın Turgay AVCI, Cafer Gürcafer’in olay yaratacak açıklamalarından sonra artık susma hakkınız ortadan kalktı. Geleceği parlak olan bir siyasetçi olarak bu işin temizlenmesi için harekete geçmenizi bekliyoruz.


Sayın Onursal BOZKURT, yayınlarımız üzerine İskele’de elektrik hatlarının zayıflığından ötürü klimaları çalışmayan bölge sakinlerinin sıkıntılarını dikkate alıp çalışma başlattığınızı memnuniyetle öğrendik. Siz de bakan beye de teşekkürler.


Sayın Nazım ÇAVUŞOĞLU, bakanlığınızın hem girişinde, hem de koridor ve salonlarında vatandaşın bir çöpünü bile atamayacağı tek bir tane bile çöp kutusu olmadığını biliyor muydunuz? Şimdi öğrenmiş oldunuz artık…


Sayın Özay ÖYKÜN, Yeşilköy’deki yetim kardeşlerin kaldığı evin bütün tamirat işlerini Menteş Uyguner ile birlikte tamamlamakta olduğunu öğrendik. Teşekkür ederiz, Allah ne muradınız varsa versin. Bir de şu akıtan çatılarını tamir ettirebilirseniz, size bir akşam yemeği ısmarlayabiliriz.


Sayın Ahmet KAŞİF, hiç yoktan mühür vurduğunuz Aqua Life adlı su şirketinden yanlış kararınızdan ötürü özür dilemeniz gerekiyordu, biraz ayıp olmadı mı? Bu şirketin zararlarını şimdi karşılayacak peki?


Sayın Günay ÖZAN, jigolo hizmetleri konusunda ülke çapında büyük bir soruşturma başlattığınızı memnuniyetle öğrendik. Bu konuda çok sayıda ihbarcı sırada bekliyor. Umarız bize verdikleri isimleri size de verirler.


Sayın Ahmet ÇALUDA, yeni senede Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olacağınıza kesin gözle baktığınız bunu da hiç çekinmeden seslendirdiğiniz söyleniyor. Aman Şerife hanım duymasın sakın!


Sayın Ali Çetin AMCAOĞLU, katıldığınız televizyon programlarında canlı telefon bağlantısı istememeniz tepkilere neden oluyor. Bakanlığa sizi görmeye gelen vatandaş eli boş dönüyor bari ekranlarda size sorunlarını aktarabilsinler.


Sayın Derviş EROĞLU, son günlerde giyim tarzınızda büyük değişiklikler göze çarpıyor. Aslı hanım seçimleriyle sizi olduğunuzdan en az 10 yaş daha genç gösteriyor. Kendinizi gençlerin eline bırakmanız doğru tercih değil mi?


Sayın Çakır LİSANİ, Lefkoşa Belediyesi’ndeki zabıta amirliği görevinden dün alındığınızı öğrendik. Bu konu epey büyüyecek gibi görülüyor. Hakkınızda hayırlısı artık.


Sayın Mehmet Ali GÖKDEL, 42 derece sıcağa rağmen yine de evden işe yürüyerek gidiyorsunuz ya pes doğrusu. Bu kadar enerjiyi nereden buluyorsunuz çok merak ediyoruz…


Sayın Ahmet Bülent YÜKSEL, LAÜ’ye yardımların azlığından şikayetçi oluyormuşsunuz. Daha ne kadar size yardım edilsin ki, bir yandan devlet olanakları diğer yandan TC yardımları biraz şükretmesini de bilmeli insan değil mi?


Sayın Öcal TOPAL, biraz geç de olsa istifa etme kararınızı alkışla karşılıyoruz. Mademki işiniz gücünüz yerinde, güzel bir mağaza sahibisiniz niçin milletin diline düşesiniz ki? Bir gün kahvenizi içmeye mutlaka geleceğiz.


Sayın Faiz SUCUOĞLU, koca bir hafta geride kaldı yine buluşamadık değil mi? Ama önümüzdeki hafta için ben umutluyum, elbet bir yerlerde yollarımız kesişecek.


Sayın Nilhan TAYFUNLU, Kuş-Kor ile imzaladığınız sözleşme ile bir kez daha çevreye verdiğiniz önemi göstermiş oldunuz. Bu konuda tebrik mesajlarınız var. En iyi avcı çevreci avcıdır değil mi?


Sayın Rasıh REŞAT, son günlerde bütün yoğunluğunuzu televizyon ve radyo kanalına çevirmişsiniz. Medya patronluğu yolunda hızla ilerliyorsunuz, kolay gelsin diyoruz…


Sayın Gazi GÜNAY, zeytinyağı ithali yasağına rağmen ürünlerin depoda kaldığından şikayetçi olmuşsunuz. Eh kardeşim siz de biraz ürünleri ucuzlatın da vatandaş gönül rahatlığıyla yerli malları kullansın.


Sayın Hikmet KAYNARCA, Güzelyurt bölgesine böyle büyük bir yatırım yapmanız hem taktir edilecek bir davranış, hem de cesur bir adım. Umarız tüm iş adamlarımıza örnek teşkil eder, tebrikler…


Sayın Ersin TATAR, uzun bir tartışma döneminden sonra LTB’nin çekini imzalayıp sorunları ortadan kaldırmışsınız. Cemal başkan ile bu günlerde sık sık buluşmakta yarar var. Öfkelendi mi boğa kesiliyor…


Sayın Ahmet GAZİOĞLU, Türkiye’deki kaçak içki olayının yerli sektörü ne kadar etkilediğinden şüphemiz yok. Ancak bu konuda da hükümet sınıfta kaldı ve yeteri kadar size sahip çıkmadı. Siz de Allah’a emanetsiniz…

 

Günün Fıkrası : Kasa

Patron sabah işe geldiğinde çok değişik fantezilerle aşk yapmaktan hoşlanan sekreterini odasında ağzında bant ellerinden ve ayaklarından bağlanmış masasının üzerinde yüzükoyun bulmuş, "Seni küçük fingirdek" demiş heyecandan nefes nefese kızın saçlarını okşamaya çalışırken "Yine o gizli fanteziler ha? Ama yine de sana söylemeliyim, bir daha kasanın kapısını böyle ağzına kadar açık bırakmamalısın..!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31