Bundan bir süre önce kabine değişikliğine itiraz eden UBP Girne milletvekili Mehmet Tancer’in ikinci isteği yerine getirildi. Tancer’in ikinci isteği olan eşinin müdür olması geçekleşiyor. Müge Tancer Sağlık Bakanlığı özel kalem müdürü oluyor. Sırada Tancer’in birinci isteği var, o da yeni kabine değişikliğinde yerine getirilecek. Bu ülkede böyle.! Transfer olmanın da bir bedeli var. Mehmet Tancer DP’den UBP’ye geçerken kısa süreli bakanlık istemişti. Başbakan İrsen Küçük ilk kabine değişikliğinde tepki almasın diye onu ikna edip ikinci kabine değişikliğinde bakan yapacağının sözünü vermişti. Tancer bunun üzerine eşini öne sürmüştü ve eşinin müdür olmasını istemişti. Başbakan da ona ortalık yatışsın da yaparız demişti. Ortalık yatıştı Müge Tancer’in yazısı dün yazıldı, Sağlık Bakanlığı Özel Kalem Müdürü olarak göreve başlayacak. Bu işler böyle gör beni göreyim seni politikaları son sürat devam ediyor. Demek ki; ortalık yatışınca kimsenin itiraz edecek durumu kalmaz unutulmuş olur. Biz unutmadık ve bu işin takipcisi olduk. Zaten unutmamıza fırsat kalmıyor, çünkü Garga’larımız unutsak da bir şekilde hatırlatıyorlar.

KARADERİ AĞLAMAYI BEĞENMİYOR

Yıllarca Kıbrıs Türk Elektrik Kurumunda müdürlük yaptı. Emekli olduktan sonra KIB-TEK yönetim kurulu üyeliği görevinde bulundu. Son KIB-TEK yönetim kurulu görevden alınırken, o da yönetimdeydi. Yeni atanacak olan KIB-TEK yönetim kurulunda son güne kadar adı geçiyordu. Hatta bir ara yönetim kurulu başkanı olacak diye söylenti vardı. Ne olduysa Asım Karaderi KIB-TEK yeni yönetim kurulu listesinde yer almadı. Başbakan İrsen Küçük’ün en iyi adamlarından biri olarak biliniyor. Başbakan Küçük Londra’ya gitmeden birkaç gün önce onu yeni yönetim kurulu listesine koymuştu, ama yeni KIB-TEK yönetim kurulu listesinde yok. Karaderi adeta ağlamayı beğenmiyor, partili arkadaşlarına sürekli olarak dert yanıyor. Yönetim kuruluna girecek diye kurumdan çıkmıyordu. Şimdilerde kuruma da uğramıyor, sadece UBP örgütlerinde dostlarına dert yanıyor. Başbakan’ın Londra’dan gelmesini bekliyor. Sizin anlayacağınız; Karaderi dokunsanız ağlayacak, ne yaptım da beni KIB-TEK yönetimine almadılar diye isyan ediyor.

MECLİSTE BUGÜN MİLLETVEKİLİ SAYISI 41’E DÜŞECEK

Milletin vekilleri artık mecliste pek durmak istemiyorlar. Hele hele günlerden Perşembe ise ve gündem dışı konuşmaların yapılacağı bir gün ise, meclis o gün muhalefetin isteği ile açılıyor ve nisap sorunu yaşanmıyor. İşte bugün de günlerden Perşembe. Dokuz milletvekili bugün meclise gelmeyecek. Üstelik de gelmeyecek olanlar arasında Meclis Başkanı Hasan Bozer ve Başbakan İrsen Küçük de bulunuyor. Aldığımız bilgilere göre; CTP Girne Milletvekili Abbas Sınay Nahçıvan’da. Meclis Başkanı Hasan Bozer ve UBP Girne Milletvekili Nejdet Numan da Nahçıvan’da bulunuyor. Dışişleri Bakanı Hüzeyin Özgürgün İstanbul’da. UBP Girne Milletvekili Ergün Serdaroğlu ve CTP Mağusa Milletvekili Teberrüken Uluçay Bürüksel’de. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi İstanbul’da. İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu İstanbul’da. Başbakan İrsen Küçük de Londra’da bulunuyor. Bu saydığımız isimler bugün mecliste olmayacaklar. Daha gelmeyecek olanlar var mı? bilemeyiz, onu da bugün öğreneceğiz.  

FESTİVALLER BAŞLADI

Bilmem dikkatinizi çekti mi? Artık her köyümüzde festival var. Lale festivali, koza festivali, enginar festivali, turizm festivali, portakal festivali, kaysı festivali, çilek festivali derken, her hafta KKTC’nin mutlaka bir beldesinde veya bir köyünde festival var. Bu eskiden böyle değildi, acaba ne oldu da festivaller arttı. Demek ki; insanlarımız sosyal ve kültürel faliyetlerle mutlu oluyor. Festivalin adı ne olursa olsun festivalin adı bahane olur. Önemli olan insanlarımızın sosyal aktiviteleri. Daha yazın başındayız festivaller peş peşe geliyor ve her geçen yıl artıyor. Birde bunlara yakında güzellik yarışmaları eklenecek. Ne bileyim ne güzeli diyerek onlara da tanıklık edeceğiz. Güzellik yarışmalarını çoğalttık, şimdi festivalleri çoğaltıyoruz. Ardından da her festivalde güzellik yarışmalarını katmaya çalışıyoruz. Kısacası; festivaller ülkesi olduk.

GÜZELYURT’TA GERGİN GECE

Birkaç günden beridir Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) Yönetim Kurulu’na atanan Akın Cellatoğlu’nun istenmediği ile ilgili yayınlar yapıyoruz. UBP Güzelyurt İlçesi yaklaşık bir haftadan beridir patlamaya hazır bir bomba gibi. Nitekim de; dün akşam Güzelyurt İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve bölge Milletvekillerinin katıldığı bir toplantı vardı. Konu yine Akın Cellatoğlu idi. Tabi; UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu’nun da toplantıda yer aldığını belirtmemiz gerekiyor. Çünkü işler o kadar çok sarpa sardı ki; birilerinin gelip başkanlık etmesi gerekiyordu. Başbakan’dan sonra en yetkili kişi partinin Genel Sekreteri. Dün akşam Güzelyurt İlçe Yönetim Kurulu toplantısında çok sert tartışmalar oldu. Bu tartışmalara girmeye gerek yok günün sonunda alınan karar şöyle; Akın Cellatoğlu görevden alınsın, alınmazsa bütün milletvekilleri partilerindeki görevlerinden istifa etme kararı aldılar. Bu arada illa da Güzelyurt’tan KIB-TEK Yönetim Kurulu’na birinin atanması gerekirse eski KIB-TEK Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Özerdem’in atanması gerektiği vurgulandı. Kısacası; Güzelyurt’ta gergin bir gece yaşandı Akın Cellatoğlu’nun KIB-TEK Yönetim Kurulu’ndan alınması istendi. Ya Cellatoğlu, ya da biz denildi. 

 

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Ali HOROZ; Ahbabın Mehmet Özçelik bu aralar çok üzüntülü, zira Fenerbahçe şampiyon oldu. Arada onu teselli et ki fazla üzülmesin.

 

Sn.Ecevit AKTAŞ; Biraz daha ortalara çık, çok gerilerde duruyorsun.

 

Sn. Tanyel BAYRAKTAROĞLU; Koca kış geçti görüşemedik. Deniz ne halı iken, ne de çarşaf iken gelebildik. Sanırım geleceğimde Deniz çorba gibi olacak!

 

Sn.Taner ULUTAŞ; Spor yorumculuğuna siyasi yorumculuk  eklemen vatandaşın hoşuna gitti. Tam bir denge adamı oldun diyorlar.

 

Sn.Mustafa BAYBORA; Bu aralar sendikal hareketlerin aktivitelerine az mı katılıyorsun da seni pek göremiyorlar yoksa katılıyorsun da onlar mı seni görmüyor.?

 

Sn.Cemal BULUTOĞLULARI; 13 numaralı İtalyan Restaurant'ının açılışını yaptığını biliyoruz. Bize de tavsiye edermisin gidelim.

 

Sn. Mehmet TANCER; Gözünüz aydın Müge hanım özel kalem müdürü oluyor, yavaş yavaş sıra size de gelecek. Bakanlığın tadını er geç siz de tadacaksınız.

 

Sn.Ali RÜSTEM; Eskiden her gece Cadde Pasaporta giderdin şimdi eskisi gibi görünmez olmuşun. Hayırdır mekan mı değiştirdin?

 

Sn. Ertuğrul HASİPOĞLU; Göçmenköy örgütüne ne zaman gitsen tavla maçını hep kaybedersin. Önceki akşam Özel Kadıoğlu tavla maçında seni 8 -3 yendi. Anlaşılan Göçmenköy sana iyi gelmiyor.

 

Sn. Ümit HANSEL; Bugün sana mesaj yok!

 

Sn.Restaurant Sahibi; İsmini vermiyorum ama bir paket kebap 19 TL çok değil mi? Diğerleri aynı kebabı 12-13 TL'ye satıyor bilesin.

 

Sn.Özgür MESARYALI; HD118 plakalı aracını Mağusa yolunda çok hızlı kullandığını söylüyorlar. Bir de gündüz vakti aracın ışıklarını yakıyormuşsun ne amacı varsa...

 

Sn.Ümit ANAİBAL, Bir süre önce partine kızıp ÖRP'ye törenle geçip basında görünmüştün. Hala pişmanlık duyuyormusun. Duyuyorsan eski partinin kapıları sana sonuna kadar açık.

 

Sn.Serdar DENKTAŞ; Babanızın rahatsızlığı sadece ailenizi değil, inanın tüm Kıbrıs Türkü’nü üzdü. İnsanların nasıl üzüldüklerine şahit olduk. En erken zamanda acil şifalar dileriz.

 

Sn.Hatice TODDS; Düğüne 1 aydan az kalmış ama hala çok iş var diye panikliyormuşsun. Panikleme her şey olacağına varır.

 

Sn.Osman KORAHAN; ABD Eski Sayıştay Başkanı Mr. Walker Kamu Giderlerinin Kamu Gelirlerinden günde 4 milyar dolar fazla olmasından dolayı Cumhuriyetcilerle Demokratları önlem almamalarını hususunda eleştirmiş. Sen de aynı şeyi bizde yapmayı düşünür müsün?

 

Sn.Ramazan ÖZÇELİK; Son yapılan anketlere göre ÖRP hala sıkıntıda. Bir önlem almazsanız bu defa işiniz daha da zor olacak bilesiniz.

 

Sn.Güliz KANER; KR 004 plakalı siyah X6 aracını arada yıkat ki kiri göstermesin. Siyah yıkanınca parlar....

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5