Hem öğretmen hem de veli…

Öğretmenlerin ikinci iş yapması onun artık umurunda bile değil!

O çocuğunun geleceği derdine düşmüş.

Lise sonda okuyan kızı bu yıl okulu bitirecek ve her liselinin hayalinde olan üniversiteye girecek.

Dün bakanlık yetkilileri veliyi apar topar bakanlığa çağırdı.

Veli yapılan görüşmeler sonrasında anladı ki bu işi ört bas etmek istiyorlar…

Çünkü üç gündür bu konuyu yazıyoruz, bakanlıktan tek bir açıklama bile yok!

Onların bütün derdi, özel ders veren öğretmen olayını kapamak ve camiaya şirin gözükmek.

Çünkü bakan bey dedi ya, ‘ben Nazım beyden daha ılımlıyım’ diye!

Bir çok kamu çalışanı ikinci iş yaptığı için öğretmene de izin verecek, siyasi rant, oyuğruna…

Dün bakanlık müdürü hem aynı zamanda öğretmen de olan veliye ne dedi biliyor musunuz?

Kızının baskı altında olduğunu ispat et dedi!

Hem dershanede hem okulda çalışan öğretmenin tacizini de ispat et dedi!

Sanki de bu devletin değil başka düşman bir devletin yetkilileri bunlar.

Eğitim gibi çok ciddi bir sektörde yapılan şikayetlerin peşine düşeceklerine, söz konusu öğretmenlerin ve onların çalıştığı dershanelerin peşine düşeceklerine, veliye çıkışarak ‘ispat et’ dediler!

Hatta duyduk ki, şimdi de hem öğrencinin hem de velinin psikolojik sorunu olduğunu yaymaya çalışıyorlar.

Bir veli bir kız öğrenci, karşılarında koskocaman bir devlet ve çırpınıyorlar, haklarını aramak için…

Oysa biz bilirdik ki devlet güçlünün değil güçsüzün yanındadır…

Ezilen, horlanan, itilen ve kakılan halkının yanındadır….

Ama bizdeki devlet mafyalaşan ve devletle bütünleşen, hatta devlet erkini eline geçiren dershanecileri değil şikayet eden veli ve öğrenciyi suçlu çıkarmaya çalışıyor…

Ve bütün bunları ispat et diyor koskocaman devletin bakanlık müdürü!

ÖSS’ye yoğun bir şekilde çalışan bir lise son sınıf öğrencisi, sırf kendi dershanesinden ayrılmak istedi diye, yapılan tüm bunlar reva mı?

Veli ve öğrencinin ruh sağlığından şüphe duyanlar, kendi öğretmeninin ruh sağlığından hiç mi şüphe etmezler!

Ya lisenin müdürü?

Kendisine yapılan tüm şikayetlere niçin sessiz kalıyor?

Yoksa o da mı dershane mafyasını bir parçası haline geldi ve bu kadar sessiz!

Ailenin 1 Aralık 2010, 7 Mart 2011 ve son olarak da 9 Mayıs 2011 tarihli bakanlığa yaptığı dilekçelere niçin hala cevap verilmedi?

Yoksa bu olayın ört bas edilmesi için çok yükseklerden emir mi geldi?

Örtbas etmenin bir şekli de aileye çamur atmak mı?

Ama şükür ki veli de öğrenci de her türlü baskıya rağmen direnmekte kararlı.

Sinmeyeceğiz, susmayacağız diye yemin etmişler.

Biz bu olayı örtbas ettirmeyeceğiz!

Ne kadar kirli çamaşırları varsa buradan sergilemeye devam edeceğiz…

Böyle biline!

 

Okur Görüşü

“İkinci iş furyası”

“Bu ülkenin bir devlet memuru olarak ikinci iş yapmıyorum.
Benim gibi yüzlerce kamu görevlisi de ikinci iş yapmıyor.
Ama çevremde, özellikle de öğretmen, doktor, işçiler ve teknisyenler arasında ikinci iş yapmayan bir kişi bile yok!
Devlet kurumlarında bu kişilere özellikle göz yumuluyor.
Kimlerin ikinci iş yaptığını bırakın bilmeyi, bu kişilerden mal veya hizmet almayan müdür yok gibi. Herkes birbirine göz yumup güya insanlık yaptığını sanıyor!
Daha sonra iş maaş artışlarına geldiğinde, bütün memurlar zaten ikinci iş yapıyor, hepsi ya hayvancı ya tarımcı gibi bahaneler de sendikaların önüne konulup artış yapılmıyor. Zaten sendika yönetiminde olanlar kendi şahsi menfaatlerinden başka bir şeyle ilgilenmiyorlar. Kapı arkalarında kendi ve yakınlarının işe alım ve terfileriyle uğraşıyorlar. Şahsen bunlara onlarca kez şahit oldum!!
Peki sonunda bu işlerden kim zarar görüyor? Tabi ki ikinci iş yapmayan ve dürüst çalışan gerçek kamu görevlileri... Çünkü hem maaş hem de terfi yönünden sıkıntıyı bir tek bu kesim yaşıyor, ama sesleri çıkmadığı için gelen giden bunların üstüne basıyor! İkinci iş yapanlara kimse dokunmasın diye olan dürüst memurlara oluyor.
Dışarıda işsiz gezenleri de, namuslu dürüst memurları da kimsenin taktığı yok…”

(Mustafa – LEFKOŞA)


 

MESAJ KUTUSU

Sayın Sunat ATUN, Kıb-Tek personeli Nadir Kantarcı’nın eşinin adına bir şirket kurduğu ve kuruma taşeronluk yaptığı yönünde nakliyecilerden şikayetler gelmeye başladı. Konuyu araştırmanız ve haksız rekabetin önlenmesi isteniyor.

Sayın Mehmet Ali TALAT, vatandaşın öğlen yemeği yediği saatlerde sizin de Dereboyu’nda bir salonda spor yaptığınız gözlemlenmiş. Zaten tığ gibi oldunuz daha nerenizden kilo vereceksiniz?

Sayın Günay ÖZAN, Kaya Artemis’teki işkence olayı ile ilgili kamuoyu bir açıklama bekliyor. Konu polise intikal etti mi, sorumlular hakkında soruşturma başlatıldı mı?

Sayın Ahmet ZENGİN, önceki gün Karpaz’da açılan yol töreninde kurdele kesmesi için herkese birer makas verilirken size verilmemiş ve fena bozulmuşsunuz. Ama elinizde makas varmış gibi verdiğiniz poz da çok ustacaydı, tebrikler…

Sayın Rauf R.DENKTAŞ, bir okur soruyor, yıllar önce KKTC’de İmam Hatip liseleri kurulsun diyen siz değil miydiniz? Şimdi ne oldu da bu konudaki fikirleriniz değişti?

Sayın Yahya KURT, Çetinkaya’ya sponsor olduğunuz ve bundan böyle tüm giderlerini sizin karşılayacağınızı öğrendik. Hayırlı olsun, Lefkeliler buna kızacak ama para da sizin pul da değil mi?

Sayın Ersöz PAŞA, CTP genel başkan adaylarından Mehmet Çağlar’a tam destek verdiğiniz ve kulislere başladığınız söyleniyor. Akraba olmanın sorumlulukları var değil mi?

Sayın Ayşe DÖNMEZER, İŞAD üyeliğinden istifa ettiğinizi duyduk. Çok yakında İş Kadınları Derneği’ni kuracağınız iddia ediliyor doğru mu?

Sayın Mehmet ÇANGAR, Salomonje’yi ikinci adres yaptığınız gözlemleniyor. Onu anlarız da İtalyan yemeklerine bu kadar merak nereden geldi onu anlayamadık…

Sayın İrsen KÜÇÜK, batık bankalar için başlatılan operasyon halkın büyük çoğunluğunda memnuniyet yarattı. Eğer bütün alacakları toplarsanız ülkenin ekonomik sıkıntısı da kalmayacaktır…

Sayın Mehmet TATAR, yeni dönemde Çetinkaya Spor Kulübü başkanı olacağınızı duyduk, şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Bakalım bu karara Yenicamili Bakan Tatar ne diyecek? Kolay gelsin diyoruz.

Sayın Tülin MANYERA, geçtiğimiz akşam malikânenizin bahçesinde havuz başında jet sosyeteye büyük bir parti verdiğiniz ve şampanyaların su gibi aktığı söyleniyor. Kutlama konusunu da siz açıklarsanız merakımızı gidermiş olursunuz.

Sayın Kutlay ERK, siz hiç kravatsız gezmezdiniz ama son günlerde kravat takmadığınız görülüyor. En şık giyinen siyasetçi olarak bunun manasını çözemedik doğrusu…yoksa halkın içinden birisi imajı mı veriyorsunuz?

Sayın Bülent DİZDARLI, Güneşe Kaçmak adlı imzalı kitabınızı aldım ve bir solukta okudum. Epey de başarılı buldum, tebrik ederim. Yakında ülke insanı da bir yerler kaçacak ama güneş mi olur, ay mı olur artık biz bile kestiremiyoruz.

Sayın Şerife ÜNVERDİ, mesai saatlerinin değiştirmesi çalışmalarına kamuoyundan destek geldi. Bu değişiklikle esnafa da büyük bir iyilik yapmış olacaksınız. Hadi bakalım kolay gelsin…

Sayın Barbaros SAVAŞÇI, paket servisi yapan motorlu gençlerin birçoğu kelle koltukta gidiyor. Bu konuda hiç gecikmeden teknik önlem almanız ve uygulamanızı bekliyoruz.

Sayın Cemal BULUTOĞLULARI, dünyaca ünlü rallicilere belediye bahçesinde verdiğiniz mangal partisi konukları fazlasıyla memnun etmiş. Bazıları da ülkeye aşık olmuşlar ve ikinci kez gelmez için sözleşmişler. Rakı-kebap işin püf noktası değil mi?

Sayın Talip ATALAY, İmam Hatip lisesi konusunda uzaklardan bir yerden azar işittiğinizi öğrendik. Haziran ortasına kadar hiç konuşmamanız yararınıza olacaktır. Mesajı almışsınızdır değil mi?

Sayın Hasan KILIÇ, dün akşam Kilitkaya’da eski dostlarla birlikte meyhane keyfinde görülmüşsünüz. Aşırı kiloların nereden geldiği şimdi daha iyi anlaşılıyor, afiyet bal şeker olsun bakalım…

Sayın Yüksel ÇELEBİ, göreve ilk geldiğinizde çoğu bölge halkı ön yargılı idi ama zaman geçtikçe yaptığınız hizmetlerle büyük taktir topluyorsunuz. İleriye dönük son proje ise gönüllere taht kurmuş, tebrik ederiz.

 

 

Günün Fıkrası

Yağdanlık

Ülkenin başkanı kayıkla gezmeyi severmiş, o kürek çekerken, yağdanlıkları arkadaki sandaldan onu takip ederlermiş..

Bir gün başbakan kürek çekerken, kayık birden karaya oturmuş.

Yağdanlıklar telaş içinde;

-"Ne oldu efendim?" diye sorunca,

Başbakan gülmüş:
-"Ne olacak oturduk!"

Yağdanlıklar bir ağızdan karşılık vermişler:
-"Güle güle oturun efendim, güle güle oturun!"


 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31