Köy ve kentlerde bulunan Kooperatif Kredi şirketlerine yıllardır denetim yapılmıyor. Kooperatif şirketlerini yönetenler adeta kendi mallarıymış gibi yönetiyorlar. Hatırlayacağınız gibi daha önce birkaç Kooperatif kredi şirketi ile ilgili sizlere bazı usulsüzlükleri dile getirmiştim. Bugün yine sizlere yeni Lefke Kooperatif Kredi şirketi ile ilgili biraz bilgi vereceğim. Daha doğrusu elimde bilgi çok ama her gün az az sindire sindire anlatacağım.

Ama bir şartla…. Bu yazacaklarım lütfen aramızda kalsın. Başlıkta da gördüğünüz gibi Yeni Lefke Kooperatif Kredi şirketinin adını biz değiştirdik. Aslında Yeni Lefke Kooperatif Kredi Şirketi ama yönetim kurulu başkanı Osman Özgey, Kooperatif’in yıllık ve özel genel kurulunu en son 02.02.2002 yılında yaptı. Dokuz senedir genel kurul yapmıyor. Eee… söyleyin Allah aşkına haksız mıyım? Yeni Lefke Kooperatif Kredi Şirketi Osman Özgey’in malı mı? Dokuz yılı aşkın bir süredir genel kurul yapmıyorsa insan ister istemez şüphe duyar. Eee ben de zaten ismini Özgey Kooperatif Kredi Şirketi dedim. Üyelerin baskısı olmasa kim bilir beklide Özgey 02.02.2022’de yapmayı düşünüyordu. Maşallah özel de bir gün seçmiş. Bu tarihlerde siz de biliyorsunuz ki evlenenler çok olur.

Her neyse; Yeni Lefke Kooperatif Kredi şirketi 25 Haziran günü dokuz yıl aradan sonra genel kurula gidiyor. Zaten genel kurula gidilmeseydi bizim de olup bitenlerden hiç haberimiz olmayacaktı. Sağ olsunlar Gargalar’ımız hemen haberi uçurttular. Yeni Lefke Kooperatif Kredi Şirketi tam bir aile şirketi gibi yönetildi. Öyle krediler verildi ki; hiç teminat alınmadı. Öyle çek hesapları var ki; yarın size onları anlattığımda dudaklarınız uçuklayacak. Ama sabredin… (Arkası Yarın)

 

GARGA’DAN AL HABERİ

BAŞBAKAN’IN ELEKTRİĞİNİ DE KESTİLER

 

Başbakan İrsen Küçük dün güne çok sinirli başladı. Düşünün Başbakan olacaksınız ve sizin kendi memurunuz gelip sizin evinize ait polis kulübesinin elektriğini kesecekler. Ne yaparsınız.? Gelen memur evin Başbakan’a ait olduğunu biliyor ve polisin gözünün içine bakarak elektriği kesiyor. Ne yaparsınız? Sinirlenmemek elde değil. Başbakan’ın onca işi içerisinde telefon çalacak ve efendim elektriğimizi kestiler diyecekler. İyi ki Başbakan sadece çektiği sinirle kaldı. Siz Başbakan’ın yerinde olsaydınız kim bilir neler yapardınız.? Belediyelerin ve otellerin borcu var diye gazete manşetlerinde yer verildi. Peki ya Başbakan’ın elektriği kesilirse ne olur? Edindiğimiz bilgilere göre; Başbakan ayak işlerini yapan birisine anında elektrik parasını verdi ve ödendikten sonra elektrik verildi.

 

TOKEL’İN KARDEŞİ OĞLUNU DA GÖREVDEN ALDILAR

Kabine değiştikten sonra sanki hükümetten UBP gitti de başka bir parti geldi. Bunu defalarca vurguladık vurgulamaya da devam edeceğiz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski bakanı Türkay Tokel, bugünlerde hayli dertli. Haksız da değil yani… Kendini görevden aldıkları yetmezmiş gibi bir de görevden gittikten sonra İhtiyat Sandığı yönetim kurulunda bulunan kardeşi oğlu Tuğsal Tülbetçi’yi de görevden aldılar. İlla ki yeni bakan kendi yandaşlarını memnun edecek. Bir taraftan kendi yandaşlarını memnun ederken, parti içindeki dostlarını da kırıyor. İhtiyat Sandığı yönetim kurulunda olanlar maaş almıyor. Günün sonunda maaştan olacak değiller ama durup dururken başka bir parti hükümete gelmiş gibi görevden alıyorlarsa insan ister istemez acaba başarısız mıydım veya başka bir parti mi geldi? Diye kendi kendine sorar. Yani; Türkay Tokel bu konuda dertli ise bizi göre haklıdır.

 

KARADERİ KADIOĞLU İLE EFKAR DAĞITTI

Asım Karaderi’nin keyfine diyecek yok. Dün akşam UBP Göçmenköy Örgütü’nde örgüt başkanı Özel Kadıoğlu ile birlikte kuşların arasında balık yedi. Keyfine diyecek yok diyoruz; çünkü bundan on gün öncesine kadar morali bozuktu. KIB-TEK yönetim kuruluna giremeyince ister istemez keyfi kaçmıştı ama Kıbrıs Türk Kooperatif Merkez bankası yönetim kuruluna atanınca da keyfi yerine geldi. İşte o yüzden Karaderi dün akşam çok sevdiği dostu Özel Kadıoğlu ile birlikte kuş sesleri arasında ızgara balık yediler ve keyifli bir gece geçirdiler. Demek ki; insanın morali iyi olunca keyfi de yerinde olurmuş. Dileriz Karaderi’nin morali hep iyi olur.

 

MESAJI OLAN ALSIN

 

Sn.Osman IŞIKSAL; Gelen duyumlar yapılması düşünülen kompleksin UBP-DP meclis üyelerince desteklendiği ama yer konusunda hiçbir altyapının olmadığı gibi yasal bazı izinlendirmelerin de alınması gerekiyormuş. Bu konuda belediye binası arkasında size sunulan alternatifi niye değerlendirmediğiniz konuşuluyor.

 

Sn.Selin İNAN; Gündüz gece hiç durmadan dükkanda çalıştığın söyleniyor. Bir de bunlara ek olarak bankadaki işleri de takip edip çözüm üretiyormuşsun. Allah size sabır versin...

 

Sn.Saadet MAŞERA; Sen de her gün Haberdar alıp bugün Garga kimi yazdı diye okuyormuşsun. İlginize teşekkürler.

 

Sn.Buket ÖZATAY; Yıltan Taşçı'nın 100 Yüz isimli sanatçılardan oluşan fotoğraf sergisinde gençleri temsilen yer almanız gurur verici olsa. Bundan sonra sanat hayatına katkılarınızın artarak devam etmesini dileriz.

 

Sn.Derviş PEYNİRCİ; Ne siyaset, ne arkadaş toplantıları hiçbirinde görünmez olmuşsun. Hayırdır tatile mi çıktın da dostlarının haberi yok.

 

Sn.Meftun SARI; Ne kadar da yeni görevine yabancı olsan da yine de şanslı sayılın zira yanında Hüseyin Amcaoğlu var. Bir şey olursa ona sormayı ihmal etme.

 

Sn.İpek SERÇELİK; Denetleme Kurulu üyeliğin hayırlı ve uğurlu olsun. En erken zamanda kurulun faaliyetlerini görmek isityoruz. Henüz bir tık yok...

 

Sn.Sadık ZABİTOĞLU; Gelen duyumlar ağırlığınızı koyup yeni Değirmenlik'te yapılacak kompleksle ilgili yasal engelleri arkadaşlarınızla beraber tutanağa geçirtmişsiniz. İyi de yaptınız. Söz uçar yazı kalır.

 

Sn.Kıymet KARABİBER; Senin de bu kadar fotojenik olduğunu bilmiyorduk. Yoksa işin sırrı makinada mı?

 

Sn.Mehmet CANGİL; İş yerinde mangalın neden sürekli yandığını şimdi daha iyi anlıyorum. Aldığım bilgilere göre; senin kız da istihdam ediliyor. Geçen sene damat, bu sene de kız seneye Allah Kerim. Yansın mangallar içilsin içkiler.

 

Sn.Erdal BARUT; Geçmiş olsun duyduğuma göre; Serdarlı belediye başkanı ile halı sahada karşı karşıya geldiniz. Maçtan sonra da küçük bir sakatlık geçirmişsin.

 

Sn.İrsen KÜÇÜK; Gördüğünüz gibi Elektrik Kurumu hiç kimsenin gözünün yaşına bakmıyor. Belediyeler, oteller derken, dün sizin de elektriğinizi kestiler. Doğrusunu isterseniz bu arkadaşlardan korkulur.

 

Sn.Ergün SERDAROĞLU; Bakıyorum da artık eski hırçınlığın kalmadı. Kabine değiştikten sonra ve akrabaları da işe aldırmak için listeye koyduktan sonra senin de ateşin oturdu. Demek ki bütün mesele bu idi. Bu arada polisler sana ateş püskürüyor, polis yasası ile ilgili komitede bir arpa boyu yol alınmadı haberin olsun.

 

Sn.Zehra BAŞARAN; Düzenli olarak spor yapıp sağlıklı yaşam diyenlerdensin diyorlar. Kolay gelsin.

 

Sn. Kubilay ÖZKIRAÇ; Bakıyorum da Çetinkaya'da Özçelik olmadığında yeme içmeden zevk almıyormuşsun. Özçelik olmadan kulübe gitme en iyisi..

 

Sn.Osman ÖZGEY; Yeni Lefke Kooperatif şirketi yıllık ve özel genel kurulu en son 02.02.2002 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Yani; dokuz senedir genel kurul yapmıyorsunuz. Yeni Lefke Kooperatif kredi şirketi size mi aitti ki dokuz yıldır genel kurul yapmıyorsunuz.

 

Sn.Nilgün ŞEFİK; Dün görevden alınmadığınızı öğrendim ve çok mutlu oldum. Hatta alınmayacağınızı da teyit ettim bilginiz olsun.

 

Sn.Fehmi OKTAY; Bacağın Lemi bey denize girememekten şikayetçi. Biraz iyi hava raporu verin ki o da Lefke yerine Girne'ye gitsin.

 

Sn.Emine PİLLİ; Yasa ne derse onu yapıyorsun. Doğru da yapıyorsunuz da bakalım bu konuda baskılara ne kadar dayanacaksınız.

 

Sn.Osman ERÇİNER; Saat 09:15 gibi yanında olacağım kaynanmış sade kahveyi ona göre sipariş et. Oza olsun…

 

Sn.Cemal BULUTOĞLULARI; Sinek ilaçlama ihalesini alan kişiyi yarın bir ara gönder de beni sineklerin nasıl ısırdıklarını görsün. Lefkoşa sinek kaynıyor diyoruz ama kimseye derdimizi anlatamıyoruz.

Sn.Mehmet TANCER; Bulgur köfteleri için çok teşekkür ediyorum.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31