Narenciye üreticilerinin hükümete olan öfkeleri dinecek gibi değil. Güzelyurt Narenciye Üreticiler Birliği ofisine  kocaman bir pankart asıldı.  Pankart hükümete olan tepkiyi anlatıyor. Pankart’ta şöyle yazıyor; Bu hükümet narenciyeyi kurutacak  hükümet narenciyeyi kurutur mu bilemeyiz? Ancak bu pankartın neden asıldığını hiç merak edenleriniz oldu mu? Veya  hükümetin suçu ne de bu pankartı astılar diye sordunuz mu hiç?

Elbette merak edenleriniz vardır. Birgün zaten ya meraktan ya meraktan gideceksiniz. Laf aramızda; sizlere asılan o kocaman pankartın hikayesini anlatacağım. Aramızda kalsın diyorum, çünkü kimse bu konuyu bilmiyor. Söz değil mi? Peki; Yaklaşık bundan bir ay önce Güzelyurt’ta Narenciye Üreticiler Birliği lokalinde yönetim kurulu eylem kararı almak için toplantı yapıyordu. UBP Güzelyurt milletvekili Ahmet Çaluda eylem kararı alınmasın diye sürekli olarak Başbakan ile Narenciye Üreticiler Birliği yönetiminin arasını bulmaya çalışıyordu. Sizin anlayacağınız; Çaluda aracılık yapıyordu ve hükümetle Narenciye Üreticiler Birliği’nin arasını bulmaya gayret ediyordu.

Narenciye Üreticiler Birliği’nin hükümetten talepleri geçen yılın  Narenciye’cilere doğrudan gelir desteğinin ödemeleri idi. Yanılmıyorsak 2 milyon TL. Toplantı ateşli bir şekilde devam ediyordu, tam da eylem kararı alınacakken birinin cep telefonu çaldı. Çalan telefon Narenciye Üreticiler Birliği yönetim kurulu üyesi Ramadan Kayan’a aitti. Kayan alo dedikten sonra müjdeli haberi duyurtmak için bağırmaya başladı. Telefonda Ahmet Çaluda ile konuşuyordu. Çaluda Kayan’ı aradı çünkü Kayan ayrıca UBP Güzelyurt ilçe yönetim kurulu üyesidir. Müjdeli haberi duyurtmak için bir anda sessiz bir ortam yaratıldı. Kayan Çaluda’nın müjdeli haberini duyurmak için diyafonun sesini açtı. Ve müjdeli haber duyuruldu. Neydi o müjdeli haber!

Çaluda Başbakan’la görüşmüş iki gün içerisinde geçen yılın doğrudan gelir desteği için Narenciye Üreticilerine ödenmesi gereken 2 milyon lirayı ödeyeceklerini müjdeledi. Böyle bir müjdeden sonra eylem yapma kararından vazgeçtiler. Mutlu mesut bir şekilde toplantıyı bitirip kutlamaya gittiler. Aradan iki gün geçtikten sonra Çaluda’yı aradılar, o da Başbakan’ın yalancısı olarak bir kaç gün daha beklemelerini istedi. Aradan on gün geçtikten sonra Bu hükümet narenciyeyi kurutacak pankartını astılar. Yaklaşık bir aydır pankart hala daha asılı duruyor. Eylem yok ama pankartın indirilmesi söz konusu değildir. Hükümet 2 milyon lirayı ödeyecek durumda değil ne dersiniz? Pankart acaba daha ne kadar asılı duracak?

 

GARGA’DAN AL HABERİ

Kayral telefona çıkmadı, kalem oynatmadı

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı müsteşarı Kamil Kayral’ın vatandaşla ilişkilerinin iyi olduğunu yazmıştık. Bakanlığa giden ondan memnun kalıyordu. Dün ne olmuşsa? Kamil Kayral ne telefonlara cevap verdi, nede tuttuğu kalemi oynattı. Neden acaba bilmiyoruz?

Eroğlu Mağusa’ya gidecek ama...

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu bugün Mağusa’da Maraş bölgesinde birkaç kahvehaneyi ziyaret edecek. Dün Eroğlu’nun gideceği duyuruları yapıldı. Eroğlu vatandaşı ziyaret etmeye gidecek ama UBP’li örgütlerden de çekeceği var. Demokrat Parti’li Hatice Faydalı’nın Temel Sağlık ve Hizmetler Dairesi’ne müdür olarak atanmasını UBP’liler bir türlü hazmedemiyorlar. O yüzden örgütler Eroğlu’na imzayı neden attığını soracaklar.

CTP’li idare amirini hazmedemiyorlar

Partizanlık öyle bir şey ki; kimse bunun önünü kesemiyor. Hükümette kim ise illaki onun borusu ötecek.! İşi bilmek pek değer bulmuyor. Mağusa hastanesinde idare amiri olarak görev yapan Ceyhun Ümiter’e CTP’li olduğu gerekçesi ile diğer idare amirlerinin başında oluşuna karşı çıkıyorlar. UBP’li idare amirleri dururken, CTP’li idare amirinin işi ne? diye Mağusa hastanesinde huzursuzluk yaratıyorlar.

Cas çalışanı işten durduruluyor

Geçtiğimiz günlerde Ercan Devlet Hava Alanı’nda 45 karton sigara kaçırırken yakalanan kişinin Cas çalışanı olduğu öğrenildi. Edinilen bilgilere göre; Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı bugün sigara kaçakçılığı yapan bu kişiyi işten durduracak. Dün yazısı yazıldı, bugünde yazı kendisine tebliğ edilecek. Bu çalışan kim? diye sormayın. Bizden bu kadar...

Özcenk Milletvekilliği için kolları sıvadı

Mağusa hastane başhekimi Erdal Özcenk, en nihayet politikaya atılmaya karar verdi. Garga’lar diyarı Mağusa’dan aldığımız bilgilere göre; Özcenk Milletvekilliğine aday olacağını aleni bir şekilde gittiği her yerde duyurmaya başlamış. Daha önce kendisine UBP tarafından belediye başkan adaylığı teklifi yapılmıştı ancak onun gözü hep milletvekilliğinde idi.

Töre’nin asapları iyice bozuldu

Tarım Bakanı Zorlu Töre’nin son günlerde asabileştiği söyleniyor. Töre; önceki gün Lefkoşa Surlariçi ve Kaymaklı örgütlerinde açık bir şekilde UBP Lefkoşa İlçe Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük’e veryansın etti. Töre; toprak ürünlerine aldığı 21 kişinin işten durdurulmasına tepki koyarak sorumluların Başbakan ve UBP İlçe Başkanı’nın olduğunu söylüyor. Sizin anlayacağınız; Töre adeta burnundan soluyor.

Kamburca’ya tepkiler sürüyor

Eşi UBP Örgüt Başkanı olduğu için Lefke İlkokulu’ndan Yedidalga İlkokulu’na tayin edilen Berkam Kamburca’ya tepkiler devam ediyor. İşin tuhaf tarafı tepki koyanlarda hep UBP’liler. Eşi UBP Örgüt Başkanı diye CTP’lilerin tepki koyduğunu sanmayın. Gelen bilgilere göre; tepki koyanlar hep UBP’liler. Yaklaşık 2 senedir bu iş yılan hikayesine döndü. Dün arayan Garga’larımız tepkilerin hala daha sürdüğünü duyurdular.

 

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Erçin TEKAKPINAR; Çalışan sigortalılarla ilgili yeni taslak yasanın hazırlanması konusunda büyük gayret göstermişsiniz.En yakın zamanda hayata geçmesini bekliyormuşsun.Unutmayın ki top artık sizde değil siyasilerde!!!

 

Sn.İbrahim ÖZDURAN; Mağusa bölgesinde sahneye çıkmanız bölge halkını çok sevindirdi haberiniz olsun.  

 

Sn.Ercan İBRAHİMOĞLU; 17 Mart'daki sınavın nasıl geçti diye sormuştuk? Sonuçlar belli oldu mu?

 

Sn.İsmail BENZİNCİOĞLU; Duyduğuma göre hergün Sertbay’da fırın kebabı yiyormuşsun. Aman kolestrole dikkat et.

 

Sn.Ahmet RAMİZ; Benden uzun saçların vardı örgüt başkanı olunca kesmişsin.Ubp'liler yakıştı diyor.Bana da tavsiye edermisin...

 

Sn.Altunay FAHRİ; Genel Kurula gidecekler diye şimdi akılları başlarına geldi. Haberin olsun liman işçiler şirketi yönetim kurulu size çok tepkili imiş.

 

Sn.İrsen KÜÇÜK; Zorlu Töre akşamki Kaymaklı ve Surlariçi örgüt gezilerinde size bayağı yüklenmiş.Eminiz ki siz de bizler gibi anında haberdar edildiniz....

 

Sn.Esat ERİS; Duyduğuma göre; suskunluğunuzu Cuma günü bozuyormuşsunuz. Dün arkadaşlar söyledi Mağusa’ya slm gönderdiğinizi.

 

Sn.Ali Çetin AMCAOĞLU; İrsen bey ve Ersin bey'den sonra Zorlu Töre sizi de bayağı eleştiri yağmuruna tutmuş.Üzülmenize gerek yok yakında siz geleceksiniz, o gidecek...

 

Sn.Gülşah ALTIPARMAK; Yeni göreviniz hayırlı ve uğurlu olsun.

 

Sn.Sonay ADEM; Geçen gün meclis'te çok hararetli konuşmalar yapmışsın.Seni TV'den izleyen vatandaşlar Sonay bey bu kadar sinire gerek yok diyor...

 

 

Sn.Fikri ATAOĞLU; haberiniz olsun bu aralar nerede olduğunuzu herkes merak ediyor. Hatta Garga’larım bile sizi bulmak için etrafı kolaçan ediyorlar.

 

Sn.Özer KANLI; Hafta sonu BRT'de James Bond tarzı filmler koysanız ne iyi olur....Ne de olsa içimiz dışımız Dizi oldu...

 

Sn.Güneş GÜNEŞOĞLU; Takımınızın birinci lige çıkmasını istemeyen bazı yöneticilerle atışmışsınız. Benim yönetimimde para sorun olmaz deyip konuyu kapatmışsınız.

 

Sn.Erol ACARKAN; Cosmetic satışları nasıl gidiyor? Hala casino müşterileri sana gelmeye devam ediyor mu?

 

Sn.Omaç CİN; İşlerin yoğunluğundan arkadaşların sitem ediyor yolda kendilerini görmüyormuşsun...

 

Sn.Hüralp YUMUK; Mahkemelerin grevi bitti ama davalara ancak hazırlanıp yetişirim diyormuşsun.Bu kadar çok davalık konumuz varsa  desene işimiz zor....

 

Sn.Hasan SERTOĞLU; Ameliyat sonrası istirahatın nasıl geçiyor?

 

 

Sn.Mustafa ASLAN;  Mustafa Özkebapçı ile dünkü belediye grevinde grev kırıcılığı yapmaya kalktınız çok büyük tepkiyle karşılaşmışsınız bizce sabrı zorluyorsunuz bilginize.

 

Sn.Ali GÜLYAZ; personelinizin arkasında olduğunuz için ve haksızlıklara gelemediğiniz için bölge halkından takdir toplamaya devam ediyorsunuz..

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31