5  Şubat 2013 tarihli gazete haberlerinden Hükümetin Petrol Dolum Tesisi ile ilgili faaliyetlerini sorgulamaya devam ettiğinizi öğrendik. Ancak bu sorgulamalarınızı aşağıdaki gerçekleri  es geçerek yaptığınız anlaşılmaktadır. Bu nedenle başkalarını Petrol Dolum Tesisleri Hakkında sorgulamadan önce sizlerin aşağıdaki sorulara inandırıcı yanıtlar vermeniz gerekmektedir. Bunu yapmaktan kaçınırsanız hiçbir inandırıcılığınız kalmaz. Sorularım aşağıdadır:   

1)      Avrupa Birliğine katılan bir ülkenin Stratejik Yakıtlarını depolama gayesiyle en az 50 milyon Euro harcayarak Petrol Dolum Tesisi yapması gerektiğini biliyormusunuz ?

2)      Avrupa Birliğine katılan bir ülkenin Petrol Dolum Tesisi yapmaması halinde başka bir ülkeden petrol dolum tesisi kiralaması gerektiğini  ve bunun yıllık bedelinin  17 milyon Euro olduğunu biliyormusunuz ?

3)      Güney Kıbrısta Vasilikoda ilk petrol dolum tesisinin inşası ile ilgili andlaşmanın Hollanda VTT firması ile Kıbrıs Cumhuriyeti  arasında Mart 2012 yılında imzalandığından ve inşaatın Nisan 2012 yılında başladığından haberiniz var mı?

4)      Vasilikoda VTT şirketinin petrol dolum tesisi inşaatının hızla devam ettiğinden haberiniz var mı? Bu konuda tereddütü olanlar Şirketin aşağıdaki İnternet Linkini kullanarak söz konusu inşaatın en son video görüntülerini  izleyebilirler.

5)      Vasiliko ile Kalecikin Lefkoşaya kuş uçuşu ayni mesafede olduğunu biliyormusunuz?

6)      Güney Kıbrısta  13 Aralık 2013 te yayınlanan Cyprus Mail gazetesi Kıbrıs Cumhuriyetinin kendi Dolum Tesisini yine Vasilikoda VTTV tesislerinden 2km uzaklıktaki bir alanda Hollanda  VOPAK Oil EMEA.şirketi işbirliğiyle inşa etme kararı aldığını duyurmaktadır. Bundan haberiniz var mı?

7)      VTT Vasiliko Şirketinin 15 Ekim 2012 Tarihli Basın Bülteninden VTTV Tesisleri ile Kıbrıs Cumhuriyetinin VOPAK  Oil EMEA Şirketi işbirliğiyle  inşa edeceği kendi Petrol Tesisi arasındaki alana ÜÇÜNCÜ  bir özel Petrol Dolum Tesisi yapılması için lisans verildiği anlaşılmaktadır. Bundan haberiniz var mı?

8)      Bir yıldan kısa bir sürede 3 tane firmaya Petrol Dolum Tesisi Lisansı verilen ve işlemleri başlatılan Güney Kıbrısta ‘Petrol Dolum Tesisine Hayır İnsiyatifi’ var mı ? Yoksa neden yoktur ?

9)      Güney Kıbrıstaki  Sivil Toplum Kuruluşlarının Petrol Dolum Tesisleri ile ilgili olarak yukarıda sıraladığım başdöndürücü gelişmeler karşısında hiçbir tepki göstermemesini nasıl değerlendiriyorsunuz ? Sakın kimse çıkıp bize Kuzey Kıbrıstaki Sivil Toplum Kuruluşlarının Güneydekilere nazaran daha açıkgöz, daha akıllı, daha bilgili ve daha hassas olduğunu söylemesin. Çünkü buna kimse inanmaz.

10)   Güney Kıbrısta Petrol Dolum Tesisleriyle ilgili olarak bir yıldan kısa bir süre içinde bu kadar çok  gelişmeler yaşanırken ve  inşaatlar başlatılırken siz bize neyi anlatmaya çalışıyorsunuz ?

Yukarıda sıralanan bilgilerin tamamı 27 Mart 2012 ve 13 Aralık 2012 tarihlerinde yayınlanan Cyprus Mail gazetesi makalelerinden ve VTT Vasiliko Şirketinin 15 Ekim 2012 tarihinde yayınlanan İngilizce Basın Bülteninden derlenmiştir.

Güney Kıbrısta Petrol Dolum Tesisleri ile ilgili olarak gerçekleşen uygulamalar bana göre Kuzey Kıbrıstaki ‘Petrol Dolum Tesisine Hayır İnsiyatifi’nin varlığını anlamsızlaştırıyor. Bu gerçekler ayni zamanda Kuzey Kıbrısta ‘Petrol Dolum Tesisine Hayır İnsiyatifi’ üyelerince Toplumumuza enjekte edilmeye çalışılan bilgilerin yalan yanlış olduğunu ve bu haliyle bilgi kirliliği yarattığını açıkça kanıtlamaktadır. Bu İnsiyatifin varlığını anlamlı bir hale getirmesi için yukarıdaki sorulara inandırıcı yanıtlar vermesi gerekmektedir diye düşünüyorum.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31