Başbakan İrsen küçük ne diyor?
“Partizanlık ve popülizm konusunda elimizde somut bir bilgi yok!..”
Yıllardan beridir yazıyoruz, madem somut bilgi sahibi olamadılar bir tane daha yazalım o zaman;
Cumhuriyet Meclisi’nin görevi yasa yapmaktır.
Ama şimdilerde bizim meclis sanki de yasa yapmamak için konuşlanmış bulunuyor.
Kimisi komitelerde beklerken kimileri de komiteye bile havale edilmemiş.
Hele bir tanesi var ki, yüzlerce polisimiz bu yasayı bekliyor dört gözle.
Bir yıldan önce meclise sunulan Polis Yasası’ndan ne bir ses ne de bir seda var!
Bu kadar tembel bir meclis olabilir mi?
Tabi ki olmamalı ama bu kez olayın pered gerisi çok farklı...
Yani tembellikle alakası yok!
Meclis’te bekleyen Polis Yasası bu gidişle hiç geçmez...
Çünkü, partizanlık ve popülizm o kadar içimize kadar işlemiş ki, varsa da yoksa da eşin dostun menfaatleri...
Devleti ve halkı düşünen neredeyse hiç kalmamış.
Polis Yasası’nın mecliste izole edilmesinin ve bir türlü geçmemesinin nedeni bir politikacımız.
Adını şimdilik yazmayacağız...
Ha keşke biz de bilmeseydik.
Aklımızın ucundan bile geçmezdi, adını öğrenince çok üzüldük.
Madem en iyiler arasında bildiğimiz bu siyasetçi de yüzlerce polisimizi ilgilendiren bu yasayı kendi akrabası için engelliyorsa, yazık ki ne yazık!
O kendini çok iyi biliyor..
Sırf eniştesi terfi alsın diye bu yasanın geçmemesi için tüm ağırlığını ortaya koymuş.
Başbakanın haberi var mı bilmeyiz ama, en azından ilgili kişinin eniştesinin menfaati için bu yasayı engellemesi, bunun için tavır koyması ve ‘eniştem terfi almazsa bu iş olmaz’ diye diretmesini sindirmemiz mümkün değildir.
Şimdi Başbakan İrsen Küçük’e sesleniyoruz;
UBP yıllardan beridir partizanlık ve popülizm konusunda tarihi rekorlara imzasını atmıştır.
Ama artık devletin kaynakları tkenip de dibe vurunca böyle bir lüks kalmamıştır.
Eski yanlışları da tekrarlamakla doğru kararlar alınamaz.
Polisimizin hem özlük hakları, hem de yeni ve çağdaş bir sistem kurulması için hazırlanan yasanın sırf bir politikacının eniştesi terfi alamadı diye bekletilmesi kadar da saçma sapan bir şey olamaz.
Sayın Başbakanın önünde partizanlık ve popülizme son vermek için  bir fırsat vardır ve bu yasanın ivedilikle geçirilmesi, hem kendisi hem de partisinin geleceği için önemlidir.
Eğer bu konuya duyarsız kalındığı taktirde, bu polikitacının kim olduğunu yine bu sütunlarda kamuoyuna duyurmak da bizim boynumuzun borcu olacaktır.
Size kısa bir süre fırsat veriyoruz, bilesiniz!


Okur Görüşleri:

“Faturasını ödeyenler de ödüllendirilsin”

“Sevgili Levent Özadam,
Lefkoşa Türk Belediyesi’ni faizleri kesmek yönünde almış oldukları karardan dolayı kutluyorum. Ancak benim gibi herzaman faturalarını günü gününe ödeyenleri için de bir mükafatlandırma söz konusu olmazssa, bilmiş olsun ki benim gibi daha pek çok kişi de artık zamanında ödeme yapmak için çaba göstermekten vazgeçeçektir.
...
Sayın Özadam,
Bilinmelidir ki Afrika gazetesine sıkılan kurşunlar, sadece bu gazeteye değil Kıbrıs Türk toplumuna da sıkılmış kabul edilmektedir. İki kurşuna bizleri korkutmak isteyenler bilmelidirler ki; bu tip olaylar Kıbrıs Türk toplşumunu ancak ve ancak daha çok yüreklendirir....


MESAJ KUTUSU:


Sayın Türkay TOKEL, İhtiyat Sandığı’ndan kötü kokular gelmeye başladı. Hergün onlarca ihbar geliyor. Yeni açılacak olan şubelere atanacak olan isimler eğer doğruysa bunun vebali altından kalkamazsınız. Bu konuda çok hassas olmanızı öneriyoruz.
...
Sayın Sümer AYGIN, üç aylığına işe aldığınız mevsimlik işçileri 2 Mart mitingine gitmeye zorlamak ve onları işten atmakla tehdit etmek de neyin nesi oluyor? İnsanların ekmeğiyle oynamak bu kadar mı ucuz hale geldi?
...
Sayın Ergun SERDAROĞLU, başında bulunduğunuz meclis komitesinde tam 33 tane yasa tasarısı uygulamaya geçmeyi bekliyormuş. Bu yasaları niçin uzun bir zamandır bekletiyorsunuz, bunun bir açıklaması var mı?
...
Sayın Sunat ATUN, hurda satışı ihalesi konusundaki mesajımıza  gösterdiğiniz duyarlılıktan ötürü teşekkür ederiz. İhaleye en yüksek teklifi veren kişi Halil Falyalı ise elbette akıldaki soru işaretleri de ortadan kalkmıştır.
...
Sayın Ali NAZİF, mitinge katılmayan Mağusa Gümrük Dairesi personelini sabahın 9’unda niçin evlerine gönderip vatandaşın işinin yapılmasını aksattırdınız? Son günlerde bütün gözler üzerinizde haberiniz olsun.
...
Sayın Ahmet İNCE, Alevkayası’ndaki Orman Dairesi’ne ait restorantı ihalesiz aldınız ama hevesiniz kursağınızda kalacak gibi görülüyor. Yukarılardan bir yerden talimat verildi ve bu usülsüzlük inceleme altına alındı, bilesiniz...
...
Sayın İrsen KÜÇÜK, reklam ajansları isyan nokkasına geldi ve çok yakında kapınızı çalmaya hazırlanıyorlar. Yine büyük ve haksız rantlar söz konusu imiş, ilk haberi bizden alın istedik.
...
Sayın Şener ELCİL, 2 Mart mitinginde bu kez tam puan aldınız. Sağduyulu tavırlarınız nedeniyle kamuoyundan teşekkür mesajlarınız geliyor. Biz de tebrik ederiz...
...
Sayın Mehmet Ali TALAT, bir kaç okurdan telefon aldık mitingte gözleri sizi aramış ama bulamamış. Bunun özel bir nedeni var mı yoksa işler eskisinden çok daha mı yoğun olmaya başladı?
...
Sayın Ünal ÜSTEL, bize gelen duyumlara göre size önerilen bakanlığın yerine İçişleri Bakanlığı’nda ısrarcı olduğunuz söyleniyor. Bunun nedein geçmişten kalan bir hesaplaşma olabilir mi? Unutmamak lazım ki intikam soğuk yenen bir yemektir değil mi?
...
Sayın Mustafa ARABACIOĞLU, kurmayı düşündüğünüz modern yaşlılar yurud ve bakım evinin izinleri için aylardan beridir bekletilmekteymişsiniz. Devletin dairelerinde sizin bile işiniz halledilmiyorsa sade vatandaşın durumu bir düşünün. Allah sabırlar versin...
...
Sayın Hayri ORÇAN, büyük gayret ve azminiz sonrasında bölgele yeniden sağlık ocağını kazandırdığınız için sizleri gönülden tebrik ederiz. Bir muhalefet belediye başkanı olarak çok büyük bir iş başardınız.
...
Sayın Şenay KEBAPÇI, yeni yaşınızı kutlar sağlıklı ve mutlu nice yeni yaşlar dileriz. Siz her ne kadar yaşınızı saklasanız da biz öğrendik. Unutmamak lazım ik şarabın bile en eskisi makbuldur derler...
...
Sayın Nazım ÇAVUŞOĞLU, muhterem kayınvalidenizin vefatıın üzüntü ile öğrendik. Merhumeye Tanrı’dan rahmet size ve yaslı aileye başsağlığı dileriz. Allah geride kalanlara sağlıklı uzun ömürler versin.
...
Sayın Ömer KÖSEOĞLU, Başbakanlık’taki görevinizde ilk günler olmasına rağmen epey iyi haberler alıyoruz. Mütevazi kişiliğiniz nedeniyle personel sizi kısa sürede sevmiş. Tüm bürokratlara örnek teşkil eder umarız.
...
Sayın Abdullah ATLAR, İnönü Meydanı’ndaki Türk bayraklarını bir gece önceden duvarlara asarken görülmüşsünüz. Kıbrıs Türküne Türkiye düşmanı diyenler utansın değil mi?
...
Sayın Şerife ÜNVERDİ, sizi üzmek istemem ama kötü haberlerim var. Size bakanlık sözü verenlerin başka mekanlarda böyle bir sözün verilmediğini söylüyorlarmış. Umarız siyasetin kötü cilveleri sizi de vurmaz. Bu günlerde çok uyanık olmanız gerekiyor.
...
Sayın Halit BAĞMAN, devletin çeşitli kurumlarından Kamu-Net’e yapılan şikayetler artmaya başladı. 3 tane personelle ancak bu kadar olur ama bu sayının arttırılması için girişimde bulunmanız gerekiyor. Aksi halde bir çok internet sitesi yakında çökecek...
...
Sayın Emel TÖRE, ev dekorasyon mağazanız hayırlı ve uğurlu olsun. Gayet modern ve şık bir mağaza olmuş. Hayırlı işler bol müşteriler dileriz.
...
EJ 800 plakalı aracın sahibi; başta komşularınız olmak üzere bütün bölge halkı aracınızın ekzos sesinden büyük rahatsızlık duyuyor. Ayrıca trafik polisleri ceza yazmadan bu sorunu gidermeniz bekleniyor.


Günün Fıkrası:


Padişah ve Vezir

Padişah ile vezir tartışmaya başlamış. Padişah Vezire, "En büyük ve en güçlü olan benim. Sen benim emrimdesin!" demiş. Vezir, "Hayır ben büyüğüm. Ordunun başında ben savaşıyorum, sen sadece mühür basıyorsun" diye itiraz etmiş. Tartışma uzayınca Padişahla Vezir, bir çobanın yanına gitmişler ve konuya hemen girmemek için çobana sormuşlar: -"Senin koyunun mu büyük, ineğin mi?" Çoban şaşırmış şaşırmasına da, soranlar da Padişahla Vezir. -"İneğim" demiş. -"Keçin mi büyük, öküzün mü?" Çoban "Öküzüm tabii" deyince, asıl soruyu yöneltmişler çobana: -"Söyle bakalım, Padişahın mı büyük, Vezirin mi?" Çoban hiç düşünmeden yanıt vermiş: "Vallahi ben bu hayvanları tanımıyorum!"

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31