KKTC denen bu kurumsal yapıda bizi yönetme iddiasında olanlar ve yönettiklerini zannedip Ankara’nın çizdiği çerçevede hükümetçilik edenler, hergün skandal bir karara imza atmaktadırlar. Bu şekilde bizi hergün daha fazla Türkiye’ye muhtaç edip rezil etmektedirler. Türkiye ile yaptıkları anlaşmaların altına düşünmeden imza atanlar, daha sonra imzalarına sadık kalmayarak, anlaşmaların gereklerini yerine getirmemektedirler. Bu şekilde, Birikim Özgür’ün deyimi ile Türkiye’yi aldatmaktadırlar. Halbuki aldananlar kendileri olmakta, bunun faturasını da halka ödetmektedirler. Çünkü Türkiye anlaşmalara dayalı olarak yapmayı deruhte ettiği yardımları haklı olarak yapmamaktadır. Deve gibi her tarafı eğri olan bu kurumsal yapıda düzelecek olanlar da eğri olarak devam etmektedir. Olan da halka olmaktadır. Dünyanın en pahalı elektriğini ve mobil telefonunu, en pis suyunu kullanmakta, sağlıkta, eğitimde kaos yaşamaktadır. Can güvenliği olmayan standart dışı yollarda araç kullanmakta, hergün makinistlere gidip gelmektedir. Üretip sattığı ürünün bedelini alamamakta veya ürününü satamamaktadır. Ürettiği ürün beş para etmediği zaman kılını kıpırdatmayanlar, ürün para ettiği zaman da üreticiyi ithalâtla cezalandırmaktadır. Üreticilere vaat edilen destekler mali bütçeye ki bütçe bir yasadır, konmakta, ancak para yok gerekçesi ile üretici kesimlere ödenmemektedir. Yani Bütçe Yasasına aykırı davranılmaktadır. Son olarak da hükümet ettiğini sanan bu populistler, kamuda ikinci iş yapılması yasa ile yasaklanmasına rağmen, kamuda çalışan doktorlara bu yasağı Sağlığı ilgilendiren 5 yasa geçinceye kadar uygulamayacakmış. Geçirilmesi murat edilen yasalar ne zaman geçirilecektir? Daha geçtiğimiz günlerde ikinci iş yaptığı gerekçesi ile kamu ile ilişiği kesilen doktor Köroğlu yeniden kamudaki işine geri alınacak mı? Bu yönde doktorlar aleyhine açılan soruşturmalar durdurulacak  mı? Nereden bakarsanız bakın tam bir skandal ve iş bilmemezlik. 2. İş yasağı sadece doktorlar için mi geçerliydi? Özel ders veren öğretmenler, mesai dışında, bazen mesai saatlarında da özel iş yapan telekomünikasyon ve Kıb Tek çalışanları da sağlıktaki 5 yasa geçinceye kadar 2. iş yapmakta serbest midirler? Ya kamuda çalışan mimar, mühendis ve veterinerler de aynen doktorlar gibi 2. İş yapmakta serbest midirler? Açıklayın be hükümetçilik ettiğini sananlar.

                                              ***

Ülkenin yasalarına uymayanlar suç işlemiş sayılırlar. KKTC Hükümeti kendi yaptığı Bütçe Yasasına aykırı işler yapıyor. Yine Meclisten geçen ve kamu görevlilerine 2. İş yasağı getiren yasaya da uymuyor ve bir kesim için bunu ertelediğini  açıkça da deklere ediyor. Anayasa Mahkemesinin bileşik faizin Anayasaya aykırı olduğu hükmüne rağmen ona da uymuyor ve bileşik faiz uygulaması hergün yeni mağdurlar yaratıyor. Şimdi KKTC Yasama Organına, yani Meclisine ve de Yargısına soruyorum. Yasalara aykırı davranmak suç değil mi? Bu suçun işlenmesini KKTC’de engelleyecek hangi organdır? Yoksa Rumun dediği gibi KKTC denen bu kurumsal yapı “Psefto” mu? (Sahte) Bir zamanlar Ferdi Sabit Başbakan iken, MA Talat’ı çimdiklemiş. MA Talat tepki verince aaa sahte değilmişsin demiş. O zaman buyurun baylar, biriniz hükümet partisinin milletvekili, biriniz de hükümet partisinin başkanı. Ispat edin.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31