Ganimet bitti diyenlere ithaf olunur;

Bir ülke var oldukça o ülkede ganimet bitmez!

İlerisini görmeden Rumun malını, eşe dosta peşkeş çekenler, gün gelir, dağları, taşları hatta denizleri de dağıtırlar

O da bitse gökyüzündeki bulutlar ne güne duruyor?

Bu ülkede her şey zaptırapt altındadır da niçin sanayi bölgeleri konusunda aynı şey geçerli değildir, bir bilen var mı?

Sözümüz sadece bu hükümete değil, gelmiş geçmiş tüm hükümetlere!


Ülkedeki fırsat eşitsizliğinin en bariz göstergesidir sanayi arsaları

Bu arsalara sahip olmak için de sanayici filan da olmanıza gerek yoktur!

Yeter ki hangi dönemde olursa olsun hükümete yakınlığınız olsun yeter de artar bile

Bazen bir kuruş bile ödemeden ansızın sanayilerde arsanız olur, bunun karşılığını oy olarak verirsiniz, kimi zaman da hükümet partisine 3-5 bin sterlin bağış yaparsınız ve araziye konuverirsiniz.

Ve her zaman değerlidir bu arsalar, 50 bin sterline anında satarsınız


Bundan yıllar önce öğretmenlik yapan bir vatandaşın sanayi arsası aldığını duyunca kendisini bulup sormuştum, sen kim sanayi arsası kim diye?

Meğerse partiye 5 bin TL bağış, 3 bin TL’lik de piyango bileti almış ve 30 bin sterline anında satmış bir işadamına

Ne soran var ne soruşturan, ne de bu işin peşine düşen

Dönemin bakanları aralarında anlaşırlar, kontenjanları belirlerler ve kendilerine düşen payları eşe dosta dağıtırlar

Dağıtırlar ki bir daha ki seçimlere kazanmaları kesin olsun diye


Geçen gün bir vatandaş aradı elinden alınan sanayi arsasının bir bakanın oğluna verildiğini şikayet etti.

Ortalık kalktı oturdu

Vah efendim o bakanın oğlu  aldı da başka bakanın oğlu almadı mı diye!

Bizi arayanların hepsine dedik, getirin belgeyi, yayınlayalım

Şimdiki bakanlar hiç üzerine alınmasın

Sözümüz meclisten dışarı, sadece size değil, bu ülkede bakanlık yapan herkese


Bu ülkede temiz toplum operasyonu başlayacaksa sanayi arsalarından başlamalı

Örneğin genç ve başarılı bakan Sunat Atun pek ala ki bu işe ön ayak olabilir

Yetkili olduğu için geçmişten günümüze dek hangi bakan döneminde hangi kişilere sanayi arsası dağıtıldı bunların listesini yayınlayabilir ve hatta şaibeli olanların üstüne gidebilir.

Yine bir yenilik getirerek, bu arsaların dağıtımının bir bakanın iki dudak arasına bırakmaz ve bunun için bakanlar kurulu kararı olmasını da gündeme getirebilir.

Eğer bunu yaparsa da doğru ve dürüst siyaset yolunda öncülük yapıp iyi bir adım atmış olabilir.


Ahmet Kaşif’in oğluna arsa verilmesinden sonra UBP kaklı ayağa

Şimdi de Türkay Tokel’in oğluna da arsa verildi diye iddialar geliyor.

Hem de içinde birisi varken onun çıkartılıp, Tokel’in oğluna verildiğini, onun da şimdiki sahibinin çıkarılması için var gücüyle çalıştığını söyleyenler az değil.

Geçenlerde kendisine sorduk, doğru mu bunlar diye

Dedi ki bakana sor o daha iyi bilir

O zaman şimdi de bakana soruyoruz;

Ama sadece bu dönemde dağıtılan değil, gelmiş geçmiş tüm hükümetler döneminde hangi bakan hangi sanayiciye, hangi arsaları dağıttı diye

Bunun cevabı konusunda da Bakan Atun’dan umutluyuz

Umarız yüzümüzü kara çıkarmaz!


Kadın pazarlayan ‘gazeteci bozuntusu’ kim?  

Bugünlerde basın ve turizmci çevrelerinde en çok konuşulan konu, ‘sarı basın kartı’ hamili bir kişinin ülkenin çeşitli lüks otellerine genç kızları götürdüğü ve zengin iş adamlarına pazarladığı konusu

Adam yaşını başını almış, asıl mesleği gazetecilik değil, emekli olmuş ama hasbelkader basının içinde bulunmuş

Genç piliçlere de düşkünlüğü ile bilinen birisi

Önceki gün bir otel müdürü aradı şu şahsı tanıyor musun dedi, evet dedim

Adam haftanın belirli günlerinde birkaç çıtır ile gidip, iş adamlarına kendi eliyle servis yapar ve sonra da otelin lobisinde ‘mesai’ bitinceye kadar bekler ve iş bitiminde getirdiği gibi götürürmüş.

İsmini elbette açıklayamam

Hatırlarsanız, geçtiğimiz yıl masajcı kızın önünde donunu indiren gazeteci ağabeyimizi de açıklamamıştım

Bize yakışmaz!

 gunun-foto_raf_.20110915001103.jpg

MESAJ KUTUSU

Sayın Şerife ÜNVERDİ, müthiş bir iddiaya göre bir vekilin ölen yakınının sigortaya olan borcu silinmiş ve hatta ölüye emeklilik hakkı verilmiş. Ölüyü diriltmek diye buna derler değil mi? Bakalım bu işten bilginiz var mı yok mu hep birlikte göreceğiz. Bizi izlemeye devam edin

Sayın Elçin TEKAKPINAR, ölüye emeklilik hakkı iddialarını konuşmak için bugün kahve içmeye geleceğim. Kahvenin yanında ara öğün olarak kepekli ekmek arası beyaz peynir ve domates olursa sevinirim.

Sayın Okan DİLİK, Doğa Koleji’ne pedagoji eğitim almamış öğretmen istihdam ettiğinizi öğrendik. Peki böyle bir şey Türkiye’deki okullarınızda da mümkün mü? Lütfen bu konuda bir açıklama yapın, elimize isimler gelmeye başladı bile

Sayın Mahmut ÖZÇINAR, en temiz belediye başkanlarından birisi olarak, hastalığınız nedeniyle belediyenin devlet hastanesine teşekkür ilanlarına anlam veremedik. O ilanların altında sadece sizin imzanız olsa inanın hiç umurumuz olmazdı.

Sayın Süleyman MANAVOĞLU, Lefkoşalılar gece devriyelerinin artırılmasını istiyorlar. Geniş caddelerde ellerinde bira şişesi gençler araçlarını cayır cayır cayırdatıyorlar.  Astro önü, BTMK önü ve Gönyeli Yeni Kent kavşağı. Bundan sonra emir komuta sizde

Sayın Hürrem TULGA, dün çok sayıda üyeniz aradı. Dükkan sahiplerinin kredi faiz oranları yüzde 8’e çıkartılmış. Saçını başını yolanlar mı ararsınız, memleketi terk etmeyi düyünenler mi ararsınız hepsi mevcut. Hadi bakalım kolay gelsin.

Sayın Ersan SANER, hadi yeni havayolunu uçurtamadınız bir kenar koyduk. Bari şu Gönyeli kavşağına yeni düzenleme getirin de günahlarınız biraz olsun hafiflesin. Okullar da açılıyor trafik arap saçından da beter hale gelecek.

Sayın Ayhan ARIKLI, yani tam manasıyla hem suçlu hem güçlü konuma geldiniz. Devletin arazisine kon, sonra da millete çamur at. Siz asıl onu bunu bırakın da borçlu olduğunuz kişilerin paralarını ödemeye bakın. Aileler kendi parasıyla rezil rüsva olmuş durumda.

Sayın Halil ORUN, önceki akşam belediye meclis toplantısında zor saatler yaşamışsınız. Kaymakamlıkta çalışan kişinin maaşını öderken ha keşke diğer üyelerin de olurunu alsaydınız. Ama gece meyhanede bitmiş ve iş tatlıya bağlanmış. Afiyet bal şeker olsun.

Sayın Tuluy KALYONCU, ciddi bir grev hazırlığında olduğunuz gözlemleniyor. Hatta Teknecik’in kapısının önüne logar çukurları bile kazmışsınız. Gören de savaş için siper kazdığınızı sanır. Silahlar da mangal ve şiş olmalı değil mi?

Sayın Alihan PEHLİVAN, ne yapıp ne edip sonuçta Kemal Dürüst’ün yanına kapağı atmışsınız. Ama bu kez akıllı ol ve Japon yapıştırıcı ile bir yerlere tutun kal. Bakalım Bakanın hızına yetişebilecek misiniz? Hayırlı ve uğurlu olsun.

Sayın Zorlu TÖRE, bakanlıktan sonra basın mensupları ile telefonda konuşurken epey temkinli davranıyormuşsunuz. Hatta sesleri kaydedip kaydetmediklerini de soruyormuşsunuz. Ancak teknoloji ilerlerdi, evinizdeki cıvalı ampulden bile dinlenmeniz mümkündür.

Sayın Hüseyin Ekrem ELGİL, Alaçatı’ya gitmeden sizi uyarmıştık. Oraları gördükten sonra eşiniz talilin 6 ay uzatılması dışında oradan bir de ev almanızı istemiş. Hadi bakalım ayıklayın şimdi pirincin taşlarını. Pamuk eller cebe

Sayın Nilhan TAYFUNLU, hükümet kendine yeni istihdam kapısı olarak av koruculuğunu buldu. Özellikle Karpaz’da çok sayıda gence söz verilmiş. Yakında ortalık av koruculuğundan geçilmeyecek gibi görülüyor.

Sayın Ahmet ÜÇLER, eşinizin vefatını üzüntü ile öğrendik. Merhumeye Tanrı’dan rahmet size ve aileye sabır ve başsağlığı dileriz. Allah geride kalanlara sağılıklı uzun ömürler versin

Sayın Arif ALBAYRAK, CTP seçimle, UBP dayakla giderse peki yerine kim gelecek biliyor musunuz? Bundan hiçbirimizin hoşnut olmayacağını söylemekle yetinelim şimdilik. Perde gerisinde neler oluyor bir bilseniz

Sayın Yaşar ERSOY, ödül töreninde dulların adlarını karıştırınca epey zor anlar yaşadığınız söyleniyor. Allah sizi dulların gazabından korusun.

Sayın Ahmet İŞCAN, yeni kivi fidanları gelmiş ve hiç sesiniz çıkmıyormuş. Birkaç tane bir kenara koymanızı salık veririz. İnsan hep kendine Müslüman olmamalı değil mi?

Sayın Mine GÜRSES, sabıkalı bir takımın taraftarı olarak ligler başlar başlamaz propagandaya başladığınız görülüyor.  Hiç uslanmayacaksınız değil mi? Sizin şimdi kara çarşaflara kapanıp sessiz sedasız kalmanız gerekiyordu.

 

Günün Fıkrası - Organ

Profesör genel anatomi dersinde, öğrencisine sormuş; 

"Kızım, insan vücudunda, uyarıldığında normal ölçülerinden 3-5 kat daha büyüyen organımız hangisidir!?.."
Kız öğrenci son derecede mahcup bir ifadeyle, başı önünde "Utanırım hocam! Söyleyemem!.." diyebilmiş kan ter içinde!..
Çok sinirlenen profesör hanım "Peki, otur yerine.." dedikten sonra konuşmasını sürdürmüş: "Kızım, üç kabahatin var!..

Bir; önce aklın bakıyorum kötü şeylerde!..

İki; şayet dersini çalışmış olsaydın, bu organın göz bebeği olduğunu bilecektin!..

Üç; korkarım, evlendiğinde hayal kırıklığına uğrayacaksın!?.."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31