Türkiye’de 2011 yılının Kuzey Kıbrıs yılı ilan edilmesinin ardından, bizde bakanlığın resmi internet sitesinin borcundan dolayı kapatılması nedeniyle skandallar zinciri yaşanmaya devam ediyor.

Sitenin kapanmasından sonra bakanlık Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu, bir basın açıklaması yaparak olayı yalanladı, ‘bizim böyle bir borcumuz yok” dedi.

Bununla yetinmedi bu konuda kimse ile sözleşmemiz  yok diye ilave etti.

Yine aynı açıklamada iki yeni adres vererek artık turizm tanıtımlarının bu sitelerden yapılacağını duyurdu.

Buna işbilmezlik diyeceğiz ama bunun da ötesinde tam bir şaşkınlık örneği.

Müsteşar Aşıkoğlu borcumuz yok dedi ama bu açıklamayı yapmazdan bir gün önce ilgili firmaya bizzat gidip 9 bin sterlinlik borcu ödeyemeyeceklerini bunu yerine 6 bin TL ödeyip bu işi çözmek istediklerini söyledi.

Yani tam bir çingene pazarlığı yaptı.

Bu şirketle her hangi bir sözleşmemiz yok dedi ama, bu konuda 29 9 2011 tarihli resmi gazetede yayınlanan bakanlar kurulu kararı var.

Basına açıkladığı yeni internet sitelerine girdiğiniz zaman da başka bir şirketin adresi çıkıyor.

Yine ilgili şirkete gönderdiği bir yazıda kapanan sitenin şifrelerini isteyerek, kendi kendini yalanlıyor ve bu şirketle iş birliği olduğunu kendisi teyit ediyor.

Bir başka şaşkınlığı ise ilgili şirketi dava ettiğini açıklıyor ama asıl dava edilen ise bakanlığın ta kendisi...

Bakanlık ile ilgili şirketin arasındaki alacak-verecek ilişkisi bizi ilgilendirmez.

Burda önemli olan hem böyle önemli bir süreçte bakanlığın tanıtım sitelerinin kapatılmış olması, hem de bir bürokratın şaşkın ördeği andıran tavırları.

Devletin ele güne rezim olması da cabası!

Okur şikayeti

“Ağaç katliamı yapılıyor!”

 “Levent Bey,

 Ben 27 Şehit Kemal Sokak, Yenişehir-Lefkoşa sakini Ayşen İnanıroğlu sizinle bir şikayetimi paylaşmak istiyorum. Lefkoşa Türk Belediyesi, Yenişehir Bölgesinde devam eden kaldırım çalışmalarında evlerin önünde yer alan tüm ağaçları kesmektedir. Ağaçların kesilmesi Sayın LTB Belediye Başkanı'nın talimatıdır. Belediye'deki en üst makamla dahi görüşmemize ve bütün itirazlarımıza rağmen, evin önünde olan (kaldırıma gelen) ağaçların kesileceği söylenmiştir. Hatta birçok komşularımızın ağaçları kesilmiştir.Üstelik de her yerde fidanların ekildiği ve törenlerin yapıldığı Ağaç ve Orman Haftası'nda!!! Şimdi sıra annem ve babamın yıllarca bakıp yetiştirdiği ağaçlarda. Bu ağaçlardan iki tanesi Yalancı Kauçuk (Biberiye cinsi), bir tanesi "Bottle Brush" adında, diğeri ise Çin Gülü'dür. Bu ağaçlar gölge yapmakta, mahallemizin yeşil ve güzel görünmesini sağlamaktadır. Şimdi ise kesiilmeyi bekliyorlar! 

 Eğer kaldırımda ağaç istenmiyorsa, bundan sonra ağaç ekilmesin diye talimat verilsin lütfen, kesilsin diye değil!

 Eğer bu şikayetimle ilgilenir ve gazetinizde bu konuyla ilgili girişim yaparsanız, en azından ağaçlara duyarlı kişlere sesimizi duyurursanız memnun olacağım. Şimdiden teşekkürlerimi sunarım...”

(Ayşen İNANIROĞLU-LEFKOŞA)

 Günün Karnesi:

 

Gümrük ve Rusumat

Dairesi-Ticaret Dairesi

9

Ortaklaşa düzenledikleri baskınlarla kaçak mallara el koyarak bu konuda büyük aşama kaydettiler

Mehmet ADAHAN

Vadili Belediye Başkanı

9

En başarılı belediye başkanları arasında yer alıyor. Kısa bir sürede çalışkanlığı ve özverisini gösterip kendini kabul ettirmeyi başardı

Ömer TATLI

İşadamı

8

Kaplıca İlkokulu’na üç adet bilgisayar bağışlayarak bölge halkının memnuniyetini kazandı

Ertuğrul HASİPOĞLU

UBP Genel Sekreteri

2

Yanlış da olsa partinin ayakta kalması için istihdam yapması gerçeğini itiraf etti

Başbakanlık Denetleme Kurulu

1

Büyük vaat ve reklam yapılarak kuruldu ancak şu ana kadar hiç bir yolsuzluk olayını ortaya çıkaramadı

 

MESAJ KUTUSU:

 

Sayın Mehmet ÇAĞLAR, CTP-BG Genel Başkan adaylığınız hayırlı olsun diyelim mi? Birleşik Güçler’den oluşunuz en büyük dezavantajınız. Bir de şu mal beyanı konusu var ya, umarız önünüzü tıkamaz.

...

Sayın Ahmet KAŞİF, İskele sağlık ocağındaki bir doktor ve iki hemşire taleplere artık cevap veremez noktaya geldiler. Her gün yüzlerce hastanın geldiği ocağa doktor takviyesinin şart olduğu ifade ediliyor.

...

Sayın Baysan KELEŞOĞLU, kapalı alanlarda sigara içme konusunda Girne Akçiçek için de ihbarlar gelmeye başladı. Doktor ve hemşirelerin hastane içinde sigara içmesi kabul edilecek bir davranış değildir, lütfen önleminizi alınız zira artık isimleri de yayınlamayı düşünüyoruz.

...

Sayın Mehmet Ali TALAT, CTP-BG’nin 5 Haziran’da yapılacak olan kurultayı için kapınızı çalanların yoğunlaştığı gözlemleniyor. Siz istediğiniz kadar tek adaylılığı savunun başkan olma hevesinde çok kişi var. En iyisi bu işe hiç bulaşmayın...

...

Sayın Türkay TOKEL, bazı bölgelerdeki sosyal hizmet uzmanlarınız artık zor şartlarda görev yapmaya başladılar. Onları koruma altına almanız ve sahip çıkmanız bekleniyor. En azından bir dinleyin siz de şaşıracaksınız.

...

Sayın Hasan AKTIĞ, yerli işçi çalıştıran tesislere devlet desteğinin olmaması yönündeki açıklamalarınıza ilgili bakandan anında yanıt geldi. Diyor ki muhakkak evrak eksikliği vardır. Evraklarınızı bir kez daha kontrol ettirmenizde yarar var.

...

Sayın İrsen KÜÇÜK, Girne ilçe örgütünde yine kıpırdanmalar başladı. Bazı partililer olağanüstü kurultay için imza toplamaya başladı bile. Bir partilinizin polislik olan mesaj skandalı ise başınızı epey ağrıtacak gibi görülüyor.

...

Sayın Nazmi PINAR, hükümetin ekonomistlerle yaptığı bir dizi toplantıda sizin de bulunduğunuz gözlemleniyormuş. Bazı ekonomistler bu konuda şikayette bulundular. Hakikaten basını bıraktınız da iktisatçılığa mı başladınız yoksa?

...

Sayın Eşref VAİZ, partinize yeni bir soluk gelmesi için yeni isimler üzerinde çalıştığınız ve bunun için kulis yaptığınız gözlemleniyormuş. Başkan adayınızı biliyoruz genel sekreter adayınızı da burada yazmamızı ister misiniz?

...

Sayın Mustafa ÇOBANOĞLU, göreve geldikten kısa bir süre içinde kendinizi çabuk gösterdiniz. İlk günlerde atanmanıza muhalefet yapılsa da zamanla bu görüşler değişmeye başladı. Aman nazar değmesin sakın, tebrik ederiz.

...

Sayın Necdet NUMAN, bir partiliniz aradı ve en yakın seçimde bir kez daha seçilemeyeceğinizi bildiğiniz için hayvancılık sektörüne girdiğinizi iddia etti. Hayırlı olsun diyoruz. Ancak orman arazilerine dikkat söylentiler ayyuka çıktı...

...

Sayın Hatice DÖRTLEMEZ, hem okul yönetiminden hem de öğrencilerden yikayetçi olduğunuz yönünde konuşmalar yapıyormuşsunuz. Bazı veliler de başka nedenlerden dolayı sizi bakanlığa şikayet etmişler bilginiz olsun.

...

Sayın Adnan ALTAN, hayırdır ufukta bir erken genel seçim mi görüyorsunuz ki milletvekili adaylığınızı şimdiden ilan etmişsiniz. Erken öten horoz hikayesini bilmiyor musunuz yoksa?

...

Sayın Atilla MAHMUTOĞLU, duyunca kulaklarımıza inanamadık doğrusu. Bu konuda polis soruşturması devam ettiği için şimdilik detay yazmıyoruz. Doğruysa eğer Deniz aşırı uzun bir tatil önereceğiz bilesiniz.

...

Sayın Kemal DEVECİ, dün akşam Alsancak’ta bir meyhanede çok özel dostlarla görülmüşsünüz. İskele bölgesi halkı sakın duymasın. Yoksa artık İskele Valiliği görevinden vaz mı geçtiniz?

...

Sayın Esra BAŞAY, 85-86 dönemi LTL mezunlarını 25’nci kez bir araya getirmek için yoğun bir çalışma içinde olduğunuz gözlemleniyor. O yıllara geri dönmek ister miydiniz? Kim istemez ki değil mi? Kolay gelsin diyoruz.

...

Sayın Taner ETKİN, 30 Nisan’da yapılacak olan Türkiye’ye bağlılık mitingi için organizasyonun başında sizin olduğunuzu öğrendik. Ancak bazı sivil toplum örgütlerinin başkanlarına dikkat. Öyle bol keseden atıyorlar ki hayal kırıklığı yaşamayın.

...

Sayın Aslı EROĞLU, Saray’ın arka bahçesinde  organik bakla yetiştirdiğiniz söyleniyor doğru mu? Üzerine sarmısak ve yoğurt da ilave ederseniz tadına doyum olmaz, bizden söylemesi.

...

Sayın Yusuf SUİÇMEZ, çoktandır ne sesiniz çıkıyor ne sedanız. Yoksa  fırtına öncesi sessizlik mi? Yeni siyasi oluşum iddialarında adınız yine anılmaya başlandı. Yeni müftü ile aranızdan da su sızmıyormuş, yoksa kanka mı oldunuz?

...

Sayın Güven ARIKLI, bazı vatandaşlardan şikayetler gelmeye başladı. Selamı sabahı kestiğini iddia ediyorlar. Biraz güleryüz ve hoşgörü lütfen...

 

Günün Fıkrası

Her Çarşamba mı?
 
Toplu sözleşme pazarlığından yeni çıkmış sendika başkanı, salonda toplanmış isçilere ateşli bir söylev çekmektedir: 

“Yoldaşlar! Yönetimle yeni bir sözleşme yaptık. Bundan böyle haftanın dört günü daha çalışmayacağız!” 

Kalabalık, “Yaşasııın!” diye bağırır. 

“Çalışma saatimiz beşte değil, dörtte bitecektiiir!” 

“Yaşaaaaaa!!” 

“Çalışmaya dokuzda değil, on birde başlayacağııızz!” 

“Helaaallll!!” 

“Maaşlarımız yüzde 150 artacaktııırrr!” 

“Vaaaaaauuuuuvvvv!!” 

“Yalnızca çarşambaları çalışacağıııız!” 

Bu sözün ardından derin bir sessizlik olur. Derken arkalardan bir ses duyulur; 

“Her çarşamba mı?”

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31